Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

11 minutes ago, Kankkunen said:

Sam je rekao posle utakmice sa Kamerunom da neće više dolaziti.

 

Rekao je da pauzira uvece, to jest juce, tako su mu rekli, e sad ko mu je rekao i ko odredjuje to je vec pitanje. Interesantno kako Vjetrovic ne pauzira.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

Verovatno su pod pritiskom odlučili da ga ponovo zovu. Pljuvačina je bila juče pa se oni sad kao vade eto trebao mu je slobodan dan pa je uzeo taj dan i danas. Ej baš za naš dan i danas kada sve vri od reakcija on uzima odmor. A da priča pije vodu sutra će valjda ovaj drugi dobiti "slobodan dan" 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Magia said:

 

Pa novinari to i pisu jer mi (ljudi) klikcemo na takva smeca. A onda i ovde puno postova o tome..

 

Novinari bi morali da imaju integritet, koji nemaju, to je prvi i osnovni problem i da postuju profesiju koju rade. Ljudi bi gledali i kliktali na svakakve bolestine, ali to ne moze da bude opravdanje za to sto "novinari" krse osnovne postulate novinarstva. Uzrok je ovde problem, a ne posledica. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pavlovićeva povreda nije ozbiljne prirode i trebalo bi da se oporavi, tako pišu novine. E sada, ako neće biti 100%, mislim da je bolje da počne Babić nego da imamo Mitar scenario u odbrani. 

 

3 minutes ago, Markoss said:

 

Novinari bi morali da imaju integritet, koji nemaju, to je prvi i osnovni problem i da postuju profesiju koju rade. Ljudi bi gledali i kliktali na svakakve bolestine, ali to ne moze da bude opravdanje za to sto "novinari" krse osnovne postulate novinarstva. Uzrok je ovde problem, a ne posledica. 

Spomenuti novinare i integritet u Srbiji nema smisla. Kada bi moja baba imala muda, bila bi mi deda. 

Edited by Darko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jesam li jedini kojem ide na K, Bogdanovic i sve vezano za njega? 

Covek postade strucni konsultant zbog tri glupe izjave. Mislim uvek je bilo da takvi i slicni komentarisu i pljuju neke mnogo uspesnije, neki recept bivsih  propalih Nba igraca, ali budimo realno da ti izjavis nesto onako za trenera reprezentacije na nacionalnoj televiziji... I treba da ga sklone. (Nije to sloboda govora ako se neko uhavti odma za to). 

 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darko said:

Spomenuti novinare i integritet u Srbiji nema smisla. Kada bi moja baba imala muda, bila bi mi deda. 

 

Ma naravno, samo kazem da je u startu pogresno percipirati da je legit sve ono sto oni rade, jer eto ljudi citaju i klikcu na to. Bas zbog toga jer se vode takvim postulatom su i takvo smece kakvo jesu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo Pixija...

Kakav je to DOKTOR bio.

https://www.instagram.com/reel/ClEhjpOtfiK/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Svo poštovanje ali Luka Modric ne bi ovo znao uraditi na meču ni za 4 fudbalske karijere, pogotovo po ovim uslovima.

A da ne počnem da tražim kakvi su to pasovi u oko, pa Prosinečki, itd...To su bile face, pa Šekularac, pa Boban itd itd...

A tek da ne trošimo reči o tadašnjim terenima, loptama, današnjim doping sredstavima ....svaka čast svakome, ali legende su legende.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Markoss said:

 

Novinari bi morali da imaju integritet, koji nemaju, to je prvi i osnovni problem i da postuju profesiju koju rade. Ljudi bi gledali i kliktali na svakakve bolestine, ali to ne moze da bude opravdanje za to sto "novinari" krse osnovne postulate novinarstva. Uzrok je ovde problem, a ne posledica. 

 

Uzrok je to sta ljudi zele a posledica su uzasni novinari koji bi sve uradili za pare. Da im niko ne klikce na ta smeca, da vidis kako bi svi novinari imali integritet.

 

Ali da ne idemo dalje u filozofiju- u petak se nadam da startuju Mitar i Vlahovic i spicu, a na cmf Gudelj i SMS. Ostale pozicije su nadam se jasne.

 

Gudelj mora da igra kada nam je vec odbrana suplja kao defanzivni osigurac a u paru sa SMS ne bi trebalo da nam fali iznosenja lopte. Sa 2 spica dobijamo i ozbiljniji presing, a bogami ako zelimo Svajcarcima da damo gol moracemo ozbiljno da ih napadnemo s obzirom na kompaktnost i disciplinovanost celog njihovog sastava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja očekujem tim sličan ovom iz meča protiv Kameruna. Uz uslov da su svi spremni, možda će igrati Gudelj pre Maksimovića, a ne bih se iznenadio ni da počne Vlahović. Ako ne budemo imali povoljan rezultat, tek u drugom poluvremenu očekujem modifikacije. Ako Pavlovič ipak ne bude mogao, za to sam da igra Babić i teraj. 

 

Gledao sam ponovo golove i opet me je iznervirao Milenković kod drugog gola. Ne zbog ispadanja u ofsajd zamci nego što je uglavnom trčkarao posle toga. Da je pojurio nazad sigurno bi stigao loptu ili bi napadač birao drugo rešenje pa ko zna šta bi bilo. Uh, što ne volim takvo odustajanje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ako Pavlovič ipak ne bude mogao, za to sam da igra Babić i teraj. 

Ne znam za Babića. Istina je da mi i nemamo nekih opcija pozadi, ali Babić zna da bude kikser samo tako. Napredovao je on dosta od kada je otišao iz Zvezde, ali i protiv Kameruna se videlo da ima problema da se nosi sa brzim igračima.

Najbolje bi bilo kada bi se Pavlović oproavio, a Milenković uozbiljio i ne bi bilo problema. Ovako svaka druga opcija nam je rizik.

 

Mada gotovo da sam siguran da će igrati Stefan Mitrović, ako Pavlović ne bude mogao da igra.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Igor_ said:

Jesam li jedini kojem ide na K, Bogdanovic i sve vezano za njega? 

Covek postade strucni konsultant zbog tri glupe izjave. Mislim uvek je bilo da takvi i slicni komentarisu i pljuju neke mnogo uspesnije, neki recept bivsih  propalih Nba igraca, ali budimo realno da ti izjavis nesto onako za trenera reprezentacije na nacionalnoj televiziji... I treba da ga sklone. (Nije to sloboda govora ako se neko uhavti odma za to). 

 

Ma da, najbolje da ga je pohvalio posle onako lošeg meča.

 

Zbog takvog razmišljanja i jesmo kao društvo i nacija tu gde smo. Državu nam vode najveći poltroni u društvu, baš zbog toga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dragstordžija sa RTS nije uopšte trebao da bude u toj emisiji. Ali ako su ga trpeli 10 dana dok je pljuvao sve redom fudbalere i trenere drugih repki onda su trebali da ćute i da ga puste da kaže šta misli i o našoj repki. Ovako su sami sebe zakopali da cenzurišu čak i sportski program, da se raja ne uznemiri.

 

Modrić i Piski po meni nisu uporedivi. Piksi je igrao kao Mesi, samo što je bio i lider u pravom smislu te reči i bio je sposoban da sam digne ekipu za klasu. Modrić je po meni Jugović 2.0. version. Radilica koja je vrlo važan šraf u mašini ali ni blizu atraktivan za gledanje. Kod nas je Jugović najtrofejniji igrač u istoriji ali retko ko ga ikad spomene kada se priča o najboljim igračima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Magia said:

 

Uzrok je to sta ljudi zele a posledica su uzasni novinari koji bi sve uradili za pare. Da im niko ne klikce na ta smeca, da vidis kako bi svi novinari imali integritet.

 

Dadoh ti lajk zbog ostatka upisa, ali bih htela da se osvrnem na ovo. Nažalost nije sve ovako crno-belo i nije toliko jednostavno odrediti uzrok i posledicu. Statistički, uvek će biti ljudi koji će kliktati na ta smeća. To ne znači da svi novinari treba da predju da rade za Kurir, Informer itd. Pred svakim je izbor. A ako ćemo o integritetu, imaš onih koji odbijaju da se povinuju takvim ljudima i onda prolaze kao novinarka kojoj je Gašić uputio "volim novinarke koje lako kleknu". 

Odgovornost konzumenata sadržaja postoji, ali mora i autora. Inače dolazimo do čuvenog: nije Sloba kriv, mi smo govna. 

Link to comment
Share on other sites

Ima neka poslovica da kad ne duva vetar i petao na krovu ima čvrst karakter.

 

Narod će uvek da traži smeće, jer uvek postoji neka doza voajerizma za razne prljavštine - skandale, zločine, tračeve... Tako je svuda u svetu. Jednom sam pročitao da su likovi pokušali da naprave novine koje će objavljivati samo dobre a tačne vesti. Brzo su propali.

 

Međutim, zato postoji obaveza onih koji uređuju javni prostor da postavljaju standarde - zakonske, esnafske, na nivou firme, lične... Tako se stvari dovode u kakav-takav red.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Ima neka poslovica da kad ne duva vetar i petao na krovu ima čvrst karakter.

 

Narod će uvek da traži smeće, jer uvek postoji neka doza voajerizma za razne prljavštine - skandale, zločine, tračeve... Tako je svuda u svetu. Jednom sam pročitao da su likovi pokušali da naprave novine koje će objavljivati samo dobre a tačne vesti. Brzo su propali.

 

Međutim, zato postoji obaveza onih koji uređuju javni prostor da postavljaju standarde - zakonske, esnafske, na nivou firme, lične... Tako se stvari dovode u kakav-takav red.


Jebem li ga. Samo dobre a tacne vesti je prilicno neprofesionalno po novinarsku profesiju u istom obimu kao samo lose i netacne.

Ne zelim da bukvalisem ali ovo je zaista debilna ideja ne samo iz neke ekonomske vec i iz profesionalne zurnalisticke perspektive.

Istina obuhvata i lose vesti. Kritican i nezavisan stav su kljucni elementi a njih u Srbiji gotovo ni jedan medijum nema.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Dadoh ti lajk zbog ostatka upisa, ali bih htela da se osvrnem na ovo. Nažalost nije sve ovako crno-belo i nije toliko jednostavno odrediti uzrok i posledicu. Statistički, uvek će biti ljudi koji će kliktati na ta smeća. To ne znači da svi novinari treba da predju da rade za Kurir, Informer itd. Pred svakim je izbor. A ako ćemo o integritetu, imaš onih koji odbijaju da se povinuju takvim ljudima i onda prolaze kao novinarka kojoj je Gašić uputio "volim novinarke koje lako kleknu". 

Odgovornost konzumenata sadržaja postoji, ali mora i autora. Inače dolazimo do čuvenog: nije Sloba kriv, mi smo govna. 

Ovaj slucaj nema nikakve veze iz koje je redakcije novinarka niti njena (ne)strucnost i (ne)poltronstvo.

 

Ovo ima iskljucivo veze s tim da je Gasic uber-sovinisticka-seljacina. I da je bila novinarka RTSa, Kurira, Informera isto bi mu izletelo. Samo bi mozda za nijansu manja buka oko toga nastala jer novinarka ne bi "saradjivala" sa onima koji taj postupak osudjuju vec bi se nasla neka varijanta da je nesretnica zadovoljna nekim njegovim izvinjenjem... 

 

 

 

-----------

 

Sto se tice ovog Bogdanovica, meni niti smeta njegov stav, niti stil, niti pojava sama po sebi. Kaze covek sta misli. Ne treba svi da misle isto. Mozda se nekada ne slazem sa njegovim misljenjem (kao uostalom sa mnogim ljudima) ali to ne znaci da ga ne treba saslusati. A Bogdanovic svakako nije neki prostak koji ne ume da artikulise svoje misli, pa je ok i saslusati ga.

 

Da, kritikuje, ali ne bih bas rekao da pljuje. Kriticka misao i treba da se cuje. Mozda ce to neko lepse a nego ruznije upakovati ali bolje i da ima nekog ko ce to ruznije upakovati i cak samo o tome pricati, nego da se o tome ne prica uopste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Dadoh ti lajk zbog ostatka upisa, ali bih htela da se osvrnem na ovo. Nažalost nije sve ovako crno-belo i nije toliko jednostavno odrediti uzrok i posledicu. Statistički, uvek će biti ljudi koji će kliktati na ta smeća. To ne znači da svi novinari treba da predju da rade za Kurir, Informer itd. Pred svakim je izbor. A ako ćemo o integritetu, imaš onih koji odbijaju da se povinuju takvim ljudima i onda prolaze kao novinarka kojoj je Gašić uputio "volim novinarke koje lako kleknu". 

Odgovornost konzumenata sadržaja postoji, ali mora i autora. Inače dolazimo do čuvenog: nije Sloba kriv, mi smo govna. 

 

Jeste off, ali gresis. Stvar je u tome da su nasi mediji ustrojeni tako da po defaultu ne mogu da budu nezavisni. A novinari sa po 50k prosecnom platom na nivou Srbije ne mogu sebi da dopuste da glume urednike sami sebi.

 

Niska plata i radno okruzenje utice na to da oni koji ne zele da pristanu na takve uslove odlaze sto dalje obara kvalitet i integritet.

 

Digitalni mediji se takmice za klik i deo kolaca koji im daju agencije koje se bave prodajom tog prostora. Sto veci udeo, to veci kolac.

 

U tim uslovima portali se fokusiraju iskljucivo na publiku.

 

A publika je prosta, nepismena i upija traceve kao sundjer. Najbitnije je preneti neku informaciju prvi, nebitno je da li je tacno ili ne, kako je napisano. Kada prodas udicu, vrtis tu pricu do besvesti i cedis suvu drenovinu i tako do sledece velike vesti.

 

Uzrok jeste to kakvi smo mi. Postoji i povratna sprega, postoji dodatno zaglupljivanje i zaludjivanje, ali je ovo startna pozicija koju oni samo koriste.

 

Naravno da novinari, javni cinovnici, intelektualci imaju bar moralnu, a negde i pravnu obavezu da rade na poboljsavanju drustva u svojoj sferi uticaja, ali to i dalje nema veze sa tim kako stvari funkcionisu u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Ja očekujem tim sličan ovom iz meča protiv Kameruna. Uz uslov da su svi spremni, možda će igrati Gudelj pre Maksimovića, a ne bih se iznenadio ni da počne Vlahović. Ako ne budemo imali povoljan rezultat, tek u drugom poluvremenu očekujem modifikacije. Ako Pavlovič ipak ne bude mogao, za to sam da igra Babić i teraj. 

 

Gledao sam ponovo golove i opet me je iznervirao Milenković kod drugog gola. Ne zbog ispadanja u ofsajd zamci nego što je uglavnom trčkarao posle toga. Da je pojurio nazad sigurno bi stigao loptu ili bi napadač birao drugo rešenje pa ko zna šta bi bilo. Uh, što ne volim takvo odustajanje.

 

Ja sam bio krenuo da napišem za Maksimovića da je ispao baš naivan tamo sa onim uklizavanjem, kao da Abubakar tuče na prazan gol pa je potrebno da se ide onako agresivno. Ali posle kad sam na snimku video trčkaranje, ne samo Milenkovića več čitave naše zadnje linije, onda nisam imao srca da to napišem. Jer je bio jedini koji nije bio odustao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...