Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

17 minutes ago, Helena said:

Pa t Ii očigledno možeš u nedogled, napisao si nešto netačno i sad dubiš priču da bi pričao.

Ovo sad nema veze sa ESC.

ali mora vaša da bude zadnja😏

ništa ja nisam napisao netačno nego se vi ubacujete da nekog ponizite tvrdeći nešto što nije dokazano

ovo je forum na njemu se diskutuje, na sreću nema jednoumlja 

Link to comment
Share on other sites

Meni su najbolji tekstopisci oni koji napišu nešto jednostavno a moćno.

 

Kod Đoleta je manjkalo ovog prvog(ne kažem naravno da nije lako shvatiti šta on piše, mislim da je jasna moja poenta) tako da mi definitivno nije među omiljenima, ali potpuno razumem kome jeste.

 

Ovako mi na prvu pada na pamet Čorbin tekst "Produži dalje" za Čolu. Meni je to bolje od svega Đoletovog, šta god ja mislio o Bori kao osobi...

Edited by MilošVB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

ali mora vaša da bude zadnja😏

ništa ja nisam napisao netačno nego se vi ubacujete da nekog ponizite tvrdeći nešto što nije dokazano

ovo je forum na njemu se diskutuje, na sreću nema jednoumlja 

Ako je forum, ja se ubacujem, a ti diskutuješ-zanimljivo :classic_biggrin:

Napisao si netačno, a to je da Breskvica ima određen broj glasača, a zapravo ima određen broj glasova, kao i ostali.

A to nije isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

ali mora vaša da bude zadnja😏

ništa ja nisam napisao netačno nego se vi ubacujete da nekog ponizite tvrdeći nešto što nije dokazano

ovo je forum na njemu se diskutuje, na sreću nema jednoumlja 

 

Pa nije baš da nečija mora da bude zadnja, nego kako da ti se ne ukaže na to da stalno u diskusiji pomeraš stative i diskutuješ protiv argumenata koje drugi nisu izneli nego si ih ti izmislio?

 

Prvo Don Juan napiše da su Breskvicu podržali ultranacionalisti, a ti to preinačiš u "50000 ultranacionalista je glasalo za Breskvicu", što naravno da nije tačno, nisu svi (već neki od) breskvičari ultranacionalisti, ima tu npr. i dece koja idu u osnovnu školu.

Onda ti bude predočeno da ljudi mogu da glasaju više puta i da 50000 glasova nije 50000 ljudi, što je činjenica, a ti to najpre pokušavaš da ismeješ sa "možda je jedna osoba poslala sve poruke", a onda završiš sa "o broju glasača se može špekulisati u nedogled pošto nemamo pravi podatak" - pa zašto si onda potezao priču o broju glasača uopšte?

Na konstataciju da su članovi žirija dobijali poruke, uvrede i pretnje, ti napišeš da je kritika dobra stvar i da treba da bude dozvoljena (naravno da treba, to niko nije sporio), poistovećujući tako uvrede i pretnje sa normalnom kritikom, da bi onda natovario drugima da oni te dve stvari poistovećuju ("...a kritika je jedna vrlo dobra stvar samo što se kod nas to doživljava kao pokušaj ubistva počev od vlastodršca pa da nekog običnog člana žirija. Svako hoće da pokaže svoju moć i donese neku svoju odluku a kad doživi kritike zbog toga onda kreće "kuku lele" priča kako mu rade o glavi").

 

Sve u svemu, od nekoga ko se žali da drugi tvrde nešto što nije dokazano, očekivao bih manje nedokazanih i nedokazivih tvrdnji i svakojakih izvrtanja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Pa nije baš da nečija mora da bude zadnja, nego kako da ti se ne ukaže na to da stalno u diskusiji pomeraš stative i diskutuješ protiv argumenata koje drugi nisu izneli nego si ih ti izmislio?

 

Prvo Don Juan napiše da su Breskvicu podržali ultranacionalisti, a ti to preinačiš u "50000 ultranacionalista je glasalo za Breskvicu", što naravno da nije tačno, nisu svi (već neki od) breskvičari ultranacionalisti, ima tu npr. i dece koja idu u osnovnu školu.

Onda ti bude predočeno da ljudi mogu da glasaju više puta i da 50000 glasova nije 50000 ljudi, što je činjenica, a ti to najpre pokušavaš da ismeješ sa "možda je jedna osoba poslala sve poruke", a onda završiš sa "o broju glasača se može špekulisati u nedogled pošto nemamo pravi podatak" - pa zašto si onda potezao priču o broju glasača uopšte?

Na konstataciju da su članovi žirija dobijali poruke, uvrede i pretnje, ti napišeš da je kritika dobra stvar i da treba da bude dozvoljena (naravno da treba, to niko nije sporio), poistovećujući tako uvrede i pretnje sa normalnom kritikom, da bi onda natovario drugima da oni te dve stvari poistovećuju ("...a kritika je jedna vrlo dobra stvar samo što se kod nas to doživljava kao pokušaj ubistva počev od vlastodršca pa da nekog običnog člana žirija. Svako hoće da pokaže svoju moć i donese neku svoju odluku a kad doživi kritike zbog toga onda kreće "kuku lele" priča kako mu rade o glavi").

 

Sve u svemu, od nekoga ko se žali da drugi tvrde nešto što nije dokazano, očekivao bih manje nedokazanih i nedokazivih tvrdnji i svakojakih izvrtanja.

Sad valjda treba ja da se pravdam na sve ovo gore posloženo kao u najbolja vremena centralnog komiteta, gde se sve analiziralo u sitna crevca.

Dovoljno je ipak da ukažem na  ono  prvo što si napomenuo da je DJ napisao da Breskvicu poržavaju ultranacionalisti bez ikakve ograde koliko ih je i da eto možda ima i po koje dete koje nije ultranacionalista među tim glasačima. Od tog upisa sve počinje pošto niko na njega nije reagovao a radi se o klasičnoj generalizaciji ja sam eto probao da karikiram sa 50000 ultanacionalista a nakon toga se kenulo u objašnjenje da ih nije toliko da su to ipak samo  glasovi kao da iko od nas zna koliko je tačno ljudi glasalo za nekog od učesnika.

Dakle uzrok rasprave je generalizacija ljudi koji su glasali za jednu pesmu a sve posle toga je diskusija u kojoj je svako izneo neko svoje viđenje. 

Od mene toliko na ovu temu !  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nigde napisao da su za Breskvicu glasali ultranacionalisti, nego da, a što je lako proverljivo, podršku voćkici sada daki i najglasniji su upravo ultra nacionaliati - Milica Avetnica, Veljko mali od Cece, onaj mali od Informera, pa onda ekstra pevaljka Maja Nikolić, pa ako se pročitaju komentari na raznim mestima vidi se i lrepoznaje rečnik koji koriste simpatizeri svig retrigradnog u Srbiji, i da ne nabrajam.

Oko glasanja, nebitno je da li je Breskvica dobila 50.000 ili milion glasova, ona je od publike dobila 12 poena, što je dva više od drugo plasirane, i da je dobila 8 poena od Sajsi, koju sada pljujj da bi je pljuvali, opet bi izgubila, pošto je Zorja imala samo dva glasa manje od Teodore. Opet, ne-bu-lo-ze.

2016 na Evrovoziji Italijani su imali najviše glasova publike, pa su izgubili. 2019. publika je Norveškoj dala preko 300 glasova, pa au izgubili, zato što im je žiri dao jako mali broj glasova. Ni Italijani ni Norvežani nisu pravili skandale ovolikih razmera, kao što sada rade poremećeni krugovi u Srbiji.

Opet ponavljam - Drago mi je što su ovi koji su okulirali svaki pedalj ive zemlje, sada dobili onu stvar. Pa neka plaču slobodno.

Edited by Don Juan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Izrael će menjati tekst pesme, a ovo je spisak zemalja koje su bile protiv originalnog teksta-zapamtila sam Nemačku, VB, Portugal, Švedsku, Hrvatsku i fale još dve (moj X je preveo tekst).

+Španija, Island I Italija (dva člana piše, šta kod to značilo, možda glasa).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stiletto said:

 

Izbacio je kolumnu u današnjem Nedeljniku. Na sajtu je samo početak, za ostatak moraju novine da se kupe...

 

https://www.nedeljnik.rs/smokvica/

 

To je jedan od njegovih kratkih komentara koji izlaze na poslednjim stranama, nije ništa spec, ali evo nastavka, da ne morate da kupujete novine :classic_smile::

 

Quote

Ali vratimo se na Breskvicu i Teya Doru. Sudar tzv. ruralnog i urbanog, sudar tzv. patriotskog vs ne znam šta, antipatriotskog, ali to je kontekst koji se pojavljuje svako malo. Kao u slučaju Firči protiv Miloša Bojanića. To je bilo žestoko, pa i komentari nekih čitalaca na njegov životni intervju u Nedeljniku/Velikim pričama osvrtali su se na "farmerski" sukob urbanog i ruralnog gde je urbani dominirao a ruralni ("patriotski") glasovima publike pobedio što se nije desilo u prošlu subotu na izboru srpskog predstavnika za Evroviziju.

Bude onih koji objedine naciju kao Konstrakta koja preskoči srpske deobe i postane zvezda obdaništa, škola, prigradskih autobusa, kruga dvojke. Srbijo iz dva dela, ponovo ćeš biti cela. Dok pišem ovo, čitam i da se sprema protest fanova za Breskvicu. Komentar jednog čoveka na to je: "Šta očekivati od naroda koji je pisao peticiju za to da Kasandru puste iz zatvora?" Protest je zakazan za 9. mart koji uvek simbolizuje datum onih velikih demonstracija iz 1991. nekad zbog političkih nepravdi i borbe za slobodu, danas zbog pesme.

Ali revolucije i protesti nekada nastanu zbog pesme, a ne politike. Postoje priče da je pobuna u Studentskom gradu 1968. nastala i zbog toga što nekim studentima tada nisu dozvolili da uđu na "Pesmu leta", reviju najpopularnijih domaćih hitova.

 

Što se tiče istraživačkog novinarstva na ovu temu, ima ovo:

https://www.instagram.com/reel/C4LLNiAoXPT/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

 

Ovo je potpuna pobeda, obično bih za ovako nešto rekao da ne znam da li da se smejem ili da plačem, ali ovde dileme nema:

Spoiler

5HCLtEY.jpeg

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

E da....Postoji i "mala Evrovozija", ili "Second Chance". Glasanje za ovaj festival je paralelno, i ove godine je pobedila Konstrakta, koja će nas predstavljati na tom festivalu. Druga je bila Teya Dora, a treća Zorja.

 

Domaćin je Švedska.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Don Juan said:

E da....Postoji i "mala Evrovozija", ili "Second Chance". Glasanje za ovaj festival je paralelno, i ove godine je pobedila Konstrakta, koja će nas predstavljati na tom festivalu. Druga je bila Teya Dora, a treća Zorja.

 

Domaćin je Švedska.

Zorja treca kako god okrenes😄

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cvrsto sam uveren da Rosic nije slucajno napisao "Smokvica", if you (anyone) know what I mean 🙂

 

on topic: pesma i pevanje Angeline Mango me tako podseca na Familia Madrigal.

Edited by Geronimo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Geronimo said:

Cvrsto sam uveren da Rosic nije slucajno napisao "Smokvica", if you (anyone) know what I mean 🙂

 

Možda mu je to omiljeno mesto za bleju.

 

Asocira me na još nešto, ali kada pokušam da uđem u taj deo malog mozga, traži mi lozinku. :classic_mellow:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

Ja nisam nigde napisao da su za Breskvicu glasali ultranacionalisti, nego da, a što je lako proverljivo, podršku voćkici sada daki i najglasniji su upravo ultra nacionaliati - Milica Avetnica, Veljko mali od Cece, onaj mali od Informera, pa onda ekstra pevaljka Maja Nikolić, pa ako se pročitaju komentari na raznim mestima vidi se i lrepoznaje rečnik koji koriste simpatizeri svig retrigradnog u Srbiji, i da ne nabrajam.

Oko glasanja, nebitno je da li je Breskvica dobila 50.000 ili milion glasova, ona je od publike dobila 12 poena, što je dva više od drugo plasirane, i da je dobila 8 poena od Sajsi, koju sada pljujj da bi je pljuvali, opet bi izgubila, pošto je Zorja imala samo dva glasa manje od Teodore. Opet, ne-bu-lo-ze.

2016 na Evrovoziji Italijani su imali najviše glasova publike, pa su izgubili. 2019. publika je Norveškoj dala preko 300 glasova, pa au izgubili, zato što im je žiri dao jako mali broj glasova. Ni Italijani ni Norvežani nisu pravili skandale ovolikih razmera, kao što sada rade poremećeni krugovi u Srbiji.

Opet ponavljam - Drago mi je što su ovi koji su okulirali svaki pedalj ive zemlje, sada dobili onu stvar. Pa neka plaču slobodno.

 

2015. su Italijani imali najviše glasova publike od računanja televote-a i izgubili.

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe da idete tako daleko. prošle godine je Karija bio u i istoj poziciji kao Breskvica i izgubio zato što je pevački mnogo slabiji od Lorin. Odnosno nije bio dominantniji kod publike nego što je ona bila kod žirija. I tada se kukalo na žiri ali realnost je surova.

 

Da je sistem bio kao danas prilično sam siguran da Molitva izgubila od Verke Serdučke kod publike, a ima takvih primera iz prošlosti još.

 

Elem dobili smo jednog kvalitetnog youtubera koji radi reakcije na muzku.

 

 

Nastavnik Muzičkog. ja sam ga prvi put video pre par nedelja ali vidim danas da je počeo da ubacuje i engleski prevod tako da vrlo verovatno može da se probije u vrh ovog dela youtube-a ako bude uporan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Geronimo said:

Cvrsto sam uveren da Rosic nije slucajno napisao "Smokvica", if you (anyone) know what I mean 🙂

 

on topic: pesma i pevanje Angeline Mango me tako podseca na Familia Madrigal.

Dooosaadna sam, znam, ali oni uvek bolje pevaju kod kuće, pogotovu zadnje veče-Mangoni živi primer.

Ona neće morati mnogo da krati pesmu, kao Marko, ali orkestar im daje 50% magije dok pevaju-na San Remu nema nikakav osmišljen nastup, imam gadan osećaj da će je pokopati.

@DameTime kako misliš na 2015, nekakav apsolutni rekord ili šta?

Prošle godine je Lorin pobedila zbog žirija Kjara je imao više glasova od nje.

 

Link to comment
Share on other sites

Italija će kod žirija proći odlično jer koliko sam gledao muzički je pesma odlična i vrlo interesantan aranžman ima. Pevački ona nije bog zna šta ali je ova pesma laka za pevanje tako da ne igra veliku ulogu a i moći će da bude dosta aktivna na bini. Ono što je najvažnije ovo se publici sviđa i tu će uzeti takođe dosta bodova.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Dooosaadna sam, znam, ali oni uvek bolje pevaju kod kuće, pogotovu zadnje veče-Mangoni živi primer.

Ona neće morati mnogo da krati pesmu, kao Marko, ali orkestar im daje 50% magije dok pevaju-na San Remu nema nikakav osmišljen nastup, imam gadan osećaj da će je pokopati.

@DameTime kako misliš na 2015, nekakav apsolutni rekord ili šta?

Prošle godine je Lorin pobedila zbog žirija Kjara je imao više glasova od nje.

 

Angelinina pesma mnogo manje zavisi od orkestra nego Markova, mislim da će sve biti okej.

 

Da, Il Volo je u tom trenutku postavio apsolutni rekord kod publike, a onda budu tipa 4. ili 5. kod žirija i pobedi smarač Mans 🥲 Verovatno je taj rekord ponovo oboren posle, tipa od Maneskina ili čak Kaarije.

Link to comment
Share on other sites

S tim sto ce se za ziri pobedu Lorin mozda i cuti ponesto u narednim godinama kao sto se culo za koruptivne aktivnosti Azerbejdzana. Ovo sto se kod nas desilo nikakve veze nema. Sto se tice Italije, po navici visoko, odnosno lazni favorit. Pesma je tanka, a ona mi na San Remu nije bas izgledala kao neko ko preterano dobro igra i "puni" scenu. Mozda gresim jer je San Remo specifican old school festival i generalno nema plesnih momenata, ali ako bas ne odrade nastup vrhunski potopice je igracice potpuno a ima ih dosta jer pesma nije dovoljno dobra da bi je to diglo do nekog treceg mesta gde je trenutno. Italija je zemlja koja je broj jedan po precenjenosti kod kladionica. Osim Maneskina kojeg su inicijalno potcenili, apsolutno svaka pesma je bila precenjena i to cesto debelo. Gabani na primer je u ovo vreme bio prvi-drugi favorit pa je na takmicenju prosao kao bos po trnju.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Grcke, bas je haos pesma, ne znam sta da mislim. Tip pesme koju ces da cujes u raspalom grckom taksiju 😄 to je verovatno i fora. Ona deluje kao da ima dovoljno harizme da zarobi paznju uzivo sto bi znacilo da ce prekinuti niz NQ. Ali za ovo me bukvalno nista ne bi iznenadilo, da bude NQ i da bude peta u finalu. Morali bismo da vidimo nastup da procenimo.

Link to comment
Share on other sites

Ima dosta njih koje u spotu izgledaju top, a onda uzivo flop. Na San Remu je bilo premalo da se vidi. U svakom slucaju, na Evroviziji niko ko nije imao evrovizijski nastup ne moze da bude favorit u ovoj fazi takmicenja. To radi u oba smera naravno, Eleni Fureira je imala samo spot i bila tipa 34. po kladionicama, pa je od prve probe rasla i eksplodirala u polufinalu. Sto se Angeline tice nisam optimista ali bumo vidli. Ja sam hteo Analisu, mislim da bi bolje prosla.

Link to comment
Share on other sites

Pa ta opuštenost i spontanost u pokretu se videla i na San Remu, samo kao što si i sam rekao niko nije imao neki nastup sa plesačima (sem Mahmooda rekla bih). Tako da sa njom ima materijala da se radi, bitno je da nije drvena i nesnađena na sceni. Do maja će osmisliti nastup i navežbati koreo. Meni je Annalisa bila onako na festivalu, ali što više slušam pesmu sve mi se više sviđa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...