Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Ne možeš zabraniti ljudima da govore i svakako nije jedini.

Što se pak glasova tiče, tu čovek nikad nije načistu, možda mu to poveća bodove.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ću top 10 da predvidim i zadnjeg jer ova godina je jako teška za predviđanje :

 

1. Švajcarska

2. Hrvatska

3. Ukrajina

4. Italija

5. Irska (Ne bih se uopšte iznenadio da pobede, jedino nisam siguran kako će ovo žiri da oceni, još ako Holanđanin ispadne eto nje u realnoj borbi za prvo mesto kod publike)

6. Holandija (Pevanje je negde na nivou Karije i tu će debelo da zaostane za ostalima kod žirija)

7. Izrael

8. Švedska

9. Francuska

10. Srbija (Da se kladim i ja bih je stavio negde oko 15. mesta ali čisto malo da zasolim da se navija večeras 🙂 )

 

Ima tu još 5-6 zemalja koje sam razmatrao ali sam na kraju ovako presekao. Ovo je baš ujednačena godina. Sve je manje filera na ESC a sve više se šalju dobre pesme.

 

Zadnji mislim da će biti Letonac, glasove će mu pojesti ostale balade i završiće na dnu. Pre sam mislio da će Nemci biti zadnji ali taj momak peva ko zmaj tako da kontam da će uzeti 20-30 bodova od žirija.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Izbačen je Holanđanin. Došlo je do incidenta sa ženom koja je iz produkcijskog tima ESC. Policija istražuje incident što znači da je bilo fizičkog kontakta ili pretnja. Biće ovde dosta polemike oko ove odluke ako je ovo drugo.

 

Ovo ide na ruku ovima na vrhu, ja bih rekao najviše Irskoj i Hrvatskoj koje će najviše profitirati jer će oni biti manje više na listama svih zemalja.

 

Izrael prestigao Hrvatsku za prvo mesto kod publike. Izgleda kladiničari znaju nešto što mi ne znamo. Naša je navodno juče bila odlična ispred žirija, na listi pobednika kod žirija je sada 8.

 

Nešto nije u redu sa onima sajtom ods, fali neko na tabeli. Mi iako smo kod žirija na 8. mestu pali smo na zadnje mesto za pobednika, što ne mora biti pogrešno ali tu nešto definitvno ne valja.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Mnogi su već delili pod kojim brojem da ljudi glasaju, hoće se tu nešto menjati?

Jel im propalo to producer choice ?

Evrovizija, milion puta rečeno, uvek bila ogledalo stanja i odnosa u Evropi a i u svetu.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTime said:

 

 

 

 

Ali da vidimo šta je istina, pošto se svašta pisalo pre par sati a bez provere.

Ja nikad ne pisem svasta i kojesta, a ovakve vesti nikada bez da sam ih videla u zvanicnim medijima.

I sada je i dalje tako kao sto je bilo i pre 16 sati, covek je iskljucen.

 

Ako sam jos sinoc lepo napisala da nemacki mediji ( a mediji su vesti u novinama, ne tviter ili rekla kazala)

zasto pises da ja sv asta ovde iznosim pa jos bez provere?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Selina said:

Ja nikad ne pisem svasta i kojesta, a ovakve vesti nikada bez da sam ih videla u zvanicnim medijima.

I sada je i dalje tako kao sto je bilo i pre 16 sati, covek je iskljucen.

 

Ako sam jos sinoc lepo napisala da nemacki mediji ( a mediji su vesti u novinama, ne tviter ili rekla kazala)

zasto pises da ja sv asta ovde iznosim pa jos bez provere?

 

 

Ko se tebi obratio, pošto ja nisam? 

39 minutes ago, Klotzen said:

Izrael prestigao Hrvatsku za prvo mesto kod publike. Izgleda kladiničari znaju nešto što mi ne znamo.

 

Znaju ono što je RAI "slučajno" objavio. Do pre 2 dana Izrael je bio potpuno irelevantan i ni blizu priče za pobedu, odjednom su favoriti...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Od juče mi na YT izlaze reklame* za izraelsku predstavnicu, redni broj za glasanje i sl. Udarili su jako po kampanji. Džabe rođaci, svih 20 poruka večeras ću da spucam na Baby Lasagnu. 

 

*i to ona priča na srpskom, vrlo moguće AI 😄

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Selina said:

Ja nikad ne pisem svasta i kojesta, a ovakve vesti nikada bez da sam ih videla u zvanicnim medijima.

I sada je i dalje tako kao sto je bilo i pre 16 sati, covek je iskljucen.

 

Ako sam jos sinoc lepo napisala da nemacki mediji ( a mediji su vesti u novinama, ne tviter ili rekla kazala)

zasto pises da ja sv asta ovde iznosim pa jos bez provere?

 

 

U trenutku kad si to napisala nije bio diskvalifikovan, nego samo sklonjen iz probe za ziri i javljeno je da ce ziri da gleda njegov nastup iz SF kao da je nastup za ziri. U tom trenutku se samo spekulisalo o diskvalifikaciji. Tako da ili je neko preneo nepotpunu informaciju ili nisi razumela potpuno (nisi okacila link pa su to jedine dve opcije).

 

EBU je jedini relevantan a on je izasao sa diskvalifikacijom mnogo kasnije, ali to nije bitno sada.

 

Sto se tice broja, nezvanicno sam video pre dva sata da ce svi zadrzati isti broj, ali mozda je u medjuvremenu bila neka zvanicna informacija. Ne fali niko osim Holandije u odds, nego ako su zemlje izjednacene onda im stoji isti broj, zato je pisalo 24, sada opet stoji 25.

Bila je izgleda i neka situacija sa Irskom

 

Screenshot_20240511_143934.jpg?ex=6640b8

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

 

U trenutku kad si to napisala nije bio diskvalifikovan, nego samo sklonjen iz probe za ziri i javljeno je da ce ziri da gleda njegov nastup iz SF kao da je nastup za ziri. U tom trenutku se samo spekulisalo o diskvalifikaciji. Tako da ili je neko preneo nepotpunu informaciju ili nisi razumela potpuno (nisi okacila link pa su to jedine dve opcije).

 

EBU je jedini relevantan a on je izasao sa diskvalifikacijom mnogo kasnije, ali to nije bitno sada.

 

Sto se tice broja, nezvanicno sam video pre dva sata da ce svi zadrzati isti broj, ali mozda je u medjuvremenu bila neka zvanicna informacija. Ne fali niko osim Holandije u odds, nego ako su zemlje izjednacene onda im stoji isti broj, zato je pisalo 24, sada opet stoji 25.

Bila je izgleda i neka situacija sa Irskom

 

Screenshot_20240511_143934.jpg?ex=6640b8

Ima ovde jedan aj da ga nazovem medij koji ima svoje caushe svuda i uvek prva informacija dodje od njih, a posto su jako vazni

i uticajni onda je taj breaking news obavezno i tacan. Zato nikada ne pisem po sistemu rekla , kazala ili napisem da sam cula,

videla, procitala.

 

Nego, nema veze.

Ovdasnji kazu da ce Kroat da pobedi, a Izrael ce biti drugi.

Link to comment
Share on other sites

Pa jedino da se žiri uskopisti i okrene glasanje, ako već nisu glasali.

Prosto je van pameti da BILO KOJA pesma ima, koliko, 40% glasova, kao što je Italija glasala.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DameTime said:

Od juče mi na YT izlaze reklame* za izraelsku predstavnicu, redni broj za glasanje i sl. Udarili su jako po kampanji. Džabe rođaci, svih 20 poruka večeras ću da spucam na Baby Lasagnu. 

 

*i to ona priča na srpskom, vrlo moguće AI 😄

 

....meni iskace samo sadrzaj koji je u vezi sa necim sto sam cesto kliktala....misle da mi se to svidja pa bombarduju

 

Recimo imala sam pozive za izbore u Chadu....

 

 

....sada si me zaintrigirala idem da cujem jos jednom tu lazanju, meni je to jednom kad sam odslusala zvucalo kao deja vu

 

E, da ali zasto se nikome ne svidjaju finci. Ako ukapiram kako se glasa glasacu za njih.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

....meni iskace samo sadrzaj koji je u vezi sa necim sto sam cesto kliktala....misle da mi se to svidja pa bombarduju

 

Recimo imala sam pozive za izbore u Chadu....

 

Znam, dosta im je širok target izgleda, što veći Reach korisnika koji se interesuju za ESC (to svakako klikćem na svakodnevnom nivou). 

 

1 minute ago, Mama_mia said:

....sada si me zaintrigirala idem da cujem jos jednom tu lazanju, meni je to jednom kad sam odslusala zvucalo kao deja vu

 

E, da ali zasto se nikome ne svidjaju finci. Ako ukapiram kako se glasa glasacu za njih.

 

Zato što braća misle da je dovoljna gola guzica da se ponovi hajp od prošle godine za Kaarijom :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

 

Svake prestupne godine pratim evroviziju pa tako ....finci mi se o.g. dopali sada moram opet da ih ukljucim jer meni se ucinilo da je Finac samo od napred go, guzice gole nisam videla, znaci odmah cu proveriti

 

@DameTime

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mama_mia said:

Svake prestupne godine pratim evroviziju pa tako ....finci mi se o.g. dopali sada moram opet da ih ukljucim jer meni se ucinilo da je Finac samo od napred go, guzice gole nisam videla, znaci odmah cu proveriti

 

@DameTime

 

Nije go od napred, napravili su foru da ga kamera sve vreme "krije" kako bi ljudi mislili da jeste :lol_2: Pred sam kraj nastupa ćeš videti da je zapravo go pozadi. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Odoh da vidim Finca pa cu posle da vas pitam u kolko se sati glasa. Prvi put u zivotu ima da glasam, za Izrael,

da crknu dushmani, a i pesmica je , a i izvodjica bas medena.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 Ukrajina je vec dva puta dobila iz politickih razloga sa shit pesmama, cak i da je pesma Izraela dobra i za pobedu (a nije, max je top 10), ne bih glasao za nju iz ovih razloga

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Selina said:

Odoh da vidim Finca pa cu posle da vas pitam u kolko se sati glasa. Prvi put u zivotu ima da glasam, za Izrael,

da crknu dushmani, a i pesmica je , a i izvodjica bas medena.

 

ok odmah cu da je ukljucim, ali za sada

 

moja prognoza 1. Finska

 

Ovo ce sigurno da se obistini. Kao ono kad prvi put zaigrate rulet i dobije vasa boja i vas broj - pocetnicka sreca. 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...zaboravila sam ukrajinu, svidja mi se i to, napravicu pobednicku listu

 

2Selina

super je izrael, tuzno ali energicno

 

Medjutim meni je neprevazidjen Izrael iz neke ranije godine, nije usao u finale .... Push the button - ludnica ali vrhunska

 

evo ga :smiley58:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je i danas mnogo haosa tamo... navodno sukobi Izraelaca sa Spanijom, Grckom, Irskom, Litvanac plakao zbog necega, Francuz nije pevao nego drzao govor, jebem li ga sta je tacno sta je prenaduvano.

Link to comment
Share on other sites

Bruka za Evropu je ovalav tretman koji imaju Izraelci jer su došli da se takmiče na muzičkom festivalu. Kako muzičke festivale tretiraju Palestinci smo već videli u oktobru. Nadam se da im neće pasti na pamet da nešto slično rade na ESC.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...