Jump to content

Vase politicko opredeljenje


Dragan

Recommended Posts

Moje je ispalo ovako (puno levlje i libertanskije nego sto sam mislio i ako se dobro secam puno ekstremnije nego pre desetak godina, sto je cudno, jer obicno ljudi sa staroscu postaju konzervativniji, autoritarni i vuku na desno):

 

Economic Left/Right: -6.75
Social Libertarian/Authoritarian: -6.21

(ne znam kako da ubacim sliku/dijagram)

 

The Political Compass

 

Test

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Dragane, to je samo teorija i statistika.

 

Ne mogu da se nadjem, tj. rezultat nije realan.

 

Nisam "levo" ili "desno" u svemu. Na sirokom sam spektru, glasam po odredjenoj problematici a ne po sirokoj definiciji.

 

U obrazovanju, teski sam levicar. Zalazem se da svako ima mogucnost za besplatno (tj. placeno iz budzeta) obrazovanje, sve do doktorata. Kontraproduktivno je financijski ograniciti decu, a pare za njihovo obrazovanje su bolje utrosene nego one bacene na spomenike i proslave nekih bitki pre 1000 godina.

 

Pravosudno, teski sam desnicar. Zalazem se za smrtnu kaznu. I da oni osudjeni na visegodisnje kazne prisilnim radom zaradjuju za hranu i grejanje. Zasto bih im ja, porezni obveznik, placao lagodni smestaj?

 

Ne bih se olako definisao, a jos manje bih da svrstam druge na osnovu par recenica (ovde, postova).

 

Hoces li zdravstvo ili infrastrukturu? majkpo mila, letecu levo-desno po forumu i na kraju biti banovan. :roflmao:

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Takođe sam ispao levi liberaš koji obuva šarene čarape.

 

Inače smatram da politički kompas treba razoriti. Dobar je doduše ovako za prvu grubu procenu, da znaš da li na sastanak sa nekom osobom treba poneti sekiru i testeru. 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

@uini Jako me zanima kakav bi bio tvoj rezultat, naravski ako želiš da podeliš :classic_happy:

 

Economic Left/Right: -7.0
Social Libertarian/Authoritarian: -6.15

-na zelenom polju dosta levo po horizontali i nize od sredine polja, po vertikali

 

inace, ovde sam poceo da trazim kontakt mejl da im objasnim stosta

Quote

Abstract art that doesn’t represent anything shouldn’t be considered art at all.

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

Economic Left/Right: -7.0
Social Libertarian/Authoritarian: -6.15

-na zelenom polju dosta levo po horizontali i nize od sredine polja, po vertikali

 

inace, ovde sam poceo da trazim kontakt mejl da im objasnim stosta

 

 

Očekivan rezultat, mada ti i fritrou kidate ovaj negativ. Haha, neironično sam se setila tebe kod te stavke :classic_smile:

1 hour ago, Smrtokapa said:

Takođe sam ispao levi liberaš koji obuva šarene čarape.

 

Inače smatram da politički kompas treba razoriti. Dobar je doduše ovako za prvu grubu procenu, da znaš da li na sastanak sa nekom osobom treba poneti sekiru i testeru. 🙂

 

Potpis.

Link to comment
Share on other sites

Kaze mi cerka da sam tradicionalista što u prevodu znači da sam konzervativac. Jako sam se zabrinula što me tako vidi pa sam molila za argumente. Ispostavilo se da je zakljucak donela na osnovu toga što mene vidi kao nekog ko podržava i gaji vrednosti koje su izdržale probu vremena, ukratko, red, rad i disciplina. 

Bila sam hipi devojka u socijalističkoj varijanti, moda, muzika i peace, brother, peace, htela sam da idem u Viijetnam i pomognem Vijetkongu u borbi za oslobodjenje. Stric, ministar, mi je zatvorio sva vrata ispred nosa. Rekao mi je da je bolje da se udam pa sam za kratko vreme bila i feministkinja.

Malo posle, propustila sam 1968 jer jos nisam bila student ali sam bila na strani studenata jer sam pristala da me ideoloski osvesti jedan Djordje, student elektrotehnike. Tog leta 1968 sam se razočarala u Ruse za sva vremena na užas mog oca, rusofila. 

Još malo kasnije, bila sam ubedjeni demokrata levog centra, tu sam najduže izdržala.

Još malo kasnije, nekih 30 godina, sve mi se smučilo i sad se izjašnjavam kao - anarhista! 🤣

 

 

 

Edited by Pletilja
  • Love 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...