Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Frajle tezgare kao i Tijana juče. Nit je to pesma za ESC nit su se nešto trudile. Jedina pohvala ide na svetlo na početku, baš me iznenadila promena.

 

Džipsi me podsetio na pokojnog kralja Popa. Ima te njegove pokrete. Inače ga je Konstrakta nahvalila ali meni je to tanka pesma.

 

Igor i Bane su toliko daleko od ESC da sam otišao do WC-a dok su nastupali. Apsolutno ništa ne vidim u toj pesmi.

 

Egret mi je bio loš i na snimku i opravdao je to i večeras. jedini je uspeo da sačuva utisak 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Duo Grand solidan, bolji nego na snimku ali nije ipak to za ESC. Ako su propali italijani ovo nam treba još manje.

 

Anđela i Doris korektne, ako ništa opravdale su njihovo učešće u ovom takmičenju. Svaka ima i dobrih i loših strana i te loše strane bi ih koštale.

 

Milan Bujaković vrlo dobar, Oliver Dragojević stil, odlični prateći vokali.

 

Elem da zaključimo. Iz večerašnje grupe mislim da je najbolji izbor Hurikanke. Iza njih Zejna, Egor i Filari. Pored njih voleo bih u finalu da vidim ponovo Džipsija. Ovo ostalo ima još dobrih pesama ali mislim da nisu za ESC.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DameTime said:

@Klotzen Pliz ako ti nije teško da napišeš ovde ko je sve prošao kad se završi. ❤️

 

Prošli u finale :

 

Frajle

Nadia

Filarri

Gift

Hurricane

Džipsi

Zejna

Duo Grand

 

Meni jedino Egor fali da je prošao ovo ostalo je sve ok, ovo 1/2 je bilo dosta izjednačeno.

 

Sutra ćemo na miru da preslušamo ovih par favorita pa ćemo da predviđamo subotu.

 

Zejna peva zadnja, eto joj mala pomoć za glasove publike.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je bas drago da nije prosao, odaje mi bas neki ozbiljno psihopatski vajb, bilo mi je nelagodno da ga slusam. Meni je zao sto Andjela nije prosla, vokalno ok, igracki bi mogle i Uraganke a pogotovo Zejna na casove kod nje. Ivona flop takodje zasluzeno kao i Angelina, ocajna pesma. Mislim da iz ovog polufinala niko nema ni promil sanse. Zejni sam dao jos jednu sansu, ali ovo je bas tanko. Staging los, ona je vokalno dobra ostalo je dno. Ako hoces ovako nesto moras da budes bar blizu Eleni Fureire, Sanel ili Sare Jo, originalnih Uraganki, a ona je Tijana Dapcevic nivo. Mislim da od svih favorita jedino ako ona ode zavrsavamo u polufinalu. Luke Black, Filip Balos ili Princ bi verovatno svi bili lagano leva strana u finalu. Od ostalih ova Nadia je neka nepo baby, pesma ima potencijala kao sto sam rekao ali ona je ocaj, Duo Grand bas groteskno onaj visi ne zna ni da peva, Gift korektno uz Dzipsija najbolji veceras, Filari tanko u svakom smislu al to je veza sa Stefan Shyjem imaju fanove, Frajle takodje, to mi je najveci sok, znaci ok su za neku finu etno kafanu u pozadini i to je to, ja ne znam da li iko njih slusa i ko ih vise gura.

Link to comment
Share on other sites

Evo kako ide raspored za finale

 

Screenshot_1.jpg.df010d142d45940c2ebffddbe26e8340.jpg

 

Zejna ima dobre sanse kao poslednja, naredjase se skoro svi muski moderni u drugoj polovini.

 

Iskreno gledam ponovo sve i ovo nije toliko ocajno, imali smo mnogo gore izbore, problem je sto se secamo prosle godine kada smo imali 3 dobre pesme i bilo koja od tih bi pobedila ove godine lagano, pa ovo izgleda jako lose.

 

Licno bi ih poredjao ovako:

 

Pobednik mi je Luke Black, mislim da ce najbolje proci na ES, Filip Balos, Dzipsi, Princ, Gift, Nadja, Boris Subotic, Filari, Nadia, Zejna, Hari Kejn, Duo Grand, Empatija, Cegi, Stefan, Frajle.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9, 10, 11 ekipa jedan za drugim ce po meni biti i prva tri. 

 

Luka

Filip

Dzipsoni

 

Mnogo mi je tesko da se odredim u dusi koga zelim da bude ispisan kao poslednji sa nula bodova, Frajle ili Chengija, nadam se da oboje popuse nulu, Ceki pretposlednji, pa Frajle poslednje zbog abecede.

 

Eegor: Dajte ljudi sta vam je, sta vam fali taj lik u finalu, deluje kao teska bolestina, tacno ne bih smeo da mu otvorim browser history.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

 

 

Eegor: Dajte ljudi sta vam je, sta vam fali taj lik u finalu, deluje kao teska bolestina, tacno ne bih smeo da mu otvorim browser history.

Ovo. Kad je rekao ono voli vas tatica inicijalna misao u glavi mi je bila neka neko zove socijalnu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mora se priznati odličan freakshow sinoć. Evo mojih utisaka:

 

Hurricane - smećurina i pesma i ribe, ok su kostimi, mada mogu ovako nešto da zamislim na ES, ona prva verzija su bar znale da pevaju

Bane Mvp i Igor Vince - ajoj gnara, pesma nula nularica, kako ljude nije blam ono da izvode na bini nije mi jasno

Eegor - onaj batica je obrnuo igricu groteske, daj sve na random i muziku i misao i imidž i tekst, ej Starac dana, odličan naziv

Frajle - kao tetke kad se podnapiju na nekom timbildingu, ovo treba zakonom zabraniti

Džipsi - najbolji izvođač realno, smešan je mnogo ali nekako mi simpatičan, sve u svemu mislim da pobeđuje

Gift - korektna pesmica ako se ide na ovaj Maneskin fazon, tekst je blamantan ali muzika nije tako loša, Joca Ajkula je pajserčina na kub

Zejna - smeće i dosada

Nadia - mala je slatka ali pesma je realno kao nešto što bi smislili učenici petog razreda osnovne škole na nekoj radionici

Filarri - ajoj, ne mogu ja ovo al ajd kao moderno je plus lbgt approved

Duo Grand - falilo je samo još Keba da izleti iz ekrana i podeli svima po mić koksa, avangardna kompozicija i krajnje groteskni izvođači koji mogu možda na crtu Eegoru, to se traži daj samo da je groteskno

Anđela - passe muzika i fazon mada je mogla i da prođe u ovakvoj konkurenciji haosa

Doris nešto - šljiva dženerika, nularica

Ivona - bolje da je repovala, nikakva pesma i već viđeno milion puta

onaj brat za klavirom - umro sam od dosade a nije ni neki pevač

Onaj fini momak Vlado Georgijev iz narodne kuhinje - nije pesma za ES nego za neke Sunčane skale, dalje

 

Sve u svemu, ako nije otišlo pola kile koksa na ovu manifestaciju ništa nisu uradili. Ako ništa, Marić i Kosjerina su fino i profesionalno odradili svoje, za razliku od onih idiota iz green room, al valjda im je u opisu posla da budu idioti.

 

Dakle, pobednik će biti Džipsi, em ima tu talenta, em čekira bar dve stavke iz domena ugroženih grupa.

 

Prvo veče nisam gledao, video sam samo nekog konana varvarina koji je imao smeće pesmu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sad sam preslušao par puta neke koje su ostavili bolji utisak. Slušao sam na kompu gde imam bolje zvučnike tako da sam bolje čuo vokale.

 

Luke Black

 

Nije uopšte to loše otpevano, jes da bi ja neke stvari drugačije otpevao ali ništa epohalno ne bi menjao. Denseri su odlični tu ne bih ništa menjao. Ono što treba obavezno da se promeni je video bim materijal, to bi trebalo da je video igra  a deluje kao crtani film od pre 30 godina. Neka se RTS otvori i napravi mu neku bolju grafiku. Takođe treba da razmisle da promene njegov kostim kao i frizuru koja mu se razleti kada igra. Kadar kada ih isključuje treba da bude krupniji da se vidi kako "igraju", to bi izgledalo atraktivnije. Bubica umesto mikrofona bi mu dobro došla.

 

Princ

 

Ovaj momak je meni najveće iznenađenje. Nikad čuo za njega a odradio je skoro odličan ESC nastup. Peva odlično i tu nemam nikakvih bojazni. Na tišim notama zvuči odlično ali kada krene da diže glas nekako se čini da fali nešto, nije do pevanja nego mu je takva boja glasa. Ok veći deo pesme ima prateće vokale što je odlična odluka jer ovo je pesma koja treba da bude uživanje za slušanje (neće je razumeti) tako da bih ja i pojačao i uveo prateće vokale svuda osim na početku i na mostu. Denserke su navodno neka poznata grupa. Sviđa mi se početak i kraj, u sredini bi morale neke izmene da se rade da to bude atraktivnije, ako u nekom delu pesme treba Princ da dobije prime onda bolje da se pomere u stranu i ostave ga samog nego da izvode pokazne vežbe iza njega. Takođe ne bi bilo loše da ona što posle mosta prilazi njemu ima masku na licu pa kad on kaže "otkrij lice" da je skine. Ne mora ni da je nosi ceo spot nego neka je stavi dok on peva most. Kod tog mosta treba razmisliti da ona visoka nota više zvuči kao krik, ovako deluje kao iz horor filma 🙂 . Princ mora malo da poradi da se makar kreće elegantnije ako ne i neko light igranje. Video bim je ok, osim onih ćilima i planete zemlje koje bih ja zamenio. Takođe na kraju bih umesto zastave Srbije stavio zastavu Vranja, niko je neće prepoznati pa će ih zaintrigirati da malo pročitaju o pesmi a i da povežu pesmu sa gradom jer se radi o njihovoj legendi o Ajši i Stojanu.

 

Hurricane

 

Pesma jeste treš ali to prolazi na ESC. Kostimi odlični, crnkinja malo slabije peva ali nisam siguran da li je problem pevanje ili njen izgovor srpskog. Denseri mi nisu ubedljivi a njihovi kostimi su katastrofalni. Pri tome crni denser deluje malo prekrupno u odnosu na ostale. Video bim nije loš, malo bolje odraditi one pejzaže, deluje jeftino. Vidi se da ekipa iza njih ima iskustva i da je ovo tipski pravljeno za ESC.

 

Zejna

 

Dobro je otpevala ali to sam znao i pre nastupa jer pesma nije teška za pevanje. Ono što njoj fali je stage presence a to je mogla vrlo lako da odradi samo treba malo da se potrudi. Trebala je da nauči da igra rumbu i da igra zajedno sa igračicama. Igračice su dobre ali im je ples sveden na nju da je ne zasene i zato ni one nisu iskorišćene kako treba. Po meni Zejna isto kao i Luke treba bubicu da koristi i da igra sve u 16. Pesma jeste brza i atraktivna ali ovo je ESC, mora da bude nešto više od samo dobre pesme. Ako ona pobedi sada prilično sam siguran da ništa neće menjati u nastupu. Takođe kostimi igračica su mi nekako pre prosti. Trebale su i one da dobiju haljine uz telo samo u drugoj boji. Deo kada igračice udaraju bubnjeve je glup, to treba izbaciti, ne izgleda nikako. Video bim je ok iskorišćen.

 

Pored ovih ja bih još pohvalio Baloša i Filarrija ovog prvog za pesmu, drugog za nastup. ali tu ima isuviše problema da bi riskikirali sa njima. Iako mislim da nisu daleko od ovo četvoro koje sam izdvojio.

 

Ovih četvoro poređao sam ih kako bi ja birao uz napomenu da između Luke Black-a i Princa ne pravim veliku razliku to su po meni pesme koje su blizu. Raspisao sam se šta fali ali realno osim posla oko video bima i zejninog igranja ovo ostalo može da se izmeni za jedan dan i uvežba za dve nedelje.

 

U poređenju sa prošlom godinom mislim da su pesme iz vrha od prošle godine bile bolje ali da je ova godina u proseku malo bolja. Realno nema tu više od 5-6 pesama koje bih svrstao u neslušljivu kategoriju, prošle godine ih je bilo baš dosta.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Kod Hurricane moram da pohvalim harmonijsko pevanje. Mislim da njihove prethodnice nisu imale 3 harmonije za sve vreme svog postojanja. Generalno ove devojke mi deluju kompatibilno za girl bend i da se međusobno nadopunjuju. I baš su stabilne vokalno. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih mnogo toga dodao na ovo Klotzenovo osim da mi je Prince bas prazan nastup generalno, on je dobar vokal ali nista posebno ne daje, neku emociju, upletenost u pesmu, veoma je sterilan i zbog toga mislim da nije dobar izbor.

 

Filipa Balosa bih pre stavio u top 3 nego njega i Zejnu, jer on ima najispoliraniji nastup i jedino kod njega nema sta da se menja. Da li je dovoljno dobro, verovatno ne, ali svakako mi je iznad Princa i Zejne kad se pogleda sta je sve potrebno za ES.

 

I Dzipsi mi je ispred Princa i Zejne i to lagano. Kod njega ima bas dosta mana, ali je i potencijal gotovo kao kod Luke Blacka, vrlo je harizmatican na sceni, pesma je takodje jako zanimljiva (10 puta bolja od genericke Zejnine ili milion puta vidjene Princeve). Dzipsi bi morao da popravi vokal i mislim da bi to moglo da se desi i da se odradi bolje menjanje kadrova i boja na bimu, ako hoce neki minimalizam, tu bas dosta treba da se radi. Pada mi na pamet Benjamin Ingrosso koji je bio predstavnik Svedske sa Dance you off, ta pesma je konkretno precenjena, krs, cedo zirija, publika je slabo glasala za njega, ali mi je bila i ostala bukvalno sablon za ziri magnet, a sa ovom pesmom bi moglo nesto slicno da se odradi i da to izgleda vizuelno odlicno.

 

U sustini, ako gledamo plafon, mislim da treba birati izmedju Luke Blacka i Dzipsija, ako gledamo sigurnu levu stranu u finalu, ali verovatno van top 10, Princ i Balos mogu da se ukljuce, a Zejna mi je po svim parametrima potencijalni pucanj u oba kolena.

 

Bas, bas, bas los izbor, ocajan. Ali i ne verujem da ce ici ona, maksimum joj je top 5 u nasem finalu sa ovim nastupom. Nit igra, nit je harizmaticna, vokal je ok, ali je pesma boza, pesma osim refrena nema nista, repetitivna je, vizuali su vec vidjeni i prosecni, ceo nastup odaje utisak necega sto je na ES vidjeno milion puta, ali sto je jos gore, bleda kopija.

 

Tako da, sto se mene tice, samo ona od potencijalnih favorita dobija bas hard no.

Link to comment
Share on other sites

Komentari po tviteru pobedjuju naravno, od dala bih mu da mi rearanzira iznutrice za Princa do novi Harikejn bolji od starog, preko Nadia zvuci tako nevino i sveze, nadam se da ce nastaviti da se bavi muzikom i moj favorit - ova cura je mnogo slatka i dobro izgleda na sceni, treba nju da posaljemo, pritom misleci na Dzipsija xD

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Princ definitivno treba da pokaže malo emocija dok peva tu pesmu. Ne može se pevati emotivna pesma a izgledati kao da misliš o prasetini ispod sača 🙂 Sličnu zamerku sam imao na račun Šveđanke prošle godine, doduše ona je popravila njen nastup u odnosu na njihov izbor tako da se nadajmo da će i ovaj ako bude izabran.

 

Finac preuzeo drugo mesto i raste i dalje, odnosno kvote padaju. Srbija je posle prvog polufinala skočila na 12. mesto ali smo se danas vratili na 14. nadam se da nije zbog razočarenja, Videćemo u ponedeljak realnu kvotu na nas kada to malo proanaliziraju kladioničari.

 

Inače moram da prokomentarišem Poljsku, loša pesma a pevačica ne zna da peva. Ja ne znam kako je to moglo da prođe. Ono što me je još više šokiralo je da je na sredini tabele kod kladioničara. Neshvatljivo, ultrafanovi se žale na hrvate kako obaraju nivo ESC a ovo je katastrofa za takmičenje i niko se mnogo ni ne uzbuđuje jer eto slatkiš je i pesma je fina. Za ovu je naša Angelina doktor pevanja.

Link to comment
Share on other sites

Ja cu da glasam za Dzipsonija, mnogo dobru harizmu ima. Jos je covek gej Rom, treba ga podrzati. A sad zamislite da je tipa gej Rom malinar sa Kosova, pa tacno bi ispunio sve kolone ugrozenosti. 

Ono sto mi fali u njegovoj pesmi je sto nema neki istaknuti deo koji ostaje u usima, nego pesma jednostavno ''tece''. 

 

 

 

Edited by AgroLaki
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...