Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

17 minutes ago, Don Dusko said:

Za svaku poziciju koju pokriva i cuva! Steta sto ne pokriva 1-5 pa da platimo 10 milki!

 

😄

 

spacer.png

 

u potpisu navijačka grupa Frankie goes to KKCZ, predvođena @uinijem

 

 

Edited by DameTime
slova
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Christofer Moltisanti said:

Pozdrav cenjene kolege forumasi, zaljubljenici u kosarku! Pratim manje vise redovno ovaj forum (B92, Vox) od leta kada smo dovodili Larry O’Bannona… naravno kao i svaki posteni delija najvise uzivam u objavama tkz. Insajdera. Nekada su to bili Bogi i RWD, danas su to Kum i Mile. Potrudicu se da konstruktivno doprinesem dijalogu. 


Kum i Mile su poslednje pojacanje pogodili mozda bas u eri Lerija Obenona. Nista lose protiv momaka, sto se kaze prelazni rok je ziva stvar, samo se previse zalecu i ljudi se bez razloga loze na njihove upise.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nakon eksperimenta sa Filipom na 4 jasno je da u Duskovom sistemu ima mesta na 4 za igraca tih gabarita, pod uslovom da zna sa loptom i ledjima, ima sut i kefalo.
Veliki minus je dopustanje suta za 3 na drugoj strani, kao i problem u cuvanju granicnih, brzih, 3 na 4 igraca, narocito uzimajuci u obzir da je bekap Davidovac koji pati od istih boljki.
U toj postavci bi imali velikih problema sa igracima kao sto su Hejs Dejvis, Ulanovas, Lucic, Kalina, Ledej... Generalno sa svima onima koji su nam, odnosno Petrusevu pravili probleme i ove sezone.
 
Zato nam je kao hleb nasusni potreban Kalina ili drugi 3/4 igrac da u takvim situacijama ode poziciju nize i krpi to sto ostali ne mogu. Sa takvim igracem u rosteru vec imas toliku sirinu da mozes da biras ides li u rizik na skoku sa nizim igracem na 4 ili ces rizikovati sa sutem, sve to naravno u zavisnosti od protivnika i matchup-a.
 
Kad vec nismo uspeli da dovedemo cetvroku koja je u tom smislu kompletna, Kalina je bukvalno najbolja moguce kompenzacija.
Generalno se slažem sa analizom. Ali ne mogu da propustim ovo s Davidovcem da će nam praviti probleme igrači poput... Ledeja. Deda ga u direktnoj seriji poništio kao dete.
E sad da se nadovežem..
Čudna mi je Duškova rotacija na 4 i 5 kod nas. Mislim, poznato je da dobro radi sa visokim igračima da ne nabrajam sad od Teletovića pa na dalje..
I u onoj pobedničkoj seriji kad je tek Duško došao Petrušev razbije, bio je možda i ponajbolji EL igrač u tom periodu. Ako nisam zaboravio ili pomešao nešto Martin je bio povređen i Petrušev je često ako ne i isključivo igrao na petici.
Posle kreće mali pad kod Petruševa, da li što je onaj period ipak bio nerealan, da li zbog skautinga, ali možda je malo i do promene pozicije..
Elem, došli smo do finala ABA i baš mi čudno da Duško ne proba ni kao neko iznenađenje ili neku minijaturu sa Petruševom na pet.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mirage93 said:


Kum i Mile su poslednje pojacanje pogodili mozda bas u eri Lerija Obenona. Nista lose protiv momaka, sto se kaze prelazni rok je ziva stvar, samo se previse zalecu i ljudi se bez razloga loze na njihove upise.

Ti sve to skapirao sa nepunih 100 postova? Brzo da registruješ neku radnju za vidovnjake, pare da namlatiš.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Mirage93 said:


Kum i Mile su poslednje pojacanje pogodili mozda bas u eri Lerija Obenona. Nista lose protiv momaka, sto se kaze prelazni rok je ziva stvar, samo se previse zalecu i ljudi se bez razloga loze na njihove upise.

Ako se sećam, rekli su za Simonovića, Teodosića, Ponitka da je blizu (a igrač je sam potvrdio da je bio u pregovorima), Markos rekao da su želje Mickey, Tobey, Poytress...jedan je i došao. Markos je prvi rekao da će Topić u Megu, prvi javio done deal za Petruševa prošle godine. 

 

Bilo je tu i promašaja, naravno, ali kad se napiše neko ime, ovde se uzima zdravo za gotovo da je već potpisano. Živa stvar 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

Ti sve to skapirao sa nepunih 100 postova? Brzo da registruješ neku radnju za vidovnjake, pare da namlatiš.


A mozda sam ovde i mnogo duze nego sto ti mislis, samo ne lajem i ne hiperbolisem bez razlog i nemam potrebu da se namlacujem ni sa cim?

Rekli su i za Laprovitolu i Dejvisa, ne da se pregovara, nego da je dogovoreno, nebeski udari, atomski s'desna, nego vi brzo zaboravljate. Ja Markosa u isti kos ni u jednom trenutku nisam stavio sa drugom dvojicom.

Edited by Mirage93
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobri su i Mile i Markos. Mene samo interesuje s obzirom da je Dozet rekao da samo 4 osobe iz kluba znaju koji su nam igrači interesantni i sa kim smo u kontaktu ( da pretpostavimo Duško, Dozet, Vasiljević i Čović) ko od njih druka pa Mile i Markos dođu do informacija?! 😂😅

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Dobri su i Mile i Markos. Mene samo interesuje s obzirom da je Dozet rekao da samo 4 osobe iz kluba znaju koji su nam igrači interesantni i sa kim smo u kontaktu ( da pretpostavimo Duško, Dozet, Vasiljević i Čović) ko od njih druka pa Mile i Markos dođu do informacija?! 😂😅

Njihov posao je da bacaju dimne 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mirage93 said:


Kum i Mile su poslednje pojacanje pogodili mozda bas u eri Lerija Obenona. Nista lose protiv momaka, sto se kaze prelazni rok je ziva stvar, samo se previse zalecu i ljudi se bez razloga loze na njihove upise.


Za diskusiju i provod na forumu meni licno je mnogo bitnije lozenje koje nastane posle neke informacije, nego da li se na kraju ispostavi kao tacna ili ne… Tako da Kume, Mile, svi ostali sa informacija, samo rokajte, slemovi su spremni 🙂

  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Čočo said:

Dobri su i Mile i Markos. Mene samo interesuje s obzirom da je Dozet rekao da samo 4 osobe iz kluba znaju koji su nam igrači interesantni i sa kim smo u kontaktu ( da pretpostavimo Duško, Dozet, Vasiljević i Čović) ko od njih druka pa Mile i Markos dođu do informacija?! 😂😅

Mačka Ljubica zna više od Vasiljevića i Dozeta…

3 hours ago, Obi-Wan said:

Petrusev je mix geparda i antilope za Simonovica


I nažalost zeca…

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Mačka Ljubica zna više od Vasiljevića i Dozeta…


I nažalost zeca…

Dozet rece da je Petrusev takodje u toku sezone potpisao za Filadelfiju. Igrao odlicno potpisao za Filu i onda pad forme i rezervisanost. Neverovatno!

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, suptil said:

Dozet rece da je Petrusev takodje u toku sezone potpisao za Filadelfiju. Igrao odlicno potpisao za Filu i onda pad forme i rezervisanost. Neverovatno!

 

verujem da je dozet to rekao ali bazicno poznavanje logike nba timova mi govori kako nema teorije da se tokom sezone desio ikakav potpis, eventualno neko usmeno obecanje da ce dobiti ugovor.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suptil said:

Dozet rece da je Petrusev takodje u toku sezone potpisao za Filadelfiju. Igrao odlicno potpisao za Filu i onda pad forme i rezervisanost. Neverovatno!

Dozet je spomenuo Miškovu izjavu tokom sezone da će Petrušev u NBA ili u Zvezdu naredne sezone, nije rekao da je Petrušev potpisao za Filu tokom sezone. Čak je rekao da su i oni mislili da ćemo opet da uparimo njega i Simonovića, tačnije da će Filip ostati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mirage93 said:


A mozda sam ovde i mnogo duze nego sto ti mislis, samo ne lajem i ne hiperbolisem bez razlog i nemam potrebu da se namlacujem ni sa cim?

Rekli su i za Laprovitolu i Dejvisa, ne da se pregovara, nego da je dogovoreno, nebeski udari, atomski s'desna, nego vi brzo zaboravljate. Ja Markosa u isti kos ni u jednom trenutku nisam stavio sa drugom dvojicom.

Ti mu dođeš kao veliki brat ovog foruma, sve nadgledaš ali se oglasiš samo po potrebi da otvoriš oči ko nam daje lažne info oko pojačanja. Prelazni rok je živa stvar reče jednom jedan čovek ...

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fradler said:

Moze li Kendrik Nan na SG? Da se ukljucimo u trku sa Olijem i komsijama :classic_smile:

Zahvalan igrac za svaku EL ekipu, pegla difens, duge ruke, jak, dobar na ulazu, ali kamena ruka i siguran sam da bi dolazio za novce mnogo vece od "zahvalnog igraca". 

Vrhunski ubod za svaku EL ekipu kojoj ne bi bio prva opcija u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mister-no said:

Generalno se slažem sa analizom. Ali ne mogu da propustim ovo s Davidovcem da će nam praviti probleme igrači poput... Ledeja. Deda ga u direktnoj seriji poništio kao dete.
E sad da se nadovežem..
Čudna mi je Duškova rotacija na 4 i 5 kod nas. Mislim, poznato je da dobro radi sa visokim igračima da ne nabrajam sad od Teletovića pa na dalje..
I u onoj pobedničkoj seriji kad je tek Duško došao Petrušev razbije, bio je možda i ponajbolji EL igrač u tom periodu. Ako nisam zaboravio ili pomešao nešto Martin je bio povređen i Petrušev je često ako ne i isključivo igrao na petici.
Posle kreće mali pad kod Petruševa, da li što je onaj period ipak bio nerealan, da li zbog skautinga, ali možda je malo i do promene pozicije..
Elem, došli smo do finala ABA i baš mi čudno da Duško ne proba ni kao neko iznenađenje ili neku minijaturu sa Petruševom na pet.

To za Dekija i Ledeja je tacno.

Medjutim, niti je Ledej isti igrac kao te godine, niti Partizan ista ekipa.

Oni su u jednom trenutku svoje kretnje automatizovali do tog nivoa da ih je u slucaju pristojnog procenta suta bilo nemoguce cuvati.

U takvoj situaciji na igracu kao sto je Ledej moras da imas neku strunu koja je u stanju da stigne sve, jer je nemoguce biti mu na ruci konstantno.

Prosle sezone su za pravljenje prostora najzasluzniji bili Eksum sa ulazima i Lesor, kao i Panter, Ledej je tu bio da kaznjava svaki pokusaj pomoci i u kombinaciji sa nesto sporijim cuvarom to je delovalo surovo.

 

U toj situaciji Deki nema sta da trazi, treba ti Kalina ili neko slican.

Jedan na jedan odbrana na niskom postu nije upitna i tu je Deki gazda, ovde sam pre svega mislio na segmente timske odbrane.

Naravno, nadamo se da cemo i mi bitno bolje izgledati sledece sezone, a za njih ce biti posebno tesko da ponove igru iz ove.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Dobri su i Mile i Markos. Mene samo interesuje s obzirom da je Dozet rekao da samo 4 osobe iz kluba znaju koji su nam igrači interesantni i sa kim smo u kontaktu ( da pretpostavimo Duško, Dozet, Vasiljević i Čović) ko od njih druka pa Mile i Markos dođu do informacija?! 😂😅

 

Doktori. Lepo je Dozet objasnio da pitaju i po nekoliko doktora za misljenje ako imaju nekog zdravstveno-sumnjivog igraca. 

 

To o "samo 4 osobe znaju" je glupost. Zna i strucni stab i skauti, to je sve unutar kluba. A onda su tu jos i menadzeri. Pa "prijatelji, braca, kumovi" igraca... pa... izadje to, samo je pitanje koliko brzo. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih pitao Dozeta ko je doveo Adamsa, Holanda, Raduljicu, Bentila, Martina, Ilića.. Na koga od ovih 6 giga pojačanja je trener mogao da računa u finalnoj seriji Aba i u EL?! Samo na Bentila i Martina kad je zdrav, i uglavnom su nas nervirali.. Kog su doktora pitali za Martina, kad je svaki prosečan forumaš ovde znao koliko je staklen. Jesu li Holanda doveli da kadi po svlačionici, onda su mogli i popa Iliju za mnogo manje love.
Mislim, meni je Dozet drag momak i ne pita se on tu ništa, ali ne mora da prodaje neke prazne priče.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...