Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ja imam dnevnu rutinu shvatanja našeg rostera. Ide otprilike ovako:

 

1. Uđem na wikipediju na stranicu KK Crvena Zvezda.

2. Kliknem na sekciju "players" sa namerom da smislim neku logičnu rotaciju.

3. Ne svojom voljom, jer jebiga bode oči, vidim da imamo 6 centara.

4. Iznerviram se.

5. Ugasim chrome.

 

Svaki dan.

Edited by John Terry
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

 

Yagi ima veliku slobodu u Brazilu i za sad to odlično izgleda. U poslednjoj četvrtini je, kao glavnog problema u dotadašnjem delu meča krenuo da ga čuva Thybulle ali je uspevao da nađe rešenja. Protiv takvog defanzivca imati 8ass i 1to je uspeh sam po sebi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Ja imam dnevnu rutinu shvatanja našeg rostera. Ide otprilike ovako:

 

1. Uđem na wikipediju na stranicu KK Crvena Zvezda.

2. Kliknem na sekciju "players" sa namerom da smislim neku logičnu rotaciju.

3. Ne svojom voljom, jer jebiga bode oči, vidim da imamo 6 centara.

4. Iznerviram se.

5. Ugasim chrome.

 

Svaki dan.

 

Izbacis Simonovica u grupu koja se pravi oko Raduljice i nadas se da stize dobra cetvorka i dolazi neka logika. Sve ostalo je ... ne znam vise ni kako bih to nazvao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Kako vidite u ovom trenutku startnih 5 po pozicijama, odnosno koja je naša startna petorka u ovom trenutku, i kako bi izgledala rotacija pod pretpostavkom da niko više ne dođe?

 

Startnih pet: Nejpir-Hanga-Gedraitis-Simonovic-Bolomboj

 

Rotacija, ugrubo:

 

Nejpir 25min Jago 10min Teodosic 5min

Hanga 10min Nedovic 20min Teodosic 10min

Gedraitis 25min Hanga 10min Lazic 5min

Simonovic 25min Davidovac 15min

Bolomboj 15min Tobi 15min Mitrovic 10min

 

Sa jos dva igraca (recimo, Shaq Harrison i Wenyen Gabriel):

 

Nejpir 25min Jago 10min Teodosic 5min

Harrison 20min Nedovic 15min Teodosic 5min

Gedraitis 25min Hanga 15min

Gabriel 25min Simonovic 15min

Bolomboj 15min Tobi 15min Mitrovic 10min

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dovedeni su dobri igrači. Trener ih je ili tražio ili se saglasio (svejedno). Onda sigurno ima ideju kako će da ih upotrebi i kako će tim da izgleda. To što meni nije jasno zašto imamo 6 centara ukupno i nijednu četvorku EL kalibra (ok, Davidovac može da prođe kao neki donji dom EL četvorki) - to je moj problem.

Link to comment
Share on other sites

Harisona sam gledao jedino u Denveru što je realno jedini period karijere kada je imao pravu šansu. Dešavalo mu se da uspori Lilarda u plej of seriji koji su Denverćani dobili te godine. Stvarno dobar defanzivac 1 na 1 i prilično je energičan. 

Meni je recimo Devon Rid koji je završio u nekoj grčkoj vukojebini bolji igrač tako da ne mislim ni da je previše skup, a definitivno može da pomogne na balansu spoljne linije 

Link to comment
Share on other sites

Poslednji NBA ugovor za Shaquille Harrison-a je, ako se ne varam, bio dve godine $2,426,564 ($1,212,782 godišnje), a od toga je samo $12,206 garantovano.

Ukupno je od tog ugovora zaradio $134,862 neto za sezonu.

Ako su ovi podaci što sam našao na internetu tačni, to uopšte nije puno i ne bi trebalo da predstavlja neku prepreku.

Mene više brine pozicija četiri jer tu baš i nema nekog izbora od igrača koji su nama pristupačni.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, uini said:

nema logike rizikovati; moraju se skupljati pobede od prve tekme

 

Ako se proceni da imamo velike sanse da zabodemo nesto bas dobro onda treba cekati. A mislim da treba jer se vrti jedno 15ak dobrih opcija (dobrih za El) u Nba a timovi tamo su bukvalno skoro svi formirali rostere koliko vidim. Ionako Nba pocinje sredinom Oktobra a do sredine Oktobra ce se odigrati tek 2 kola, pritom imamo dosta dobar tim vec sad odnosno dovoljno dobar tim da se dobije Asvel kuci a Zalgiris na strani i ne pamtim kad smo dobili te bi to bio bas bonus dobiti s kojim god rosterom.

 

I to kapiram da oni koji se budu nudili za Evropu da nece bas cekati poslednji dan da pocne Nba nego se negde recimo krajem Septembra odluce na tako nesto. Naravno ako ima nesto najbolje sad i ako je to Harrison i necemo moci bolje od njega, potpisati ga onda sto pre.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

Najbolje da će Simonović da iga 25 minuta a Tobey 15, uozbiljite se.

 

10 minutes ago, bosMan_jr said:

Kakav crni Simonovic 25min, meni je on prvi pik od svih koji su dosli da nece uci u igru u nekim kljucnim utakmicama.

 

Pa, 25 min u (malo verovatnom) slucaju da udjemo u sezonu sa trenutnim rosterom. Neko mora uzeti gro minuta na cetvorci, a to kod Duska Ivanovica sigurno nece biti Davidovac koji mesecari po terenu do nekog marta-aprila.

 

Uostalom, Simonovic sigurno nije doveden bez nekog okvirnog dogovora sa Miskom oko uloge i minutaze. Izvesno je da ce igrati na 4, s obzirom da su potpisana dva centra, a produzena jos dva. Ovo malo sto sam ga gledao u CG repki je isto pretezno proveo na 4 i tu je bolje izgledao nego na 5. 

Link to comment
Share on other sites

Moje neko mišljenje je da će starteri na četvorci biti Bolomboy, a na petici Tobi, pri čemu će Tobi u napadu glumiti četvorku, a u odbrani peticu. Bolomboy nema neki šut ali je mnogo pokretljiviji, pa će moći da čuva četvorke. Ne vidim neku veliku minutažu Simonoviću ili Mitroviću. Bekap na 4 će biti Davidovac...jebote koju god varijantu da probam nama treba četvorka.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Uvijek bih dao prednost Simonoviću prije nego li Davidovcu. Smatram da je bolji igrač a nikako se ne može zanemariti da je i mlađi 5 godina.

 

Deda najbesmislenije pojačanje, ne vidim šta on može da ponudi na EL nivou. Simonović je bolji šuter i skakač, sa svojih 213 može da posluži.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ako se proceni da imamo velike sanse da zabodemo nesto bas dobro onda treba cekati. A mislim da treba jer se vrti jedno 15ak dobrih opcija (dobrih za El) u Nba a timovi tamo su bukvalno skoro svi formirali rostere koliko vidim. Ionako Nba pocinje sredinom Oktobra a do sredine Oktobra ce se odigrati tek 2 kola,

 

odgovorio sam na "doselekciju u novembru/decembru", dotle ce se odigrati puno vise tekmi od dva kola.

Link to comment
Share on other sites

Simonovic moze da igra 25min jedino u slucaju da ne dovedemo cetvorku startera i da pokaze u pripremnim mecevima da je dostojna zamena za Petruseva.

 

Ipak nadam se cetvorci starteru a da 15ak min odigra Simonovic kao bek ap i to ako se pokaze da je bolja opcija od Davidovca sto se tek treba uvideti.

 

1 hour ago, fradler said:

Startnih pet: Nejpir-Hanga-Gedraitis-Simonovic-Bolomboj

 

Mislim da nema sanse da Dusko u drugoj petorci igra sa Teom i Nedovicem u petorci. To bi imali smisla jedino ako bi tu petorku cinili i Hanga na 3, dobar defanzivac i skakac na 4 i Bolomboj na 5 pa da napravis kakav takav balans u odbrani spolja sa Hangom i 2 losa defanzivca u vidu Tea i Nedovica ali bi bili dobri unutra, u odbrani na niskom postu i na skoku.

 

U tom slucaju bi morali imati nekog Harrisona dobrog defanzivca da cini prvu petorku. Pa bi to izgledalo ovako:

 

Sabaz, Harrison (ili neko drugi dobar defanzivac), Giedraitis, Simonovic, Tobi.

 

Ova petorka potentna u napadu a u odbrani bi taj bek pojacanje defanzivac bio zaduzen da cuva primarne bolhendlere dok smo solidno visoki od 3 do 5 i rekao bih dosta dobrog defanzivnog skoka.

 

Ipak dve petorke vidim ovako:

 

Sabaz, Nedovic, Hanga, pojacanje solidan defanzivac, Tobi.

 

Teo, pojacanje dobar defanzivac, Giedraitis, Simonovic, Bolomboj.

 

Ovo mi deluje u obe petorke kao dovoljno dobar balans odbrane i napada.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, John Terry said:

Moje neko mišljenje je da će starteri na četvorci biti Bolomboy, a na petici Tobi, pri čemu će Tobi u napadu glumiti četvorku, a u odbrani peticu.

 

Pa dovescemo valjda startnu cetvorku, jebemu misa.

 

Ne znam, ja kad pokusam da zamislim Tobija i(li) Bolomboja na cetvorci, otprilike mi to izgleda kao Dusan Ristic i Hasan Martin na 4, dakle tuzno i ruzno, vratolomija koju ne bih voleo da vidim u praksi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fradler said:

Ne znam, ja kad pokusam da zamislim Tobija i(li) Bolomboja na cetvorci, otprilike mi to izgleda kao Dusan Ristic i Hasan Martin na 4, dakle tuzno i ruzno, vratolomija koju ne bih voleo da vidim u praksi.

 

Pa tako nekako, zato se ja i nerviram. Bukvalno Bolomboy ima brzinu i pokretljivos za četvorku, ali nema šut. A Tobi ima šut a nema ovo drugo... i takoooo glasom Radoša Bajića.

 

Inače petorka Šabaz-Neda (ili Teo)-Rokas... what da fuck iz difenz?

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko neki skorašnji skauting riport za Džoela? Ja sam čitao neki iz 2016 ali to mnogo matoro... On je mnogo napredovao posebno defanzivno od tad.

Just now, Nini3112 said:

Imam osecaj da se cetvorka nece ni dovesti dok sam za beka siguran i Dusko sigurno vidi da smo busni kao sir

 

Bušni smo na oba. A ako hoćeš iskreno, više nam fali četvorka nego dvojka. Da, i to smo uspeli, imamo 4729 visoka igrača i fali jedan.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...