Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

6 hours ago, Helena said:

RTS je prekršio ugovor o prenosu prekidanjem istog i deljenjem na drugi program.

Mogući su penali-ovo je sa tw a jedan od komentara je i od Ivane Konstantinović

:lol_2:

 

Normalno. Brat Si je prioritet pa i po cenu placanja penala. 

Link to comment
Share on other sites

Najviše pregleda na YT od sinoć: 

 

1. CRO

2. Ukrajina

3. Irska

 

Teya ima blizu 300 K, oni su svi na 700 K. Rekla bih da je Irska napravila ozbiljan prasak ovim nastupom, ušli su u top 10 po kladionicama. Fantastičan revamp i podizanje pesme koja je zvučala kao folklorno mumlanje na nivo nastupa sa jasnim značenjem. Na njihovom primeru se najbolje vidi koliko je staging bitan na ESC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Evo mojih utisaka od sinoć. Zanimljivo mi je da one dve voditeljke od kojih jedna izgleda kao dizačica tegova nisu menjale autfit celo veče. Produkcija dobra i odlična režija nastupa, mnogo bolje nego na našoj Beoviziji, očekivano. Od pesama:

 

Poljska - teško smeće i dosada

Island - propusti zbog čeličnog brata iz Kine

Moldavija - vala baš Moldavija, prejeftino i bezveze

Azerbejdžan - mislim da je bio ok onaj brat, pesma dosadnjikava ali kulturiška

Australija - verovatno i najgora pesma ove večeri, nisam zapamtio ništa

 

Srbija - pesma ubica, već sam pričao dok su svakakvi nemači pojma lupetali da ovo nema šanse

Portugal - daleko najbolja pesma pored naše, iako imaju sličan vajb i tonalitet, plus ovde ima i tih strastvenih fado momenata, bomba od pesme za bedne EV standarde

Slovenija - nije loša, malo over the top i iznenađen sam jer su Slovenci obično malo jači od kisele vode a ovde su ipak pojačali

Ukrajina - odličan scenski nastup i onaj kadar iz ptičje perspektive je top (Kylie Minogue - Slow ripoff ali ipak top), pesma onako, neka zlatna sredina

Litvanija - whatever ali dovoljno pristojno da nije krindžoteka

Finska - Finci uglavnom pošalju neke retarde pa ni sad nisu izneverili

Hrvatska - teško smeće i svakog kome se ovo sviđa treba da uhapsi muzička policija

Kipar - Britney Spears iz narodne kuhinje, loše

Irska - najgore smeće posle Australije, teška krindžoslavija

Luksemburg - middle of the road, neupečatljivo

Švedska - AI generated pop pesmica koja je solidna u ovakvoj ponudi

 

edit: i naravno glavni utisak Duška, ozbiljan bol u preponama tako da je čak i simpatično.

 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Evo mojih utisaka od sinoć. Zanimljivo mi je da one dve voditeljke od kojih jedna izgleda kao dizačica tegova nisu menjale autfit celo veče. Produkcija dobra i odlična režija nastupa, mnogo bolje nego na našoj Beoviziji, očekivano. Od pesama:

 

Poljska - teško smeće i dosada

Island - propusti zbog čeličnog brata iz Kine

Moldavija - vala baš Moldavija, prejeftino i bezveze

Azerbejdžan - mislim da je bio ok onaj brat, pesma dosadnjikava ali kulturiška

Australija - verovatno i najgora pesma ove večeri, nisam zapamtio ništa

 

Srbija - pesma ubica, već sam pričao dok su svakakvi nemači pojma lupetali da ovo nema šanse

Portugal - daleko najbolja pesma pored naše, iako imaju sličan vajb i tonalitet, plus ovde ima i tih strastvenih fado momenata, bomba od pesme za bedne EV standarde

Slovenija - nije loša, malo over the top i iznenađen sam jer su Slovenci obično malo jači od kisele vode a ovde su ipak pojačali

Ukrajina - odličan scenski nastup i onaj kadar iz ptičje perspektive je top (Kylie Minogue - Slow ripoff ali ipak top), pesma onako, neka zlatna sredina

Litvanija - whatever ali dovoljno pristojno da nije krindžoteka

Finska - Finci uglavnom pošalju neke retarde pa ni sad nisu izneverili

Hrvatska - teško smeće i svakog kome se ovo sviđa treba da uhapsi muzička policija

Kipar - Britney Spears iz narodne kuhinje, loše

Irska - najgore smeće posle Australije, teška krindžoslavija

Luksemburg - middle of the road, neupečatljivo

Švedska - AI generated pop pesmica koja je solidna u ovakvoj ponudi

 

edit: i naravno glavni utisak Duška, ozbiljan bol u preponama tako da je čak i simpatično.

 

 

Hahahaha vrhunski hot take

Finci su poslali ogroman F U ziriju jer su ih pokrali prosle godine.

 

UK?

Link to comment
Share on other sites

Taman pomislim da se po prvi put potpuno slažem sa Chaosom u vezi muzike, kad se pokaki po upisu ovim:

 

Quote

Hrvatska - teško smeće i svakog kome se ovo sviđa treba da uhapsi muzička policija

 

Blasfemija! :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chaos Is Me said:

Evo mojih utisaka od sinoć. Zanimljivo mi je da one dve voditeljke od kojih jedna izgleda kao dizačica tegova nisu menjale autfit celo veče. Produkcija dobra i odlična režija nastupa, mnogo bolje nego na našoj Beoviziji, očekivano. Od pesama:

 

Poljska - teško smeće i dosada

Island - propusti zbog čeličnog brata iz Kine

Moldavija - vala baš Moldavija, prejeftino i bezveze

Azerbejdžan - mislim da je bio ok onaj brat, pesma dosadnjikava ali kulturiška

Australija - verovatno i najgora pesma ove večeri, nisam zapamtio ništa

 

Srbija - pesma ubica, već sam pričao dok su svakakvi nemači pojma lupetali da ovo nema šanse

Portugal - daleko najbolja pesma pored naše, iako imaju sličan vajb i tonalitet, plus ovde ima i tih strastvenih fado momenata, bomba od pesme za bedne EV standarde

Slovenija - nije loša, malo over the top i iznenađen sam jer su Slovenci obično malo jači od kisele vode a ovde su ipak pojačali

Ukrajina - odličan scenski nastup i onaj kadar iz ptičje perspektive je top (Kylie Minogue - Slow ripoff ali ipak top), pesma onako, neka zlatna sredina

Litvanija - whatever ali dovoljno pristojno da nije krindžoteka

Finska - Finci uglavnom pošalju neke retarde pa ni sad nisu izneverili

Hrvatska - teško smeće i svakog kome se ovo sviđa treba da uhapsi muzička policija

Kipar - Britney Spears iz narodne kuhinje, loše

Irska - najgore smeće posle Australije, teška krindžoslavija

Luksemburg - middle of the road, neupečatljivo

Švedska - AI generated pop pesmica koja je solidna u ovakvoj ponudi

 

edit: i naravno glavni utisak Duška, ozbiljan bol u preponama tako da je čak i simpatično.

 

 

Au haose sta ispisa 😄

 

Ajde za pesme, ali dizacica tegova, Pjetra Mjede ti je bukvalno Majkl Dzordan Evrovizije za sve koji su bili tamo sinoc, rang Ruslane recimo, ti bas ne pratis.

 

Sto se tice pesama, hapsi brate odma!

 

Portugal je definitivno tesko sranjiste od pesme i salju istu pesmu svake godine. Ok kome se svidja fado, meni je to prepotentno smaranje, vezi me za stolicu i dovedi bend koji ce da svira slobodnu formu dzeza kao na tonskoj probi manje cu da se smorim od jedne ovakve pesme.

 

Sto se tice nase pesme, da sacekamo poene posle finala pa da vidimo koliko smo dobili, vrlo je moguce da smo prosli na zilet jer smo dobili 20 poena od Hrvatske i Slovenije.

 

Irska ubedljivo najbolji scenski nastup, pesma ono manje vise, ali ovaj scenski nastup ulazi instant u top 10 istorije Evrovizije.

 

Finska trol pesma na konto prosle godine, genijalna potpuno.

 

Ostalo tu i tamo da se slozimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to da su nas prvi put u istoriji pročitali kao prve, mislim da smo jedva prošli ovde. Hrvatsku su ostavili za kraj zbog dramskog efekta (lol), ali sam uverena da su pocepali ovo polufinale. 

Link to comment
Share on other sites

Podržavam Haosa po pitanju braće Hrvata, baš je đubrivo od pesme, negde razumem zašto ima ljudi kojima se dopada pošto je baš onaj zgoreli stajnjak prepun azota i dosta je masno i smrdljivo. To naravno ima svoje mesto u muzičkoj ponudi, ali ovde je upakovano u fensi džakče i ubačeno u odeljak zdrave hrane u Maksiju, dakle obična prevara potrošača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Smrtokapa said:

Podržavam Haosa po pitanju braće Hrvata, baš je đubrivo od pesme, negde razumem zašto ima ljudi kojima se dopada pošto je baš onaj zgoreli stajnjak prepun azota i dosta je masno i smrdljivo. To naravno ima svoje mesto u muzičkoj ponudi, ali ovde je upakovano u fensi džakče i ubačeno u odeljak zdrave hrane u Maksiju, dakle obična prevara potrošača.

 

Pesma je zapravo o problemima mladih danas, odlasku, nesnalazenju u svetu i anksioznosti, ali nema veze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Pesma je zapravo o problemima mladih danas, odlasku, nesnalazenju u svetu i anksioznosti, ali nema veze.

 

Sve je to kul, o tome je pevao svojevremeno i Šaban Šaulić između ostalih, samo ne vidim kako je to u kontradikciji sa mojim postom.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa u suprotnosti je, jer to o cemu ti pises ne postoji. Ti si tako video i imas pravo da vidis, ali to sto si video ne predstavlja to sto si napisao, odnosno tvoje ili slicno tumacenje vidjenog ima jednocifreni procenat gledaoca.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

Pa u suprotnosti je, jer to o cemu ti pises ne postoji. Ti si tako video i imas pravo da vidis, ali to sto si video ne predstavlja to sto si napisao, odnosno tvoje ili slicno tumacenje vidjenog ima jednocifreni procenat gledaoca.

 

Jasno mi je da sam u manjini, zapravo ako publika prepoznaje ovo kao izvor nitrata koji joj je potreban onda možda i nisu prevareni, more hranljivih sastojaka to them.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Ajde za pesme, ali dizacica tegova, Pjetra Mjede ti je bukvalno Majkl Dzordan Evrovizije za sve koji su bili tamo sinoc, rang Ruslane recimo, ti bas ne pratis.

 

 

Pa naravno da ne pratim, meni je ovo više izvor neke krindž zabave kao kad gledam film sa Švarcenegerom ili Staloneom, jok nego ću da proučavam evroviziju. 

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
3 hours ago, Chaos Is Me said:

Srbija - pesma ubica, već sam pričao dok su svakakvi nemači pojma lupetali da ovo nema šanse

 

Apsolutno tačno... tera te da se ubiješ od smora dok je slušaš...

 

Edit: mojoj ćerki od 9 godina je super, by the way...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta vam ja tako fascinantno u nastupu Irske. Nije donela nista sto do sada nije vidjeno.

Gotovo kao oni propali i nedokazani umetnici koji ne mogu da se pomire sa manjkom talenta, pa bi to da nadoknade, tj privuku paznju na svoj rad pukim sokiranjem. Npr reziseri onih filmova sa najeksplicitnijim mogucim scenama nasilja, Filozofija noza, itd.

 

Bejbi Lazanja mi se 'dja, nznm zasto. Valda mi ritam odgovara. Znate kad vam se neka pesma svidja, na podsvesnom nivou. Bukvalno slusam i bez iole ulozenog interpretatorskog suda, kao kad iskljucis mozak, i uzivas dok slusas 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nekako navikla da Ukrajina uvek ima jaku pesmu i ona njihova sinoć je meni baš baš legla.

 

Baby je sinoć napravio veći haos nego Kjara lane, to sam jasno čula i njihova pobeda je sigurna.

 

Glede dizačica tegova, jer može nekad neki događaj da prođe bez tih debilnih seksističkih komentara, baš bi bilo lIJepo :default_coffee:

I naravno da se neće presvlačiti svako malo, to je meni uvek bilo glupo.

E da, I ovo увек су најјачи негледачи Евровизије 1244 и остали, ti su komentari priceless 😎 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Helena said:

Ja sam nekako navikla da Ukrajina uvek ima jaku pesmu i ona njihova sinoć je meni baš baš legla.

 

Baby je sinoć napravio veći haos nego Kjara lane, to sam jasno čula i njihova pobeda je sigurna.

 

Glede dizačica tegova, jer može nekad neki događaj da prođe bez tih debilnih seksističkih komentara, baš bi bilo lIJepo :default_coffee:

I naravno da se neće presvlačiti svako malo, to je meni uvek bilo glupo.

E da, I ovo увек су најјачи негледачи Евровизије 1244 и остали, ti su komentari priceless 😎 

 

Ja nisam stekao ovaj utisak, cak mi nije bilo ni blizu. Marko izgleda kao jako fin momak, ali nema taj stage presence kao Karija. Karija je bukvalno ukrao sou i izgledalo je kao da je Evrovizija njegov koncert. Pritom mi je i finska pesma bolja od ove hrvatske. 

Link to comment
Share on other sites

Ako te ne mrzi, pogledaj ponovo-pršti od energije a publika bukvalno urla.

Bede sigurno.

I nije nafuran ko Lorin.

Msm, ne može se sa mnom oko ukusa, meni je najbolja pesma ikad na Evroviziji Nemačka, ona devojka sa belom gitarom, nešto Zu bis Cu friden :lol_2:

A druga Secret garden, ne znam odakle su, pesma ima dve rečenice:classic_laugh:

Ali ono što sam napisala, stoji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...