Jump to content

Grupa F (Cro, Mor, Bel, Can)


Koja reperezentacija ide dalje?  

34 members have voted

  1. 1. Koja reprezentacija ide dalje

    • Hrvatska
      26
    • Kanada
      6
    • Belgija
      27
    • Maroko
      6


Recommended Posts

Just now, drgnk said:

Moram ti odati priznanje da si bio u pravu u pogledu Belgije. Istina, i meni je bilo jasno da su oni već neko vreme u padu, ali sam ipak očekivao da imaju dovoljno kvaliteta da prođu grupu. Bolji su barem na papiru, od mrtve Poljske koja ima 2 krštena igrača, od kojih je jedan golman.

 

Takođe, ispostavilo se da su Marokanci bili u pravu kad su smenili Halilhodžića, koji je bio spreman da zarad lične sujete, odvede desetkovanu ekipu na SP.


Ova Belgija je gotova reprezentacija, bilo je to jasno jos od proslog Eura, a pogotovo se vidjelo u ljetosnjim utakmicama LN kad ih je Holandija zgazila, a oni su daleko od najjacih reprezentacija. Eden kao alfa i omega generacije je zavrsio ozbiljnu karijeru u novembru 2019. kad ga je kolega iz repke Meurnier polomio u mecu Reala i PSGa na Bernabeu, Lukaku od prelaska u Chelsea ne lici na igraca, Witsel samim prelaskom u Atletiko pokazao da to vise nije igrac koji moze nositi sredinu, a ovi stoperi su zreli za penzije. Jedino su jos Kevin i Thibo klase al je problem sto je ovaj prvi choker, a drugi je jbg golman i ne moze ti on tek tako donijeti pobjedu. Ostatak ima tu solidnih igraca al ni priblizno neke klase kakva je Eden nekad bio. Oni moraju sad raditi smjenu generacija, a obzirom da imaju jasno definisan sistem od najnizih uzrasta vrlo brzo ce opet dobiti jak tim.

Link to comment
Share on other sites

Od 1996. pa do poslednjem iz 2021. Hrvatska se nije kvalifikovala samo za evropsko 2000.

Od 1998. pa do ovoga, Hrvatska se nije kvalifikovala samo za ono svjetsko 2010.

Za to vrijeme jednom treći na svijetu i jednom drugi.

Realno, ako ne velesila, onda svakako fudbalska sila. 

Vjerovatno ima dosta do kontinuiteta, nije samo sreća. I već ide nova odlična generacija.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Po meni,ovo nije nova generacija Hrvatske.

Tacno je da nekih igraca nema,ali mnogi su i dalje ovde i to su sada senatori "Kockastih": Modric, Brozovic, Lovren, Perisic,pa i Kovacic koji je i pre 4 godine igrao. Ova petorica su i sada najvazniji deo njihove reprezentacije. Rakitica je zamenio upravo Kovacic,a dodatna vrednost je Majer koji je takodje klasa. Na stoperu su cak i jaci jer je mediokriteta Vidu zamenio top prospekt Gvardiol. Sosa je daleko bolji igrac od ;evih bekova iz Rusije - Strinica i Pivarica. Ako ne verujete,bacite pogled na karijere ove dvojice nakon 2018: Strinic je prestao da se bavi fudbalom, a Pivaric ozbiljnim fudbalom. Ko je bolji - Vrsaljko ili Juranovic, Livakovic ili Subasic - nije od esencijalnog znacaja za njihov tim. Ono gde su tanji nego pre 4 godine su mesto spica (tad su imali Mandzukica koji je rasturio prvenstvo) i desno krilo (Rebic je bio odlican i komplementaran sa Perisicem)

Hocu reci: jeste izvrsena jedna smena pojedinih igraca,ali cele generacije? Ne. Plus imaju kontinuitet sa Dalicem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Sutalo mora igrat ispred Lovrena. Lik je mrtvi kikser.

Ovo pričajui doslovno svi pratitelji nogometa u HR. Ali"mlad je još". A lik praktički bez greške odigrao 2x protiv Danske i Francuske na Saint Denisu. Pogotovo ako idemo na Španjolsku. Lovren sa svojim Juranović ili Gvardiol, ili Livaković, ili bum naprijed mi ne uljeva povjerenje.

Link to comment
Share on other sites

Od 1996. pa do poslednjem iz 2021. Hrvatska se nije kvalifikovala samo za evropsko 2000.
Od 1998. pa do ovoga, Hrvatska se nije kvalifikovala samo za ono svjetsko 2010.
Za to vrijeme jednom treći na svijetu i jednom drugi.
Realno, ako ne velesila, onda svakako fudbalska sila. 
Vjerovatno ima dosta do kontinuiteta, nije samo sreća. I već ide nova odlična generacija.
 

Naravno da postoji i element sreće. Zato je najvažnije redovito se plasirati, i jednom će se stvari poklopiti - dobar sastav, selektor, dobra igra, ždrijeb, raspored, sreća, ...

Nekad se ispriječi i nesreća - u našem slučaju npr. polufinale EP 2008 protiv Turske ili 1/8 finala EP 2016 protiv Portugala.

Za ovako malu zemlju rezultati koje postiže su čudo.
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Po meni,ovo nije nova generacija Hrvatske.

Tacno je da nekih igraca nema,ali mnogi su i dalje ovde i to su sada senatori "Kockastih": Modric, Brozovic, Lovren, Perisic,pa i Kovacic koji je i pre 4 godine igrao. Ova petorica su i sada najvazniji deo njihove reprezentacije. Rakitica je zamenio upravo Kovacic,a dodatna vrednost je Majer koji je takodje klasa. Na stoperu su cak i jaci jer je mediokriteta Vidu zamenio top prospekt Gvardiol. Sosa je daleko bolji igrac od ;evih bekova iz Rusije - Strinica i Pivarica. Ako ne verujete,bacite pogled na karijere ove dvojice nakon 2018: Strinic je prestao da se bavi fudbalom, a Pivaric ozbiljnim fudbalom. Ko je bolji - Vrsaljko ili Juranovic, Livakovic ili Subasic - nije od esencijalnog znacaja za njihov tim. Ono gde su tanji nego pre 4 godine su mesto spica (tad su imali Mandzukica koji je rasturio prvenstvo) i desno krilo (Rebic je bio odlican i komplementaran sa Perisicem)

Hocu reci: jeste izvrsena jedna smena pojedinih igraca,ali cele generacije? Ne. Plus imaju kontinuitet sa Dalicem.

 

Složiću se. Znači postepena smjena, što je tek idealno.

Trejderi bi rekli rolaju dospjele bondove 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Ovo pričajui doslovno svi pratitelji nogometa u HR. Ali"mlad je još". A lik praktički bez greške odigrao 2x protiv Danske i Francuske na Saint Denisu. Pogotovo ako idemo na Španjolsku. Lovren sa svojim Juranović ili Gvardiol, ili Livaković, ili bum naprijed mi ne uljeva povjerenje.


Nejasan mi je Dalic i sa forsiranjem Lovrena i Pasalica na krilu kao prvom izmjenom. Sutalo i Orsic moraju ici ispred njih dvojice, Pasalic je prespor za tu poziciju i njega mi se trebalo ubacivati u sredinu. Sta je s Brekalom, on mi je djelovao kao fina opcija za krilo. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

@Bugl Khan ja sam navijao za Belgiju, oni su mi uz Engleze ti darkhorse uvijek jer sam volio nekoliko njihovih fudbalera ranije a sada De Brujnea i Azara. 

Ipak posle Srbije su mi Portugalci zbog CR7 i ranije Nanija, Kvarezme i naravno Figa. 

ma nebitno ko je za koga navijao. Imaš pravo navijat za koga hoćeš, ovo je sport (iako najbitniji na jabitnijem natjecanju). Samo pojašnjavam da urbana legenda nije provokacija.

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:


Nejasan mi je Dalic i sa forsiranjem Lovrena i Pasalica na krilu kao prvom izmjenom. Sutalo i Orsic moraju ici ispred njih dvojice, Pasalic je prespor za tu poziciju i njega mi se trebalo ubacivati u sredinu. Sta je s Brekalom, on mi je djelovao kao fina opcija za krilo. 

Pašalić ne igra krilo. Ako ga stavi na tu poziciju, naći će se par puta tamo. Ali ako lopta ide s druge strane, on napada centaršute utarčavajući u 16m. Brekalo ne igra. Oršić je lijevo krilo (iako dešnjak) i Dalić ne želi radi njega trošit Perišića desno. Probali smo, nije valjalo.

17 minutes ago, Drug Crni said:

Po meni,ovo nije nova generacija Hrvatske.

Tacno je da nekih igraca nema,ali mnogi su i dalje ovde i to su sada senatori "Kockastih": Modric, Brozovic, Lovren, Perisic,pa i Kovacic koji je i pre 4 godine igrao. Ova petorica su i sada najvazniji deo njihove reprezentacije. Rakitica je zamenio upravo Kovacic,a dodatna vrednost je Majer koji je takodje klasa. Na stoperu su cak i jaci jer je mediokriteta Vidu zamenio top prospekt Gvardiol. Sosa je daleko bolji igrac od ;evih bekova iz Rusije - Strinica i Pivarica. Ako ne verujete,bacite pogled na karijere ove dvojice nakon 2018: Strinic je prestao da se bavi fudbalom, a Pivaric ozbiljnim fudbalom. Ko je bolji - Vrsaljko ili Juranovic, Livakovic ili Subasic - nije od esencijalnog znacaja za njihov tim. Ono gde su tanji nego pre 4 godine su mesto spica (tad su imali Mandzukica koji je rasturio prvenstvo) i desno krilo (Rebic je bio odlican i komplementaran sa Perisicem)

Hocu reci: jeste izvrsena jedna smena pojedinih igraca,ali cele generacije? Ne. Plus imaju kontinuitet sa Dalicem.

ma pitanje je s kim će Luka igrati kada se Gvardiol umirovi

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ja i dalje mislim da je on najslabija karika ove ekipe al dok ide nemaju ga potrebe mijenjati. 

Ovako nekako. Izbornik se vrednuje po rezultatu. On rezultat ima, jbg. 3 natjecanja za redom se kvalificira i prolazi skupinu. 2 Ln za redom ostaje u A Ligi, sad ide na Final 4. Jasno da nije genijalni taktičar, ali okružio se bivšim igračima, sigurno se savjetuje s Lukom i senatorima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S njima znamo na čemu smo i možemo igrati. Gubili smo od njih i dobivali ih, uvijek puno golova. Sigurno neće biti dosadna utakmica.

S Japancima bi nam bilo teško jer bi se oni povukli i igrali na kontre, a s takvim ekipama nam nikad nije lako.

A i poraz od Španjolaca ćemo lakše podnijeti nego od Japanaca :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije me Hrvatska impresionirala, ali imaju to iskustvo i prekaljenost. Tacno da sutra igraju s nama, dobili bi nas onako kako bi im trebalo. Mi bi napadali, oni bi realizovali. Malo im se i otvara, kao i pre cetiri godine sa zrebom, ko ne bi pozeleo Japan u osmini finala. I njih ce tako na cvrstinu da dobiju kolko treba, al aj, ima jos 10ak minuta. 

 

Elem, Belgija je katastrofa, predvidjao sam da ce ispasti, ali generalno je sramno sto nisu iskoristili bas bas dobru generaciju koju su imali jedno vreme. Sad su vec u padu. 

Link to comment
Share on other sites

Josip Sutalo je brutalan igrač,zbog koga je Dinamo dostojno igrao u LS,decko pokriva odlicno prostor,mislim da nije kao Gvardiol generacijski talenat,ali uz Gvardiola sigurno blistava budućnost Hr fudbala.Nije kiksara i on mora pre Lovrena,Lovri Majeru je problem sto nema gde igrati,odnosno Hr ne igra sa off veznim.Protiv Japana idealan je Livaja u spicu,a mislim da treba vise kreacije u vidu Majera na desnom krilu,nego Kramarica kao nekog sekundarnog spica.

Edited by Dobar u piku
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska je od 2016. na 4 uzastopna turnira (Euro, SP) prošla grupnu fazu, 3 godine igra A Ligu nacija u kojoj je ove godine izborila Final Four, i po toj je statistici izjednačena sa Španjolskom, Portugalom i Engleskom. Ako prođe grupu, pridružit će im se i Švicarska.

 

Trenutno od ostalih europskih reprezentacija dulji niz ima samo Francuska (od 2012.).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovako:

 

Urugvaj otrese Ganu, bude drugi, ukrsti sa Brazilom prokenja ga i prođe. Hrvati dobiju japan 1:0 u produžecima. Urugvaj izgubi u tradicionalnim produžecima od Hrvata, koji odu u polufinale na Holandiju koja je izbacila Aregentinu u jednom blackout danu Mesija, u skladu sa godinama.

 

Hrvati prolaze na penale.

 

Flashback 2018, da se svete Francuzima u finalu 🙂

 

Najzagriženiji foeumaši idu u Hrvatsku da traže zečije šape, ispiraju zlato u Krki i sl...

Edited by qqruz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Contador54 said:

Otkud Francuzi u finalu?! Ja sam mislio da im mi skidamo krunu u polufinalu 🙂

 

Srbija se raspada kao tim kad se sazna da je izuzev Vlahovića i Mitrović peglao onu Rajkovićevu anumu. ne sarađuju u napadu, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...