Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Jos malo o fudbalu, ali ovaj put o negativnim stvarima... Zanima me kojoj glavi je palo na pamet pre par godina da vrati Kangu i da mu visegodisnji ugovor. Silom prilika je ponovo postao standardan u 11, ali zaista nerealno da smo kljuceve nase igre dali takvom igracu. On je za svaku poziciju u veznom redu limitiran, a ovo trenutno gde smo ga stavili da igra ispred odbrane i odatle kreira igru je bas bilo hrabro. Nije bilo dovoljno kada je napravio onu glupost protiv Makabija, nego su se i nakon toga trpele njegove krupne greske nakon kojih protivnik stvara sansu, da bi se juce ponovo desilo isto. Prvo je napravio gresku nakon koje Partizan stvara sansu ali ne daje gol, a onda dva minuta kasnije donosi losu odluku da sutira iako ispred sebe ima blok protivnika i tako mu otvori kontru, ali ni to nije bilo dovoljno pa mu je lopta gurnuta kroz noge sto je on ispratio laganim trckaranjem dok protivnik trci u kontru i postize gol. Za ovo sto on trenutno pokusava da igra nam treba igrac koji je mnogo ozbiljniji i fokusiraniji kada ima loptu, a takodje ne sme ni da ostavlja defanzivne rupe na sredini terena. On i dalje ima kvalitet da pravi razliku u ovakvoj ligi, a greske koje mu se desavaju uglavnom prodju nekaznjeno. Videli smo juce kako malo ozbiljniji protivnik koristi njegove zajebancije, a sta bi tek bilo u LE/LS mislim da je svima jasno. Da se razumemo, imamo mi i losijih igraca od njega, ali njegova uloga u nasoj igri je previse odgovorna i ja nikako ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da je data bas njemu. Nista nasa igra ne bi bila losija kada bi se recimo Hvang pomerio na to mesto, a u 11 uleteo Kraso ili Sljivic. 

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Manoly said:

To u vezi penala je samo deo price o jucerasnjem derbiju, kao sto rekoh - Zvezda je juce morala da pobedi a osnovu vidjenog i bilo bi zasluzeno.

Siri kontekst je ono sto treba da bude u centru paznje, a zanemaruje se.

 

Kontekst ili ne, ne vidim zasto je tesko izustiti nakon dokaza, osteceni smo.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, СтелаРоса said:

Zanima me kojoj glavi je palo na pamet pre par godina da vrati Kangu i da mu visegodisnji ugovor. 

 

Vučiću, kome je isti omiljeni igrač. 😄 (ne zajebavam se)

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ali su zato prvi da prave sprdnju i da pevaju hoćemo penal za zvezdu...i da su oni navikli da se nama sudi penal protiv njih,  ....a kad malo pogledaš kroz istoriju prvenstvenih utakmica zvezda je izvela 23 penala a oni 21.

U zadnjih 5 mečeva od 2017 kada je penal izveo Suma, još su penale izvodili Rikardo, I Natko dva puta..... njima je sudjeno 4 penala dok je zvezdi jedan i to 2018g...

 

 

 

 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Pa ovaj Šerif sam ko duh promaši loptu glavom i da gol ramenom - slučajno... Njegov svaki gol je šantav, muljav, čudan, s metra... 

Al' aj bar nešto pogodi... Baš loš igrač... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Jos malo o fudbalu, ali ovaj put o negativnim stvarima... Zanima me kojoj glavi je palo na pamet pre par godina da vrati Kangu i da mu visegodisnji ugovor. Silom prilika je ponovo postao standardan u 11, ali zaista nerealno da smo kljuceve nase igre dali takvom igracu. On je za svaku poziciju u veznom redu limitiran, a ovo trenutno gde smo ga stavili da igra ispred odbrane i odatle kreira igru je bas bilo hrabro. Nije bilo dovoljno kada je napravio onu glupost protiv Makabija, nego su se i nakon toga trpele njegove krupne greske nakon kojih protivnik stvara sansu, da bi se juce ponovo desilo isto. Prvo je napravio gresku nakon koje Partizan stvara sansu ali ne daje gol, a onda dva minuta kasnije donosi losu odluku da sutira iako ispred sebe ima blok protivnika i tako mu otvori kontru, ali ni to nije bilo dovoljno pa mu je lopta gurnuta kroz noge sto je on ispratio laganim trckaranjem dok protivnik trci u kontru i postize gol. Za ovo sto on trenutno pokusava da igra nam treba igrac koji je mnogo ozbiljniji i fokusiraniji kada ima loptu, a takodje ne sme ni da ostavlja defanzivne rupe na sredini terena. On i dalje ima kvalitet da pravi razliku u ovakvoj ligi, a greske koje mu se desavaju uglavnom prodju nekaznjeno. Videli smo juce kako malo ozbiljniji protivnik koristi njegove zajebancije, a sta bi tek bilo u LE/LS mislim da je svima jasno. Da se razumemo, imamo mi i losijih igraca od njega, ali njegova uloga u nasoj igri je previse odgovorna i ja nikako ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da je data bas njemu. Nista nasa igra ne bi bila losija kada bi se recimo Hvang pomerio na to mesto, a u 11 uleteo Kraso ili Sljivic. 

 

A uz to je i prilicna prostacina. Imao je fine ispade, pri tom ne mislim na debilne kartone i kad je ostavljao ekipu sa minusom igraca, nego one proslave... 

 

Sve sto nekad donese, pokloni i protivniku i jos taj los imidz. Jedva cekam da ga zameni neko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ab1995 said:

Pa ovaj Šerif sam ko duh promaši loptu glavom i da gol ramenom - slučajno... Njegov svaki gol je šantav, muljav, čudan, s metra... 

Al' aj bar nešto pogodi... Baš loš igrač... 

 

Sva sreca pa nije glavom udario. Njemu treba 5 šansi za 1 gol. Necemo imati taj luksuz u sledećem derbiju. Ako već ne želi sa Sremčevićem, nek proba sa Krasoom kao lažnom devetkom, a Šerifa nek ostavi za poslednih 40 min.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Firga said:

 

Tebi je verovatno i sve ostalo u njihovu korist, cisto iz da opravdas svoje "ocene" svega i svacega. Rame.

 

 

I to sam ti resio.

Ne bre, ne znas ti nista ovo je montaza klasicna.

Cime se ljudi sve bave,zalosno. 

Nadam se da ce Milojevic nastaviti u ovom ritmu, nisam ljubitelj njegove filozofije al ovo do sad je veliki apgrejd u odnosu na prosli mandat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Jos malo o fudbalu, ali ovaj put o negativnim stvarima... Zanima me kojoj glavi je palo na pamet pre par godina da vrati Kangu i da mu visegodisnji ugovor. Silom prilika je ponovo postao standardan u 11, ali zaista nerealno da smo kljuceve nase igre dali takvom igracu. On je za svaku poziciju u veznom redu limitiran, a ovo trenutno gde smo ga stavili da igra ispred odbrane i odatle kreira igru je bas bilo hrabro. Nije bilo dovoljno kada je napravio onu glupost protiv Makabija, nego su se i nakon toga trpele njegove krupne greske nakon kojih protivnik stvara sansu, da bi se juce ponovo desilo isto. Prvo je napravio gresku nakon koje Partizan stvara sansu ali ne daje gol, a onda dva minuta kasnije donosi losu odluku da sutira iako ispred sebe ima blok protivnika i tako mu otvori kontru, ali ni to nije bilo dovoljno pa mu je lopta gurnuta kroz noge sto je on ispratio laganim trckaranjem dok protivnik trci u kontru i postize gol. Za ovo sto on trenutno pokusava da igra nam treba igrac koji je mnogo ozbiljniji i fokusiraniji kada ima loptu, a takodje ne sme ni da ostavlja defanzivne rupe na sredini terena. On i dalje ima kvalitet da pravi razliku u ovakvoj ligi, a greske koje mu se desavaju uglavnom prodju nekaznjeno. Videli smo juce kako malo ozbiljniji protivnik koristi njegove zajebancije, a sta bi tek bilo u LE/LS mislim da je svima jasno. Da se razumemo, imamo mi i losijih igraca od njega, ali njegova uloga u nasoj igri je previse odgovorna i ja nikako ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da je data bas njemu. Nista nasa igra ne bi bila losija kada bi se recimo Hvang pomerio na to mesto, a u 11 uleteo Kraso ili Sljivic. 

Kanga je i kod prvog primljenog gola pokušao makazice i promašio loptu na 30 metara od našeg gola. U nastavku se Bukari izborio za loptu i prosledio Mijailoviću, ostatak znamo. Jednostavno - Kangino shvatanje odgovornosti kad su defanzivni zadaci  u pitanju je na nivou zonske lige. Velika boljka ove ekipe je nedisciplina u defanzivi, ne mislim samo na poslednju liniju. Možda najbolji primer toga je kontra kod drugog gola Partizana. Na početku akcije imamo 8 naših i 9 Partizanovih igrača na njihovoj polovini, na našoj su bili Saldanja i dvojica naših.

2024-03-10_235319.thumb.jpg.9f0cb583652bd896ddd6b9f64a9d7321.jpg

 

Nakon Kanginog šuta i njihove kontre, nekih 10 sekundi kasnije - situacija 5:4 za njih na našoj polovini.

2024-03-10_235507.thumb.jpg.f7ce8b3a1c2716c6075f9ff8fd15e353.jpg

 

Kanga opušteno trčkara za njima, Ivanić još na početku kontre se šetka nazad, bukvalno za šamaranje, namestio sam video na početak kontre.

 

Kada vidim ovakvu kurcobolju kad je defanziva u pitanju, juče fudbal, pre neki dan basket, uvek se setim izjave Dženkinsa kada je opisao Radonjića rečima "if you don't play defense, you won't play at all".

 

Jbg hoćemo umetnike na terenu, odbrana je ionako za p...e.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam baš bio upoznat sa biografijom Vladanovog pomoćnika Miloševića, mislim na njegov trenerski period. Bio je tu i u njegovom prvom mandatu i kasnije kod Stankovića. Dok nije radio kod nas, redovan je bio na Areni u emisiji koja se bavila Premijer ligom. Tu sam ga bolje upoznao i saznao da čovek ima ogromno fudblasko znanje. Analize su mu bile odlične.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U startu mi je bilo cudno kako iz ugla koji je objavila stranica FKP deluje da je Serif dao gol rukom, a iz onog drugog ugla iza gola se vidi jasno da nema igranja rukom. Sada se ispostavilo da je taj prvi snimak montiran, po tviteru kruzi video gde neki momak objasnjava i pokazuje kako je isecen jedan frejm tako da izgleda kao da lopta pogadja Serifa u ruku. Neverovatno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kad se ne zna fudbala onda se koriste razni trikovi kako bi ostvarili rezultat

niko da se zapita zašto ekipa Partizana ima fizičku spremu za najviše 45 minuta fudbala ali se zato svaka situacija analizira po milion puta i nalaze "greške"

Zvezda jekonačno igrala fudbal u derbiju, neje to donelo rezultat ali ako na svakoj utakmici bude takav pristup doći će i rezultat

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, merosina said:

Kakav je ovaj mali Ognjen Mimovic ?

Vidim da ga Poledica bas hvali

malo je igrao da bi se dala neka procena, izgleda fizički spreman, dug korak i solidno kretanje prema napred

treba mu dati komplet šansu pošto očito Nedeljković neće više igrati u Zvezdi 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, merosina said:

Kakav je ovaj mali Ognjen Mimovic ?

Vidim da ga Poledica bas hvali

Ma pise gluposti Poledica standardno. 

Kao i da Jovanovic treba u repku. 

 

Mimovic ima potencijala, ali videlo se da mora jos da napreduje protiv Cuke je bio bas skroman. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, mille plateaux said:

Uzgred, zar Kalulu nije trebao da dobije drugi zuti kad je napustio teren pri proslavi gola? Ili se to vise ne sankcionise po pravilima?

I ako jeste, zbog cega nasa klupa nije reagovala?

Nije se penjao na tribinu i nije skidao dres. Otrčao je na atlet stazu ispred navijača. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Još malo vesti sa derbija, oglasio se i čuveni Raka.

 

Sudija Pavle Ilić nije pogrešio kada u drugom poluvremenu derbija nije isključio fudbalera Crvene zvezde Inboma Hvanga posle prekršaja nad Aldom Kalulom", rekao je sudijski ekspert Radomir Đurović za portal "MaxSport". "Ilić je u toj situaciji dobro postupio. Hvang jeste bio poslednji igrač odbrane, ali pored njega u punom trku su bila još dvojica igrača u crveno-belim dresovima, tako da nema elemenata za isključenje. Vrlo je bitno i mesto prekršaja, što je sudija dobro procenio", rekao je Đurović

 

Kao što se moglo pretpostaviti nama su bekovi najveći problem. I u prvom derbiju kada je Rodić orgijao, mi smo kažnjeni preko njega. Direktan krivac kod oba gola. 

Ovaj zadnji derbi show Mijailovića..i opet direktan krivac.

Rodić i nije toliko bio loš napred, ali je duvalo na sve strane po njegovoj strani u par navrata. Kampovo je na njihovoj polovini, I sreća da oni nisu imali napadačke pretenzije da krenu odlučnije sa krila inače bi bio to problem itekako.  

A i sreće nemamo i sa tim povredama. Da se nije mali Kosta povredio, verovatno bi on igrao.

Sad I Dragović povredjen. Covek je bio rovit na derbiju, a i takav da je ostao do kraja možda i ne bi primili dva gola. 

Ali dobro. Idemo dalje.

 

 

 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, No name said:

Sudija Pavle Ilić nije pogrešio kada u drugom poluvremenu derbija nije isključio fudbalera Crvene zvezde Inboma Hvanga posle prekršaja nad Aldom Kalulom", rekao je sudijski ekspert Radomir Đurović za portal "MaxSport". "Ilić je u toj situaciji dobro postupio. Hvang jeste bio poslednji igrač odbrane, ali pored njega u punom trku su bila još dvojica igrača u crveno-belim dresovima, tako da nema elemenata za isključenje. Vrlo je bitno i mesto prekršaja, što je sudija dobro procenio", rekao je Đurović

 

Pravilo poslednjeg igraca odbrane se ne primenjuje vec 6-7 godina ako se ne varam. 

 

Na sudijama je da daju procenu da li je situacija SPA (Stopping a Promising Attack) ili DOGSO (Denying an Obvious Goal-Scoring Opportunity) od cega zavisi da li ce biti zuti ili crveni. Faktori koji uticu na donosenje odluke su gde su ostali igraci obrane (cak i da je poslednji igrac odbrane napravio faul gleda se da li su ostali imali priliku da uticu na dalju igru), gde je pozicija faula (sto dalje od gola, naravno, veca je verovatnoca da bude SPA a ne DOGSO, rule of thumb je da je DOGSO u poslednjoj trecini terena, mada ne obavezno), kretanje lopte (da li ide ka golu ili autu/gol-autu), da li napadac ima kontrolu nad loptom, da li je obrambeni igrac pokazao nameru da igra na loptu ili samo da onesposobi napadaca)... ako jos nesto nisam zaboravio. 

 

Ocigledno je sudija ovde mislio da je Hvang igrao na loptu, sto i jeste. Dalje, bilo je ovo dosta daleko od gola, ostali odbrambeni su bili u prilici da sprece dalji napad... s druge strane, Kalulu je imao kontrolu nad loptom i putanja je bila ka golu. 

 

Dakle sudija rekao SPA. A to je onda zuti karton. 

 

Misljenja sam da je kojim slucajem bilo u poslednjoj trecin terena, bio bi cist crveni odnosno DOGSO. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...