Jump to content

Oskara dobija...And The Oscar Goes To...


Drug Crni

Recommended Posts

Ja mislim da će "Opi" dobiti između 7-9 zlatnih kipova..očekujem da uzme za:
- najbolji film
- najbolji reditelj
- najbolji sporedni glumac
- najbolja originalna muzika
- najbolji zvuk
- najbolja montaža
- najbolja kinematografija

Dva za koja nisam toliko siguran su: najbolji glavni glumac i najbolji adaptirani scenario

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
10 hours ago, alcesta said:

Ema nosi ceo film, apsolutno je fenomenalna. Ako je za La La Land dobila Oskara, ovde ne znam šta treba da joj daju.

 

Noćas je na SAG dodeli Lily Gladstone dobila nagradu,tako da će to biti mrtva trka između njih dve na Oskarima..očekujem da će dati Lily Oskara..i ne zato što je odigrala bolje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drug Crni said:

Noćas je na SAG dodeli Lily Gladstone dobila nagradu,tako da će to biti mrtva trka između njih dve na Oskarima..očekujem da će dati Lily Oskara..i ne zato što je odigrala bolje.

Svakako će biti mrtva trka izmedju njih dve.

Vrhunski su odigrale svoje role i Emma i Lily.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Definitivno je svake godine, bar meni, sve gore i gore... 

Inace, nikako da odgledam killers of the flower moon, dugacko, razvuceno... iz tri puta sam stigla na dve trecine filma, a bas sam se radovala filmu, volim Skorsezea. 

 

Bravo za Oppenheinmer i 7 oskara, posebno Kristofera i Roberta i bravo za Poor things i 4 oskara, posebno Emu, maestralna je. 

Link to comment
Share on other sites

Nešto je bilo reči kako prosečna dužina filma u USA bioskopima sad traje dva sata i dvadeset i nešto minuta, dvadeset minuta duže nego pre tri godine, ako sam zapamtila dobro 

 

Link to comment
Share on other sites

Пар катастрофално глупих фора, као и скеч са Сином, иако га је он врхунски изнио. 

 

Генерално ми је Кимел једна од најлицимернијих, најодвратнијих њушки у Холивуду. Надам се да га је доста било

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema glamura, da je dogadjaj bez duha, sa mnogo usiljenog, dosadnog... Potrosila se supstanca. Vrlo slicna prica kao sa NBA all-star vikendom i prakticno svakim vecim dogadjajem sa dugom tradicijom koji svake godine dozivljava novo izdanje. Ocigledno je da je potrebno neko konkretnije osvezenje, drugaciji format. Jednostavno je sve vec toliko puta vidjeno, dozivljeno, da postoji ogroman zamor materijala na svim stranama.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro, preživeli smo usiljeno guranje Oppenheimera za najbolji film, reditelja i muziku. Glavna muška i sporedna muška uloga su svakako well deserved. Robert Downey Jr koji je 1999. bio osuđen na 3 godine zatvora, a 2024. godine osvaja prvog Oskara i Cillian koji se od sporednih uloga uzdigao do A liste, postavši prvi Irac koji je osvojio ovu nagradu.

 

Emma ispred Lilly, ovde se baš nije moglo sa sigurnošću kazati koja od njih dve će odneti zlatnu statuu. Svakako bi mi bilo drago za obe, nosile su na svojim leđima filmove u kojima su odigrale glavne uloge. Emmina reakcija je tako predivna i autentična, kao i ona sama 🥰 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutni vrhunac dodele je nastup Rajana Goslinga sa numerom "I'm Just Ken". Dame je već postovala video.
Rajan zaslužuje više poštovanja definitivno: glumac koji pokriva dijapazon od romantičnih uloga,preko krimi žanra (Drive), Blade Runnera, mjuzikla,pa sve do Kena..usto je i očito talenat kao zabavljač.

O nagradama nešto kasnije.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pokriva i Reeves svasta, od junaka thought-provoking sf-ova, preko akcioniih pucacina, tinejdz komedijica, do kvazi-romanticnih dramica, pa ne znam bas da se moze reci da je nekakav glumac... Ovim ne zelim reci da je Gosling truba, ali ne vidim neku nepravdu prema njemu, ima on i itekako spotlajta, reklo bi se i mnogo vise od nekih drugih koji ga nista manje ne zasluzuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

Rajan zaslužuje više poštovanja definitivno: glumac koji pokriva dijapazon od romantičnih uloga,preko krimi žanra (Drive), Blade Runnera, mjuzikla,pa sve do Kena..usto je i očito talenat kao zabavljač.

 

Baš sam skoro odgledala odličan video, u kom se ističe podatak da Ryan uvek snima jedan za drugim filmove u kojima ima mračnu ulogu i neku opušteniju (komedija, romantična komedija):

 

 

Što se tiče zabavljačkog dela, on ima nepogrešiv tajming i smisao za humor, što se odlično vidi u njegovim intervjuima i recimo filmu The Nice Guys. Inače je malo poznata informacija da je bio deo Disney dečijeg muzičkog projekta, sa Britney Spears, Christinom Aguilerom i Justinom.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

Najbolji performans koji se desio na dodeli Oskara bar deceniju unazad... Ryan Gosling u pink outfitu, Mark Ronson i jbn SLASH!

 

Ryan koji na samom kraju nastupa uzima kamermana za ruku i ljubi je 😂

 

 

https://m.youtube.com/watch?v=r2H4pJOtj_M&pp=ygUMcnlhbiBnb3NsaW5n

Meni je ova pesma najbolja u filmu i svakako bolja od one što je osvojila Oskara, but that's just me.

 

Drago mi je zbog Eme, fenomenalna je bila, doduše druge nominovane glumice nisam videla. S druge strane, mnoge jednako dobre ili bolje glumice od nje nemaju više od jednog Oskara, a neke ni tog jednog. C'est la vie...

 

Dauni je zato svoj odavno zaslužio, ja bih mu ga dala još za Čaplina. Dobro je što ga Marvel nije ukalupio previše za ostatak karijere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Meni je ova pesma najbolja u filmu i svakako bolja od one što je osvojila Oskara, but that's just me.

 

I meni je. Međutim, moramo uzeti u obzir to da su Billie i Finneas napisali pesmu koja savršeno odgovara filmu Barbie, poruci koju on nosi. 

 

Ryan je sjajan lik koji je nakon objavljivanja svoje nominacije izdao saopštenje u kom se zahvalio, ali i suptilno prozvao činjenicu da Margot i Greta nisu nominovane. Bukvalno smo gledali film i onda se to isto dešava u RL :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Što se Killers of The Flower Moon tiče, Scorsese ostaje jedini reditelj koji može da održi pažnju tokom svih 3+ sati trajanja filma. Sasvim sigurno je u top 3 reditelja od 70ih na ovamo, pri čemu ima samo jednog Oskara. 

 

Poprilično je fascinantno da u eri kada ljudima generalno pažnja brzo opada prosečno trajanje filma iznosi preko dva sata, a bioskopi su dosta posećeni.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DameTime said:

Što se Killers of The Flower Moon tiče, Scorsese ostaje jedini reditelj koji može da održi pažnju tokom svih 3+ sati trajanja filma. Sasvim sigurno je u top 3 reditelja od 70ih na ovamo, pri čemu ima samo jednog Oskara. 

 

Poprilično je fascinantno da u eri kada ljudima generalno pažnja brzo opada prosečno trajanje filma iznosi preko dva sata, a bioskopi su dosta posećeni.

 

Хм, нијесам размишљао о овоме

Link to comment
Share on other sites

Ja znam da ću, ako pustim film kod kuće, desetak puta da ga pauziram, da ustanem iz ovog ili onog razloga, čitam poruke, ili da jednostavno ako naiđe neki manje uzbudljiv deo produžim tu pauzu i nastavim da radim nešto što je u tom momentu "interesantnije". Zato i više volim da odem u bioskop, veličina ekrana je tu manje bitna. Isključi se telefon, nema ustajanja, postoji samo film.

 

Možda ima i drugih ljudi koji su željni takvog doživljaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je poprilično do toga, da je odlazak u bioskop odavno postao takoreći redovan ritual za dosta ljudi. Nevezano za kvalitet/temu filma, kontekst, sa kim se ide itd. Opažam često, da ljudi kad odrede da će da idu u bioskop to je to: Znam ih bezbroj koji ne mogu da slušaju ili gledaju bilo šta, pa ni par minuta ako ih to ne zanima u datom momentu - Ali zato kad smisle da idu u bioskop zanimaće ih na nekoliko sati npr, ono što inače neće ni u ludilu da pročitaju ili čuju od nekog makar nakratko. Dovoljno je da ih malo zaintrigira film (Hype&Trailer), i to se obavezno gleda kad se dogovori datum (E da li će biti baš mozak na ispašu, ili će se neka pažnja uložiti u film zavisi od stepena zagrejanosti, no to nije poenta. Bioskop će svakako biti posećen bar 15-20 puta godišnje npr). Utisak koji imam o ovome sam stekao posmatrajući ljude široke starosne grupe, od sredine 20-ih do kraja 40-ih svakojakih obrazovnih i ličnih profila.

Link to comment
Share on other sites

A i zaželeli su se ljudi bioskopa u post-covid eri. Plus,ima šta i da se pogleda u poslednje vreme,a bogUmi,čini mi se da će trend dobrih filmova (pa i za odlazak u bioskop) da se nastavi u 2024 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...