Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?šŸ†


Kooineeperk

Recommended Posts

Ni Mićko ne igra klasičnog desnog beka ovog proleća, nego se baÅ” dosta uvlači u sredinu i formira double pivot sa Kangom, a podrÅ”ku krilima koja drže Å”irinu uglavnom daju veznjaci koji popunjavaju levi i desni half space. Samo povremeno Mićko istrči uz desnu aut liniju da centrira (Å”to i ne radi toliko loÅ”e, na moje iznenađenje), pa se onda jedan od veznjaka povuče nazad. Poenta je da uglavnom imamo 3-2 rest defence, radi bolje odbrane protivničke tranzicije Å”to nam je kod Bahara bio ogroman problem. Znači 3 Å”topera, Kanga kao deep lying playmaker i Mićko kao invertovani desni bek koji pre svega služi kao defanzivna podrÅ”ka Kangi u sredini.Ā 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

Ni Mićko ne igra klasičnog desnog beka ovog proleća, nego se baÅ” dosta uvlači u sredinu i formira double pivot sa Kangom, a podrÅ”ku krilima koja drže Å”irinu uglavnom daju veznjaci koji popunjavaju levi i desni half space. Samo povremeno Mićko istrči uz desnu aut liniju da centrira (Å”to i ne radi toliko loÅ”e, na moje iznenađenje), pa se onda jedan od veznjaka povuče nazad. Poenta je da uglavnom imamo 3-2 rest defence, radi bolje odbrane protivničke tranzicije Å”to nam je kod Bahara bio ogroman problem. Znači 3 Å”topera, Kanga kao deep lying playmaker i Mićko kao invertovani desni bek koji pre svega služi kao defanzivna podrÅ”ka Kangi u sredini.Ā 

Pa niÅ”ta onda neka ga Mićko, ali onda bez kukanja Å”to gledamo Rodića ili Đigu levo.

Ā 

Janioak mislim dani Rodić i Mićko treba sa se klupiraju, i da ihra Radojević, pa i da Ivanić ima viÅ”e slobode da se ubacuje u sredinu. Plus Radojević je mnogo bolji od Mićka Å”to se tiče centarÅ”uteva.

Ā 

Nema veze.Ā 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Radojević samo nema visinu i snagu. Sve ostalo ima za dva nivoa viÅ”e od Rodića. Dugo nisam video igrača koji ima onakav centarÅ”ut kao on. Samo neka ta povreda potraje Å”to duže ako će to značiti minute za Radojevića a ne za Lazara Nikolića.Ā 

Ā 

Ā Nema Radojević trenutno kvaliteta da igra full beka, cak ni protiv slabijih superligaÅ”a, ne smem ni da pomislim na sta bi to licilo protiv npr Prtzn-a ili nekog jačeg protivnika,Ā  previse je slab defanzivno,Ā  očajno se postavlja i kretnje su mu takodje loÅ”e... jos jedan ofanzivni po levoj strani, uz Bukarija, bi bio previÅ”e.

Ā  Svakako, mlad je vreme radi za njega i nadam se da ce Miloje, kada osiguramo titulu, prednost dati mladim igračima.

2 hours ago, pentatonika said:

Pročitao sam na nekom sajtu koji se bavi fubalskim statistikama da je Kanga najbolji asistent lige. Je li to realno? Pretpostavljam da veliki deo ide na kornere i slobonjake iz kojih je postignut gol.

Onako, napamet, tipovao bih na Ivanića.

Ā 

Verovatno su tu racunali i kontre koje otvori protivnikuĀ :classic_biggrin:

1 hour ago, Don Juan said:

Postoji ta tendencija, tako da je nazovemo, u svetu da jednog od bekova igra Å”toper, samim tim se dobija treći Å”toper, a drugi bek dobija viÅ”e slobode napred....ali...nama je desno Mijailović koji nije jak oganzivno, pa gubimo i levi i desni bok. To praktično znači da i naÅ”a krila nemaju baÅ” neku podrÅ”ku sa tih strana. Kada tako pogledamo, zar nije logičnije da ako Điga treba da igra, ili bilo koji drugi treći Å”toper, on ide desno, a da levo igra Radojević koji, kako si sam rekao jeste ofanzivniji i imao bi viÅ”e slobode? Ali kao Å”to je Markos napisao, Milojević nema onu stvar da to uradi, mada u suÅ”tini zbog fobija gubimo i levu i deanu stranu.

Ā 

Ako već Djiga igra tog levog stopera,Ā  Mimovic je bolje reÅ”enje ( kao ste ste već i pisali). Trenutno , Mimovic je daleko bolje reÅ”enje od Radojević, i ofanzivno i def.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Adema Avdića treba lagano spremati za prvog levog beka, malac ima i pluća i levandžu za ozbiljan fudbal. Radojević i Mimović su sasvim okej rotacija za SL, opet pitanje koliko će biti prostora za njih posle letnjeg merkataĀ i Marinovog teftera.Ā 

Link to comment
Share on other sites

Ovo ne vjerujem da cu uspjeti da napisem al po meni Micko i nije toliko lose odigrao zadnji derbi, cak sto vise naprotiv(nadam se da ga vise necu glefati na toj poziciji). Imao je 3-4 odlicna centarsuta, cak i neki dribling,dobro kretanje, ponudio se za trougao i pokrenuo neke akcije po desnoj strani.. najvece iznenadjenje centarsut, ne pamtim da smo imali odavno nekog beka sa ovakvim centarsutom (rubrika vjerovali ili ne)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je Haris Dzinovic smorio, ali ovi ga brate preterase...

Ā 

Elem, koliko ljudi nisu realni, koliko su pobedjivali samo u poslednjim sekundama, bukvalno ne postoji tim u svetu sa takvim ucinkom. Treba da budu srecni sto su drugi, jer taj TSC ima duplo manji budzet od njih, pa su bili ispred njih prosle god, a i ove bi daĀ  im nije bilo te lude srece.

Cuka ih je ugazila, Vozdovac isto, golman im je bukvalno omogucio i polufinale kupa...

Oni su jedini klub koji nije igrao Evropu, jer su ih demolitali potpuni anonimusi, pa su zahvaljujuci tome uspeli nekako da se dobauljaju do jesenje titule. Pobedili 2-1 u derbiju ja sam svakom grobaru kog znam cestitao, ali se videlo i tada, a narocito u predhodna dva derbija da su previse slabi, cak recicu nikad slabiji u odnosu na nas.

Kad je 24 februara (pamtim zbog svog rodjendana) 2007 Partizan pobedio na Marakani 4-2 posle ako se ne varam 19 god, Lola Smiljanic je zakljuvavao marakanu i rekao neka osvoje sad titulu, ako ih nije sramota...ali kako svaka jesen na Zvezdu mirise saznace Lola tako sto Zvezda dobija Partizan u naredna 2 prvenstvena derbija(igralo se trokruzno), da bi ih izbacili i iz kupa, sve u razmaku od mesec dana...i niko nije zakljuacavao Humsku, niti davao glupave izjave.

Bilo je gresaka na obe strane, znam da bi voleli da im sudu Grobar iz Cokota, Spasic, koji se penzionisao satro pogresio kod ofsajda Milijasa, Jovanovica itd.

Nema Djure i Toleta, Rasima i Ruzica, Dacica i Tadica, predsednika Metalca, Hajduka popularnog Dzombe...

Bar ih niko ne gasi, ne nicu im pecurke na JNA, imaju struju, sampon, ne beze im igraci iĀ  ne tuze, drzava im placa licence uredno godinama, dovode se strana pojacanja, stadion im nikad lepsi, jos im Vucic omogucio da isti bude u njihovom vlasnistvu, tako da mesta kuknjavi nema.

Ako smo mi preziveli gasenje ne samo fudbala, vec i vaterpola, kosarke, rukometa...prezivecete i oni ovu muku sa najtrofejnijim trenerom evrope i osiguranom evroligom. Zao mi je sto nece osetiti kad se Dukljanin izivljava nad klincima Slobodana Klipe, al jos vise mi je zao sto su se time ponosili, pevaliĀ  sa Stanojem kurva gasi se kurva umire...

Mi nismo kukali, mi smo se ujedinili, napunili Marakanu protiv Spartaka iz Subotice, srusili Tadica, pa eto nek se i oni ujedine i sklone ovo zlo, nek spasu svoj klub, a i sve nas od ove bede.

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi uopÅ”te nemaju samo kritiku . Uvek je neko drugi kriv. Tamo je najlakÅ”e igrati,Ā  jer nikad ni za sta nisi kriv, uvek te kradu, I uvek sudije.Ā  Opet kažem ne pamtim kada su pričali o fudbalu. Imaju tu mantru, da govore o sudjenju pre meča, tu su uglavnom složni da će da ih kradu.Ā  Na samom meču izvesni sveta, penaltko i družina ne prestaju da se unose u lice, da prete, vređaju,Ā  okruzuju sudiju I tako dalje. Posle meča jednoglasno konstatuju da su pokradeni, ako pak dobiju onda su pobedili sistem. O samom fudbalu ni reč.Ā 

Sudija pa sudija, sudjenje pa sudjenje.

Aman viŔe !!!

Ā 

Da vidimo kazne koje će izreći savez. Jer ako se ovo dopusti može biti samo gore. Onom kralju izgleda nije dovoljno bilo 6 meseci. O zasticenoj vrsti iz Izraela da ne govorimo. Taj radi sta hoće.Ā  Ovo je sramota sta se dopuÅ”ta.Ā 

Ā 

Ne mora zvezda da pobedi 5 golova razlike da bi se reklo da je bolja. I Mančester siti je pobedio ovde zvezdu 3-2 pa to ne znači da je bolji samo za taj 1 gol i da je jedva pobedio.Ā 

To sto je njima svaki derbi prilika da vide minuse iz ostatka lige, to ne znači i da je zvezdi derbi sve. Koliko puta je zvezda uŔla u derbi sa +15+18 , a koliko puta je Partizan kroz taj derbi tražio spas sezone da se "izvadi"..

Ā 

PokuÅ”avaju brlog da naprave, da se o svemu priča samo ne o fudbalu, gde su potučeniĀ  do nogu u svim segmentima, da se sve to podriva, da se prebaci lopta na sudjenje.Ā 

Klasičan odraz nemoći.

Ā 

Edited by No name
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Mijailović je užasan igrač. Imali smo priliku u to da se uvjerimo cijele sezone. Da je ovo ozbiljan klub, kao Å”to nije, davno bi on letio nazad u neki Čukarički.

Cuka je postao ozbilian klub.

Link to comment
Share on other sites

ŠšŠ»ŃƒŠ± јŠµ трŠµŠ±Š°Š»Š¾ Š“Š° ŠøŠ·Š°Ń’Šµ сŠ° сŠ°Š¾ŠæштŠµŃšŠµŠ¼ Š“Š° ŠæŠ°Ń€Ń‚ŠøŠ·Š°Š½ Š¾Š“рŠµŠ“Šø суŠ“Šøју Š·Š° ŠŗуŠæ. Š•Š²Š¾, ŠŗŠ¾Š³Š° Š³Š¾Š“ Š¶ŠµŠ»Šµ, Š° Š¾Š½Š“Š° Š½Š° тŠµŃ€ŠµŠ½Ńƒ Š“Š¾ŠŗŠ°Š·Š°Ń‚Šø Š“Š° сŠ¼Š¾ Š¼Š½Š¾Š³Š¾ Š±Š¾Ń™Šø. Š”утрŠ° сŠµ Š½Š°Š“Š°Š¼ ŠæŠ°Š¼ŠµŃ‚Š½ŠøјŠø ŠæŠ°Ń€Ń‚ŠøјŠø у сŠ¼ŠøсŠ»Ńƒ Š“Š° Š¼Šø ŠæŠ¾Š²ŠµŠ“ŠµŠ¼Š¾ Šø Š“рŠ¶ŠøŠ¼Š¾ ŠŗŠ¾Š½Ń†Šµ у сŠ²Š¾Ń˜ŠøŠ¼ руŠŗŠ°Š¼Š°. ŠžŃ‡ŠµŠŗујŠµŠ¼ хрŠŗљуш утŠ°ŠŗŠ¼Šøцу, сŠ° ŠæуŠ½Š¾ тŠµŠ½Š·ŠøјŠ° Šø Š½Š°Š±Š¾Ń˜Š°.

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2024 at 11:35 PM, Steve Gerrard said:

Ovo ne vjerujem da cu uspjeti da napisem al po meni Micko i nije toliko lose odigrao zadnji derbi, cak sto vise naprotiv(nadam se da ga vise necu glefati na toj poziciji). Imao je 3-4 odlicna centarsuta, cak i neki dribling,dobro kretanje, ponudio se za trougao i pokrenuo neke akcije po desnoj strani.. najvece iznenadjenje centarsut, ne pamtim da smo imali odavno nekog beka sa ovakvim centarsutom (rubrika vjerovali ili ne)

Ā 

Jbt, kako nam je Gobeljic spustio standarde...Ā 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Š”ŠøстŠµŠ¼ тŠµ Š»Š°Š¶Šµ said:

ŠšŠ»ŃƒŠ± јŠµ трŠµŠ±Š°Š»Š¾ Š“Š° ŠøŠ·Š°Ń’Šµ сŠ° сŠ°Š¾ŠæштŠµŃšŠµŠ¼ Š“Š° ŠæŠ°Ń€Ń‚ŠøŠ·Š°Š½ Š¾Š“рŠµŠ“Šø суŠ“Šøју Š·Š° ŠŗуŠæ. Š•Š²Š¾, ŠŗŠ¾Š³Š° Š³Š¾Š“ Š¶ŠµŠ»Šµ, Š° Š¾Š½Š“Š° Š½Š° тŠµŃ€ŠµŠ½Ńƒ Š“Š¾ŠŗŠ°Š·Š°Ń‚Šø Š“Š° сŠ¼Š¾ Š¼Š½Š¾Š³Š¾ Š±Š¾Ń™Šø. Š”утрŠ° сŠµ Š½Š°Š“Š°Š¼ ŠæŠ°Š¼ŠµŃ‚Š½ŠøјŠø ŠæŠ°Ń€Ń‚ŠøјŠø у сŠ¼ŠøсŠ»Ńƒ Š“Š° Š¼Šø ŠæŠ¾Š²ŠµŠ“ŠµŠ¼Š¾ Šø Š“рŠ¶ŠøŠ¼Š¾ ŠŗŠ¾Š½Ń†Šµ у сŠ²Š¾Ń˜ŠøŠ¼ руŠŗŠ°Š¼Š°. ŠžŃ‡ŠµŠŗујŠµŠ¼ хрŠŗљуш утŠ°ŠŗŠ¼Šøцу, сŠ° ŠæуŠ½Š¾ тŠµŠ½Š·ŠøјŠ° Šø Š½Š°Š±Š¾Ń˜Š°.

Nazalost ne ume nas klub, tj ljudi u njemu, smekerski da se ponesu. Verujem da bi Terzic i kompanija na pocetku sezone potpisali da sva tri derbija izgubimo ali da osvojimo titulu. Ni srama, ni stida, ni hrabrosti, ni srca. Isti je to sklop licnosti kao u FKP, ponasanje i saopstenja bi bila ista da je obrnuta situacija u pitanju. Setimo se 2017. godine kada su komsije osvojile titulu kakvo je kukanje i plakanje bilo zbog raspalog Kokeze, a te sezone smo recimo u jednom od derbija dali gol iz auta i u plej-ofu nekoliko utakmica u nizu resavali penalima (da se ne shvati pogresno, i Partizan je te sezone imao dobro sudjenje, ali nije poenta u tome nego u nacinu ponasanja kada se gubi). Jedino sto jos uvek pravi razliku izmedju dve strane je publika. Mislim da se mi jos uvek koprcamo i svesni smo sta se desava i kako se radi, samokritika je na prvom mestu, dok na drugoj strani teorije koje se izmisljaju su stvarno neverovatne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na dobre rezultate RadnickogKG ove sezone ( dobar izbor trenera i igraca, stil i nacin igre ) sta mislite da li Slavko Perovic ima potencijala da u nekom trenutku bude nas SD umesto dugovecnog Mrkele? Ne znam koliko je tu sve njegova zasluga ali i nema puno drugih kandidata u ligi.Ā 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Điga danas lijevi bek. Kakav je Milojević ziheraÅ”, ne smije da pruži Å”ansu Radojeviću kao da su Rodić i Điga Roberto Karlos i Marselo. Điga čak ni nije lijevi bek.Ā 

A pokazalo se pre tri dana da Djiga ne moze po strani... zaista neverovatna nemogucnost da se izadje iz kandzi ziherastva koje su kod Miloja evidentno prevelike..

Ā 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, KCRivers said:

S obzirom na dobre rezultate RadnickogKG ove sezone ( dobar izbor trenera i igraca, stil i nacin igre ) sta mislite da li Slavko Perovic ima potencijala da u nekom trenutku bude nas SD umesto dugovecnog Mrkele? Ne znam koliko je tu sve njegova zasluga ali i nema puno drugih kandidata u ligi.Ā 

Ne verujem da je Mrkela nesto posebno zaduzen za skauting i odabir igraca. On je u celoj prici verovatno samo potrcko koji obavlja neke administrativne poslove koje mozemo i ti i ja da obavljamo, i naravno prima za to ogroman novac. Mi kao klub moramo da promenimo kompletnu klupsku politiku, pa tek onda mozemo da upiremo prstom u nekog Mrkelu i da kazemo da nam treba bolji od njega. Sto naravno ne znaci da taj bezveznjak treba da bude u klubu trenutno.Ā 

Ā 

Sto se tice danasnje utakmice, vidim da se opet najavljuje Kanga u 11 sto je zaista neverovatno s obzirom da je oba prolecna derbija izveden oko pedesetog minuta. Sa njim na sredini duva promaja na sve strane, a ne doprinosi previse ni ofanzivno. Ne znam zbog cega je toliki problem izaci na teren sa veznim redom Stamenic, Hvang, Ivanic, desno krilo i napad su zacementirani, znaci ostaje levo krilo za Kataija ili Olajinku.

Link to comment
Share on other sites

Oni nisu fudbalska publika, zato im zvrji stadion prazan. Mi smo u vreme suse trofeja imali po 30k ljudi , to je kljucna razlika. Kad imas toliko naroda i pokret iza sebe, sve je drugacije, ovako su smesni sa upiranjem prsta u sve druge, osim da zasuku rukave i oteraju bagru koja im unistava klub ( to su njihove reci ), ali ni to ne rade, vec okrivljuju drzavu da ih ona drzi, a da postoji kriticna masa ljudi, uprava bi pala , kao sto je i u Zvezdi promenjena uprava kad je dogorelo od noktiju i postao neizdrziv sto se tice fudbal u smislu organizacije kluba i rezultata.Ā 

Ā 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lepo je objasnio @Guru, ni Rodic ni Mijailović ne igraju kao klasični bekovi. Rodic i Mijailović igraju kao na primer Gvardiol i Akandzi protiv Reala. Na papiru izgleda kao da je Gvardiol levi, a Akandzi desni bek, a zapravo je Gvardiol viÅ”e igrao kao treći stoper a Akandzi dao defanzivnu podrÅ”ku veznom redu. Gvardiola igra to relativno često.Ā 
Tako da ako Miloje hoce da igra istom koncepcijom, logicnije je Djiga kao zamena.Ā 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

Å”to bi rekao Å ojić "hteo sam i ja da budem kapetan lađe"

to Å”to neke pozicije mogu da pokriju Gcardiol i Akanđi ne znači da isto mogu da odigraju rodić i Mićko

Ā 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo treba mi danas da ne izađemo na teren. Neko saopstenje da zbog evidentnih gresaka na nasu stetu ne zelimo da ucestvujemo u tom cirkusu. Neka pozovu i Čovića, on jedva čeka da sroči neko kilometarasko, tj trosatnoĀ  pisanije. Umesto fudbalera da na centar izađju Terza i Čović. Artije u ruke, pa kao recital. Čas jedan, čas drugi. Da vidimo kako eksel zvuci kod fudbalera...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KCRivers said:

S obzirom na dobre rezultate RadnickogKG ove sezone ( dobar izbor trenera i igraca, stil i nacin igre ) sta mislite da li Slavko Perovic ima potencijala da u nekom trenutku bude nas SD umesto dugovecnog Mrkele? Ne znam koliko je tu sve njegova zasluga ali i nema puno drugih kandidata u ligi.Ā 


S obzirom na SNS partijsku knjizicu, nije da se ne namece.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...