Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ovi Lord of the Lost Nemci su inače bili predgrupa Mejdenima na nedavnoj turneji, katastrofalan bend al ima kome se i to sviđa.

Iskreno ne znam koji metal bend bi pristao na ovo takmičenje, sem ta treća-četvta liga, ali dobro nije mala stvar biti predgrupa Mejdenima, i pored toga što je i njih malo pregazilo vreme.

Link to comment
Share on other sites

Znatno manje gledalaca nego prošle godine, finale našeg izbora je sad jedva ušlo u nedeljni top 10 na RTS-u, dok je prošle godine bilo na 7. mestu.

 

cJlPEYt.jpg

 

B2LbxUf.jpg

 

Izvori:
https://www.rts.rs/page/rts/ci/CIPA/story/264/vesti/5144480/sedmicni-pregled-gledanosti-televizije.html
https://www.rts.rs/page/rts/ci/CIPA/story/264/vesti/4730270/sedmicni-pregled-gledanosti-televizije.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

svih 20 najgledanijih emisija [u 2022] emitovano je na RTS 1

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/5095053/televizija-gledanost-rts-prosecna-starost.html

 

Quote

Na rang listi 50 najgledanijih emisija [u 2022], čak 48 je prikazano na Prvom programu RTS-a.

https://www.rts.rs/page/rts/sr/CIPA/story/171/istrazivanja/5091527/gledanost-tv-programa-s-nacionalnom-pokrivenoscu-u-2022..html

 

U 2021. je Prva uspela da ubaci jednu u top 20.

 

oozWB8G.png

 

https://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2016/02/02/20566876/GO IZVEŠTAJ O POSLOVANJU 2021.pdf (strana 123)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Slagalica ima šer 40? šta

Da čovek ne veruje. Obično i jesu takvi formati gledani, što zbog termina emitovanja, što zbog činjenice da spaja razne generacije, ali 40% je ubica. 

Ovde se jasno vidi da neke emisije imaju jako stabilan share godinama. Šteta što ne znaju da iskoriste da plasiraju i neki drugi sadžaj koji nije kviz ili reality. Sem Sasvim prirodno i Kvadrature kruga, ostalo je sipaj pa prospi.

Link to comment
Share on other sites

Nikad gledanost ni beovizije nije bila velika. Ali ako RTS nastavi da ulaže u PZE to će definitivno biti gledano za par godina kada se malo izbrendira. Osim ove gluposti sa žirijima mora čovek da ih pohvali za ono što su uradili unazad par godina na podizanju kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Svajcarska je otkrila svoju pesmu koja je interno selektovana

 

 

Oni su u prvom polufinalu sa nama i slicno kao Holandija, nisam siguran u vezi ove pesme.

 

Tema je rat, pa mozda dobije glasove na osnovu toga. Vokal je ovde dobar, ali je bas nabudzeno produkcijski, tako da nisam siguran da li ce dobro zvucati uzivo.

 

Sto se same pesme tice, moderan genericki popic, apsolutno nista posebno.

 

Da li ovo prolazi ili ne zavisi od toga kako ce zvucati uzivo i da li ce napraviti stage koji je interesantan i koji moze da stvori odredjeni utisak, ali gledajuci njihove prethodne nastupe, nisam siguran, uvek kaskaju po par godina u trendovima i uvek urade nesto sto smo vec videli od drugih, tako da ne bih ocekivao nista impresivno.

 

Ipak mislim da bi trebalo da prodje jer je jace od Holandije, a slicne su pesme pa ce slicni ljudi glasati za jedno ili drugo.

 

Samim tim Holandija mi prelazi u definitivni NQ zajedno sa Irskom i Letonijom i traze se jos dva mesta, koje verovatno zauzima Portugal, a poslednje ce biti Hrvatska/Malta/Moldavija. O Azerbejdzanu ne znamo nista, ali oni uvek prodju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Svajcarska je otkrila svoju pesmu koja je interno selektovana

 

Oni su u prvom polufinalu sa nama i slicno kao Holandija, nisam siguran u vezi ove pesme.

 

Bila bi fora da ispadnu i olaksaju prolaz Srbiji. 

Link to comment
Share on other sites

Nisu oni nama konkurencija, mi smo opusteni top 5 u polufinalu u najgorem slucaju. Verovatno smo prvi posle Skandinavaca, a u najboljem slucaju ispred Svedske, ako fanovi do takmicenja ispumpaju taj hype koji je meni neosnovan u vezi povratka Loreen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, McLeod said:

Nisu oni nama konkurencija, mi smo opusteni top 5 u polufinalu u najgorem slucaju. Verovatno smo prvi posle Skandinavaca, a u najboljem slucaju ispred Svedske, ako fanovi do takmicenja ispumpaju taj hype koji je meni neosnovan u vezi povratka Loreen.

Svajcarsku je prosle godine ugurao ziri u finale i to bukvalno. Ove godine toga nema. 

 

A od publike nije dobila skoro nista. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

 

Ja u toku slagalice mogu kevi da kazem da se droziram i da sam prokockao ustedjevinu, nece me ni cuti ili ce reci: Aha, da da, ok. 


Exactly taj rad. Kad je Slagalica, keva ne postoji 😀

Link to comment
Share on other sites

Iako ne gledam redovno Slagalicu, kada se nadjem ispred tv-a u to doba, tempiram tako da pogledam spojnice i ko zna zna, i moooozda korak po korak. Ove ostale igre i nisu kviz...  (Zato Hrvatskog "Milijunasa" retko propustam)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko said:

Iako ne gledam redovno Slagalicu, kada se nadjem ispred tv-a u to doba, tempiram tako da pogledam spojnice i ko zna zna, i moooozda korak po korak. Ove ostale igre i nisu kviz...  (Zato Hrvatskog "Milijunasa" retko propustam)

Jel još Tarik vodi to?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Jel još Tarik vodi to?

 

Naravno. Za vreme korone promena je bila da, umesto pomoci publike, pitati po izboru jednog od nekoliko znalaca koji su sedeli umesto publike. Sada je sve redovno, osim naravno toga da nije vise milijun kuna maksimalan iznos, nego 150k eura.

Link to comment
Share on other sites

Austrija je izbacila pesmu.

 

 

Ova Teya je bila kod nas na Beoviziji 2020. sa smor pesmom, daleko je dogurala 😄

 

Na prvi pogled izgleda kao trol pesma, ali nije.

 

Mislim da je ciljano izbacena na 8. mart i govori o problemima autorstva i predstavljanja zena u muzickoj industriji i vrlo je britka kritika iste.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Momenat kada su kandidati za finskog predstavnika na ESC skontali da nemaju šanse  🙂

 

 

 

Ovo je valjda kod njih tradicionalno, pre prvog izvođenja učesnici reaguju na pesme ne znajući ko koju peva. Karija je počinje na 1:02 za one koje ne interesuju ostali.

 

 

-Zemlje koje ne učestvuju će takođe moći da glasaju i njihov ukupan zbir će dati još jedan set od 12 od 1 poena. Ovo nije loše i za njihovu zaradu i za širenje popularnosti takmičenja. Obzirom da ceo svet glasa to će biti interesantan podatak i verovatno će manje više uvek top 3 pesme po popularnosti tu dobijati poene.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

U polufinalu manje. Glasanje mimo učesnica biće samo online i neće biti moguće baš u celom svetu, već u zemljama čiji će spisak biti objavljen.

 

Quote

And, for the first time ever, viewers who live outside of the several dozen participating countries can vote online using what organizers call a "secure online platform using a credit card from their country." Their votes will be added up and converted to points that carry the same weight as one participating country in both semi-finals and the grand final.

Eurovision representatives told NPR over email that a full list of eligible countries will be published at a later date, but confirmed that the U.S. is likely to be on it.

"It's foreseen that U.S. audiences will be able to vote online," they wrote.

https://www.npr.org/2022/11/24/1139050662/eurovision-voting-changes-outside-countries

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Meni je Izrael koliko je bio nahajpovan bas mid pesma koja ce se jedva plasirati.

 

Ova je vrlo poznata pevacica tamo i bukvalno je izgledalo kao da Lejdi Gaga ili tako neko dolazi na Evroviziju, a ono... mucak.

 

Bukvalno mi je u rangu Kipra, Holandije i Svajcarske. Genericka pop pesma koja je preproducirana i prenabudzena. Ovo ce zavisiti od staginga i nastupa, tu bi ona trebalo da se istakne, ali top 10 u finalu je puna kapa i to zato sto je poznata, da nije bilo hajpovano ovoliko ili da no namer izvodi, nikoga ne bi bilo briga, nesto slicno kao sa Svajcarskom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...