Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

28 minutes ago, Bad said:

Može li reč dve više zašto misliš tako? 

Dečko ima samo jednu sezonu iza sebe u nekoj malo jačoj ligi u prosečnom klubu, pre toga ništa specijalno. Ima 24 godine, nije igrao ni za mlađe selekcije svoje zemlje, i mnogo su ga se švajcarci lako odrekli.

Možda napravi neki bum, ali iz iskustva sa ovakvim pojačanjima, plašim se da opet ne bude neki Tomane ili Bakajoko ili da ne nabrajam.

Link to comment
Share on other sites

I meni na osnovu 2-3 klipa koja sam pogledao ne obecava. Bas nista nisam video da mi se svidja tehnika ni na vidiku, zavrsnica traljava cak mi ni brzina nije zapala za oko. Ako ga dovedemo nadam se da gresim.

 

Dok mi je kod Krasoa sasvim druga prica ali opet ne moze ni da se proceni preko klipova kako treba, samo me brine cinjenica da ni na njima ne deluje dobro 😁

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Don Juan said:

Late Lat je žestoka mina. Ako nam to bude prva opcija, opet ćemo da dovodimo nekoga na zimu.

 

Mislim da ce Kraso biti prva opcija a da ce mozda nekada igrati i zajedno Late Lat i Kraso. 

Late Lat je brz, bice dobra opcija za kontra napade, pa jos sa Bukarijem desno i Olajinkom levo, to bi mogle da budu bas ubitacne kontre za LS kad se branimo... 

Link to comment
Share on other sites

Na testu izdržljivosti tj. ko je u najboljoj kondiciji Prucev bio prvi. Očekujem od njega da ove sezone dobije više minuta. Možda nam on bude najveće iznenadjenje. Mlad igrač, veliki radnik i ima potencijala. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Don Juan said:

Dečko ima samo jednu sezonu iza sebe u nekoj malo jačoj ligi u prosečnom klubu, pre toga ništa specijalno. Ima 24 godine, nije igrao ni za mlađe selekcije svoje zemlje, i mnogo su ga se švajcarci lako odrekli.

 

Late Lat je Atalantin igrac, ne pitaju se nista Svajcarci, kod njih je bio na pozajmici.

 

I Kraso i on su macke u dzaku, igraci koji do prosle sezone nisu postojali na mapi, a onda su bljesnuli na solidnom nivou fudbala. Lat je pre 3 godine djuskao Seriju C, Kraso igrao 4. rang u Francuskoj. Videcemo na sta ce to da ispadne, u teoriji deluju kompatibilno. Kraso je vise poluspic-paker koji se ne krece mnogo bez lopte, dok Late Lat samo sparta i zuji kao osica, napada prostor i vrlo je brz. Tu je i Olajinka, koji isto moze da odigra spica + mali Mijat.

 

Voleo bih i ja Dabura, ali izgleda da nema nista od te price, pretpostavljam da bi nas kostao koliko i ova dvojica zajedno.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fradler said:

Late Lat je Atalantin igrac, ne pitaju se nista Svajcarci, kod njih je bio na pozajmici.

Pa nisu poželeli recimo da ostane kod njih. A Late je samo na papiru igrač Atalante, inače je gulio po pozajmicama od serije C do sada Švajcarske. Bio je u 9 klubova na pozajmici.

Ok, ne mora sa znači ništa, još je relativno mlad, ali on i Ado su potencinalne mine.

Link to comment
Share on other sites

Svi koje mi dovodimo su potencijalne mine. Jbga daleko smo od evropskog vrha. 
Mislim da Olayinka i Krasso ipak daju odredjenu garanciju kvaliteta, slicno kao Bukari, mozda bolje mozda losije. 
Lat, Ado, Stamenic - to moze na bilo koju stranu da ode

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Ja dozivljavam Kraso-a kao prvog spica. Ovaj Late Lat u dobrom sistemu moze da bude pogodak, ali ne znam zbog cega ga neki forsiraju kao prvu opciju u spicu. 

 

Kraso ce sigurno biti starter, ali nije klasican spic, sam je rekao na promociji da se najbolje oseca na poziciji iza napadaca.

 

16 minutes ago, Don Juan said:

Pa nisu poželeli recimo da ostane kod njih. A Late je samo na papiru igrač Atalante, inače je gulio po pozajmicama od serije C do sada Švajcarske. Bio je u 9 klubova na pozajmici.

Ok, ne mora sa znači ništa, još je relativno mlad, ali on i Ado su potencinalne mine.

 

Nema mi logike da nisu zeleli da zadrze najboljeg strelca i ponajboljeg igraca, pre ce biti da nisu mogli, jer njemu ne pada na pamet da ostane. Sigurno ima ponuda posle dobre sezone, pominju se pored nas neki francuski klubovi.

 

Za Adoa (ili Ada?) se slazem, mislim da je to nepotreban potpis. Ono sto je igrao u Spartaku je prosek proseka, na toj poziciji vec imamo Kangvu koji je isto relativno mlad igrac, a rekao bih dosta veci potencijal.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Pa nisu poželeli recimo da ostane kod njih. A Late je samo na papiru igrač Atalante, inače je gulio po pozajmicama od serije C do sada Švajcarske. Bio je u 9 klubova na pozajmici.

Ok, ne mora sa znači ništa, još je relativno mlad, ali on i Ado su potencinalne mine.

Sankt Galen nema te pare, Late Lat bi bio najskuplji transfer svih vremena za njih. A i sam Late Lat sigurno preferira Zvezdu ili Hamburg i Diseldorf koji su takodje zainteresovani za njega. Meni se svidja Late Lat, uvek cenim kad se igrač ne zagubi kad ga klub stalno šalje na pozajmice, a Atalanta je poznata pa tome da veliki broj igrača šalje na pozajmice. Na kraju krajeva nije ni sramota ne dobiti prostora ako ti je konkurencija Hojlund, Zapata i Murijel. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milko Miller said:

Sankt Galen nema te pare, Late Lat bi bio najskuplji transfer svih vremena za njih. A i sam Late Lat sigurno preferira Zvezdu ili Hamburg i Diseldorf koji su takodje zainteresovani za njega. Meni se svidja Late Lat, uvek cenim kad se igrač ne zagubi kad ga klub stalno šalje na pozajmice, a Atalanta je poznata pa tome da veliki broj igrača šalje na pozajmice. Na kraju krajeva nije ni sramota ne dobiti prostora ako ti je konkurencija Hojlund, Zapata i Murijel. 

Ok, videćemo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nele said:

Nemoj veze Kangva i Ado jedan sa drugim … Kangva je osmica a ovaj klasicna sestica

 

Ne bi valjalo da se stvori guzva u sredini, tu su Micko i Ado, Kanga i Kangva + Stamenic koji pokriva obe pozicije, a Bahar navodno zeli jos jednog igraca koji je drugaciji profil od Ada.

 

Stamenic ce verovatno biti forsiran zbog bonus pravila, Kanga je tip koji ce zapaliti stadion ako ne bude igrao, Kangva je zasluzio kontinuitet u 11, a po nasim njivama moze bez problema da igra sesticu. Pa i taj Micko radi posao, treneri su slabi na takve igrace. Moglo je i bez Ada, ali ok, valjda ga ne jure bez razloga vec dve godine.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fradler said:

 

Ne bi valjalo da se stvori guzva u sredini, tu su Micko i Ado, Kanga i Kangva + Stamenic koji pokriva obe pozicije, a Bahar navodno zeli jos jednog igraca koji je drugaciji profil od Ada.

 

Stamenic ce verovatno biti forsiran zbog bonus pravila, Kanga je tip koji ce zapaliti stadion ako ne bude igrao, Kangva je zasluzio kontinuitet u 11, a po nasim njivama moze bez problema da igra sesticu. Pa i taj Micko radi posao, treneri su slabi na takve igrace. Moglo je i bez Ada, ali ok, valjda ga ne jure bez razloga vec dve godine.

Ja mislim da cemo na kraju prodati Kangvu. Ne znam da li ce moci da igra Ligu Sampiona zbog njegovog stila igre. Mogao bi kao desetka, ali tu je vec Ivanic. Za Superligu je vrlo koristan kao osmica, ali je stranac. A posto za njega izgleda mozemo da zaradimo solidne pare, mislim da ga necemo videti u Zvezdi sledece sezone.

Inace jos jedno ekstremno glupo pravilo je da se Stamenic racuna kao bonus igrac. Valjda je uvedeno bonus pravilo da bi se forsirali mladi igraci koji mogu da igraju za srpsku reprezentaciju. Kao sto je i pravilo za cetiri stranaca glupost. Samo podize vrednost starim srpskim igracima. A fudbalska Srbija od toga nema nista. Da su pametni pa da skinu ogranicenje za strance, da uvedu bonus pravilo gde dva igraca moraju da igraju koji imaju pravo nastupa za mladu reprezentacije Srbije i da uvedu dvojnu registraciju za mlade igrace (naravno samo ako drugi klub ne igra u istoj ligi) da nijedan mladi igrac ne bi morao da sedi na klupi samo da bi klub imao alternative zbog bonus pravila.

Link to comment
Share on other sites

Krasoa nema uopšte na slikama i snimcima sa priprema, izgleda da ili iz nekog razloga nije otputovao sa ekipom ili da se već uspeo da se povredi.

 

Nama su ozbiljne rupetine na najbitnijim pozicijama u ekipi - zadnji vezni, centralni (plej/box to box, ovo nam treba ko leba još otkad) vezni pogotovu, desni bek i levi bek. Tako da nam treba još najmanje 4 ozbiljna i kvalitetna igrača za Evropu, ali od njihovog dovođenja očekivano nema ništa nažalost, sve ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno i seci uši krpi dupe.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno je da trener radi i da ce raditi na ciscenju kadra, te da je dogovorio sa foteljasima kako ce stvari teci sa ulaznim transferima tj onim sto on vidi da mu treba.

Mora se navesti situacija "koliko para toliko muzike", iako nije da para nema, sto je paradoks Zvezdine sudbe posto su dugovi nagomilani iz znanih i neznanih razloga o sistemu "svacije-nicije".

Dakle, ocigledno je da nema para za neke lude transfere i da nije realno ocekivati imena od kojih se smrzne govno u dupetu... to necemo gledati nikad, mozda i duze od toga.

Poenta je da trener radi sa gotovo komplet kadrom od starta priprema, da stekne uvid ko mu treba i gde, a onda uz takmicarske meceve na dom livadama sprema ono najbolje za Ls, jer shodno broju stranaca nece moci da ima ekipu za Ls i u dom mecevima, sto je u neku ruku i normalno obzirom na ogromnu razliku u kvalitetu rivala.

 

Bahara i pojacanja mocicemo da ocenjujemo nakon vise meceva u srpskoj ligi, dok je Ls nesto potpuno drugo i ozbiljna premija za njega i igrace Zvezde, a tu kapiram da cemo videti i najbolji tim po trenerovoj zamisli.

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

I ono što je zaista krajnje neverovatno i loše,

 

prvo što mi apsolutno uvek (osim eventulano nekih izuzetaka kao one jedne pod Milojem u Austriji) idemo na ove pripreme u neke "vukojebine" a nikad u inostranstvo (kao ove najbolje i najveće evropske i svetske ekipe) na neka ozbiljna i kvalitetna mesta gde mogu da se urade i kvalitetne i ozbiljne pripreme (znam da su ovo bazične u pitanju, ali ipak i to je jako bitna/najbitnija stvar i temelj za dobru, kvalitetnu i ozbiljnu sezonu sa istom takvom igrom i uspesima), i što apsolutno uvek igramo sa nekim (pre)smešnim ekipama i (pre)slabim koje nisu uopšte ni malo dostojne i onakve kakve treba i mora da budu, pa i neuporedive i nebo i zemlja, protivnici na pripremama - mislim konkretno na ekipe iz lige 5, ove godine jeste to (malo) bolje u pogledu sa kojim ekipama ćemo igrati u Rusiji (izuzev faking Nefčija), ali ipak je to idalje (jako) tanko, pogotovu jebena generlka koju ćemo igrati protiv faking Steaue?! (a i da je Olimpijakos bio i to bi bilo jako tanko za generalku)

 

a drugo što opet, kao i apsolutno svake sezone (ajde možda prethodnih sezona može da bude neko i nekako opravdanje to što nismo išli direktno u LŠ nikad do sada, ali ipak ni to nije opravdanja jer su mogli neki kvalitetni i ozbiljni stranci ispod radara kad se ima kvalitetan i ozbiljan skauting da se dovedu na vreme) nemamo jasno i oformljen tim pre početka (i bazičnih pogotovu, i posle drugog dela) priprema, znači ni sad posle, po prvi put u istoriji!, zagarantovane grupne faze LŠ, već se opet nastavlja da se kasni sa dovođenjem pojačanja i čišćenjem tima i opet se nema kompletna ekipa pre početka kompletnih priprema, nerealno jbt, pogotovu što je jako bitno da svi igrači koji se planiraju za novu sezonu prođu kompletne pripreme sa ekipom, prvo bazične koje su pa i najbitnije zbog fizičke spreme, a onda i posle drugi deo priprema gde se uigrava igra i ekipa, fizičku spremu i kondicinu neće i ne mogu da nadoknade posle oni koji ne dođu na vreme i ne odrade iste kompletne sa ekipom (možda nadoknade delom, ali sigurno neće u potpunosti, a i sa tim delom će kasniti i trebaće im dosta/mnogo vremena da steknu fizičku sprenu i kondiciju, a i ako mogu nekim čudim da steknu u potpunosti ove stvari svakako će kasniti i trebaće im dosta/mnogo vremena za te stvari), iako imamo sad taj "luksuz" i još "mnogo" (2 meseca) vremena do LŠ, posle će to ići mnogo/neuporedivo sporije i slabije i tim igračima će biti mnogo/neuporedivo teže i zahtevnije da steknu ozbiljnu i kvalitetnu fizičku spremu i kondiciju kroz timske treninge gde nema vremema (uopšte) za to i te stvari.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Шутер из блока said:

Krasoa nema uopšte na slikama i snimcima sa priprema, izgleda da ili iz nekog razloga nije otputovao sa ekipom ili da se već uspeo da se povredi.

 

Nama su ozbiljne rupetine na najbitnijim pozicijama u ekipi - zadnji vezni, centralni (plej/box to box, ovo nam treba ko leba još otkad) vezni pogotovu, desni bek i levi bek. Tako da nam treba još najmanje 4 ozbiljna i kvalitetna igrača za Evropu, ali od njihovog dovođenja očekivano nema ništa nažalost, sve ostalo je presipanje iz šupljeg u prazno i seci uši krpi dupe.

Kraso je direktno posle reprezentacije otisao u Beograd na potpis ugovora, dobio još par dana odmora. Valjda bi trebao da dolazi u ponedeljak sa Olajinkom na Zlatibor. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Шутер из блока said:

I ono što je zaista krajnje neverovatno i loše,

 

prvo što mi apsolutno uvek (osim eventulano nekih izuzetaka kao one jedne pod Milojem u Austriji) idemo na ove pripreme u neke "vukojebine" a nikad u inostranstvo (kao ove najbolje i najveće evropske i svetske ekipe) na neka ozbiljna i kvalitetna mesta gde mogu da se urade i kvalitetne i ozbiljne pripreme (znam da su ovo bazične u pitanju, ali ipak i to je jako bitna/najbitnija stvar i temelj za dobru, kvalitetnu i ozbiljnu sezonu sa istom takvom igrom i uspesima), i što apsolutno uvek igramo sa nekim (pre)smešnim ekipama i (pre)slabim koje nisu uopšte ni malo dostojne i onakve kakve treba i mora da budu, pa i neuporedive i nebo i zemlja, protivnici na pripremama - mislim konkretno na ekipe iz lige 5, ove godine jeste to (malo) bolje u pogledu sa kojim ekipama ćemo igrati u Rusiji (izuzev faking Nefčija), ali ipak je to idalje (jako) tanko, pogotovu jebena generlka koju ćemo igrati protiv faking Steaue?! (a i da je Olimpijakos bio i to bi bilo jako tanko za generalku)

 

 

Najbolje da ih Terza vodi na Ibicu i u Marbelju da dostignu radnu temperaturu na rejvu.

Real ne može na generalku,jbg idu u Ameriku.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Шутер из блока said:

I ono što je zaista krajnje neverovatno i loše,

 

prvo što mi apsolutno uvek (osim eventulano nekih izuzetaka kao one jedne pod Milojem u Austriji) idemo na ove pripreme u neke "vukojebine" a nikad u inostranstvo (kao ove najbolje i najveće evropske i svetske ekipe) na neka ozbiljna i kvalitetna mesta gde mogu da se urade i kvalitetne i ozbiljne pripreme (znam da su ovo bazične u pitanju, ali ipak i to je jako bitna/najbitnija stvar i temelj za dobru, kvalitetnu i ozbiljnu sezonu sa istom takvom igrom i uspesima), i što apsolutno uvek igramo sa nekim (pre)smešnim ekipama i (pre)slabim koje nisu uopšte ni malo dostojne i onakve kakve treba i mora da budu, pa i neuporedive i nebo i zemlja, protivnici na pripremama - mislim konkretno na ekipe iz lige 5, ove godine jeste to (malo) bolje u pogledu sa kojim ekipama ćemo igrati u Rusiji (izuzev faking Nefčija), ali ipak je to idalje (jako) tanko, pogotovu jebena generlka koju ćemo igrati protiv faking Steaue?! (a i da je Olimpijakos bio i to bi bilo jako tanko za generalku)

 

a drugo što opet, kao i apsolutno svake sezone (ajde možda prethodnih sezona može da bude neko i nekako opravdanje to što nismo išli direktno u LŠ nikad do sada, ali ipak ni to nije opravdanja jer su mogli neki kvalitetni i ozbiljni stranci ispod radara kad se ima kvalitetan i ozbiljan skauting da se dovedu na vreme) nemamo jasno i oformljen tim pre početka (i bazičnih pogotovu, i posle drugog dela) priprema, znači ni sad posle, po prvi put u istoriji!, zagarantovane grupne faze LŠ, već se opet nastavlja da se kasni sa dovođenjem pojačanja i čišćenjem tima i opet se nema kompletna ekipa pre početka kompletnih priprema, nerealno jbt, pogotovu što je jako bitno da svi igrači koji se planiraju za novu sezonu prođu kompletne pripreme sa ekipom, prvo bazične koje su pa i najbitnije zbog fizičke spreme, a onda i posle drugi deo priprema gde se uigrava igra i ekipa, fizičku spremu i kondicinu neće i ne mogu da nadoknade posle oni koji ne dođu na vreme i ne odrade iste kompletne sa ekipom (možda nadoknade delom, ali sigurno neće u potpunosti, a i sa tim delom će kasniti i trebaće im dosta/mnogo vremena da steknu fizičku sprenu i kondiciju, a i ako mogu nekim čudim da steknu u potpunosti ove stvari svakako će kasniti i trebaće im dosta/mnogo vremena za te stvari), iako imamo sad taj "luksuz" i još "mnogo" (2 meseca) vremena do LŠ, posle će to ići mnogo/neuporedivo sporije i slabije i tim igračima će biti mnogo/neuporedivo teže i zahtevnije da steknu ozbiljnu i kvalitetnu fizičku spremu i kondiciju kroz timske treninge gde nema vremema (uopšte) za to i te stvari.

Aj navedi jedan tim iz evrope koji je zavrsio prelazni rok prije priprema, eto jedan? Mi imamo bukvalno zavrsen prelazni rok, makar po trenerovom pogledu

 

 

13 hours ago, bosMan_jr said:

Svi koje mi dovodimo su potencijalne mine. Jbga daleko smo od evropskog vrha. 
Mislim da Olayinka i Krasso ipak daju odredjenu garanciju kvaliteta, slicno kao Bukari, mozda bolje mozda losije. 
Lat, Ado, Stamenic - to moze na bilo koju stranu da ode

Jbg treba dosta kockica da se poklopi,nije samo ni do kvaliteta igraca.. sjecam se Torres kidao u liverpulu,presao u celzi-veze s mozgom,kao i sevcenko  itd.. zavisi od milion faktora. Poslije prvih priprema ce trener imati bolju sliku.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, bosMan_jr said:

Svi koje mi dovodimo su potencijalne mine. Jbga daleko smo od evropskog vrha. 
Mislim da Olayinka i Krasso ipak daju odredjenu garanciju kvaliteta, slicno kao Bukari, mozda bolje mozda losije. 
Lat, Ado, Stamenic - to moze na bilo koju stranu da ode

Ako se tako gleda  i Kraso je mina, covek do ove sezone nije imao skoro nikakav ucinak, Smucao se po nizim Francuskim ligama, bio rezerva u Ligi UN,  tek prosle godine imao 17g12a u 2 ligi.
Jedino Olaynka ima konstatno igranje na visokom nivou i to ne moze da se omasi, jedino da su mu ukrali 20 godina pa da ulazi u 45.
Inace Azarov juce ast za Gruziju U21, malo odbranu da digne i moderan wingback za ovaj nas esalon fudbala. Doduse po highligstima on je ovima igrao krilo, oborili rekord kao najgledanija u21 utakmica ikada.
(

)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...