Jump to content

Recommended Posts

6 hours ago, Bushman said:

Što se tiče komaraca i ostalih letećih napasnika ideja je u sredini napraviti stup visine cca metar iznad razine vode na kojem bi bila solarna svjetiljka čija svjetlost privuče i sprži komare&co.

 

automatska hranilica za ribe i zabe. 

a zimi?

Link to comment
Share on other sites

  Smem svratiti na kafu, kad budem isla za Suboticu? [emoji846]

 

Naravno, ako ne budem u Francuskoj [emoji1] 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

  automatska hranilica za ribe i zabe. 

a zimi?

 

Zimi ostaju napolju, ne hranese kad voda padne ispod 14 stepeni. I sve tako do proleca. [mention=1156]Bushman[/mention] odgovorio ti je ironside. To su koi sarani. Kupio sam 3 kad sam napravio jezerce 2 crveno bela i jedan plavo beli. I jednu zlatnu ribicu [emoji1] nisu to ove zlatne iz akvarijuma. Uglavnom sve ove u jezercetu su potomci te 4. Mogu da se ukrstaju koi i te zlatne pa imam neke koje imaju duga peraja a telo koi sarana. Npr kao ova mala bela na prvoj slici. Ili ova crvena pored listova na drugoj

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

67a4ba1e033ffd890bd63d14a08c7b66.jpg3e3f0d714521106c010eb86d081c8274.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Zimi ostaju napolju, ne hranese kad voda padne ispod 14 stepeni. I sve tako do proleca.

 

znaci pajke zimski san, ko pravi sarani.

a filteri za vodu, kako to funkcionira?

 

 

6 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Naravno, ako ne budem u Francuskoj emoji1.png

 

a koji ces nam ti? slobodno ti budi u Francuskoj. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala.

Pa ko ce vam skuvati kafu?
Sta znam. Ja planiram nazad u Fr u Septembru. Vucic kaze jos par dana i nama virusa [emoji1]

Pa filter mi je radio cele zime, nije se skroz zaledila voda jer imam kao mali vodopad, pa zubori. Filter sam sam pravio. Ostala mi pumpa od filtera kojeg sam kupio, sa uv lampom. Međutim to sve nije nista, samo kosta. I onda sam kupio belo plasticno bure za kupus [emoji1] pa u jedan krompirski dzak natrpao jedno 20 krompirskih dzakova. To ide skroz dole. Gde ulazi voda. Onda ide sunđer, pa na sunđer sam stavio ono plasticno crevo sto sluzi da se kroz njega uvlaci zica za struju i tako to. Iseceno na par cm duzine. Sve onako na gomili na tom sunđeru. Onda ide jos jedan sunđer. I to je to. Voda iz jezerceta ulazi od dole a pti vrhy bureta izlazi napolje. Ovaj filter ne moram cistiti po pola godine. Voda u jezercetu je cista bez onih plivajucih zelenih algi. Originalni specijalni sa uv lampom sam cistio svakih 10 dana i voda nikad nije bila cista, tj bila je puna tih algi.

Pored lotusa imam i papirus. U zimu sam ga uneo u lozionu i stavio u veliko plasticno korito sa vodom. Medjutim kako me dugo nije bilo niko ga nije izneo napolje. Pa zato ima samo po neki list. Inace je bio jako bujan.




Sent from my IN2013 using Tapatalk

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Done.
Bilo je odlicno.
Hvala za recept.
Nemam rostilj pa sam improvizovao
Pored tikvica, patlidzana, sam jos grilovao sampinjone. I kuvanu cveklu isto na gril.
Pa sam napravio preliv od pavlake i feta sira za cveklu, mmmm16ee6f5e79a5651a2e6ce09436c52194.jpg8e104685d1d958d6e3a04032c423759d.jpg3cc49039cf63e44cda436196341cd999.jpg

Sent from my IN2013 using Tapatalk

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

3cc49039cf63e44cda436196341cd999.jpg
 

 

kasika ide s desne strane noza, i ako izuzmemo ovu uzasnu krpu u prvom planu, i one pterodaktilske noge sto vire iz staklene zdjele, sve je, fakat, estetski savrseno. pretpostavljam da je savrsena bila i domaca juha, kraljica vojvodjanske trpeze. e tako da nam ostavis stol kad budes partio za Francusku. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lol. Bez pilecih nogu nema nista [emoji1]

Krpa je tu samo bila kao ispomoc za donosenje serpe. A astal nisam ja postavljao. [emoji1] ali mi ovde ne koristimo prvo kasiku vec noz da lakse poglabamo kosti tj meso sa kostiju. Kasikom jedemo supu

Ajd dobro, ostavit cu vam ovakav sto pa kad svratite, posluzite se [emoji1]

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Pored tikvica, patlidzana, sam jos grilovao sampinjone. I kuvanu cveklu isto na gril.

 

Ima još jedan dobar štos kada je priprema mesa u pitanju, a može se koristiti i za prženje i za roštilj - isečeš stari crni luk na deblje kolutove tako da meso stoji na njemu tokom pripreme. Ako pržiš meso, malo će više ličiti na roštilj, a ako ga pripremaš na pravom roštilju, daće mu nešto više arome. Ako voliš da eksperimentišeš, meso možeš da mariniraš u soja sosu, a za to je potreban onaj crni gusti koji ima jak i donekle slan ukus.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jučer mini turneja Cetinje - Lovćen - Kotor.

 

Dosta zanimljiva mjesta koja nisam ranije istražio, Cetinje s hrpom muzeja, svjež zrak i impresivan mauzolej na Lovćenu i tvrđava u Kotoru s 1 500 skalina(nisam brojao, tako mi rekoše) do vrha. 

Uz to, stari grad stilom i estetikom skoro identičan onom u Dubrovniku.

 

 

IMG-20200726-131530.jpg

 

 

 

IMG-20200726-150052.jpg

 

IMG-20200726-151008.jpg

 

IMG-20200726-145642.jpg

 

IMG-20200726-150859.jpg

 

IMG-20200726-150121.jpg

 

IMG-20200726-150324.jpg

 

 

IMG-20200726-163702.jpg

 

IMG-20200726-185232.jpg

 

IMG-20200726-191527.jpg

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

N1, pred kraj Novog dana emituje prilog iz Bg Zoo vrta: sharmantan momak prica o Koviljki, dvomesecnoj bebi belog lava, ponosu kolektiva. Ponos je u trecem planu iza resetaka, na golim plocicama, beba pokusava da ustane i ne drze je zadnje nozice a pri tom se vidi i da joj je krzno prljavo, dlaka je skoro crna na noznim zglobovima, mrsava je, sama. 

Ima li nacina da se utvrdi sta se desava sa ovim mladuncem? Ljubak i veseo ton kojim nam je ispricana prica o Koviljki (idiotsko obelezavanje jedne divne vrste) potpuno je demantovan slikom. Zaista brinem za nju.

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Vjekoslav said:

el bilo frke na granici?

Nije, Hrvatska je na zelenoj listi zemalja što se tiče CG tako da su samo pogledali dokumente i to je to. BiH je na žutoj listi, treba test da si negativan, ne stariji od 48 sati. Ne znam za Srbiju i ostale zemlje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bushman said:

Skadarsko jezero - (Stari grad) Bar - Velika plaža(Ulcinj)

 

IMG-20200727-141306.jpg

 

 

fantazija. :classic_smile:

koja je to rijeka? Morača? Bojana?

kakve su ceste?

 

...

 

metar-dva ispod površine slatka (i hladna) voda, a po dnu morska, slana (i topla). tako je na Neretvi uzvodno (kilometrima) od ušća. pretpostavljam, i na Bojani.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Vjekoslav said:

 

fantazija. :classic_smile:

koja je to rijeka? Morača? Bojana?

kakve su ceste?

 

...

 

metar-dva ispod površine slatka (i hladna) voda, a po dnu morska, slana (i topla). tako je na Neretvi uzvodno (kilometrima) od ušća. pretpostavljam, i na Bojani.

Ovo je Crnojevića rijeka, izvire nedaleko od Cetinja, na putu za Podgoricu. Ulijeva se u Skadarsko jezero.

 

Nismo išli do Bojane, možda u subotu pa usput viditi Ulcinj i po danu. 

Neobično 'živ' gradić od jedva 10 000 stanovnika. Ima i prelijep stari grad i fantastičan sladoled u poslastičarni 'Suzana'.

😁

 

Ceste između većih gradova su dobre s obzirom na reljefne prepreke ali kad negdje skreneš, u neko manje mjesto - masaža bubrega 😂 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Fotke su odlicne. Ako ne smeta, jedna sugestija za izlet: Preko Virpazara starim putem uz Skadarsko Jezero sve do granice sa Albanijom (po volji naravno i dalje). Ukoliko me secanje ne vara (2011) ima u mestu Donji Murici jedne pristojne konobe ili ribljeg restorana, odmah zu obalu. Preporucljiva brzina: ne vise od 30 km, sto zbog puta, sto zbog pogleda.

 

spacer.png

 

 

Edited by herrkato
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, herrkato said:

 

Fotke su odlicne. Ako ne smeta, jedna sugestija za izlet: Preko Virpazara starim putem uz Skadarsko Jezero sve do granice sa Albanijom (po volji naravno i dalje). Ukoliko me secanje ne vara (2011) ima u mestu Donji Murici jedne pristojne konobe ili ribljeg restorana, odmah zu obalu. Preporucljiva brzina: ne vise od 30 km, sto zbog puta, sto zbog pogleda.

 

spacer.png

 

 

Hvala.

 

Bili smo u Virpazaru

 

IMG-20200727-152906.jpg

 

pa odatle za Stari Bar, na kafu & baklavu u 'Stara Čaršija resort & spa'

 

IMG-20200727-164221.jpg

 

Čisto, vrhunska usluga, ukusno - sve sa stola za 5 € 👍

 

U Albaniju zasad ne možemo jer je devojka (još malo 😁) Bjeloruskinja, bila bi karantena pri povratku u CG.

 

Što se tiče puta, upravo tako, 30 km na sat... Mi smo sreli jedno jedino auto od Crnojevića Rijeke do Virpazara i zamalo sudar 😂

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

49 minutes ago, Bushman said:

Što se tiče puta, upravo tako, 30 km na sat... Mi smo sreli jedno jedino auto od Crnojevića Rijeke do Virpazara i zamalo sudar 😂

Kad smo tada prolazili, zezao sam se sa devojkom i govorio da me neodoljivo podseca na stari film "Nadnica za strah/ Le salaire de la peur" (1953). Prvo mi smesno bilo. Medjutim, u povratku sam se bas trudio da nas ne zatekne noc na tom delu puta 😛

  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...