Jump to content

Recommended Posts

6 minutes ago, Bushman said:

Kad uhvatim vremena napisat ću detaljno.

Hajde. Bas me zanima i obecavam da cu propratiti.. 

 

4 minutes ago, Vjekoslav said:

 

imam (dobio) tamo neku zemlju iznad Herceg Novog, a nisam nikad bio. sramota.

Ja sam bio cesto..imam blisku rodbinu u gradu i okolini,ali ako letujem tamo iznajmim smestaj..nikad nisam voleo ta gostovanja kod rodbine. Naravno,javim im se,obidjem i druzim se,ali ne volim biti na teretu nikome. 

Edit:typo

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

 

pa el guzva barem? sta bi s onim famoznim korona popustima za "nas domace"? lijepo je (osvjezavajuce) na uscu Slunjcice u Koranu, tamo uvijek stanem.

 

...

 

btw. kako kod tebe, el imas turista? nemoj da ti ja dolazim spasavat turisticku sezonu sa spacekom, satorom, ronilackom puskom i tri toma njemacke klasicne filozofije.

Ma nije neka gužva...

 

Tu sam i ja bio, u Rastokama, kafic se zove 'Vodena ovca' 😂😂

 

Lijepo je, da.

 

Kod mene, dok nema aviona nema ni sezone.

 

 

5 minutes ago, Vjekoslav said:

 

imam (dobio) tamo neku zemlju iznad Herceg Novog, a nisam nikad bio. sramota.

Imam ja neke rodbine u Slavoniji. Isto ih nikad nisam vidio. Da se trampimo? 😁

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

rodbinu

 

ja moju rodbinu tamo nisam nikada ni upoznao. a kako stoje stvari niti necu jer su u medjuvremenu svi pomrli. ostala samo neka pisma. i eto, taj komad zemlje. to su mi ostavili da me pece savjest, nemam drugog objasnjenja.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

 

ja moju rodbinu tamo nisam nikada ni upoznao. a kako stoje stvari niti necu jer su u medjuvremenu svi pomrli. ostala samo neka pisma. i eto, taj komad zemlje. to su mi ostavili da me pece savjest, nemam drugog objasnjenja.

 

Uf, drugar, oprezno s tim. Informiraj se (ne znam gdje, ti ces prije naci nego ja).

Ja sam naslijedio neki komad sume na Baniji. Kako stvari stoje, vise bi me kostalo provoditi vrijeme tamo (ili platiti advokata) da to upisem na sebe (u zemljisne knjige itd.) nego sto suma vrijedi. A i da uspije, ne znam sto bih s tim...

Link to comment
Share on other sites

Na starom forumu sam kačio ovaj snimak, od pre tri godine je, ovih dana ponovo gledam svako veče kako se cvetovi otvaraju, zasad nisam uspeo da napravim ovako jasan snimak, pa stavljam opet ovaj stari:

 

 

Meni je fascinantno da stojim i gledam kako se u 5-10 minuta otvori petnaestak cvetova, sve to izgleda kao na nekom ubrzanom snimku. Onda, ujutro se zatvore, svenu, pa naredno veče ponovo predstava, u sumrak, otvaranje novih. Traje to nešto manje od mesec dana, svako veče. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

cek, nisam ti sve rekao. ova strelica

 

av1.jpg

 

oznacava palog Svabu

 

av2.jpg

 

ne zezam se, tip (mrtav pijan) zaspao tocno ispod spomenika. ja prolazim i kazem mu "dobro jutro!", on se trgne, i onako bunovan zatetura i vikne "haug!" :classic_biggrin:

 

....

 

to je inace ova ekipa (tri nabrijana njemacka landrovera) koju smo sreli na Pivi, a izgubili negdje izmedju Veleza i Prenja (nisu mogli drzati tempo :classic_sleep:)

 

DSC00840.jpg

 

...

 

eto, da ne mislis da Sutjesku posjecuju samo komunisti. 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Vjekoslav said:

cek, nisam ti sve rekao. ova strelica

 

av1.jpg

 

oznacava palog Svabu

 

av2.jpg

 

ne zezam se, tip (mrtav pijan) zaspao tocno ispod spomenika. ja prolazim i kazem mu "dobro jutro!", on se trgne, i onako bunovan zatetura i vikne "haug!" :classic_biggrin:

 

....

 

to je inace ova ekipa (tri nabrijana njemacka landrovera) koju smo sreli na Pivi, a izgubili negdje izmedju Veleza i Prenja (nisu mogli drzati tempo :classic_sleep:)

 

DSC00840.jpg

 

...

 

eto, da ne mislis da Sutjesku posjecuju samo komunisti. 

 

 

 

A što ne bi Nemci obilazili grobove svojih dedova? 😈

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

cek, nisam ti sve rekao. ova strelica

 

av1.jpg

 

oznacava palog Svabu

 

av2.jpg

 

ne zezam se, tip (mrtav pijan) zaspao tocno ispod spomenika. ja prolazim i kazem mu "dobro jutro!", on se trgne, i onako bunovan zatetura i vikne "haug!" :classic_biggrin:

 

....

 

to je inace ova ekipa (tri nabrijana njemacka landrovera) koju smo sreli na Pivi, a izgubili negdje izmedju Veleza i Prenja (nisu mogli drzati tempo :classic_sleep:)

 

DSC00840.jpg

 

...

 

eto, da ne mislis da Sutjesku posjecuju samo komunisti. 

 

 

Haha,sjajno! :thumbsup:

Jel to tvoj privatni auto ili ste isli preko nekog kluba/udruzenja?

Link to comment
Share on other sites

nije to bitno, ali kad vec pitas, to je (bila) privatna 2CV AK400 furgoneta, potpuno skockana za kampiranje, i s dodatnih 50 kubika, tako da je vukla ko blesava. sve je to placeno vlastitom lovom, mada je bilo i ponekog sponzora za humanitarne ture koje smo znali organizirati. pa nismo mi bili SUBNOR, AFZ, UHDDR ili HVIDRA da nas financiraju porezni obveznici. u biti, sad kad malo razmislim, vjerojatno kljuc problema vezan za spomen podrucja i lezi u "besplatnim" putovanjima raje i raznoraznih "udruzenja". kada bi svako placao iz svog dzepa, nestali bi (puf!) napumpani ideoloski & nacionalni narativi, pa bi i na Sutjesku, i na Neretvu, ali i na Bleiburg, ili u Vukovar (ili na Gazimestan!), stizali samo oni koji imaju istinskog respekta za zrtve, ili pak oni koje stvarno zanima povijest (i da ne zaboravimo one koji vole prirodu, koja je na potezu od Durmitora preko Maglica i Zelengore do Prenja fakat vanzemaljska). lako je kurciti se tudjom lovom. nisam ja (hvala sv. Irudu) jedini koji tako razmislja, imao si na ovom topiku putopise (pa i povijesne, s cukama iz 1. svj.rata) tvog zemljaka Chilija, sve je on to platio svojom lovom. 

Edited by Vjekoslav
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Stiletto said:

@Vjekoslav, brate mili, šta je ovo kod vas?

 

B92: Komšije ne smeju napolje od 17h, ali zbog opasnije stvari nego što je koronavirus http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=06&dd=17&nav_category=167&nav_id=1696853

 

brat mili ne sme napolje zbog kvara uređaja

 

OSIJEK-1, Došlo je do kvara uređaja za mjerenje koncentracije ozona (O3). Kvar će biti uklonjen u najkraćem mogućem roku.

Objavljeno: 17.06.2020

 

http://iszz.azo.hr/iskzl/obavijestp.htm?d=1

 

...

 

 

Link to comment
Share on other sites

KORONA IM VRATILA KUPCE

 

Zatvorene granice povećale
promet i do trideset posto
 
479370.jpg
1 / 1
(Foto: Marija Lešić Omerović)
 
Objavljeno 18. lipnja, 2020.
 
 

Iako je prema podacima Državnog zavoda za statistiku realni promet u trgovini na malo u travnju ove godine snažno pao, i na mjesečnoj i na godišnjoj razini, zbog uvedenih epidemioloških mjera radi sprečavanja pandemije bolesti COVID-19, trgovine mješovite robe u pograničnom području sa Srbijom i BiH u tom su razdoblju ostvarile osjetan rast prometa. Granice su dva i pol mjeseca bile zatvorene i mještani pograničnih naselja, koji se godinama redovito opskrbljuju u susjednim državama gdje zbog nižih cijena određenih artikala i povrata PDV-a kupuju jeftinije i ostvaruju uštede, nisu mogli u prekogranični šoping i kupnju su obavljali u lokalnim trgovinama.


To nam potvrđuje i Marijan Živković, vlasnik tvrtke "Patričar" sa sjedištem u Županji. U maloprodaji posluje više od 20 godina i pokriva Vukovarsko-srijemsku, dio Brodsko-posavske županije i dio Đakovštine, a zapošljava oko 200 djelatnika u 50 trgovina prehrane i robe za kućanstvo.

- U vrijeme korone promet je u mojim trgovinama, koje se protežu uz granicu od Slavonskog Broda pa sve do Gunje, porastao od 20 do 30 posto, ovisno od trgovine od trgovine. Ljudi nisu odlazili u Bosnu i Srbiju i to se odmah odrazilo na veću potrošnju. Najviše nam se povećala prodaja sokova, piva i cigareta, za 30 posto. Ali čim su se počekom lipnja otvorile granice, promet nam je osjetno pao, smanjio se za trećinu - govori Živković. Kaže da je svjestan toga da zbog visokih trošarina na duhanske proizvode i alkoholna pića i visokih poreza, koji su u Hrvatskoj dodatno uvedeni i na sokove, ljudi kupuju ondje gdje je jeftinije.

- Kupci nam odoše preko granice po gorivo, Coca-Colu, Fantu, pivo, cigarete i drugo jer tamo im od jedne kupnje u novčaniku ostane 200, 300 kuna. Pa šteka cigareta ondje je jeftinija čak 90 kuna nego kod nas! Coca-Cola je, primjerice, pet kuna jeftinija. I naravno da će ljudi, pogotovo kada imaju kakva slavlja, kupovati gdje je jeftinije. Tu ne treba biti previše pametan. Računica govori sve - kaže Živković. Zaključuje da su u vrijeme pandemije korone, dok su granični prijelazi bili zatvoreni, milijuni koje bi Slavonci ostavili u susjednim državama ostali u Hrvatskoj.

- Sada naši ljudi ponovno masovno odlaze u BiH i Srbiju, a uvođenjem dodatnih poreza i stalnim poskupljenjima na to ih se jednostavno prisiljava. Zbog toga smo mi domaći trgovci ogorčeni jer ruke su nam svezane - ustvrdio je.

Tijekom razdoblja epidemije koronavirusa u trgovačkom lancu Boso, sa 196 trgovina raspoređenih u pet županija, niije došlo do otpuštanja zaposlenika, njihov se broj čak i povećao. Jedan od ključnih prioriteta u tom razdoblju, kao i inače, bio je očuvati sva radna mjesta, uz provođenje svih epidemioloških mjera za maksimalnu zaštitu kupaca i zaposlenika.

"Promet se u dijelu trgovina zadnjih mjeseci povećao u odnosu na isto razdoblje prošle godine, a u nekima se smanjio. Primjerice, primjetan je porast prometa u trgovinama koje se nalaze uz granicu, što je posljedica njihova zatvaranja, dok su prodajna mjesta koja inače rade 0 - 24 sata bilježila pad prometa, što je posljedica ograničavanja radnog vremena tijekom proteklog razdoblja", ističu iz Bose u odgovoru na upit Glasa Slavonije.
 
Marija Lešić Omerović/Miroslav Flego
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je @Amigo negdje spomenuo da je (nekad) ljetovao u kampu Vrtovi Sunca... 

 

Par slika plaže pored:

 

Skalini i još skalina, 154 komada

 

IMG-20200619-135245.jpg

 

IMG-20200619-135557.jpg

 

 

Čisto more, gužva u šesnaestercu 😁

 

IMG-20200619-135305.jpg

 

IMG-20200619-135520.jpg

 

IMG-20200619-135501.jpg

 

Malo dalje, za Kineze nema zime(korone), Pelješki most ide po planu(zoom)

IMG-20200619-160933-1.jpg

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Iako sam imao nekoliko 'bliskih susreta' (Mljet, Brački kanal, Kreta), nikad mi nisu naudili, a ja njima, nažalost jesam, u gastronomskom smislu. Svejedno, to ostaje jedna od meni najomiljenijih morskih životinja, uz clairvoyant biće iz dubina (hobotnicu, dakako), te sušenu tabinju i filetiranu sabljarku.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Jel neko probao čorbu od morske ribe. Kakva je u poređenju sa ovim našim rečnim ribljim čorbama ?


Naravno, to je brodet 😀.

Ustvari je zanimljivo kako ljudi vole da prikazu da je neko jelo bas iz njihovog kraja, autenticno, a ustvari se mnogo toga svodi na isto, pa autenticno ostane samo ime.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...