Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Just now, Benito said:

sem u pojedinim situacijama, kao ono protiv Barse kada je jednostavno morao da sutne.

 

Pa o tome ti pricam. Znaci ekipa zavrti napad, odbrana odreaguje, dodje lopta kod Mitra da resava, i sad ili ima foru da isfintira i krene na ulaz ili da sutne. U njegovom slucaju svi znaju da nece da sutne sto mnogo olaksava defanzivu na njemu. Dakle, mora da se ohrabri da nekad u takvoj situaciji sutne, jer ako je kao sto Leki kaze, onda on i dalje ima sut. Nema veze sto izgleda odvratno, ako ubode sut to je jedino bitno. Plus, ako ubode par, defanziva onda mora da reaguje i krene da zatvara sut, a onda je i lakse proci. To ti je ona prica o jednodimenzionom igracu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Pa o tome ti pricam. Znaci ekipa zavrti napad, odbrana odreaguje, dodje lopta kod Mitra da resava, i sad ili ima foru da isfintira i krene na ulaz ili da sutne. U njegovom slucaju svi znaju da nece da sutne sto mnogo olaksava defanzivu na njemu. Dakle, mora da se ohrabri da nekad u takvoj situaciji sutne, jer ako je kao sto Leki kaze, onda on i dalje ima sut. Nema veze sto izgleda odvratno, ako ubode sut to je jedino bitno. Plus, ako ubode par, defanziva onda mora da reaguje i krene da zatvara sut, a onda je i lakse proci. To ti je ona prica o jednodimenzionom igracu.

To je vec druga prica ali pitanje kako bi to izgledalo, nije isto zagrevanje i utakmica jbg..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Benito said:

To je vec druga prica ali pitanje kako bi to izgledalo, nije isto zagrevanje i utakmica jbg..

 

Da, zato sam i napisao da on jednostavno vise nije cetvorka. Jer cetvorke ipak moraju da imaju dovoljno samopouzdanja da sutnu. Kao neka small ball petica ipak je korisniji, mada on nije ni to.

 

Onda mi je Leki napisao kakav je na treningu, sto dovodi do zakljucka da je covek pod nekom blokadom jer ni pod razno ne sutira. 

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Da, zato sam i napisao da on jednostavno vise nije cetvorka. Jer cetvorke ipak mora da imaju dovoljno samopouzdanja da sutnu. Kao neka small ball petica ipak je korisniji, mada on nije ni to.

 

Onda mi je Leki napisao kakav je na treningu, sto dovodi do zakljucka da je covek pod nekom blokadom jer ni pod razno ne sutira. 

 A ove sezone u EL šutirao 100% za tri 😅

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Na zagrevanju niko ne promašuje šuteve, koliko puta sam video Pefija da od 10 trojki ubaci 8 ili 9 i onda na utakmici baci dve cigletine.

 

Mislim da je kod Mitra najveći problem izuzetno spor šut, on bi to na utakmici pogodio jedino da mu 4 sekunde niko ne priđe.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo igrica, da Mitrovic u 30 godina odjednom pocne da sutira trojke.
Decko osim sto ima jako los sut, ima mentalnu blokadu, i da je to lako resivo Ben Simons bi bio najbolji igrac NBA lige trenutno. Nazalost nije. Nemojte gubiti vreme na pricu o njemu kao 4 i njegovom sutu za tri. 
 

Isto tako nemojte gubiti vreme na pricu o Paris Leeu. Bukvalno niko relevantan nije saopstio da ga zelimo, a pretpostavljam da ni nece jer ga ne zelimo. Lik je posten EC igrac, ne treba se zamajavati njime uopste. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2023 at 6:00 PM, СтелаРоса said:

Druze, a koliko mislis da je realno ovo sto ti predlazes? Da uzimamo vrhunske bekove za EL iz Fenera, Monaka, Barse? Jel mislis da ovi igraci nece imati bolje opcije od Zvezde? Nama je Lojd bio premija kada je dolazio pre par godina, a nije imao ni blizu reputaciju kakvu ima sada.

Ako budemo imali pare kao ove godine, ili vise, nista nije nemoguce. 

On 6/25/2023 at 7:52 PM, nunilo said:

Zelje i cestitke su lepa stvar ali Mirotic u najboljem (ili najgorem po njega) slucaju ne moze da kosta ispod 2.5m €, sto je i za njega samog ogoroman downgrade kolicine para.

Ako se dobro secam, on je igrao za neka 4m / god. Da li mu je cena pala, ili ne, ne znam. Svakako bi bio mamac za publiku, pretplatne karte. Mozda da krenemo sa prodajom nekih dresova, ili sl. pa da se i tu uzme neka para. 

On 6/25/2023 at 8:09 PM, Mendez said:

Sta se desilo u medjuvremenu pa smo i mi i komsije dosli u situaciju da dovodimo koga pozelimo? Uopste mastati o Miroticu, Pangosu, Kalinicu (sa postojecim ugovorom) je do juce bilo bas mastanje. Kao da nam se budzet udupl'o. Je l' to stvarno realno ili smo na osnovu "rekla-kazala" sistema otisli u neku virtuelnu stvarnost?

 

Pa, ono... Desio se Vildoza, pa Kampaco, pa bi se desio i Polonara da nije bilo zabrane. Tako da ce verovatno kes da stigne, samo da ga Cova ne koristi, vec Dusko. 

21 hours ago, Kankkunen said:

Kao i uvek kad su cifre u pitanju, dok EL ne uvede nova pravila koja su nedavno najavili.

Koja su ta nova pravila? Nadam se da ce da uvedu da ugovori moraju da budu javni. 

20 hours ago, СтелаРоса said:

Pitanje je i sta Teodosic ocekuje od sebe, a i od nas u narednoj sezoni. Ako se vidi kao jednog od glavnih igraca ekipe onda je jasno da bi to bio zesci zajeb. Ali ako dolazi cisto da bi ispunio svoju zelju da obuce nas dres, da pomogne ekipi svojim iskustvom, a sto da ne i samim igrama ukoliko se otvori prilika za nesto tako u ulozi drugog/treceg pleja, onda bi mogao da bude fina opcija. 

Sve je ovo super, ali da igra kao Markovic za 400k, sto je verovatno nemoguce. Ovako za dobar ugovor je bolje dovesti nekog drugog. Kalina ce izgleda jedini ostati upisan kao neko ko je dosao kada mu je karijera bila na vrhu. 

13 hours ago, Profesor said:

Ako nam Dusko bude selektirao ekipu sigurno necemo gledati Tea, Nedu i Dubljevica. A tesko  i dvojicu od te trojice.

Iskreno se nadam za Tea i Dubljevica. Za Nedu sam pristrasan + ima ugovor. 

Edited by Inbox
Link to comment
Share on other sites

Just now, Inbox said:

Ako budemo imali pare kao ove godine, ili vise, nista nije nemoguce. 

Ako se dobro secam, on je igrao za neka 4m / god. Da li mu je cena pala, ili ne, ne znam. Svakako bi bio mamac za publiku, pretplatne karte. Mozda da krenemo sa prodajom nekih dresova, ili sl. pa da se i tu uzme neka para. 

Pa, ono... Desio se Vildoza, pa Kampaco, pa bi se desio i Polonara da nije bilo zabrane. Tako da ce verovatno kes da stigne, samo da ga Cova ne koristi, vec Dusko. 

Koja su ta nova pravila? Nadam se da ce da uvedu da ugovori moraju da budu javni. 

Sve je ovo super, ali da igra kao Markovic za 400k, sto je verovatno nemoguce. Ovako za dobar ugovor je bolje dovesti nekog drugog. Kalina ce izgleda jedini ostati upisan kao neko ko je dosao kada mu je karijera bila na vrhu. 

Iskreno se nadam za Tea i Dubljevica. Za Nedu sam pristrasan + ima ugovor. 

hCzkDF3.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Zašto se daje kredibilitet twiter insajderima za koje niko nikad nije čuo, pa se piše o Liju par stranica?

 

Svaki prelazni rok je tako a bukvalno će još 1000 igrača da se dovodi u vezu sa nama do kraja ljeta.

 

Ja sam pomenuo dotičnog, uopšte ne znajući da se pominje na twitteru, a ne bih se uopšte iznenadio da su pročitali da se ovde pominje pa da je na osnovu toga postao deo twitter spekulacija.

 

Elem, da pojasnim, ja sam ga komentarisao isključivo iz vizure igrača koji bi igrao petnaestak minuta po meču, gde bi imao rolu sličnu Aleksi Avramoviću u ovogodišnjem Partizanu, dakle kao igrača koji bi imao nekog igrača kalibra Exuma ispred sebe. I idalje stojim iza tvrdnje da je za takvu ulogu neuporedivo bolji od Teodosića. Inženjerskim rečnikom govoreći, modularniji je i manje troši, odnosno efikasniji je. Samom činjenicom da nije defensive liabilaty omogućava veću fleksibilnost u kompoziciji tima, i pritom je jeftiniji što znači da omogućava dovođenje boljih igrača na ostalim pozicijama. Uostalom, čak je i kod Radonjića vrlo brzo istisnuo Waltersa (kome je ovaj miljenik) u drugi plan i bio na terenu u prelomnim momentima utakmica. Nasuprot toga, Teodosić je često izgledao kao da je apsolutno zalutao u takmičenje, i u tim momentima je znao da donosi jednu iracionalnu odluku za drugom. Ko god da je gledao više od dve utakmice Virtusa i Panathinaikosa mogao je eye testom to da vidi, a brojke koje je Guru okačio pokazuju da je korisniji od Teodosića u maltene svakoj statističkoj kategoriji.

Link to comment
Share on other sites

PG Laprovittola, Dimitrijević, Topić

SG Nedović, Elijah Bryant

SF Kalinić, Lazarević, Lazić

PF Webb III, Joel Parra , Ilić

C Mickey, Lofton Jr,  Kuzmić

 

Za prvog pleja ne treba da se štedi. Ja bi voleo da ostane Facu, ali mislim da je to jako malo verovatno. Mislim, nije sad da je dolazak Laprovittole nešto mnogo verovatniji ali sam ga ubacio jer ga cenim več jako dugo i mislim da tu mora da bude kvalitet. Ako ne on, onda možda Lo, Pengos... Za rezervu bi možda mogao da posluži taj Dimitrijević, gde bi se ostavila otvorena vrata i za minute Topića. Meni se recimo dopada i onaj Sylvain Francisco iz Peristerija kao mačka u džaku varianta. Stilom podseča na Machada kojeg sam  uvek cenio, a sad dali je to previše neozbiljno za EL ekipu, neznam.

 

Na SG uz Nedu jedan timski orientisan, high energy, inteligentan igrač. Jako dobro mi je Bryant izgledao u Efesu, čak i u delovima sezone kad je bilo jasno da tamo stvari ne stoje najbolje, on je bio na visini zadatka i davao svoj maksimum. Znači kvalitet + disciplina, šta bi hteli više.

 

Na SF Kalina naravno, S tim da ova moja ekipa na tim krilnim pozicijama ima mnogo versatilnosti, jer skoro svi bitniji igrači mogu i na 3 i na 4. Kalinu znamo, o Webbu sam več pisao . A ovaj Parra mi je upao u oko u ACB playoffu kao jako zanimljiv fizički specimen. Height/weight/speed prospect kao u NFL 😁. S tim da uopšte nije operisan od košarke u napadu, dok za odbranu nemogu da kažem jer nisam dovoljno fokusirano gledao te utakmice. Onako na prvu me malo podsetio na Joe Ingelsa, ali realno nije baš ta point forward inteligentna varianta. Ali jeste visoki ljevak na krilnoj poziciji koji zna košarke 😄

 

Za poziciju centra bi mogao da primim kritike, jer sam tu stavio Mickeya, iako je on igrao više 4 u poslednje vreme? Lofton mora, jer obožavam taj Zach Randolph tip igrača. A Kuzma je tu za special na Fallu, Tavaresu is ličnima. Velikih centara koji su koliko toliko upotrebljivi nema mnogo na tržištu i ja bi ga ostavio kao trečeg centra. 

Možda malo fali atleticizma na 5, ali ga zato imamo dovoljno na pozicijama od 2 do 4

 

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

PG Laprovittola, Dimitrijević, Topić

SG Nedović, Elijah Bryant

SF Kalinić, Lazarević, Lazić

PF Webb III, Joel Parra , Ilić

C Mickey, Lofton Jr,  Kuzmić

 

Za prvog pleja ne treba da se štedi. Ja bi voleo da ostane Facu, ali mislim da je to jako malo verovatno. Mislim, nije sad da je dolazak Laprovittole nešto mnogo verovatniji ali sam ga ubacio jer ga cenim več jako dugo i mislim da tu mora da bude kvalitet. Ako ne on, onda možda Lo, Pengos... Za rezervu bi možda mogao da posluži taj Dimitrijević, gde bi se ostavila otvorena vrata i za minute Topića. Meni se recimo dopada i onaj Sylvain Francisco iz Peristerija kao mačka u džaku varianta. Stilom podseča na Machada kojeg sam  uvek cenio, a sad dali je to previše neozbiljno za EL ekipu, neznam.

 

Na SG uz Nedu jedan timski orientisan, high energy, inteligentan igrač. Jako dobro mi je Bryant izgledao u Efesu, čak i u delovima sezone kad je bilo jasno da tamo stvari ne stoje najbolje, on je bio na visini zadatka i davao svoj maksimum. Znači kvalitet + disciplina, šta bi hteli više.

 

Na SF Kalina naravno, S tim da ova moja ekipa na tim krilnim pozicijama ima mnogo versatilnosti, jer skoro svi bitniji igrači mogu i na 3 i na 4. Kalinu znamo, o Webbu sam več pisao . A ovaj Parra mi je upao u oko u ACB playoffu kao jako zanimljiv fizički specimen. Height/weight/speed prospect kao u NFL 😁. S tim da uopšte nije operisan od košarke u napadu, dok za odbranu nemogu da kažem jer nisam dovoljno fokusirano gledao te utakmice. Onako na prvu me malo podsetio na Joe Ingelsa, ali realno nije baš ta point forward inteligentna varianta. Ali jeste visoki ljevak na krilnoj poziciji koji zna košarke 😄

 

Za poziciju centra bi mogao da primim kritike, jer sam tu stavio Mickeya, iako je on igrao više 4 u poslednje vreme? Lofton mora, jer obožavam taj Zach Randolph tip igrača. A Kuzma je tu za special na Fallu, Tavaresu is ličnima. Velikih centara koji su koliko toliko upotrebljivi nema mnogo na tržištu i ja bi ga ostavio kao trečeg centra. 

Možda malo fali atleticizma na 5, ali ga zato imamo dovoljno na pozicijama od 2 do 4

 

 

 

Elijah je produzio ugovor, a Dimitrijevic nakon MVP sezone nece prihvatiti da ulazi sa klupe sigurno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pero said:

Elijah je produzio ugovor, a Dimitrijevic nakon MVP sezone nece prihvatiti da ulazi sa klupe sigurno

 

Može biti da si u pravu ovo oko Dimitrijevića. Mada ja iskreno ne vidim mnogo situacija gde on bi on mogao da traži da bude starter , kad pričamo o EL ekipama

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dimitrijevic ne moze biti starter u evroligi. Vrlo jasno. To sta on hoce da prihvati ili nece nema veze sa tim. Aj da vidimo da li ce biti lider evroligaske ekipe, na onaj dan...

 

Sto se Luke Mitrovica tice, evroligu moze da igra samo u Zvezdi. Mislim da je on toga svestan, malo tvrdi pazar, sto se kaze. On ce ostati.

 

Ima li nekoga ovde ko bi zadrzao Bentila?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, L' Imperatore said:

PG Laprovittola, Dimitrijević, Topić

SG Nedović, Elijah Bryant

SF Kalinić, Lazarević, Lazić

PF Webb III, Joel Parra , Ilić

C Mickey, Lofton Jr,  Kuzmić

 

Laprovitola jos uvek nije raskinuo ugovor sa Barsom, ali postoji mogucnost.

 

Dimitrijevic izrazio Zelju da predje u Partizan.

 

Brajant produzio ugovor sa Efesom pre neki dan.

 

Trebalo bi da bi imamo dosta vise para od ovog sto si sastavio, sta si se zastekao sa tom Evrokup PF linijom. 😃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...