Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

@bosMan_jr


Ne znam što izvuče patku ala Peđa d Boj kada je diskusija oko vrednovanja takmičenja, narativa, trofeja... nisam došao da vas treznim, to ste i međusobno radili, već da diskutujem oko uspeha i šta definiše isti. Nedavno smo na kkP topiku morali da se izjašnjavamo da li je uspeh 8 ako se ne uzme ABA, šta ako se ne uzme ništa... pa proveri šta sam tada rekao. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kendrick said:

@bosMan_jr


Ne znam što izvuče patku ala Peđa d Boj kada je diskusija oko vrednovanja takmičenja, narativa, trofeja... nisam došao da vas treznim, to ste i međusobno radili, već da diskutujem oko uspeha i šta definiše isti. Nedavno smo na kkP topiku morali da se izjašnjavamo da li je uspeh 8 ako se ne uzme ABA, šta ako se ne uzme ništa... pa proveri šta sam tada rekao. 

Zato sto dolazis pun razuma koji trazis i od ostalih na ovu temu, a na neke druge se pravis Stivi Vonder, i onda pre nego sto se slozim sa tobom na danasnju temu, moram da pokazem da ne zaboravljam tvoj ceo opus 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BarryWhite said:

Mislim da nema neke poente da nastavljamo raspravu, ja sam rekao sta je meni bitnije i sta pamtim. Uostalom vidi se i po broju navijaca na utakmicama sta vecina navijaca smatra da im je bitniji, Arenu smo punili smo kad smo bili konkuretni za TOP 8 u EL i kad smo igrali zavrsnicu EC. 

 

Ne vidim nikakvu raspravu diskutujemo najnormalnije.

 

To polufinale Evrokupa koje smo igrali pre 10godina kao sto si i sam priznao da iz ove perspektive nije neki uspeh je jasan pokazatelj da vec dosta bledi. Veruj da za 10 godina ima do te mere da izbledi da ce biti bukvalno nevazno za istoriju kluba, kao sto je jasno iz ove perspektive to polufinale Evrolige pre x godina je bukvalno nebitno za istoriju kluba. Ako gledamo samo navijacki i ako gledamo samo sebe sta nas vise radi u ovom trenutku onda ok, ali meni je vazna istorija kluba (ne znam za druge) kao i deo istorije i pre nego sto sam rodjen a a ako gledam u buducnost svestan sam sta se pamti u proslosti. 

 

Jasno je sta pamtis, to cu pamtiti i ja, ali novije generacije nece kao sto nase generacije jedva da znaju da smo igrali polufinale Evrolige pre x godina jer se to nigde ne pise, trofeji se pisu i to je ono sto daje najvecu dodatnu vrednost klubu-koliko ima trofeja i nista drugo bukvalno, uz broj navijaca jos ajde da kazemo.

 

Bice puna arena i u Aba finalu i u Kls finalu, posto cemo 99% oba igrati protiv Partizana. Kup bi arenu rasprodao pola-pola za dan a kamoli ova manja u Cairu koja je uvek puna.

 

26 minutes ago, kendrick said:

Baš je glupa ta priča trofej ili TOP8, logično da je 2023. igranje TOP8 značajnije od KLS titule za koju se odigralo dve utakmice protiv razvojnog tima.

 

Za 2023. godinu jeste znacajnije, ali opet dolazimo do price o istoriji gde kroz neko vreme niko nece pamtiti protiv koga smo igrali utakmice u finalu Kls-a, kao sto ja nemam pojma s kim smo igrali finala 70ih ili 80ih, a trofeji ostaju zauvek.

 

Top8 ovaj u smislu istorije Partizana nije nikakav uspeh s obzirom da imate trofej Evrolige i vise polufinala Evrolige. Dakle sa aspekta istorije kluba vazniji vam je ovaj Aba trofej. To na sta se navijaci vise loze, to je drugo. Nekog navijaca lozi Evroliga najvise, neke najvise radi derbiji u finalima za trofeje, neke najvise lozi prelazni rok, neke ne lozi nista od toga i samo kritikuju, mislim to je sve irelevantno sta je nekom navijacu znacajnije od cega, sa aspekta istorije kluba to ni ne postoji bukvalno. Postoji samo za nas licno sta nas subjektivno najvise radi.

 

29 minutes ago, kendrick said:

Argument šta će neko za 40 godina da misli mi je isto smešan, trofej KLS-a ili Koraća iz 2023. će sigurno značiti nekome u nekom futurističkom merenju patke, kada bude iznosio argument kako smo osvojili 27 kupova a vi samo 21...

 

Pa to je jedan od nacina da se meri velicina kluba, cak i jedini nacin. Da nemate trofej Evrolige mi bi bili veci klub jer imamo trofej Evrokupa, ovako nismo uspesniji od vas. Nakon evropskog trofeja mere se domaci. Mi imamo 23, vi 21.

 

To su identiteti i velicine klubova, a ne merenje patke, to je samo iz navijacke perspektive.

 

Zavrsavam sa ovim da ne dobijem novi warm ili ban.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

FMP nije razvojni tim Crvene Zvezde. Vrlo kratko vreme je to bio. Danas se moze nazvati krpeljom na ledjima Zvezde. Molim sve ucesnike, dobronamerno, da ne poturaju ovakve stvari jer samo donosi tatisanje i patkometriju.

 

Razvojni tim daje sansu juniorima Feeder kluba. FMP vec dobrih 5-6 sezona ima vrlo malo ili ni malo pozajmljenih igraca Zvezde. Svi su uglavnom igraci pod ugovorom sa FMP-om. Nikakva korist za Zvezdu, cak mislim da ce na kraju biti legalizovana kradja talenata Zvezde.

 

Naravno da je Top 8 evrolige veci uspeh i od osvajanja ABA lige i od osvajanja kupa i od osvajanja KLS sve zajedno. Ne samo te utakmice sa Realom vec cela sezona ako se gleda, za svako postovanje je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bosMan_jr said:

Zato sto dolazis pun razuma koji trazis i od ostalih na ovu temu, a na neke druge se pravis Stivi Vonder, i onda pre nego sto se slozim sa tobom na danasnju temu, moram da pokazem da ne zaboravljam tvoj ceo opus 🙂

 

“The past is a foreign country; they do things differently there.”

 

Šalu na stranu, ima smisla, ali na ovu temu sam konstantan, zato sam i pomenuo šta sam pisao pre nekoliko meseci.

 

3 minutes ago, Brat od Korneta said:

Za 2023. godinu jeste znacajnije, ali opet dolazimo do price o istoriji gde kroz neko vreme niko nece pamtiti protiv koga smo igrali utakmice u finalu Kls-a, kao sto ja nemam pojma s kim smo igrali finala 70ih ili 80ih, a trofeji ostaju zauvek.

 

Top8 ovaj u smislu istorije Partizana nije nikakav uspeh s obzirom da imate trofej Evrolige i vise polufinala Evrolige. Dakle sa aspekta istorije kluba vazniji vam je ovaj Aba trofej. To na sta se navijaci vise loze, to je drugo. Nekog navijaca lozi Evroliga najvise, neke najvise radi derbiji u finalima za trofeje, neke najvise lozi prelazni rok, neke ne lozi nista od toga i samo kritikuju, mislim to je sve irelevantno sta je nekom navijacu znacajnije od cega, sa aspekta istorije kluba to ni ne postoji bukvalno. Postoji samo za nas licno sta nas subjektivno najvise radi.

 

Rekao bih da previše simplifikuješ uspeh. Da, pobede i trofeji jesu najbitniji faktori uspeha... ali... pre 70, 80 godina, sport se pikao radi zdravlja, fizičke rekreacije i ideoloških/rasnih principa... uspeh je ono što smatramo, što definišemo mi, posmatrači, a na prvom mestu činioci.

 

Odličan primer ti je Atletiko Madrid, koji proživljava najbolje godine svoje istorije, odnosno počev od 2012. pa do danas. U tom periodu osvojio je dve titule od mogućih 11, a ukupno u svojim vitrinama imaju 11 ligaških trofeja. Međutim, aktuelna era Atletika je počela prvo relevantnošću - ekipa koja je na tako davno bila u drugoj ligi, pa često visila za opstanak i grlila sredinu tabele, je počela da igra evropska takmičenja, osvaja ista (u periodu osvojeno dve LE titule), afirmiše igrače i prodaje za profit. Počeli su da igraju fudbal koji je njihov, koji je njihov trener usadio igračima, anti-napadački fudbal neki će reći, koji je za neka davna prošla vremena... osim što su počeli redovno da zagorčavaju život svima.

Da, izgubili su dva finala lige šampiona i to oba finala od najvećeg rivala Reala koji tih istih LŠ ima 14 u vitrinama, i to prvo tako što su primili gol za 1:1 u 95. minutu nakon kornera, a drugo tako što su izgubili na penale nakon što je bilo 1:1 posle 120 minuta igre. 

 

Međutim, najuspešnija era nije zato što su dvaput časno pali, niti zato što su osvojili dve od svojih 11 ligaških titula, već zato što su ponovo postali relevantni, izgradili svoj dugo nepostojani identitet, izgradili velelepni stadion sa 70k+ stolica i uspeli dvaput da se useru moćnicima u planove. Kada svedočimo istoriji svedočimo i kontekstu, tako da uspeh nije uvek samo i isključivo pobeda. Ova era će ostati upamćena kao najuspešnija iako su više titula uzeli 70-ih - rightfully so. 

Ali što reče bosman, da ne idemo u traženje razuma i slično, nije mi to namera. Uspeh nije baš tako jednostavna formula kakvu si je predstavio, ali i može da bude, na kraju dana - lepota je u očima posmatrača, pa tako i uspeh.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Broj navijača koji je prisustvovao finalu KLS ili ispratio prenos kao i hajp kod igrača oko osvajanja tog trofeja je izvetrela Heba u odnosu na ludilo da smo sa Kampacom opet zaigrali F8...sve i da su nas ometlali.
Dan danas mogu da nacrtam kako se Jović okliznuo onomad...







  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Karakondzula! said:

Titule se pisu i pamte, nikakva cetvrtfinala i polufinala.

 

Za 15 godina ce klinci vitlati ispred nosa titulama svojim vrsnjacima, a ne cetvrtfinalima protiv CSKA, igrali smo i polufinale KESa sa njima, pa to samo zagrizenci znaju...

 

Titule gospodo draga, a ne zvona i praporci.

 

ja sam kao klinja pamtio u fuci tekme sa realom i milanom, 1/4 i 1/8, pre titule naravno.

 

i dalje te tekme pamtim a to sto ce neki klinci preuzeti tata-palicu, to nikada nikoga nije inspirisalo da zaigra sport. mozda da se organizuje u navijacku grupu

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

ja sam kao klinja pamtio u fuci tekme sa realom i milanom, 1/4 i 1/8, pre titule naravno.

 

Normalno, jer je to jedna tekma, veliki dogadjaj oko kojih je hajp veci nego svake utakmice u prvenstvu ukljucujuci i derbi.

 

Krasnodar cemo svi pamtiti vise nego titulu te sezone, vise se ni ne secam protiv koga smo proslavljali titule sezonama unazad jer su to i nebitne utakmice bukvalno.

 

Ono sto sam hteo reci nije sta cemo vise pamtiti i sta se nama licno vise dopada, vec sta je vaznije za istoriju kluba i iz te perspektive sam pisao. Presaltajte se na taj ugao pa cete me razumeti o cemu pricam. Za Partizan kao klub je vaznije sto je osvojio Aba trofej ove sezone nego sto su igrali top8, jer im Aba trofej dodatno uvecava trofejnost kluba a top8 ne, da su prvi put igrali u istoriji top8 kao sto je recimo Bursa igrala finale Evrokupa prvi put u istoriji onda da.

 

24 minutes ago, Wingwalker said:

Broj navijača koji je prisustvovao finalu KLS i hajp oko tog trofeja je mala maca u odnosu na ludilo da smo sa Kampacom igrali F8...sve i da su nas ometlali.

 

Normalno. Kapiram da nema ijedan jedini navijac Zvezde da bi pre otisao na Kls nego na top8 mec. Ali ja nisam pisao o tome...

Link to comment
Share on other sites

vaznije za klub u svakom smislu je da igra te velike tekme; vaznost je u inspiraciji a ne u pukom broju koji se cekira na internetu @Brat od Korneta

 

naravno, pobede, titule, za to se kao igra ali iskustvo koje ucini da volis klub ili sport je neuporedivo vaznije od neke recke ili zvezdice na dresu.

 

to je vazno samo ako redovno igras velike tekme, inace nikoga nije briga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ono sto sam hteo reci nije sta cemo vise pamtiti i sta se nama licno vise dopada, vec sta je vaznije za istoriju kluba i iz te perspektive sam pisao. Presaltajte se na taj ugao pa cete me razumeti o cemu pricam. Za Partizan kao klub je vaznije sto je osvojio Aba trofej ove sezone nego sto su igrali top8, jer im Aba trofej dodatno uvecava trofejnost kluba a top8 ne, da su prvi put igrali u istoriji top8 kao sto je recimo Bursa igrala finale Evrokupa prvi put u istoriji onda da.

 

Ovde ti je premisa prešla sa trofeji > sentiment na sentiment > trofeji. Ne treba biti bukvalista, ali kako si tačno procenio gde je granica (prvi put, baš daleko, finale...)? Upravo to je kontekst, koji je neophodan, ako ćemo biti razumni i donekle objektivni.

Za Partizan su obe stvari bile od važnosti, ali ne zato što prva donosi tačku, recku, trofej, već zato što je pusto već 10 godina. Osvajali smo KRK tipa tri, četiri puta zaredom, i to u dva navrata protiv vas koji ste bili dosta jači, jedna utakmica i njeno značenje je vrednije od te recke o kojoj pričaš kao važnoj za istoriju kluba. Nije nama trebala ABA da uveća trofejnost kluba, trebalo nam je evroligaških utakmica, evroligaških pobeda i žestoko rvanje sa najboljima - a kada tako gledaš, to je ono što te gradi i pomaže da dođeš do trofeja. 


Ali da, iz ugla nekoga kome je istorija kluba i trofejnost najbitnija tačka, uvek će ti trofeji, čak i oni koji suštinski nisu važni biti prioritet. Mada to je uglavnom rezervisano za funkcionere klubova.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Terry said:

 

To je trebalo da dobijemo. Pukli bismo seriju, ali tu prvu smo odigrali muski.

Drugu. To je bila G2. I ja sam se zadnjih godina secao na to klizanje i korake koje je Koromilas odsvirao misleci da je bila G1. Ali, to je bilo u G2.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Euroleague_Playoffs

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/game-center/2015-16/cska-moscow-crvena-zvezda-telekom-belgrade/E2015/239/#play-by-play

Edited by drakon1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Don Dusko said:

Trofeji dodju kao posledica dobre igre.

 

Svakako ja volim da vidim trofeje ali brate ajde da igramo velike utakmice i pisemo mitove.

 

Unucima ce se pricati secam se kad je Zvezda drala  Real u Madridu. :))

Uff, ono skolovanje Rejesa u odbrani i napadu u poslednjem minutu. Pero dok jos nije bio kancercina u timu te sezone i igrao kosarku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Unucima ce se pricati secam se kad je Zvezda drala  Real u Madridu. :))

 

A Beronovi koraci za titulu ili Gudurina trojka od tablu? To nista? 🙂

 

Meni to jace bilo od trojke Pere Antica.

 

53 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Uff, ono skolovanje Rejesa u odbrani i napadu u poslednjem minutu. Pero dok jos nije bio kancercina u timu te sezone i igrao kosarku.

 

Mozda je mislio na onu od pre dve godine pobedu. 😃

 

Sa kojim smo mi sastavima dobili Real dva puta ni sam ne znam jel neko dobijao Real u Madridu sto se tice El u poslednjih 10 godina sa slabijim sastavima od ovih:

 

Volden, Dobric, O Brajant, Hol, Davidovac, Lazic, Uskokovic, Radanov, Kuridza, Rit, Kuzmic, Kolom. (bez Lojda koji je bio alfa i omega)

 

A za Real:

Doncic, Tavares, Kampaco, Kerol, Tompkins, Rudi, Rejes, Kozer, Rendl... 🥶

 

 

Dangubic, Davidovac, Radicevic, Lazic, Antic, Dobric, Feldin, Jankovic, Rocesti, Lesor, Jovanovic, Bjelica.

 

a za Real:

Tavares, Laprovitola, Dek, Kozer, Rudi, Tejlor, Tompkins, Kerol, Garuba...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...