Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

Mislim da je problem najveći što nije nekako naštelovano da moraš igrati svaku utakmicu na pobedu. Ako si bolji lepo izađeš ubiješ protivnika i kraj priče. Pogotovo u grupama. I ta kalkulacija u sveukupnom fudbalu je danas najveći problem. Nije čak ni taj povećan broj ekipa.

 

Čuo sam nešto da je dat predlog za sledeće SP da se, dok bude faza po grupama, pucaju penali pre utakmice. Pa ako bude nerešeno da ekipa koja je dobila penale pobedi na meču. Sa ove tačke gledišta malo mi je to blesavo, ali šta znam, možda i ne ispadne ideja loša, tj. ako prođe. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Mislim da je problem najveći što nije nekako naštelovano da moraš igrati svaku utakmicu na pobedu. Ako si bolji lepo izađeš ubiješ protivnika i kraj priče. Pogotovo u grupama. I ta kalkulacija u sveukupnom fudbalu je danas najveći problem. Nije čak ni taj povećan broj ekipa.

 

Čuo sam nešto da je dat predlog za sledeće SP da se, dok bude faza po grupama, pucaju penali pre utakmice. Pa ako bude nerešeno da ekipa koja je dobila penale pobedi na meču. Sa ove tačke gledišta malo mi je to blesavo, ali šta znam, možda i ne ispadne ideja loša, tj. ako prođe. :classic_biggrin:

Problem je što će 2026 bit po 3 ekipe u skupini. Ovi koji će slobodni zadnje kolo će ga fino primit. 

Nije mi jasno kako je to prošlo.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Samo da se upisem - neverovatno finale. Argentina ih melje skoro 80min, pocinju polako da usporavaju i oni, da privode kraju ovo, a Francuska kao da je izgubila svaku nadu da moze nesto da uradi. I onda tras-bum! I imamo utakmicu! Onda je prstalo na sve strane. Tih 10+15+15min sa nadoknadama je bilo neverovatno u odnosu na prvih 80min. Nekako je bilo fer da se zavrsi penalima...

 

Cestitke argentincima, mozda nisu najbolji fudbaleri (Mesi po strani) ali jesu bili odlican tim. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovo je bila najbolja utakmica ikad! Posljedni pokusaj najveceg ikad da uzme jedini trofej koji mu fali i to kakva utakmica. Messi za sva vremena zavrsio bilo kakva poredjenja s Maradonom i svima dokazao da je najveci ikad iako tu odavno nema dileme. S druge strane Kylian Mbappe je pokazao da je danas najbolji igrac svijeta sa osjetnom razlikom u odnosu na ostale i da narednih 5 godina najmanje nece imati ravnog. Ko god da je osvojio bilo bi zasluzeno, epski duel dva fudbalska giganta, najveceg i njegovog nasljednika. Hvala za ovaj mec.

The Last Dance, Messi edition.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam ništa oko tog formata novog. Samo sam čuo ovo za penale pred svaku utakmicu. Mada pretpostavljam da to ništa nije defenitivno.

 

Svakako mišljenja sam da se nešto mora menjati generalno u fudbalu jer previše je ekipa za koje se vidi i znaš da su kvalitetnije a ne daju svoj maksimum ili jednostavno igraju neku čekalicu kao Francuska što igral. Mislim čemu to? Izađi na teren igraj fudbal. Ne razumem. Šta se danas i već nekoliko godina izvodi? Umesto utakmice između najboljih i najtalentovanijih ekipa da pršte ono neka kontrola na sredini sa 300 pasova od toga 150 samo da prođe vreme. Ili još jače kad krenu štoperi da razmenjuju pasove na svakih 5 minuta, to je samo jer se igra preoprezno i to nije samo ovde to je i uklupskom fudbalu. Istina u klubovima su više igrači uigrani i neki sistem se uvežbava pa to nešto izgleda organizovanije ali opet je dosadno.

 

Koje poslednje finale LŠ je bilo baš onako dobro i dinamično, ja i ne mogu da ga se setim iskreno. Verovatno onaj Liverpulov povratak protiv Milana, šta znam. Ovo sada je katastrofa od fudbala. 

 

I zbog toga treba nešto promeniti svakako i podstaći jače ekipe da jednostavno izađu i igraju taj jebeni fudbal a ne da kruže nekim bezveznim pasovima ili da gledaju kako će da se ušetaju na 2 metra od gola protivnika.  

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Argentinci nadigrali svakog protivnika koji se pojavio ispred njih. U mojoj knjizi su ovo potpuno zaslužili.

 

Strašno finale smo gledali, istorijsko. Aplauz za vezni red Argentine, kakvu utakmicu ljudi odigrane. Pa i taj često kritikovani De Paul je bio fenomenalan. Aplauz i za Mbapea, vjerovatno najboljeg igrača na svijetu trenutno. Poseban aplauz za najvećeg ikad, napokon je stigla i ova titula. Da se ugase i ovi posljednji nevjernici. 

 

GOAT

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, OnionKnight said:

Argentinci nadigrali svakog protivnika koji se pojavio ispred njih. U mojoj knjizi su ovo potpuno zaslužili.

 

Strašno finale smo gledali, istorijsko. Aplauz za vezni red Argentine, kakvu utakmicu ljudi odigrane. Pa i taj često kritikovani De Paul je bio fenomenalan. Aplauz i za Mbapea, vjerovatno najboljeg igrača na svijetu trenutno. Poseban aplauz za najvećeg ikad, napokon je stigla i ova titula. Da se ugase i ovi posljednji nevjernici. 

 

GOAT

Francusku su pobedili zasluzeno, ali ih nisu nadigrali. Fudbal se igra 90 minuta (ili 120 jelte), tako da 80 minuta dominacije moze da padne u vodu za preostalih 10 minuta, sto se i desilo, a Francuska je bila za nijansu bliza pobedi, mogao se namirisati taj njihov gol pre nego Argentine.

 

Ipak, potpuno zasluzeno finale i pobednik. Siguran sam da bi kad bi se sad ponovilo citavo prvenstvo, da bi na kraju opet izronio isti par Argentina - Francuska, ili da bi bar jedna od te dve ekipe osvojila turnir.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Čestitke komšijama Argentincima, više su želeli trofej i uzeli su ga. Red je da igrač Mesijevog kalibra ima jedno osvojeno SP, iako su te priče o njemu kao GOATu neukusne, blago rečeno. Tj, nekusne su priče o bilo kakvom GOATu u fudbalu; to je krenulo da se u ovoj meri potencira tek sa pojavom C. Ronalda i Mesija i posledica je novog, analitičko-statističko, NBAizovanog pristupa fudbalu. Fudbal je timska igra i večeras je dobio bolji tim, u kojem je Mesi najbitniji šraf - ali on je bio to isto i na prethodnim prvenstvima pa je palo prđenje u čabar.

 

Naravno, Mesi nije kriv za te besmislene diskusije i nisam primetio da ih podgreva, što je razlog više da je ok da trofej, trenutno, bude u Argentini...iako neće moći da se živi od njih narednih meseci :thumbsup:.

Link to comment
Share on other sites

Geri Nevil i Alan Širer, stručni konsultanti na BBC-u, bili su oduševljeni finalnom utakmicom Svetskog prvenstva. Ovo je najbolji fudbal koji sam ikada video rekao je Nevil. "Bio je užitak gledati ovo finale. Hvala Mesiju i Mbapeu. Argentina je samo išla napred, imali su mentalitet i veru da mogu da postignu gol kad im je to najviše trebalo. Hvala vam što ste nas ovako zabavljali, bilo je jednostavno neverovatno", rekao je Širer.

Link to comment
Share on other sites

Ja ću samo ovde napisati da sam jako ponosna na svoju majku, koja nije propustila niti jednu utakmicu ovog SP. Od prve u grupnoj fazi, pa u svakoj grupi, do nokaut faze i konačno finala - ispratila je sve. ❤️

 

Dok sam ih ja propustila poprilično 😄 

Edited by DameTime
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Emi Martinez apsolutni heroj, Leo Messi goat, gospoda De Paul i McAllister diskretni heroji. 

 

Francuska je proigrala kada je pukao argentinski blok, do tada je Argentina demonstrirala šampionski fudbal kakav nismo videli verovatno od Brazilaca '70. Zaista impresivna dominacija. Kada se Francuska pribrala, mogli smo da se uverimo zbog čega je Mbappe najbolji igrač današnjice, jer je doveo tim na prag preokreta. Lautara je pojela trema, Kolo Muani prosto nije imao sreće. Fantastično finale koje bih rado pogledao još koji put. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Koliko mi je drago što sam imao prilike da gledam ovu utakmicu, i što ću jednog dana nekome moći da pričam o njoj. Fudbal ne može više od ovoga da ponudi. :Hail:

 

GOAT krunisan na najbolji mogući način. ❤️

 

Sljedeće godine krunisanje teniskog GOAT-a i imaćemo o čemu da pričamo unucima 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I Argentina nije prosecna , imaju odlicnu ekipu, jos im Dibala sedi na klupi. Ukomponovani, cvrsti, svako zna svoju ulogu. 

 

McAlister otkrovenje uz E. Fernandez a. Ovaj prvi bi mogao u L'pool, Arsenal, Tottenham... 

Edited by ras kass
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Gde su tvitovi,snimci slavlja itd?
:please:

Evo ponešto.

Ovaj 3-ći snimak iz Napulja, okupili se "ludaci" ispred murala prvog najvećeg i skandirjau i slave 😄

 

 

 

 

 

 

 

https://twitter.com/CHSievers/status/1604501005382680582?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^

 

 

 

 

Edited by LazarusMNE
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...