Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Odgledao sam vam par pripremnih utakmica sa EL ekipama i nije mi jasno odakle ovaj pesimizam kod odredjenih navijaca. 

 

Ovako sa strane gledano vidim sve skolovane igrace, velika imena koja su ta imena zasluzila dosadasnjim radom. 

 

Ok nije to nikakva garancija ali onda se zapitam sta je garancija u modernoj kosarci. 

 

Ja vidim strasnu ekipu u najavi ali to naravno zavisi od dosta faktora. Jedina zamjerka je Yago umjesto Topica ali izgleda je takav trend vec odavno da se ne vjeruje svojim mladim igračima, naravno nije to slucaj samo kod vas. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Gidra odlican i defanzivno i ofanzivno, Yago je gresio na pocetku sto mu je poljuljalo samopouzdanje, mirace da se adaptira i na cvrsce odbrane u el, Simonivic se malo gubi u odbrani i mora da poradi na koncentraciji kod zicera. Neda odlican kada se zapali u suprotnom je za klupu. Nemamo atletsku ekipu tako da ce Dusko morati mnogo da radi na postavljanju pod kosem i zagradjivanju, to nije neka nauka samo mora da postoji disciplina i voljmi momenat, kako bi smanjili taj nedostatak skocnosti. Sve u svemu trebace vremena da sve legne na svoje, ali ima materijala za optimizam i dobru sezonu.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kankkunen said:

Trebaće malo vremena igračima koji su igrali SP, sad su negde između, ni tamo ni vamo ... evo i Milutinov se muči.


Sad bas gledam njega i Šmitsa, prekratka je ovo pauza. Bas prekratka. 
 

Zato treba imati najvise razumevanja za Tobija, i njegovu formu koja ce sigurno varirati na pocetku.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

@Nemam_ti_kad preteruje se ali roster ima veoma vidljive nedostatke.

 

Bice u evroligi nekoliko prejakih ekipa. Mi smo po rosteru opet tu izmedju 10. i 12. mesta tako da je F4 kao cilj (polu)bajka. Plej of i ja sam srecan.

Ne zajebaj, naravno da bi u odlucujucim mecevima za plasman ili u PO vise volio da vidim Nejpira i Tea nego npr Voltersa i Dzonija...da ne pričam o ostatku ekipe...ovo vam najnabudzeniji roster ikad...da li je Dusko pravio kompromise ili nije, naravno da jeste ali ne postoji trener koji ne pravi kompromise sa upravom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nemam_ti_kad said:

Ne zajebaj, naravno da bi u odlucujucim mecevima za plasman ili u PO vise volio da vidim Nejpira i Tea nego npr Voltersa i Dzonija...da ne pričam o ostatku ekipe...ovo vam najnabudzeniji roster ikad...da li je Dusko pravio kompromise ili nije, naravno da jeste ali ne postoji trener koji ne pravi kompromise sa upravom

 

Pa nisam na rekao da smo mi na nivou prosle godine vec da su se i drugi pojacali.

 

Oba grcka kluba, monako, real, barsa. Jaka je evroliga bas. A mi jesmo jaci ali opet ima ozbiljnih rupa u strukturi rostera.

Link to comment
Share on other sites

Odlična provera protiv kvalitetnog i uigranog protivnika. Šteta za izgubljen meč nakon 50min košarke, baš se videlo da nam je stalo da dobijemo, što je pozitino za ekipu u nastanku.

Napad je funkcionisao vrlo dobro, obzirom na nedostatak Teove u Buzzove kreacije.

Jago pomalo nesnađen na početku, ali kasnije se fino opustio. Nemanja zapaljen i energičan, kakav nam i treba, još da iskoristi svoje prednosti na ulazu(češće) i biće bombona. Meni se svideo i Simonović, video sam "dobar materijal" kod njega, dečko zna košarke, setite se Filipa prošle godine. Čini mi se da Duško ima plan sa njim. Litvanac je rutiner i sve ono što me je nerviralo dok je bio u drugom dresu, donosi sada nama. Luka-kapiten, toliko BBIQ u jednom čoveku, nemam reči.

Ali posebno bi da istaknem doktora košarkaške igre-Adama Hangu, kako me oduševljava čovek sa energijom i kvalitetom u oba pravca, prosto milina gledati. One 2 dandare iz drugog plana su neprocenljive,nema para koliko vrede.

Evidentni problemi sa skokom, rekao bi zagrađivanjem svog igrača, su nešto što bi trebalo da dođe i vremenom i upoznavanjem momaka.

Treba mnogo rada sa ekipom, ali verujem da sa Duškom toga neće faliti i da je njemu posebno zadovoljstvo da gleda ovu ekipu kako raste, što neko reče za 30-ak dana (možda i malo jače)bi trebalo očekivati pravi nivo ovog tima, do tada će se pobeđivati na suvi kvalitet i svežinu pojedinih, različitih igrača. Da zdravlje posluži Šabazza i Tea pa ćemo se ćerati sa svima. Biće dobro, ma biće odlično, greba dočekati taj 5.oktobar. Napred Zvezdo,samo napred!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zvezda ima jaci (skuplji) tim od Makabija i ne treba bezati od toga da smo favoriti kada budemo igrali protiv njih zvanicne utakmice, narocito kod kuce, bez obzira sto ce oni igraju drugu sezonu zajedno skoro ceo tim a mi imamo nov skoro ceo tim.

 

Jaci timovi od nas su:

 

Real

Barselona

Efes

Fenerbahce

Armani

Monako

Olimpijakos

Panatinaikos

Partizan

 

Onda idemo mi kao 10. To je granicno mesto za plej in format. Pritom Makabi, Bajern, Zalgiris i Virtus imaju dosta dobre timove i za mene ne bi bilo iznenadjenja da se bilo ko od njih nadje u top10, pa cak i Asvel i Valensija i oba tima su znacajno jaca nego prosle sezone. Jedino za Baskoniju i Albu sumnjam da imaju bilo kakve sanse za top10 osim ukoliko ne dovedu neko znacajno pojacanje i plus da kliknu zajedno da sve funkcionise savrseno u sta bas sumnjam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Čvarkov said:

Odnos u skokovima 47-47, ali zato 24-14 u ofanzivnim za Makabi. Makabi imao više ofanzivnih nego defanzivnih.

Ista prica kao i prosle sezone

Makabi je bio jedna od najboljih ekipa sto se tice ofanzivnog skoka u EL 

A treci po skokovima Def+Off u EL

Jesmo mi malo slabiji sto se skoka tice ali ova utakmica nije merilo toga

Makabi moze da uhvati svakom timu u EL 10+ Ofanzivnih

 

Link to comment
Share on other sites

Ali koje sudijske odluke u zavrsnici utakmice i produzecima. Pocevsi od presmesnog faula Gedraitisa nad Nibom, pa nastavljeno sa nizom sumnjivih situacija koje su u najmanju ruku bile 50-50 a sve dosudjenje u korist Makabija. Podsetili su nas sta nas je kocilo prethodnih sezona, a izgleda ce i ove. Mislim da necu preterati ako kazem da sudije svojim kriterijumom uticu barem 30% na desavanja na terenu, a kada se udje u zavrsnicu utakmice mogu vrlo lako i da odluce protivnika. Koliko je samo bilo utakmica prosle sezone gde su nasi protivnici igrali rukometnu odbranu u neizvesnim momentima i gde bi nam dosudjena dva bacanja bila zlata vredna, ali naravno nikada ih nismo dobili. Sa druge strane nama su za faul svirali i najmanji kontakt kada se lomi utakmica i kada protivnik topi minus i preokrece rezultat. U ovakvoj situaciji gde je dosta timova pribliznog kvaliteta i bore se za pozicije 7-8 (ove sezone ce to biti pozicije 9-10) sudije su definitivno ogroman faktor i mogu vrlo lako da naprave razliku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Brat od Korneta said:

Zvezda ima jaci (skuplji) tim od Makabija i ne treba bezati od toga da smo favoriti kada budemo igrali protiv njih zvanicne utakmice, narocito kod kuce, bez obzira sto ce oni igraju drugu sezonu zajedno skoro ceo tim a mi imamo nov skoro ceo tim.

 

Jaci timovi od nas su:

 

Real

Barselona

Efes

Fenerbahce

Armani

Monako

Olimpijakos

Panatinaikos

Partizan

 

Nisam siguran za Efes i KKP, što se tiče kvaliteta rostera.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...