Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

eurovision-2024-running-order.jpg

 

Izašao je raspored. Po ovome možemo da otpišemo sve osim Švice i Hrvatske. Francuska ima dobar položaj ali ja ne verujem da će oni dobro proći kod publike. Italija je u sredini što joj ostavlja neke šanse ali vrlo male. Ukrajinu i Izrael su baš "zaklali". Biće dosta priče oko toga. Holandija takođe na početku, on po meni ne može da pobedi ali je imao šanse da se bori za pobedu kod publike no sa ovom pozicijom teško. Ovo je odlično za HRV jer Ukrajina i Holandija od kojih se očekuju da budu u vrhu kod publike nastupaju na početku pa će uzeti manje bodova kod publike što će većim delom ići njemu nego Švajcarcu.

 

Što se nas tiče prosek mesto u sredini međutim problem je što su sve balade prošle tako da će jedna drugu da jedu za poene. Francuz je tu u odličnoj poziciji da pokupi dosta poena i bude najbolje plasiran od balada.

 

Ostaje da vidimo jedino da li će to novo pravilo da glasanje kreće odma na početku emisije imati neki veći uticaj. Dosta ljudi misli  da neće ovih prvih par godina jer su ljudi stvorili navike da odgledaju sve pa da onda glasaju.

 

Što se tiče žirija mislim da tu neće biti većih promena ali defintivno će Ukraijna i Izrael dobiti nešto manje, jer i oni su ljudi i na njih utiče raspored, dok će Francuz uzeti više. Po mom mišljenju tu će najverovatnije pobediti Švajcarac ispred Italije.

Link to comment
Share on other sites

Italija mi je bila prvi favorit prije takmičenja sa nastupom sa Sanrema kad je fokus bio na njoj i na ples, ovaj nastup u polufinalu sa dalekim kadrovima i plesačicama mi je mnogo slabiji i ne vjerujem da će biti blizu pobjede.

 

Za pobjedu će se boriti Hrvatska, Izrael, Švajcarska, Ukrajina (iako su im šanse značajno manje jer nastupaju drugi), Francuska (očekujem da ovo pobijedi kod žirija), čak možda i Irska i Holandija mogu da iznenade.

 

Hrvati imaju 40% za pobjedu ali je i Latvija imala 85% da ispadne, ja mislim da Hrvatska neće pobijediti ili da će to biti sa par bodova razlike.

 

Srbija ako bude u top 20 biće super, Njemačkoj se smiješi nova 0 od publike.

 

Najizjednačenije takmičenje sa najviše kandidata za pobjedu nakon dugo vremena, možda je tamo 2011. bilo tako da skoro 10 pobjeda konkuriše za pobjedu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pobednika će ovog puta odlučiti publika, mislim da će Baby Lasagna dobiti dovoljno da bude siguran na prvoj poziciji. Za pobedu kod stručnog žirija će se boriti Izrael, Francuska i Švajcarska. 

 

Irska je ubedljivo najveće iznenađenje oba polufinala, iz sata u sat skaču na kladionicama 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Pobednika će ovog puta odlučiti publika, mislim da će Baby Lasagna dobiti dovoljno da bude siguran na prvoj poziciji. Za pobedu kod stručnog žirija će se boriti Izrael, Francuska i Švajcarska. 

 

Irska je ubedljivo najveće iznenađenje oba polufinala, iz sata u sat skaču na kladionicama 😄 

 

Ma kakva lazanja protiv poginulih na muzičkom festivalu u Izraelu. Biće landslide pobeda Izraela u televote.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Jurgen said:

Ma kakva lazanja protiv poginulih na muzičkom festivalu u Izraelu. Biće landslide pobeda Izraela u televote.

 

To će biti pljačka decenije, iznad one 2015. kad su pokrali Italiju da pobedi Švedska. 

Link to comment
Share on other sites

Ma koliko da bi bilo lepo da Evropa podrzi ugrozeni narod Izraela (je l' tako Dame? 😄 ) jos jedna politicka pobeda bi potpuno obesmislila ovo takmicenje.

2 minutes ago, Nicklord said:

Ko priča?

 

Evo ja kažem da su kupili 3 miliona

Insajderi kakvima vi sa KKP topika nemate pristup.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Eventualna pobeda Izraela će biti poraz Evrope i moj znak da završim sa ovim takmičenjem.

 

Edit: žao mi je zbog Eden jer se našla na udaru protesta i bojkota, devojka to nije zaslužila kao nijedan izvođač, sportista itd. Svaka joj čast kako je otpevala i kako se držala posle na pres konferenciji. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

eurovision-2024-running-order.jpg

 

Izašao je raspored. Po ovome možemo da otpišemo sve osim Švice i Hrvatske. Francuska ima dobar položaj ali ja ne verujem da će oni dobro proći kod publike. Italija je u sredini što joj ostavlja neke šanse ali vrlo male. Ukrajinu i Izrael su baš "zaklali". Biće dosta priče oko toga. Holandija takođe na početku, on po meni ne može da pobedi ali je imao šanse da se bori za pobedu kod publike no sa ovom pozicijom teško. Ovo je odlično za HRV jer Ukrajina i Holandija od kojih se očekuju da budu u vrhu kod publike nastupaju na početku pa će uzeti manje bodova kod publike što će većim delom ići njemu nego Švajcarcu.

 

Što se nas tiče prosek mesto u sredini međutim problem je što su sve balade prošle tako da će jedna drugu da jedu za poene. Francuz je tu u odličnoj poziciji da pokupi dosta poena i bude najbolje plasiran od balada.

 

Ostaje da vidimo jedino da li će to novo pravilo da glasanje kreće odma na početku emisije imati neki veći uticaj. Dosta ljudi misli  da neće ovih prvih par godina jer su ljudi stvorili navike da odgledaju sve pa da onda glasaju.

 

Što se tiče žirija mislim da tu neće biti većih promena ali defintivno će Ukraijna i Izrael dobiti nešto manje, jer i oni su ljudi i na njih utiče raspored, dok će Francuz uzeti više. Po mom mišljenju tu će najverovatnije pobediti Švajcarac ispred Italije.

Neko reče, da li Duška, da je to već bilo, 2010. i 2011. tako da nije baš baš novina.

Nesam sigurna.

Hrvatska pobeđuje.

Link to comment
Share on other sites

Nešto mi zvoni u glavi a mrzi me da guglam da je i oko pobede Nete Barzilai išla priča da je Izrael kupio nemam pojma koliko SIM kartica i plus članove žirija po mnogim državama.

 

A što se političke pobede tiče, to imamo još od 1968. i pobede Špankinje Masiel sa pesmom "La, la, la" ispred Klifa Ričarda i pesme "Congratulations". Pričalo se naveliko da je Franko naredio kupovinu pobede i da se nisu žalila sredstva iz španske kase za članove žirija po mnogim zemljama.

 

Za Masiel više niko nikad nije ni čuo, dok je "Congratulations" postala pesma na vrhu top liste u kamari evropskih zemalja, uključujući Španiju 🙂 I dan danas je veliki hit.

 

Uostalom, uporedite sami:

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malopre sam odslusala Grcku i Finsku - to su mi sada favoriti, ali mali je uzorak koji sam odgledala pa moze biti nekih promena

 

 

....izvesticu vas, jer smatram da nije u redu da precutim da imam odlican ukus ali sam los prognozer

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Romantik said:

A zašto se nastup pri kraju smatra kao velika prednost? 

 

Iz više razloga. 

 

1. Dosta ljudi se kasnije uključi u prenos

2. Čekaju da vide sve pre nego što glasaju pa zaborave ove na početku 

3. Drugi deo takmičenja nema veliku konkurenciju sa ostalim događajima (sportska takmičenja u Evropi se obično završe do tada)

Itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Hrvatska

2. Izrael

3. Švajcarska

4. Irska

5. Italija

6. Ukrajina

7. Francuska

8. Holandija

9. Švedska

10. Grčka

11. Finska

12. Portugal

13. Srbija

14. Slovenija

15. Norveška

16. Litvanija

17. Luksemburg

18. Gruzija

19. Austrija

20. Jermenija

21. Kipar

22. Letonija

23. Estonija

24. UK

25. Nemačka

26. Španija

Link to comment
Share on other sites

Ajde kad svi hocete da probam i ja 🙂

 

1. Hrvatska

2. Svajcarska

3. Ukrajina

4. Izrael

5. Norveska

6. Irska

7. Francuska

8. Holandija

9. Grcka

10. Italija

11. Finska

12. Svedska

13. Litvanija

14. Jermenija

15. Kipar

16. UK

17. Srbija

18. Gruzija

19. Luksemburg

20. Estonija

21. Slovenija

22. Kipar

23. Portugal

24. Nemacka

25. Letonija

26. Spanija

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...