Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ove godine ću sačekati roster. Ukoliko opet bude neki Raduljica, svakako ne planiram da kupim sezonsku.

 

Ukoliko Raduljica ima ugovor od 200-300k, to je dakle ekvivalent od oko 1500 sezonskih karata.

 

Ne mora roster da bude jak, ali treba da bude smislen i da se vidi da ga je trener pravio.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Sta god mi ovde pisali, fudbal je ipak 3-4 koplja ispred kosarke po popularnosti.

 

Jos LS... To je kao da poredis skupi Ferari sa Ficom. A svi znamo ko je fica ovde(EL).

Nemoj pobratime Ficu i EL u istu recenicu,imam traume od toga.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kontra said:

Pošto nam je DeDa jedino sigurno pojačanje, koju ulogu očekujete da će mu Ivanović nameniti?

Sindrom FK usao je i u KK. Pranje para preko igraca i uvek ista lica povratnika domacih igraca. Kao da je Mrkela dosao u KK. Nisam nesto srecan zbog Davidovca, narocito ako se covek preplati. Ali to cemo vec znati sutra.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kontra said:

Pošto nam je DeDa jedino sigurno pojačanje, koju ulogu očekujete da će mu Ivanović nameniti?

 

Ulogu domaćeg osnovca koji će igrati više nego što su se navijači nadali i za kog ćemo se uglavnom pitati šta ovaj traži na el parketima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, necke said:

Za te pare koje kosta Mirotic moze da se plati otkupna klauzula i plati Kalinic i jos da ti ostane za vrhunsku cetvorku.

 

 

To ne funkcioniše tako, @uini je lepo objasnio način na koji se dovode takvi igrači:

 

3 hours ago, uini said:

sad bez zezanja, pricamo kao i obicno o nekom novcu koji nije dosao iz kluba, vec se daje u odnosu na kontekst;

 

dosao bi zeljko? evo para kol'ko 'oces.

dosao bi facu? nema problema.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, suptil said:

Sindrom FK usao je i u KK. Pranje para preko igraca i uvek ista lica povratnika domacih igraca. Kao da je Mrkela dosao u KK. Nisam nesto srecan zbog Davidovca, narocito ako se covek preplati. Ali to cemo vec znati sutra.

Pa ne bih bas poredio fudbal i kosarku jer je u fudbalu daleko vise igraca i mnogo je veci izbor na trzistu. Pogotovo je u kosarci "problem" kada upadnes u krug EL ekipa gde se vrte jedni te isti igracima godinama koji ti na neki nacin garantuju konkurentnost u istom takmicenju. Na sve to dodaj i ogranicenje broja stranaca sa kojim se nas klub bori. Naravno, ovim uopste ne opravdavam nas skauting koji je nikakav do los, od odlaska Tomica nismo pokusali da dovedemo nekog kosarkasa ispod radara. Takodje, kosarka u nasoj zemlji je generalno u padu, sve je manje talentovanih igraca, a i to malo talentovano i kvalitetno sto se nadje pre ce gledati da zapali u USA nego igra za Zvezdu ili Partizan. U skladu sa tim, nije ni cudo sto se nekoliko istih imena, domacih kosarkasa, stalno vrte.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kontra said:

Pošto nam je DeDa jedino sigurno pojačanje, koju ulogu očekujete da će mu Ivanović nameniti?

Za malo da dobijes neki ozbiljan odgovor ovde😂

 

Evo da probam ja, onako laicki:

Buduci da je Deki najbolje partije kod nas pruzio sa pozicije 4, a to je igrao i u Cska, kapiram da ce mu uloga najverovatnije biti bekap prvoj opciji na krilnom centru.

Ukoliko to bude neki kapitalac ala Mirotic(Petrusev), Dekiju nece biti tesko da odradi tih 10-15 minuta po utakmici, ali ako to bude Bentil i(ili) Polonara, moglo bi da bude problema.

 

Dusko mnogo toga u napadu temelji na krilnom centru, zato se i nadam da cemo se tu pojacati najbolje. S tim u vezi, ocekujem da i Davidovac dobije zadatak da se pozicionira dole i ostvari saradnju sa drugim visokim. Iako nema on taj skil (kao sto nema ni Ben) da efektno napadne, verujem da intelektom i dobrim citanjem igre moze adekvatno da odgovori nekim osnovnim zadacima koje ce dobiti kao rezervna varijanta. Svakako cemo sa njim imati tecniju igru u napadu nego sto je to bio slucaj sa Benom i Filipom koji su znali da zabodu i vide samo kos.

Vidim da je u Rusiji dosta puta napdao iz pop-a, tako da se i tu uklapa u ono sto moramo da imamo sa pozicije 4.

U zavisnosti od pojacanja na 3 mozda i tu bude dobio neki minut, mada mi se cini da bi Dusko tu pre krpio sa ovim fizikalcima koji mogu da pritisnu loptu, Deki je za tu ulogu prespor i trom.

 

Sve u svemu, kao i kod Teodosica, ovaj transfer ce biti dobar onoliko koliko budu bile dobre prve opcije na njihovim pozicijama.

Njih dvojica su dovoljno kvalitetni da igraju za nas ali je prava muka naci im odgovarajucu ulogu i parnjaka na poziciji.

Ako to Dusku bude poslo za rukom, necemo imati nikakvih problema.

Sa Dekijevim dolaskom nam se svakako ne lomi sezona, ni u kom pravcu, tako da nema potrebe za kuknjavom.

 

A grobarima ce bar jednom u toku sezone da presudi, to valjda svi znamo.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Nenadd

 

Hvala na konstruktivnom odgovaru. Ja sam se dugo nadao Dekijevom prelasku na 4ku i Radonja mi je tu želju ostvario. Utisak je da je to jedina pozicija na kojoj može da doprinese u EL. Nadam se da će tu ulogu imati i kod Ivanovića.

 

Iskreno, delim pogled na transfer sa @Sector i @suptil. Najteže mi je padala fizička inferiornost ekipe u prethodnoj sezoni, pogotovo u derbijima. Dosadašnja imena nas vode ka istim ishodima. Al red je da se sačeka kraj prelaznog roka pa da se daju ocene tog tipa.

 

Ostaje da se vidi da li je kilaža Davidovca posledica kaznene politike kluba ili njegovog sazrevanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa ne bih bas poredio fudbal i kosarku jer je u fudbalu daleko vise igraca i mnogo je veci izbor na trzistu. Pogotovo je u kosarci "problem" kada upadnes u krug EL ekipa gde se vrte jedni te isti igracima godinama koji ti na neki nacin garantuju konkurentnost u istom takmicenju. Na sve to dodaj i ogranicenje broja stranaca sa kojim se nas klub bori. Naravno, ovim uopste ne opravdavam nas skauting koji je nikakav do los, od odlaska Tomica nismo pokusali da dovedemo nekog kosarkasa ispod radara. Takodje, kosarka u nasoj zemlji je generalno u padu, sve je manje talentovanih igraca, a i to malo talentovano i kvalitetno sto se nadje pre ce gledati da zapali u USA nego igra za Zvezdu ili Partizan. U skladu sa tim, nije ni cudo sto se nekoliko istih imena, domacih kosarkasa, stalno vrte.

Човићев напукли монолит узимаће све већи данак. Једнсотавно одређени монополи као и перцепција тј. оквир који је дотични поставио постаје ових година улази у категорије очигледно релативног појма у односу на раније. Прво је била прича ФМП развојни тим, па када се појела сопствена супстанца тј. када више ФМП не производи за Звезду ништа, кренуло се даље са причом српска основа. Та српска основа каква је да је (а није нешто спектакуларна) давала је резултате из простог разлога што су сви ти играчи генерално део једне генерације. Сада када ти играчи улазе у године и нису више у зениту а притом не постоје домаће замене тог квалитета из млађих категодија који надолазе уз конкуренцију у Партизану кoји чека ко запета пушка на неког домаћег квалитетног из другог плана да се дограби, форсирати исту причу морања, везану за српске играче а притом маса играча прође кроз клуб а не заслужују ту да будe je исувише за мене. Тако да је крајње време за промену перцепције. Промена правила о странцима у домаћој лиги и фокус на квалитет. Јури се стално ушешће у ЕЛ која ће се трансформисати па молим лепо. Без Радуљица, Филипа Човића који се мотају у 15 играча. Ако неко мисли да не постоје нови кандидати за место Радуљице не зна где ћиви. Те услуге за трећу страну нарочито у сезонама када "има новца" су више правило него изузетак. Верујем да ће се томе Ивановић супроставити али ако се њему све музичке жеље испуне може и он да зажмури на једно око за тог једног новог Радуљицу. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kontra said:

@Nenadd

 

Hvala na konstruktivnom odgovaru. Ja sam se dugo nadao Dekijevom prelasku na 4ku i Radonja mi je tu želju ostvario. Utisak je da je to jedina pozicija na kojoj može da doprinese u EL. Nadam se da će tu ulogu imati i kod Ivanovića.

 

Iskreno, delim pogled na transfer sa @Sector i @suptil. Najteže mi je padala fizička inferiornost ekipe u prethodnoj sezoni, pogotovo u derbijima. Dosadašnja imena nas vode ka istim ishodima. Al red je da se sačeka kraj prelaznog roka pa da se daju ocene tog tipa.

 

Ostaje da se vidi da li je kilaža Davidovca posledica kaznene politike kluba ili njegovog sazrevanja.

Slazem se, zato i ocekujem Polonaru kao atletski apgrejd u odnosu na Bena.

Takodje, svako ko dodje umesto Mitra podici ce nas u tom segmentu, isto vazi i za ovu polomljenu verziju Hasana koju smo imali prilike da gledamo.

 

Na 3 cemo se sigurno pojacati ozbiljnim igracem koji ima visinu i snagu pravog krila, nuznost toga vidi svako sa minimumom kosarkaksog znanja, a ne Dusko koji je dobro propatio ovih par meseci zbog tog nedostatka. Da li ce taj igrac biti Kalina, Ponitka ili neko treci, videcemo.

 

Kada to sve imamo u vidu, deluje da ce se nas atletski potencijal lompiti na pojacanjima spolja (jedan i dva), i zamenama za inferiorne igrace kao sto su Dzoni, Pefi, Dobric (neokretan za 2, slab za 3), pa cak i Luka.

Dolazak Tea jeste korak nazad u tom smislu, ali nije neresiv problem ukoliko se pored njega budu dovela dva ozbiljno snazna igraca na 1 i 2, plus ozbiljno krilo koje se, siguran sam, podrazumeva.

Zbog toga i verujem da bi eventualni dolazak Laprovitole znacio odustajanje od Tea. Nije Dusko lud da u sezonu udje sa trojkom Laprovitola, Teo, Nemanja, bila bi to ubedljivo najmeksa linija u EL, nema tog talenta koji bi to nadomestio (videti pod proslogodisnja Valensija).

 

Zato cemo ovim aspektom moci ozbiljnije da se bavimo tek onda kada budemo doveli bar 2 igraca spolja, a kada se i definitivno bude znao razvoj dogadjaja sa Kampacom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

od odlaska Tomica nismo pokusali da dovedemo nekog kosarkasa ispod radara.

 

Hol, Teri, Dzejlen Adams. 

 

Samo da se neki mitovi precizno definisu. Tomic je igrao Evrokup sa Zvezdom u prvoj sezoni te Regland i Beron koji stizu iz Evrokupa (doduse Beron je igrao Evrokup jednu sezonu pre) za Evrokup nisu ispod radara. Jedini igrac koji je dosao ispod radara je Faje i on je bio dobar za Evrokup ne i za Evroligu.

 

Naredne sezone ispod radara stize Lorenco Braun koji je opravdao ocekivanja i Kalin Lukas koji nije(pritom je Lukasa doveo Sakota a ne Tomic), mada je premali uzorak utamica. 

 

Dakle u dve sezone si imao 3 igraca ispod radara ili 2 ako racunamo samo kod Tomica. Kod Radonje prosle nikoga a u 20/21 i ove se takodje dovelo 3 igraca ispod radara. 

 

Ako se nastavi sa ovim budzetom a vec jedno 5 sezona se konstantno povecava, nama ne trebaju opcije ispod radara a narocito ne za startere. Jedino da se prate odredjeni igraci tokom cele sezone i da naredne se dovedu za bek ap opcije da se proba pa ako prodju prodju ako ne, nisu skupi i dovesce se zamene neke iz Evrope bar za bek apa ne mozes da pogresis puno.

 

Makabi je iz Australije doveo Dzarel Martina na pf koji je inace bio tamo kao jedan od najboljih igraca u ligi kao i Dzejlen Adams, samo su ga oni doveli kao bek apa i nisu pogresili a mi Adamsa za suverenog floor generala. Nije sporan njegov talenat ali ocigledno je problem glava i pritisak i uloga koja mu se nametnula. Da je bio neki bek ap siguran sam da bi pokazao vise. Jedan Kvinsi Miler i to se ne ubada tako cesto. Bajern je doveo ove sezone 5 igraca iz G lige, pa niko nije bio nista specijalno.

 

Moze G liga, za bek ap opciju. Moze da se gleda turska, ruska, spanska, italijanska, francuska, nemacka liga i da se tamo prate najbolji igraci, eventualno neka Grcka ili Izrael, ali da ti igraci se ne dovode kao starteri vec bek ap varijante pa ako se nametnu jos bolje ako ih omasis dovesces bar nekog iz Evrokupa/Aba lige bar proverenog sljakera i dobrog defanzivca od kog znas sta da ocekujes da krpi 10 minuta kao bek ap umesto promasaja a starter svakako mora biti proveren igrac, na svakoj poziciji po 1. Pritom i iz tih liga uvek bi birao pre nekog Semaj Kristona i Rob Greja koji su igrali Evroligu ranije i iskusniji su i nece imati psiholoski problem prilagodjavanja nego nekog ko deluje bolje u toj ligi od njih ali nikad nije igrao Evroligu.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Neka ga komšijama Davis, čitam Tavares u zastoju nekom oko pregovora za ostanak u Real. Daj vamo njega taman da ne mora Kampaco da se muči da putuje do Španije za dzabe. 😂

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Ja da sam Covic/Dusko/Vujko/Vucic

ovako bih selektirao i uzeo EL:

 

Henri Laprovitola Top

 

Nedovic Holins

 

Kalinic Lazic Lazarevic

 

Petrusev Polonara Ilic

 

Dejvis Kamagate 

 

ovo jeste skupo ali nema 2.5m plata a la Mirotic i Kampaco

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Ja da sam Covic/Dusko/Vujko/Vucic

ovako bih selektirao i uzeo EL:

 

Henri Laprovitola Top

 

Nedovic Holins

 

Kalinic Lazic Lazarevic

 

Petrusev Polonara Ilic

 

Dejvis Kamagate 

 

ovo jeste skupo ali nema 2.5m plata a la Mirotic i Kampaco

Mora jedan šuter ubica, sa koje god pozicije, a da nije plej. Ne mora ni prevelike minute da ima, tipa Kuric, Met Tomas, Beron....i potpisujem ovo.

Link to comment
Share on other sites

Nešto ne vidim prostora za šutera ubicu pored Henrija, Laprovitole, Nedovića i Holinsa, rekao bih da ste se malo preračunali. Na stranu što mi je teško da poverujem da će Henri moći da igra sledeće sezone, pre mi deluje da će dobiti višegodišnju suspenziju (što je baš šteta jer em je idealan profil, em je pod Duškom odigrao ubedljivo najbolju sezonu u dosadašnjoj karijeri). 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

Nešto ne vidim prostora za šutera ubicu pored Henrija, Laprovitole, Nedovića i Holinsa, rekao bih da ste se malo preračunali. Na stranu što mi je teško da poverujem da će Henri moći da igra sledeće sezone, pre mi deluje da će dobiti višegodišnju suspenziju (što je baš šteta jer em je idealan profil, em je pod Duškom odigrao ubedljivo najbolju sezonu u dosadašnjoj karijeri). 

Onda Kris Dunn da se oproba preko bare, njega jos od 2017. hocu.

 

A za sutera moze da se nadje mesta, treba videti ko je najjeftiniji, mozda ima nesto slicno i u nivou ispod EL da se proba. Prepelic ako nije skup npr.

 

FRAN PILEPIC 🥸

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Guru said:

Nešto ne vidim prostora za šutera ubicu pored Henrija, Laprovitole, Nedovića i Holinsa, rekao bih da ste se malo preračunali. Na stranu što mi je teško da poverujem da će Henri moći da igra sledeće sezone, pre mi deluje da će dobiti višegodišnju suspenziju (što je baš šteta jer em je idealan profil, em je pod Duškom odigrao ubedljivo najbolju sezonu u dosadašnjoj karijeri). 

Ako nema prostora za šutera ubicu, onda da se menja tim, jer u ovom projektovanom nemaš, sem Laprovitole, nekog na koga bi se oslonio kao stabilnu opciju. 

Dolaskom tog Holinsa ili sličnog igrača, gubi se potreba za Lazićem, pa eto...može ta bekap trojka da bude trpač - ako tako nešto postoji na tržištu. 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...