Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

35 minutes ago, Cromodora said:

Umesto Rode bolje čunj da stavimo, Kraso mora nazad, tipa neki CAM, nije on za špica
ili da se igra varijanta sa 3 u napadu gde on glumi lažnu 9, a ofanzivno Bukari i Olajinka gore. Azarova su spakovali ekspresno, ne mogu da verujem da je on lošiji igrač od Rode maradone.

Sent from my A063 using Tapatalk
 

Od Rodića boljeg drugog levog beka nemamo. A Kraso je imao dabl dabl učinak u francuskoj kao napadač. Tako da može. 

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Mislim da od ovog bolje tesko da moze. Serif po meni mora da bude u timu jedini sa fizikalijama koji moze da se “pobije” sa njihovim defanzivcima u drugom moze da udje Bukari. Ivanic bi bio oslobodjen obaveza u build up-u i poprilicno rasterecen defanzivno prakticno bi bio lazna 9ka mogao bi iz drugog plana i ubacivanja u 16 jako opasan da bude. Sa Hvangom i Kangvom bi bili jos zajebaniji u tranziciji jer obojica znaju da povucu, brzi su sa loptom u nogama i znaju da odigraju dobar pas u punom trku. 
Stamenic bi prakticno bio 3. stoper i osigurac bez previse ofanzivnih zadataka osim da spaja ovu dvojicu sa zadnjom linijom.

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nele said:

spacer.png

 

Mislim da od ovog bolje tesko da moze. Serif po meni mora da bude u timu jedini sa fizikalijama koji moze da se “pobije” sa njihovim defanzivcima u drugom moze da udje Bukari. Ivanic bi bio oslobodjen obaveza u build up-u i poprilicno rasterecen defanzivno prakticno bi bio lazna 9ka mogao bi iz drugog plana i ubacivanja u 16 jako opasan da bude. Sa Hvangom i Kangvom bi bili jos zajebaniji u tranziciji jer obojica znaju da povucu, brzi su sa loptom u nogama i znaju da odigraju dobar pas u punom trku. 
Stamenic bi prakticno bio 3. stoper i osigurac bez previse ofanzivnih zadataka osim da spaja ovu dvojicu sa zadnjom linijom.

Bez Bukarija ne može da se igra protiv ekipa u LŠ a ni Hvang ne može na poziciji gde si ga stavio. Nije ovo FM. 

25 minutes ago, Markoss said:

Bojim se onog sto cu reci, ali kako Stamenic igra, zaista bih probao Kangvu na zadnjem veznom. Sinoc je bas dobar bio. 

Slažem se. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Od Rodića boljeg drugog levog beka nemamo. A Kraso je imao dabl dabl učinak u francuskoj kao napadač. Tako da može. 
Ja više govorim o tome da smo sebe doveli u situaciju da boljeg od Rode nemamo, to je zločin i velika sramota svih u klubu.

Sent from my A063 using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fudbal bez krila se ne može igrati. Bukari je najviše pokazao do sada , i u Mancesteru  i u Lajpcigu i protiv YB.

Jedini koji postize golove i asistira, a pri tom ima i brzinu.

Nas ubedljivo najopasniji igrač u navali.

Ono što su igrali u Lajpcigu Šerif i Olajinka u tandemu  je plač. Sramotno. Ljudi su se sami saplitali kao da se prvi put susrecu sa loptom. Zato je i usledila izmena. Tek Ulaskom Bukarija, Mijatovica,Nedeljkovica nesto smo i igrali.

Edited by No name
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Bez Bukarija ne može da se igra protiv ekipa u LŠ a ni Hvang ne može na poziciji gde si ga stavio. Nije ovo FM. 

Decace ne pali se molim te 😊


Juce smo igrali u ovoj formaciji i ta pozicija nije krilna vec levi i desni vezni igrali su je Mirko i Kangva juce pa je i Hwang kad je usao tako da prvo malo edukacije pa mi se obracaj sa ovakvim tonom posto vidim da ni ne znas kako se pozicija zove.😉

 

 

Sto se tice Bukarija on moze samo umesto Krasoa time cemo da izgubimo na kreaciji ali dobijamo na brzini tako da i nije lose da krene sa klupe i udje u drugom kad se vidi sta je potrebnije u tom trenutku. Serif kakav god da je u prvenstvu nam je korisniji u evropi i od Krasoa a narocito od Olajinke.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Dragovic mi odaje utisak surovog profesionalca i nekoga koga ne zanimaju previse sve te stvari van treninga i utakmice. Kazem, samo razmisljam naglas, mozda i gresim. 


Какве су вам се сумње увукле заиста невјероватно. Културан момак и прави професионалац који је узгред имао и емоцију долазећи код нас, је капитен по мјери за Звезду! За Звезду каква би требала бити.

Мени је пун куфер гардиста који нису (углавном) ништа друго до шлихтаре и везаре који се кревеље пред трибином глумећи другарство и Звездаштво. При том не мислим само на Борјана који је бар на терену стекао неки кредит за времена кад је отањио.

Ако Драго буде киксао (а хоће јер не зна кога више да крпи) треба да има подршку јер за ЛШ није на вријеме добио озбиљне саиграче у задњој линији након што су продали Ерака, као због новца. Исту подршку какву управа не даје Бахару а они га довели и отворено најавили да мијења систем наравно са играчима које су они довели (и без оних које су продали).


С друге стране нажалост не сумњам да ће Звездини навијачи који нису ни сјена некадашњих побркати и све остале ствари и да ће једино неокрзнута остати криминална управа…

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kangwa ni u najvećem ludilu ne moze da igra poziciju zadnjeg veznog... neodgovoran u defanzivnim zadacima, precesto puca I gubi loptu kada ga pritisnu i udvoje. Eventualno kao kakav ofanzivniji vezni,  u domacici,  kada ima osigurac u vidu zadnjeg veznog iza sebe.

Hwang je univerzalac, mozda I moze polu levo, ali u sadasnjoj kompoziciji tima gubimo njegove prednosti koje donosi kada igra u paru sa "zadnjim veznim".

 

Stamenic je, iz samo Barahu znanih razloga, u poslednje vreme pomeren previše napred i desno, i kada napadamo, I kada pocinjenu odbranu presingom. Jednostavno nema tu brzinu a posebno iskustvo, da se brzo vrati i zatvori prostor ispred stopera, zbog toga protivnik ima previše prostora ispred nase zadnje linije.

 

Lučić trenutno nije igrac za vise od 15-20 minuta u zavrsnici meča da malo ubrza igru i donese zivosti u napada. Na zimskim pripremama, mesec dana samo da uci da "centrira" 😁

 

Mijatović je trenutno overall bolji i korisniji igrac i od Lučić i Mitrovica zajedno. Konkretniji u zavrsnici,  bolji I odgovorniji u defanzivi, agresivniji...  mozda bi Bahar mogao sa njim da proba po levoj strani, Kraso/Olajnika u spic napada ( devetka, lazna devetka , zajedno... sve jedno )

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ko sa decom spava upisan se budi uvek bilo, ne znam sta sam ocekivao😁😁😁


 

@TB Tolddaleko je Kangva od odgovornog igraca samo sto kad stojimo nisko kao sto cemo da stojimo protiv Lajpciga to njegovo ne vracanjr u odbranu nece da dodje do izrazaja jer ce retko biti van polozaja. A imali smo prilike i Ivanica da vidimo kako gubi lopte i kako se ne vraca u odbranu pa primamo golove a niko njega da iskritikuje. 
No nebitno mozda i gresim ali smatram da moze Kangva dosta da pomogne u tranziciji i brzoj promeni tezista igre jer znam da ima kvaliteta za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nele said:

Decace ne pali se molim te 😊


Juce smo igrali u ovoj formaciji i ta pozicija nije krilna vec levi i desni vezni igrali su je Mirko i Kangva juce pa je i Hwang kad je usao tako da prvo malo edukacije pa mi se obracaj sa ovakvim tonom posto vidim da ni ne znas kako se pozicija zove.😉

 

 

Sto se tice Bukarija on moze samo umesto Krasoa time cemo da izgubimo na kreaciji ali dobijamo na brzini tako da i nije lose da krene sa klupe i udje u drugom kad se vidi sta je potrebnije u tom trenutku. Serif kakav god da je u prvenstvu nam je korisniji u evropi i od Krasoa a narocito od Olajinke.

 

Bez Bukarija smo bezopasni na evro mečevima.

Meni opet nije jasno da se naš najbolji igrač u LŠ šalje na klupu, a da se gura Kraso recimo, koji pa skoro ništa značajno nije uradio (ok, asisgencija Bukariju), i od koga  je i mali Mijatović pre zaslužio da igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

                              Шериф

                     Иванић        Красо 

     Виго     Хванг     Стаменић    Букари

           Драговић    Ђига       Дегенек

                              Глазер

 

Формација 3421, која лако може да се мења у 433 односно 451, где се Дегенек помера на десног бека а Виго назад на левог, а Иванић и Букари на крила.  Чак и у том систему са 4 назад,Виго може у нападу више него Дегенек па да Виго користи предност на тој страни са Мирком или да Мирко улази још у средину и да ту правимо плус.

Само је питање колико може Виго на тој позицији лево, мада како су то играли Митровић и Родић тешко да би био гори од њих. 

Дегенек и Стаменић на тој страни где је Букари да покрију када он оде високо.

Олајинка прва измена горе а Кангва у средини. Остали по потреби, ротацији и како год.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Na Degeneka se racuna kao na Ada otprilike, sumnjam da ce zaigrati uskoro. 

Ово је више како је у теорији могао да изгледа састав на почетку сезоне да се проба. По мени су се непотребно одрекли Вига (док траје позајмица, таман као опција више и за Европу) поготово што и њему мислим да више одговара када игра тог винг бека.

За Дегенека је ишла прича да га Барак форсира као неопходно појачање назад а сад после три месеца не зна(ју) шта са њим да раде.

Или су мислили да ће Митровић да држи целе године ритам какав је показао на припремама, али се уствари брзо вратио на своје.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cromodora said:

Zna li se čime je ogorcio Baraka kad svi imaju prednost pre njega, čak i genijalni Spajic?

Sent from my A063 using Tapatalk

 

 

Pa kao i kod Stankovica, Degenek ne ume da precuti. Ja ga licno cenim i postujem, jer obicno govori istinu, za razliku od drugih koji ne smeju nista da kazu, pa im onda ovaj smeta. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Jbt, pa tu je i Ado. Na njega sam potpuno zaboravio. Kolike pare idu za njega, Milunovica, ovog Spajica, Degeneka... Bese i Falko tu, pa i Vigo treba leba da jede.

Da nadjemo naftu na Marakani, pa ne bismo isplatili sve ove.

 

+ што немамо инфо о дуговањима за бројне промашаје задњих неколико година (дугачак је списак врло вјероватно).

Формално за ово је прво одговоран спортски директор али љигавог Дркеле нема ниђе у последње вријеме. Чак мало мало, па истуре Марина и за интервјуе и да објашњава око појачања што најављује ко ће бити следећа жртва ако се дигне фрка око појчања и дуговања за иста.

Link to comment
Share on other sites

Malo se piše o tome da nam je sutra jedna od prekretnica sezone.

 

Pobedom bi mogli da se izvučemo iz bule u kojoj smo, čime bi se makar na kratko stišali medijski pritisci, Barak bi sebi obezbedio dodatnog kredita, a i ekipa bi konačno dobila na samopouzdanju.

 

Poraz bi dodatno ogolio sve loše u klubu i definitivno potpisao kapitulaciju Baraku.

 

Ja sam optimističan pred sutrašnji meč, samo što ponovo najviše sumnji imam u Baraka. Ako ne palamudi sa sastavom i pusti Krasoa da igra, uz klupiranje Stamenića mislim da bi konačno mogli da odigramo kasvetan meč.

 

Valjda će biti publike, treba prepoznati trenutak…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...