Jump to content

Mladenovac 04.05.2023 - nastavak crne hronike


Recommended Posts

1 minute ago, Darth Bane said:

Ovo vec nisu cista posla. Ovo je neko organizovao.

Organizovao je na zalost onaj ko vec 20 godina servira deci smece, propagira nasilje, kriminal i prostituciju na nacionalnim frekvencijama. Sad samo dolazi na  naplatu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

"Studies indicate that the more media attention a shooter gets, the more likely the event will inspire a future mass shooter. For example, a 2015 study found that after a mass shooting, there was an increased chance of another one occurring in the next 13 days.[10] A 2017 study found that media coverage of a mass shooting may increase the frequency and lethality of future shootings for much longer than two weeks."

https://www.center4research.org/copy-cats-kill/

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ministarstvo zdravlja je uputilo hitan apel. Potrebna je krv, svih krvnih grupa, za ranjene u pucnjavi u Mladenovcu. Za sada će se koristiti postojeće zalihe, a svi građani koji žele da doniraju mogu to učiniti od 9h ujutru u Zavodu za transfuziju krvi na adresi Svetog Save 39.

Edit: Beograd već traži krv iz Novog Sada. Za sve iz NS i okoline, krv možete donirati od 7h u Kliničkom centru Vojvodine u Hajduk Veljkovoj. Broj telefona je 021-4877-957

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se osecam anksiozno kad pomislim da sutra moram ici do pošte. Jednostavno me strah, ne izlazi mi se iz kuce. Prvi put strahujem za svoj zivot jer evo moze nekome da padne na pamet da me izreseta na pravdi Boga. 

 

 

Inace, covek u Pancevu hoce da skoci sa zgrade. 

Edited by Redstar0356
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da li sam se probudila ili jos uvek sanjam? Sta je ovo ljudi?!? Nigde nikakve informacije osim da je jos osam mrtvih, mnogo ranjenih i da Gasic bulazni o terorizmu. U selu kod Mladenovca?!? Kada tacno, sta se desava?

U totalnom sam soku.

Edited by vilhelmina
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Redstar0356 said:

Slušaj, ko je  ovakav ludak ili ima nameru da napravi zlocin, taj ce nabaviti oruzije. 

Oduzimanjem oruzija ces samo ostaviti narod  na milost i nemilost psihopatama. Pocece u kuce da upadaju kad budu znali da niko nema oruzije 

 

a ti ces da spavas pod punom ratnom spremom ili da rucas dok ortak brani vrata?

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Profesor said:

Prica mi prijatelj danas kako je razgovarao sa klincima juce i najmladjem(10god) je uzeo telefon i nasao svakojake gluposti u njemu. Da se ovo nije desilo juce, verovanto mu ne bi palo ni na pamet da pogleda... 

Nisu bas dobra ta spijuniranja i to tako otvoreno i nasilnicki, jer tako se stvara nepoverenje a deca se vređaju, ono, to je u principu elementarno nepostovanje drugoga, tako ja to zovem oduvek :classic_biggrin: Bolje je ili unapred ukljuciti nekakav PG mod ili programe za te stvari, ili graditi poverenje od pocetka.

 

Ali dobro, jasno da to ne moze svako, mislim nije u prilici. Kao fancy, i freethrow, i meni je kad sam dobio dete ono postalo "projekat" , sto sam kasnije i otvoreno rekao, da ga zastitim sto vise mogu od srbstva i lokalnog mentaliteta i pripremim za isti, ali i za otpor tome. Sto isto ukljucuje i upoznavanje sa filmovima,  muzikom, serijama, knjigama, podsticanje na razvoj otvorenog uma a ne na palanaštvo i kockastoglavstvo itd.

 

Sve sam skolske knjige pregledavao (doduse bile su objektivnije pa i nije trebalo nesto posebno popravljati) i da ovde postoji homeschooling izabrao bih tu opciju. U stvari, a pominjao sam vec, poslednjeg puta sam tu zbog necega sto nije bas licno bio radostan kad je pocela ona reforma skolstva pre 20 godina, jer sam mislio da ce dok oni krenu u vise razrede i u srednju skolu vec tu biti napravljen skolski sistem gde ucenik aktivno ucestvuje, a ne ponavlja samo ono sto mu se predstavlja.

 

Kad je dosao pubertet postojao je taj uticaj okoline i "svi to rade" ili "svi to slusaju" (ne u kuci, na proslavama) ali glavni posao na formiranju karaktera je vec bio obavljen. Onda kad je doslo vreme za fakultet, bas sam rekao "ovde je do sada postojala zastita od ovih i od njihovog sveta, a sad kad odes od mene, dobro se pazi da te ne upropaste" a odgovor je bio "pa ako dozvolim da me promene nisam ni bio/la za bolje". Onda je i fakultet prosao, i za sad je manje vise OK, uz neke stvari za koje odmah kazem da mi se ne sviđaju i da u vezi toga bi trebalo da je usvojen i dalje moj "svetonazor" makar svi do poslednjeg (koji su "normalizovali nenormalno", copyright by Cyber) bili na drugoj strani, ali mislim da je to privremeno, i samo kozmeticki, povrsno, reda radi, kompromis zbog okolnosti.

 

Zasto sam ovo pisao, mislim da je umesto tih spijuniranja bolje graditi poverenje. Nikad nisam ušao u sobu bez kucanja, a kad uđem pa je u toku Fejsbuk /Whatsapp ili sl prepiska, i slucajno vidim neku poruku, skrenem pogled, malo me cak i sramota, i ne svida mi se to sto sam video tuđe poruke. Da sam ih gledao, onda bih bio licemer, jer od svojih 13, 14 godina drvim i "smaram" o Samerhilu, o pravu na privatnost, i na licni izbor, i o tome kako niko ne treba da dira tude stvari itd, a onda čitam tuđa pisma 🙄 Nije kul :lol_2:

 

Nije to u redu, nego treba graditi otvoren odnos i poverenje, pa kad jednom deca odu, da se rastanete kao prijatelji koji vole da se viđaju, pa i dalje da vas pitaju za savet i misljenje u vezi vaznih stvari, a ne da se rastanete kao dušmani koji su lagali i špijunirali jedni druge, i u sustini bili jedni drugima samo stranci koji zive zajedno, kao cimeri, i da deca (opravdano) jedva dočekaju da pobegnu sa takvog mesta zla (kakva je bila moja primarna porodica, zato sam kad sam postao roditelj radio sve kontra od njih), i da se više ne vrate.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

A u kurac. Ovakvi ludački činovi ohrabruju druge ludake da obistine svoje okrutne planove ... ali nisam očekivao da će se desiti sledećeg jebenog dana.

 

kacio je @Cooper studiju koja je topla voda:

 

"Studies indicate that the more media attention a shooter gets, the more likely the event will inspire a future mass shooter. For example, a 2015 study found that after a mass shooting, there was an increased chance of another one occurring in the next 13 days.[10] A 2017 study found that media coverage of a mass shooting may increase the frequency and lethality of future shootings for much longer than two weeks."

https://www.center4research.org/copy-cats-kill/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Perkos2 said:

Mogla bi ova teme da bude pošteđena političkih poentiranja. Ako već ne možemo da ućutkamo AV,krleta idola i slične kretene barem mi ovde možemo da ovu tragediju posmatramo samo kao ljudi a ne kao pripadnici neke određene političke opcije

Ne mozemo, Aristotel je lepo rekao da je covek politicka zivotinja, homo politicus.

Navedite mi jednu sferu zivota u Srbiji koja nije pod uticajem politike, recimo, deca koje ne mogu u vrtic jer su im roditelji opozicionari?

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedan masovni ubica inspirise drugog, isto tako nestabilnog, problematicnog, "zadojenog zapadnim vrednostima " 🤢🤢.

Sve nam dolazi na naplatu, sve godine cutanja, skretanja pogleda na drugu stranu, nezintersovanosti i negacije realnosti koju smo prihvatili tek tako.

 

Kakav neuspeh drzave i drzavnih sluzbi. Ovo je u domenu epic faila.

 

A iz svega necemo videti ni jednu ostavku, nikakvu odgovornost, jer su za sve krivi prokleti psihopati.

 

Ako im uspe namera da ovo sve spinuju ka tome da je ovo neka vrsta organizovanog napada na Prvorodjenog, mi smo kao drustvo onda degenerici, ja tu nemam druge reci za sve nas koji progutamo tu pricu.

 

 

 

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...