Jump to content

oldie but goodie


ćušpajz

Recommended Posts

12 hours ago, SunZero said:

Ronaldinjov prajm > anyone anywhere anytime

mozda bez "injo".

Debeli Zuba je najtalentovaniji i najfenomenalniji fudbaler (adekvatan nadimak), koji je igrao moderan fudbal. (od 90ete pa na ovamo). Usudio bih se da kažem da mu niko nije ni blizu.
Njega dozivljavam kao superheroja u odnosu na ostale fudbalere. Superheroja koji brzo ispuca svoju manu i onda krepa od povreda...
.
Imao je fiziku kakvu niko nema(zato su kolena i stradala) a igrao je i driblao sa slo motion-om u glavu. Napadnu ga trojica, svi sa cijom da ga iznaritaju po nogama(u vreme kada žuti karton dobiješ tek posle petog starta po cevanicama)
On intuitivno ispronalazi rupe i prostore gde da podje, gde da gurne lopte, kako da se ubrza, gde ce protivnikov pokret da bude u narednom frejmu, balans... šaltanje lopte s jedne noge na drugu, dok je jedna nazad, druga napred, baratanje svojom težinom...
kako da kontrolise ubrzanje svog tela i protivnikovog, kako da iskoristu protivnikovu silu da sebe ubrza a protivnika  uspori. Sve to u delicima sekunde.
I dok to sve radi rapidnom brzinom i provlaci se kroz kanale u punom trku, oseća i vidi golmana kad mu se pomeraju noge dok istrčava (najbitnija stvar kod 1v1 je da šutneš loptu u momentu kad golman baš ide napred i nisu mu obe noge na zemlju).
I sve to unutrašnjom, spoljašnom... špicarom je šutirao veliku loptu (peticu) u punom trku, totalno iskontrolisano. Tačno znao kako da je šutne, kad je dovoljno i idealno da bude traljavo, kad ne.

Ronaldinjov gol protiv Čelzija jeste spektakularan, ali je meni još genijalniji Ronaldov protiv Turske. Tačno vidiš da je znao šta je u milimetar potrebno da lopta udje u gol. Bez ikakve pripreme, samo špicara traljavo... gol je to

O Peleu ne mogu da govorim, iako sam se nagledao dosta materijala, i sam verujem da je GOAT. Skakao je kao Cristiano, trcao brzo i jako sa onim butinama, sutirao, driblao. A kada je bio povredjen, bez mogucnosti da lepo trci, povlacio se na poziciju plejmejkera i vodio repku do titule, zato sto je imao awareness kakav niko nikada.



Izvinjavam se na off-u

Edited by BattleBorn
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ja ne znam šta da pogledam u 2003 - 2009 rangeu, pošto tada nisam gledao nba a da nisu neke izolacije do smrti 

 

dajte mi predlog za neku epsku tekmu, znam da su spursi i sunsi igrali neke dobre serije u plej ofu 

 

al ako moze na yt da se pogleda ili slično, ne mogu da se jebavam sa league passom 

Vec su ti skrenuli paznju na Bulls-Celtics '09. Isto Celtics-Magic iste sezone u ECF a u WCF Lakers-Nuggets.

Oz 2006 uzmi pogledaj Sunsi-Lakers, Spursi-Mavs i Pistonsi-Cavaliersi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBorn said:

 

 

slabo sam zahvatio pre-injury ronalda, bio sam klinja, ali kada danas pogledam zubine hajlajte mogu da se slozim sa vecinom napisanog

skoro sam gledao hattrick protiv leverkuzena sa 18 godina (hvaljen bio yt algoritam), skoro pa bizarna superiornost, kontrola lopte, nestvarno menjanje brzine i pravca u sekundi

secam se ponedeljka u skoli posle one povrede protiv Lacija, to je bukvalno bio dan zalosti, more klinaca u zubinom dresu (sa buvljaka)

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

 

Nego, kad krećemo sa pričom o rukometu, Karabatić ili Veselin i Zlatko Vujović?

 

ne moramo o rukometu, mozemo na primer da spojimo ruzno i korisno, da napravimo poll ko je ruzniji , Trae Young ili Messi sa onom grivom 2005 - 2010

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ja bi vam sto se tice seltiksa i lejkersa preporucio ovaj serijal u 3.dela

 

ESPN Films - 30 for 30


Season 03 - Episode 16
Celtics/Lakers: Best of Enemies (Part 1)

There are rivalries, and then there is the Celtics vs. the Lakers. This film gets to the heart of the greatest tug-of-war in NBA history.

 

 

Evo i linkova:

 

 https://720pier.ru/viewtopic.php?f=70&t=26453

https://720pier.ru/viewtopic.php?f=70&t=26454

https://720pier.ru/viewtopic.php?f=70&t=26455

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SunZero said:

 

ne moramo o rukometu, mozemo na primer da spojimo ruzno i korisno, da napravimo poll ko je ruzniji , Trae Young ili Messi sa onom grivom 2005 - 2010

 

 

ovo je otprilike moj momenat da glasam za mesija, sad pa ko zna kad. 

 

 

inače, od rukometa, samo mile, samo isakovic. 

Edited by uini
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je pakao gledati NBA osamdesetih. Izgurao sam neke utakmice na cistu volju da vidim sta se tu desava, a i da bih video najbolje igrace iz tog perioda, ali van toga cisti horor.

 

Skoro sam gledao Pistons vs Knicks iz 1984. ja mislim, kad su ih dobili Knicksi u petoj tekmi. Zeke je tu bukvalno 20 godina ispred svih, vidi sve na terenu, cim primi loptu krece agresivno na polovinu protivnika. Ostali guardovi na utakmici najvise vremena na perimetru provode okrenuti ledjima.

 

Knicksi su veliku razliku napravili uglavnom u tranziciji.

 

Meni halfcourt setovi iz tog perioda apsolutno nisu jasni, 90% suteva je uzasnog kvaliteta. Do obruca gotovo da ne moze da se dodje, mislim da sam video jedno 5 polaganja na citavoj utakmici, reket je non stop pun. Stalno se vrte off screenovi ali i odatle se obicno kreira neki contested midrange. Potpuno druga paradigma u odnosu na ovo sto se danas igra, drugi sport.

 

Mislim da bih morao da odgledam jedno 700 utakmica iz tog perioda da bih skapirao sta zapravo timovi pokusavaju da urade tu. Takodje, razlika izmedju najboljih na terenu i ostatka je mnogo veca nego danas. Bar 30% aktera na utakmici mi deluju kao potpuni amateri.

 

Rispekt za sve aktere utakmice, ne zelim ni na koji nacin da se poserem po tadasnjoj kosarci, samo gledam to iz ugla nekog ko je odgledao hiljade utakmica iz poslednje decenije. Gotovo je nemoguce prebaciti se sa danasnje kosarke na tadasnju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SunZero said:

skoro sam gledao hattrick protiv leverkuzena sa 18 godina (hvaljen bio yt algoritam), skoro pa bizarna superiornost, kontrola lopte, nestvarno menjanje brzine i pravca u sekundi

I prvi hattrick u Barsi impresivan, covek samo gurne loptu i prodje, treci gol mi je neverovatan, prolazi kao noz kroz vruc puter.
 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ajd fala bogu da se jos neko seca

 

960x0.jpg?cropX1=405&cropX2=1979&cropY1=

 

Quote

 

Almost all basketball fans remember the "choke" sign in Game 5, but do they remember that John Starks badly outplayed Miller two nights later in Game 6? Miller shot just 8-for-21 (38%) from the floor in that bitter defeat and had nearly as many turnovers (3) as assists (4). On the other hand, Starks was 8-of-11 from the field and 5-of-6 from 3-point territory en route to 26 points. He also dished out six assists (vs. just one turnover) to spark New York to a crucial victory.

 

Miller and the Pacers still had a chance to redeem themselves in a winner-take-all Game 7 at Madison Square Garden. Yet, the Knicks once again came out victorious thanks to one of the best Game 7 performances in league history courtesy of Patrick Ewing. The Big Fella finished with a whopping 24 points, 22 rebounds, seven assists and five blocks. (The only other player to ever tally more than 20 points, 20 boards and five dimes in a Game 7 was Wilt Chamberlain). Meanwhile, Miller was 7-of-17 from the floor in the loss, to go along with two rebounds, zero assists and two turnovers. And Reggie missed a potential game-winning 3-pointer from the right elbow in the final seconds.

 

The following postseason featured the legendary "8 points in 8.9 seconds" game; however, the Pacers once again lost Game 7 of the Eastern Conference Finals, this time to the Magic. In that final deciding contest in Orlando, Miller shot just 5-of-13 from the floor for 12 points and zero assists in his 38 minutes. 

 

 

https://www.forbes.com/sites/tommybeer/2020/04/21/was-reggie-miller-overrated/#3d5709952204

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...