Jump to content

Grupa F (Cro, Mor, Bel, Can)


Koja reperezentacija ide dalje?  

34 members have voted

  1. 1. Koja reprezentacija ide dalje

    • Hrvatska
      26
    • Kanada
      6
    • Belgija
      27
    • Maroko
      6


Recommended Posts

cekaj i posle neko kaze da nemaju srece?

imas 99% spaniju/nemacku i dobijes japan i to kao drugi u grupi gde na dva meca nisi dao gol.

i eto ih kao ozbiljni favoriti za 1/4. 

 

komsije da ne bude zabune, vi jeste kvalitetna i jaka reprezentacija i nije sve samo na srecu. ali ovo i sp u rusiji vas vile nose bukvalno. kako bi ocenili ucinak da ste izgubili na penale od danske sto je bilo potpuno 50-50? ili da je lukaku dao gol?

 

i prolazak grupe jeste uspeh ali nista spektakluarno. to je neki minimum ako si ozbiljna reprezentacija. 

jel ste zadovoljni vasim izdanjima do sad?

osim kanade nista specijalno, na dva meca niste dali gol.

 

perisic ima 33. godine, luka je isto gotov posle ovog sp.

tu su jos kovacic i brozovic kao neki kvalitet. kramaric je ok ali ni on nije neka extra klasa. 

iskreno zelim vam sve najgore kao i vecina ovde, ali to su cisto sportski motivi. na vas gledam kao na partizan, na nekog vecitog rivala.

 

sporcki pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

U svakoj od njih tih utakmica u Rusiji Hrvatska je bila bolja ekipa po prikazanom i prolaz te druge ekipe na penale (koji jesu lutrija) bi bio user, ovako je to ipak bilo koliko toliko pravedno (premda to u ovom sportu ne postoji). Nemoj zaboraviti niti 9 bodova u grupi i demoliranje Argentine. 

 

Što se ovog tekućeg prvenstva tiče ako gledamo samo utakmicu protiv Belgije tu je definitivno sreća odigrala najveću ulogu (iako opet onaj penal koji je sviran pa poništen radi VAR zaleđa je stvarno bizaran), ali ne možeš stvari gledati u vakuumu i izolirati samo tu utakmicu. Ista ta Belgija je još više sreće imala u prvom meču gdje je trebala uvjerljivo izgubiti, a ljudi uzeli tri boda. Maroko realno ništa previše nije pokazao prema naprijed (svaka čast na obrani doduše), ljudi su sva tri meča imali xG ispod 1 i da nije bilo amaterskih golmanskih grešaka u mečevima protiv Belgije i Kanade vrlo je upitno koliko bi oni bodova uzeli. Kad se pogleda cijela grupa jedina dva realna rezultata s obzirom na prikazano na datoj utakmici su remi Hrvatska - Maroko i pobjeda Hrvatske protiv Kanade. Sve ostalo po meni je vrlo lako moglo završiti potpuno drugačije. 

Jesmo li zadovoljni igrom? Ja osobno i ne previše, protiv Maroka je očita namjera bila igrati na sigurno i ne izgubiti, protiv Kanade je to bilo to, ali opet je upitno kako bi ta utakmica izgledala da nismo odmah primili gol i bili natjerani da igramo napadački od prve minute, a protiv Belgije uzalud ti dominacija prvih sat vremena kad je zadnjih 20ak min bilo preživljavanje na najjače. Osobno se nadam malo drugačijem Dalićevom pristupu od nokaut faze i odustajanjem od šablonskih izmjena, no upitno je koliko je to realno u ovom trenutku s obzirom da je rezultat prilično dobar bez obzira na igru koja je bila dosta promjenjiva. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 5:05 PM, jaka blazic said:

cekaj i posle neko kaze da nemaju srece?

imas 99% spaniju/nemacku i dobijes japan i to kao drugi u grupi gde na dva meca nisi dao gol.

i eto ih kao ozbiljni favoriti za 1/4. 

 

komsije da ne bude zabune, vi jeste kvalitetna i jaka reprezentacija i nije sve samo na srecu. ali ovo i sp u rusiji vas vile nose bukvalno. kako bi ocenili ucinak da ste izgubili na penale od danske sto je bilo potpuno 50-50? ili da je lukaku dao gol?

 

i prolazak grupe jeste uspeh ali nista spektakluarno. to je neki minimum ako si ozbiljna reprezentacija. 

jel ste zadovoljni vasim izdanjima do sad?

osim kanade nista specijalno, na dva meca niste dali gol.

 

perisic ima 33. godine, luka je isto gotov posle ovog sp.

tu su jos kovacic i brozovic kao neki kvalitet. kramaric je ok ali ni on nije neka extra klasa. 

iskreno zelim vam sve najgore kao i vecina ovde, ali to su cisto sportski motivi. na vas gledam kao na partizan, na nekog vecitog rivala.

 

sporcki pozdrav.

Iskreno, moguće da bi i ja vama želio sve najgore da ste opasnost potencijalna. Ovako čak i navijam za vas. 

Link to comment
Share on other sites

Sreca je jednostavno sastavni deo bilo kojeg uspeha u sportu, osim ukoliko jedna ekipa bas odskace kvalitetom. Glupo bi bilo sve pripisati sreci ipak, Hrvatska je 2018. imala jako uigran i disciplinovan tim, penali jesu lutrija ali je potrebno pregurati 120 minuta bez nekih vecih propusta i padova koncentracije. Nesto sto mi nismo uspevali da uradimo duze od 20 minuta, kamoli 100 minuta vise. 

 

Istina je i da su se nasli u najpogodnijem delu kostura, ali svako svetsko prvenstvo dobijemo neki slican path, kao npr. Urugvaj 2010., oni mi prvi padaju na pamet.

 

Sto se tice 2022., naravno da je sreca sto su izbegli Spaniju i Nemacku i da je Japan daleko pozeljniji rival, iako ih ja ne bih uopste otpisao, naprotiv. Ipak, to su stvari na koje ne mogu timovi da uticu, stoga i nisu preterano relevantne. Da su otisli na Spaniju kao prvoplasirani u grupi, eventualnim prolaskom bi u 1/4 verovatno isli na Portugal a to iako ekipe protiv kojih nisu favoriti, imaju svoju sansu, reklo bi se za razliku od Brazila u eventualnom 1/4.


U svakom slucaju, ja mislim da ce Japan proci, oni su mi uz Srbiju i Dansku bili kandidati za crnog konja turnira. Ekipa koja se dosta razlikuje od bilo koje evropske ekipe, na momente deluju totalno haoticno i nepredvidivo, deluje mi kao da mogu i protivnika da ubace u taj mehanizam, a Hrvatska nekako izgleda da se najbolje snalazi kada postoji jasna struktura u igri sa dosta discipline i mirnoce.

Link to comment
Share on other sites

...mislio sam da smo SP 2018 već arhivirali,ali opet,govori se o nekoj sreći.Dovoljno je vremena prošlo da se utakmice HR reprezentecije,onako hladno,analiziraju.O igrama u grupi neću govoriti.Protiv Danske,prije penala,bio je penal u 117 minuti koji Luka nije realizirao.Protiv Rusije,uakmica je mogla biti riješena i u regularnom toku,sjetite se Perišića i njegove stative.Protiv Engleske,po mom mišljnju,HR je odigrala  možda i najbolju utakmicu.HR je uvijek stizala rezultat,od negativnog prema prolazu,u sve tri utakmice.Protiv Francuske nije imala šanse.

 

 

Danas,teško je prognozirati rezultat.Japan je imao dva lica.Jedno protiv Njemačke i Španjolske a

drugo protiv Kosta Rike.Treba biti oprezan i ne srljati,treba voditi računa,između ostalog,da se igra na plus 30,da ne igra samo 11 igrača koji su na terenu nego i dodatnih 5.Znači oprezno

Link to comment
Share on other sites

I sreću treba zaslužiti. A zaslužiš je tako da imaš dobru ekipu i trenera, i da se svaki put plasiraš na prvenstvo.

I onda tri, četiri, pet puta ispadneš u ranoj fazi, nekad i nesretno (!), dok ti se konačno sve ne poklopi i odeš daleko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mladenvzz said:

Danas,teško je prognozirati rezultat.Japan je imao dva lica.Jedno protiv Njemačke i Španjolske a

drugo protiv Kosta Rike.


Ja ne znam jel ljudi u Hrvatskoj ozbiljno pricaju o pobedi Japana nad Spanijom ili se sprdaju? Mislim ocigledno je da su Spanci pustili, ima dokaza na sve strane, tako da ne kapiram zasto se to potencira. 

 

10 minutes ago, Cilemile said:

I sreću treba zaslužiti. A zaslužiš je tako da imaš dobru ekipu i trenera, i da se svaki put plasiraš na prvenstvo.

I onda tri, četiri, pet puta ispadneš u ranoj fazi, nekad i nesretno (!), dok ti se konačno sve ne poklopi i odeš daleko.

 

Apsolutno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2022 at 2:20 PM, qqruz said:

Ovako:

 

Urugvaj otrese Ganu, bude drugi, ukrsti sa Brazilom prokenja ga i prođe. Hrvati dobiju japan 1:0 u produžecima. Urugvaj izgubi u tradicionalnim produžecima od Hrvata, koji odu u polufinale na Holandiju koja je izbacila Aregentinu u jednom blackout danu Mesija, u skladu sa godinama.

 

Hrvati prolaze na penale.

 

Flashback 2018, da se svete Francuzima u finalu 🙂

 

Najzagriženiji foeumaši idu u Hrvatsku da traže zečije šape, ispiraju zlato u Krki i sl...

 

VIđeh ja komšije u polufinale. Još blackout Mesija...:)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...