Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

I jedno i drugo. Ali da nije ekološke dimenzije ne bi izašlo ni blizu ovoliko ljudi. Novak je podržao tu ekološku dimenziju, a neki su se ponadali/prepali da će da krene u političku ofanzivu, što se naravno neće desiti.

Sve u svemu, šta god uradi ne valja, kao i obično. 

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo stvarno nije u redu, dočekivati ljude u zasedi ovom slikom bez spojlera :default_sofa:

13 hours ago, Boxy said:

I eto tako, zato je ovaj apolitican :classic_sleep:

 

BIRN: Umesto „zelenog pojasa“, 30.000 kvadrata za Teniski centar Novak

 

Umesto izgradnje "zelenog pojasa" u Beogradu, gradske vlasti su dopustile izdragnju novih 30.000 kvadratnih metara na parceli na kojoj se nalazi Teniski centar Novak, koja je proširena sa 1,4 na 3,4 hektara, piše BIRN.

Nikad mi neće biti jasno zašto ljudi očekuju da on bude protiv vlasti, pored svega ovoga.

 

Quote

Pa i Rafin tio je dobio zemlju za akademiju, jos je Rafica dobio i muzej a Novak cak ni muzej nije dobio - nepravda

Zar nije bilo govora u nekom muzeju u centru, mada to je čini mi se Srđan pričao?

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Ja ispadoh glavni advokat Novaka, nemam nista protiv mozda nemamo iste informacije, ja pisem na osnovu podataka koje najvise imam iz francuskih raznih vesti, ne pratim pomno srpske priznajem smaraju me (na sve teme ne samo o Novaku)

Elem, sto se tice tenisa u Srbiji naprimer Zil Simon je pisao u knjizi (a i preneli i komentarisali neki posle) kako poslednjih godinu dve Novak radi u Srbiji ono sto frnacuska drzava tj teniska federacija radi "oduvek" za francuske tenisere tj omogucava besplatno koriscenje terena, nabaljva besplatne teniske loptice , postojanje trenera na tim terenim, znaci to sve sto francuzi cim postanu iole profesionalci dobijaju to od drzave, u Srbiji niko nista tog tipa nikad nije dobio od drzave a sada Novak to omogucava u svojoj akademiji, znaci svi sprski iole profi teniseri mogu to da imaju - francuzi mu dizu kapu zbog toga. Spanci su dali Rafi besplatno ceo taj teren, ovi su dobili u zakup , placaju nesto koliko sam shvatila, a i taj zakup moze da se ukine posle par godina znaci sve sto su ulagali u to moze da propadne, nista nisu dobili na poklon  - moje pitanje: zasto tolika pljuvacina ?

Link to comment
Share on other sites

Zato sto su uzeli deo zemlje koja je zasticena, to je deo Kalemegdana, tu ne sme nista da se gradi, a on ne samo da ce da gradi, nego je jos i dobio sve za dzabe.

Zasto ne gradi tu akademiju negde malo izvan grada, a ne u samom centru?

 

Evo ti i deo BIRNovog istrazivanja

 

Family sport zakupac je gradskih teniskih terena od 2009. godine, ali od 2013. godine, odnosno od kada su izgubili licencu za organizovanje ATP turnira Serbia Open, nemaju potpisan ugovor i ne plaćaju zakup, piše BIRN i navodi da je firma nelegalno proširila Teniski centar Novak – nadogradila pojedine objekte i izgradila nove terene, navodi se u tekstu.

Republički zavod za zaštitu spomenika kulture ocenio je da predloženo rešenje predviđa prekomernu gradnju u području Kalemegdanske tvrđave, što je neprihvatljivo zbog mogućeg narušavanja kulturnog nasleđa, ali ovo mišljenje nije prihvatila Komisija za planove grada Beograda.

 

A evo ga i celo istrazivanje

 

https://birn.rs/teniski-centar-novak-do-novih-kvadrata-uz-ustupke-gradske-vlasti/

Link to comment
Share on other sites

Ne gradi on solitere koliko vidim nego teniske terene - a i taj tekst je neki neusvojeni tekst, znaci nevazeci, moze bilo ko da napise neki tekst u tom s;islu, novakov hejter koji tamo radi, otkud znam ali nevazeci tekst ne treba diskutovati, to postaje deo problema drzave koja funkcionise ili ne .

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ciao said:

Ne gradi on solitere koliko vidim nego teniske terene - a i taj tekst je neki neusvojeni tekst, znaci nevazeci, moze bilo ko da napise neki tekst u tom s;islu, novakov hejter koji tamo radi, otkud znam ali nevazeci tekst ne treba diskutovati, to postaje deo problema drzave koja funkcionise ili ne .

 

U BIRNu rade ozbiljni novinari, koji se bave istrazivackim novinarstvom i koji ne izbacuju clanak protiv nekog zato sto su hejteri :ajme: nego zato sto nadju nepravilnosti i krsenja zakona.

 

A ne znam sta je to lepo i korisno kad se gradi ispod Kalemegdanske tvrdjave i republicki zavod za zastitu spomenika utvrdi da moze da se osteti, ali se preko toga predje i to se odbaci :ajme:

 

Ali to je sveti Nole, bezgresan i apolitican :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao da si u Monte Carlu, a ono Srbija :ss:

Ima zelenila i sve lepo i skladno uradjeno, drago mi je sto su Novak i Jelena vlsnici, a ne Srdjan. 

Posto Srbija nije ugradila ni jedan jedini kamencic u Novakovu tenisku karijeru, a on je reklamira po celom svetu i ponosi se njome, moze makar naknadno da mu se oduzi ustupanjem ove lokacije. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim obe strane tu imaju putera na glavi, grad i bi i ne bi, a na kraju ne samo da su im sve dozvolili nego su još ostali njima dužni :ajme: 

Family sport i nema nikakvog razloga da plaća zakup ako samo mogu da prebiju dugovanja i još da budu u plusu. Tako je to kod nas, koga briga za zakone i protokole, i za nekakvu ispravnu dokumentaciju, kome to treba kad se zna kako se stvari rešavaju.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno ne bi bilo bolje za Kalemegdan da dobiju neki dodatak Beograda na vodi ili da ostrane poluzapustrena poljana, nije da se izgradnjom teniskih terena na Novakov trosak unistava neki nacionalni park. Uostalom uvek mogu da mu oduzmu te terena ili prestanu da daju u zakup i prisvoje uspiut i terene koje posle mogu da iznajmlljuju ili uniste i naprave solitere naprimer, nisu mu poklonili kao sto je Rafa dobio na Palma de Maiorki

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ciao said:

Sigurno ne bi bilo bolje za Kalemegdan da dobiju neki dodatak Beograda na vodi ili da ostrane poluzapustrena poljana, nije da se izgradnjom teniskih terena na Novakov trosak unistava neki nacionalni park. Uostalom uvek mogu da mu oduzmu te terena ili prestanu da daju u zakup i prisvoje uspiut i terene koje posle mogu da iznajmlljuju ili uniste i naprave solitere naprimer, nisu mu poklonili kao sto je Rafa dobio na Palma de Maiorki

 

ma skupljali se narkomani, zmije i pacovi :default_coffee:

 

Bas su cudni ti tereni koji idu na 6,7 spratova :smiley33:

 

Umesto “zelenog pojasa”, gradska parcela na kojoj se nalazi Teniski centar Novak, proširena je sa 1,4 na 3,4 hektara, uz mogućnost izgradnje 30 hiljada novih kvadrata, visine do 20 metara, odnosno šest-sedam spratova. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...