Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, suptil said:

@Čočo Ovo na tri je pretanko. Iz mog ugla Topic mora u 12. Ako su ilic i Lazarevic 13.,14., ko je 15.,?

 

Pa upravo će nam ta 3. biti problem ove sezone. Ne možemo mi da imamo sezonu bez bar jedne rupe u timu. Moguće da će doći neko na poziciji 2/3 i da deli minute na obe pozicije a da će i Lazić i Lazarević da ispadnu. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

много нам милион за Дејвиса

 

Ja ovo jednostavno ne mogu da razumem. Ne da nije mnogo, nego je to baš dobra kupovina. Za onoga ko ima taj novac, a mi, kažu ljudi, imamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Chaos Is Me said:

nit je mitska zver

Zapravo, lik je malo manji od Milutinova i slično je pokretljiv. Iako ne skače baš do vrha table, u Evropi sada igra manje od 10 takvih tijela, a u G League je prošle sezone za 3 šutirao 39% na 3,5 pokušaja sa NBA distance i prošle dvije sezone je bacanja pogađao preko 80%, znači daleko je od drveta. Plus što je već igrao sa Petruševim u paru i to je izgledalo fantastično (OK, u jednom skoro pa rekreativnom kontekstu, ali su oni u tom trenutku još bili tinejdžeri). Kao što sam napisao na našoj temi, ja bih ga odmah doveo u Partizan, i iskreno se nadam da će vam se ovo izjaloviti, jer Simonović upravo ulazi u prajm i za evropske uslove je on neko ko već u prvoj sezoni neće biti minus, a nakon prilagođavanja i godine igranja na rezultat u ozbiljnoj ekipi mislim da može da bude legitiman EL centar, ne Tavareš, ne Milutinov, ali igrač koji se ni protiv takvih neće obrukati.

 

Da ne ostanem nedorečen, za mene je on petica i slažem se sa tobom da nije ni vrhunski skorer, ni defanzivac, ali po meni on ima potencijal za jednu školovanu all around peticu, koja je dovoljno velika i da štiti obruč (govorim za EL, za NBA nije dovoljno eksplozivan i zato tamo nije prošao, to je potpuno jasno), i da igra dobru odbranu na niskom postu, i da ugura manjeg igrača, plus što moraš da mu poštuješ šut.

Edited by Beonegro
  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo odmah, sve zavisi od toga kakve su nam ambicije i koliko je država odvrnula slavinu. Meni je ok i linija (jer smo imali i mnogo gore):

 

Petrušev / Davidovac / Ilić (uglavnom van 12)

mitska zver / Simonović / Mitrović

 

ali nemoj onda da se čudimo ako sa tom linijom opet ne budemo konkurentni. Previše je tu igrača sa kapacitetom za 7 poena i 3 skoka po utakmici i to je to. Ne može to da povadi jedan bahati kapitalac na pleju.

 

"Pojačanja" tipa Simonovića bi bila ok da prethodno nismo produžili Mitrovića i vratili Dedu (uz prethodno potpisanog Ilića, Kuzmićevog ugovora i Smraduljine kombinacije), time smo valjda ispucali ta mesta za igrače uloge i to nažalost oba mesta na neatletična i spora tela.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Ja ovo jednostavno ne mogu da razumem. Ne da nije mnogo, nego je to baš dobra kupovina. Za onoga ko ima taj novac, a mi, kažu ljudi, imamo.

 

За мене је то чист поклон, али ко ће га знати, разне се информације провлаче. Ако се добро сећам, најпре се говорило да је тај усмени договор био за 1.4м. Свакако је требало пружити се ако треба и преко губера, годинама кубуримо са немањем људског центра, разноси нас како ко стигне. Није Дејвис неки Хаким, али није ни веверица, и био би то стејтмент да смо озбиљни. Овако...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Zapravo, lik je malo manji od Milutinova i slično je pokretljiv. Iako ne skače baš do vrha table, u Evropi sada igra manje od 10 takvih tijela, a u G League je prošle sezone šutirao 39% na 3,5 pokušaja sa NBA distance i prošle dvije sezone je bacanja pogađao preko 80%, znači daleko je od drveta. Plus što je već igrao sa Petruševim u paru i to je izgledalo fantastično (OK, u jednom skoro pa rekreativnom kontekstu, ali su oni u tom trenutku još bili tinejdžeri). Kao što sam napisao na našoj temi, ja bih ga odmah doveo u Partizan, i iskreno se nadam da će vam se ovo izjaloviti, jer Simonović upravo ulazi u prajm i za evropske uslove je on neko ko već u prvoj sezoni neće biti minus, a nakon prilagođavanja i godine igranja na rezultat u ozbiljnoj ekipi mislim da može da bude legitiman EL centar, ne Tavareš, ne Milutinov, ali igrač koji se ni protiv takvih neće obrukati.

 

Da ne ostanem nedorečen, za mene je on petica i slažem se sa tobom da nije ni vrhunski skorer, ni defanzivac, ali po meni on ima potencijal za jednu školovanu all around peticu, koja je dovoljno velika i da štiti obruč (govorim za EL, za NBA nije dovoljno eksplozivan i zato tamo nije prošao, to je potpuno jasno), i da igra dobru odbranu na niskom postu, i da ugura manjeg igrača, plus što moraš da mu poštuješ šut.

 

Nije on sam po sebi loš igrač, nego su nama ta mesta za te "još malo pa sad će" igrače već prepunjena. Da nismo produžili Mitrovića, ja bih bio skroz za Simonovića za ulogu situacionog centra. Ovo pričam iz vizure nekog ko želi Zvezdu konkurentnu u borbi za PO i svestan činjenice da je državna slavina dobro odvrnuta.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, berti said:

Mi cemo imati vise domacih igraca iduce sezone nego sto smo imali ove. Laza, Luka, Lazarevic,  Nedovic, Ilic, Simonovic, Deda, Kuzma, Raduljica i Top su sigurni. Dobric vrlo verovatno, Petrusev i Teo moguce.

Jos dva, eventualno tri stranca i udri brigu na veselje.

Juriš na apoteke.

 

On 6/29/2023 at 9:48 AM, NMX said:

Inače, mi se sprdamo a i naslov topika je takav, domaća osnova i strani plaćenici...ali čuh juče priče koje zaista idu u tom pravcu, jaka domaća osnova. Gde Mitar ostaje, Bjelica i Deda dolaze, Marko Simonović takođe. Laza i Despot ostaju. Uz Ilića, Topića i Nedovića, mi smo na rosteru sa devet domaćih igrača. I ako ne računamo Kuza i Raduljicu, cenim da ćemo pokupiti jedno 4 stranca pa kasnije odraditi čuvenu doselekciju. 

 

tumblr_nmsf43ikYV1tq4of6o1_500.gif

 

Valjda će Beli da nas zaobiđe, ostale mine u domaća osnova minesweeperu smo već nagazili. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni pojačanje tipa Simonović ima manu u tome što on zapravo osim proglasa za talenta ozbiljnu košarku još nije igrao. Slično kao Partizanov Vukčević, sve je to super, talentovan momak sa dobrom predikcijom u budućnosti. Ali ta budućnost je za minimum 3-4 sezone, što znači da on čak i da apsolutno klikne sa ekipom neće imati više od tog 7+3 učinka.

 

Tako da se ja slažem sa Haosom, iako mi se lično dopada kao pojačanje Simonović, odavno ga još prizivamo, ali nemoj neko da misli da on može biti neki lider. Mislili smo to i za Petruševa pa se on tek povremeno pojavljivao, uglavnom bio periferan. Zna se šta je lider, a za to nažalost često treba i dobro iskustvo osim talenta.

 

@Chaos Is Me Ok mi je ta postavka ako prvi centar bude Bolomboj. Imali bismo skočnost i pokretljivost u dvojici Mezinih igrača, plus odličnog defanzivca u Bolomboju. Ali svakako mora tu da bude defanzivno orjentisan igrač.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, propolis said:

Rispekt za Simonovića,ali šta je taj momak uradio u karijeri sem što je bio interesantan Čikagu gde nije igrao?

 

A sta je Petrusev uradio u karijeri do dolaska u Zvezdu?

 

Igrao odlicno u Megi, zatim bio u Efesu presedeo dobar deo sezone imao ulogu 3. centra i dosao u Zvezdu.

 

Simonovic takodje igrao odlicno u Megi, igrao G ligu gde su centri 95% atlete, ali i trenirao sa Cikagom i odigrao nesto malo utakmica, sto ne bih rekao da je beznacajno. Ne vidim neku preteranu razliku sa aspekta sta su uradili do dolaska u Zvezdu. Pritom je Simonovica izabrao bukvalno prosecan Nba tim (ne po reputaciji no po trenutnih par sezona) koji bi oduvao tadasnjeg sampiona Evrolige Efesa sa jedno 30 razlike po Fiba pravilima i na njihovom terenu.

 

Petrusev jeste veci talenat ali ne verujem da odudara ne znam koliko u odnosu na Simonovica. Pritom je nama Petrusev bio prva opcija na 4 veci deo sezone, a koliko kapiram da je Simonovic (ukoliko uopste bude zvanicno jer sve uzimam sa rezervom) neka bek ap varijanta na 5 uz Mitrovica i jos jednog atletu.

 

Petrusev (ako se uopste vrati kod nas) i Simonovic nisu najbolji defanzivci, ali donose defanzivni skok i to je dosta vazno. Eto Martin je bolji defanzivac od obojice, bolje svicuje, moze da preuzme neke nize bekove i isprati, ume da iscacka neku loptu itd. ali je ispod prosecan skakac i zato nema sta da trazi vise u evroligaskim ekipama. Za centre je vazniji skok nego dal mogu da isprate bekove da im sutnu iz step beka preko ruke ili da zakasne na stranu pomoci. Kad bi imali i to igrali bi u Nba, ovako su za Zvezdu obojica odlicni, jedan je vec dokazao, a nadamo se i drugom da ce, uopste i dodje a i dokaze da ima kvalitet za Evroligu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Ако се добро сећам, најпре се говорило да је тај усмени договор био за 1.4м

 

Ja ako se dobro sećam, Čović uvek najviše novca nudi na početku. Posle sve manje. Ne sećam se ko je to izjvaio beše.

1 minute ago, Brat od Korneta said:

A sta je Petrusev uradio u karijeri do dolaska u Zvezdu?

 

Pa ni on ništa, to je cela poenta, da se ne zanosimo pričom da smo doveli neke kapitalce.

Link to comment
Share on other sites

Za ove koji prizivaju Bolomboya za startnog centra, nadam se da ste svesni da lik u napadu ume samo da zakuca, i polovni Hassan Martin ima neuporedivo širi napadački arsenal od njega a videli smo kako je to izgledalo. Dakle, Bolomboy kao back up bi bio super, Bolomboy kao centar za 25 minuta - jedino ako dovedemo Mirotića, Clyburna i pleja koji jede decu i bljuje vatru.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NMX said:

 

 

tumblr_nmsf43ikYV1tq4of6o1_500.gif

 

Valjda će Beli da nas zaobiđe, ostale mine u domaća osnova minesweeperu smo već nagazili. 

Ja bih voleo i Beli da dodje, moze i Bobi. Bez ijednog stranca!!!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da nismo produžili Mitrovića, ja bih bio skroz za Simonovića za ulogu situacionog centra.

OK, ali po meni u sezoni od 80 utakmica ima prostora za 3 centra, nego bi ti Davisa za startera i nekog Lazmea za backup, u kom slučaju treći centar mogu da budem i ja, vrtim peškir i dodajem vodu vrhunski, a i lijep sam za timske slike 😏

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ја сам прошле године људима са којима коментаришем кошарку, овде нешто слабије, изнео мишљење да Петрушев озбиљну кошарку не може да игра нити сме код нас да буде прва опција на 4. Да л' је Бентил био прва опција па је Филип постао бољи - мање битно. Видело се што Петрушев још није за озбиљну кошарку у доста мечева у ЕЛ, а највише у финалу АБА Лиге. Притом није хладан, пореметио га је идиот Лесор са својим идиотским потезима. Плашим се да тако не буде и са Симоновићем. Њих за сада у овим годинама, нажалост, одликује само велики таленат. А нама сем тог талента треба и константност и преузимање одговорности у битним трненуцима. Ми нећемо много слабији бити од ККП ни ове године, и титулу ће освојити онај који је концентрисанији и мотивисанији. Тако да, надам се да ће бар у том сегменту Филип мало напредовати, а да ће Симоновић бити 3.опција на 5

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Za ove koji prizivaju Bolomboya za startnog centra, nadam se da ste svesni da lik u napadu ume samo da zakuca, i polovni Hassan Martin ima neuporedivo širi napadački arsenal od njega a videli smo kako je to izgledalo. Dakle, Bolomboy kao back up bi bio super, Bolomboy kao centar za 25 minuta - jedino ako dovedemo Mirotića, Clyburna i pleja koji jede decu i bljuje vatru.

 

Potpuno svestan, ali mi je dobar matchup za ove ostale ofanzivce. Bolomboj je odličan defanzivac.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MilošVB said:

Ako ostane Petrušev, mislim da nema teorije da dovedete još tri igrača pod košem.  

A sto to?

 

Nije da ih svojevremeno nismo imali i petoricu na toj poziciji pod ugovorom... Ta sto su igrala dvojica + Kuz svojih 3-5 minuta (u play offu ni sekundu), to je vec druga stvar.

 

Dovodimo koliko hocemo, eto.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Koje ofanzivce? Dedu, Mitra, Ilića i Kuzmića? 😄

 

Petruševa i Simonovića. Svakako su bolji ofanzivno, složićeš se. A i Mitar je mnogo bolji kao ofanzivac nego defanzivno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Pa i ti bi za KKP Poirier + Smajli + Simonović, nisi ni ti mutav. 😄

Bih čiku, nije vajde kriti 🙄 

Ali bih pristao i na Smajli - Simonović - Koprivica, pod uslovom da se Dante predomisli i da spolja sve gori 😏

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...