Jump to content

Predlozi, pitanja, dogovori


Recommended Posts

On 12/10/2022 at 10:07 PM, Drug Crni said:

Jbg. @Xpert..ovde sa pravom ukazujes na flodovanje topika, a ne reagujete na prebrojavanje krvnih zrnaca..a trebali ste vec na prvi post da reagujete nekim brisanjem i upozorenjem npr.
 

Ovo mene ide vjerojatno. ja još ne znam što sam krivo napisao. napisao sam od kad za Francusku većinom ne igraju Francuzi porijeklom, znači od kad za njih igraju ighrači koji mogu birati između više reprezentacija, postali su velesila. kako je to prebrojavanje krvnih zrnaca. Jer ne sjećam se da se dizala graja 2018. kada su se itekako prebrojavala krvna zrnca i pojašnjavalo zašto je u biti Hrvatska u finalu.

Link to comment
Share on other sites

Da,tebi i jos par forumasa..ja ne tvrdim i ne mislim da si nesto napisao svesno i cvrsto verujuci u to,medjutim ispalo je lose.

To ukazivanje na neko "etnicko,nacionalno" poreklo pojedinih igraca, pa onda ocene da li je neko "pravi ili lazni" pripadnik jedne reprezentacije (samim tim i naroda) na ovom forumu nikada nije prolazilo..i vec je kaznjavano na drugim pdf-ovima..ne pozvivam ni na cije kaznjavanje,ali mora se povesti racuna o tome sta se pise.. Ta argumentacija "meni su upravo isto picali i neki Francuzi" takodje ne znaci nista..koji Francuzi? Ako su to Francuzi 'Arno Gujon' tipa - to je tek dodatni razlog da se pale sirene za uzbunu..on i njemu slicni su eklatatni primeri belog suprematizma recimo..

Nisam primecivao da imas ovakve ili slicne tendencije u pisanju u proslosti,pa smatram da ti se omaklo..da si se samo neoprezno i nespretno izrazio..iskljucivo te drugarski savetujem (i ostale forumase) da se obrati paznja sta ovde prolazi,a sta je 'no,no'.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2022 at 7:31 PM, Don Juan said:

Ukinuta je druga kazna, tako da je kazna postovanja na forumu istekla.

 

Sasvim slučajno ukucam nešto u browseru i učita mi se forum umesto te stranice, pa videh da mi je skinuta ova druga kazna. Neću ti se zahvaliti jer si prvenstveno reagovao iz svoje sujete. Objasniću šta mi je bilo smešno prvi put - to što si mene kaznio, ali si zaboravio da obrišeš sa topica seksističke i odvratne komentare dotičnog forumaša sa kojim sam ušla u raspravu. No, on očigledno zna šta ovde prolazi :)) Sa prvom kaznom nemam problema. Znala sam da sam agresivna i da ću biti sankcionisana, no ne žalim jer sam smatrala da treba da reagujem. Toliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 9:43 PM, DameTime said:

 

Sasvim slučajno ukucam nešto u browseru i učita mi se forum umesto te stranice, pa videh da mi je skinuta ova druga kazna. Neću ti se zahvaliti jer si prvenstveno reagovao iz svoje sujete. Objasniću šta mi je bilo smešno prvi put - to što si mene kaznio, ali si zaboravio da obrišeš sa topica seksističke i odvratne komentare dotičnog forumaša sa kojim sam ušla u raspravu. No, on očigledno zna šta ovde prolazi :)) Sa prvom kaznom nemam problema. Znala sam da sam agresivna i da ću biti sankcionisana, no ne žalim jer sam smatrala da treba da reagujem. Toliko. 

Dotični forumaš se seksistički žalio da ti je kazna prekratka, al očito si privilegirana ovdje.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2022 at 12:50 PM, Drug Crni said:

Da,tebi i jos par forumasa..ja ne tvrdim i ne mislim da si nesto napisao svesno i cvrsto verujuci u to,medjutim ispalo je lose.

To ukazivanje na neko "etnicko,nacionalno" poreklo pojedinih igraca, pa onda ocene da li je neko "pravi ili lazni" pripadnik jedne reprezentacije (samim tim i naroda) na ovom forumu nikada nije prolazilo..i vec je kaznjavano na drugim pdf-ovima..ne pozvivam ni na cije kaznjavanje,ali mora se povesti racuna o tome sta se pise.. Ta argumentacija "meni su upravo isto picali i neki Francuzi" takodje ne znaci nista..koji Francuzi? Ako su to Francuzi 'Arno Gujon' tipa - to je tek dodatni razlog da se pale sirene za uzbunu..on i njemu slicni su eklatatni primeri belog suprematizma recimo..

Nisam primecivao da imas ovakve ili slicne tendencije u pisanju u proslosti,pa smatram da ti se omaklo..da si se samo neoprezno i nespretno izrazio..iskljucivo te drugarski savetujem (i ostale forumase) da se obrati paznja sta ovde prolazi,a sta je 'no,no'.

Ne znam tko je Arno Gujon, a pričali su mi navijači PSGa još sredinom 2000tih. Ali nebitno, rasprava je gotova.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Jel čuješ što govori lik na videu? "Možda sam i ja koji put zlostavljao djecu". I to misli na mene. I to od lika kojeg sam zamolio da me zaobilazi. Vrlo brzo je zaboravio šta je on rekao, al mene optužuje da brojim krvna zrnca.

Kao što sam rekao, to je više deo slenga koji sekoristi kada se neko upetlja pa sledi - "pogreši čovek".

No dobro,uklonjeno je i vratite se lepo fudbalu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Kao što sam rekao, to je više deo slenga koji sekoristi kada se neko upetlja pa sledi - "pogreši čovek".

 

Apsolutno. Upravo to sam i objasnio u jednom od obrisanih komentara, stvarno ne znam sto ste to obrisali jer je upravo ovo sto si i napisao. 

 

 

A to da sam ja tebe @Bugl Khan nazvao pedofilom, oprosticu ti tu laz pod uverenjem da ne razlikujes pedofiliju od zlostavljanja dece koje se pominje u videu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Apsolutno. Upravo to sam i objasnio u jednom od obrisanih komentara, stvarno ne znam sto ste to obrisali jer je upravo ovo sto si i napisao. 

 

 

A to da sam ja tebe @Bugl Khan nazvao pedofilom, oprosticu ti tu laz pod uverenjem da ne razlikujes pedofiliju od zlostavljanja dece koje se pominje u videu.

 

 

Ne, stvarno ne razlikujem zlostavljanje djece od pedofilije. Ili je zlostavljanje djece kad ga navučeš za uši jel, na to si sigurno mislio kad si postavio video? Jel probelm da se zaobilazimo u budućnosti?

Link to comment
Share on other sites

@Don Juan molim te dozvoli ovo jer se zaista trudim da na normalan nacin obrazlozim. Voleo bih da je tako i sa druge strane.

 

 

Just now, Bugl Khan said:

Ne, stvarno ne razlikujem zlostavljanje djece od pedofilije. Ili je zlostavljanje djece kad ga navučeš za uši jel, na to si sigurno mislio kad si postavio video?

Zlostavljanje dece je veoma sirok pojam. Moze biti verbalno, moze biti fizicki (batine) a moze i seksualno (pedofilija). Na ovom popularnom snimku, viralnom u nasem regionu, tema nije pedofilija. 

Ali jos jednom, nije poenta u temi, mogalo je pitanje da bude "da li ste nekada nesto ukrali u zivotu" pa da lik odgovori "mozda sam i ja nekada ukukukukukuku... pogresi covek". Poenta je u tome sto lik priznaje da je mozda nekada napravio gresku i to opravdava sa "pogresi covek"... kao sve je to za ljude, ajde, sta sad, bilo nekad, idemo dalje. Upravo kao sto si i ti prokomentarisao. 

 

To je jedina paralela izmedju tebe i lika. Nadam se da sada shvatas. 

 

 

 

Just now, Bugl Khan said:

Jel probelm da se zaobilazimo u budućnosti?

Pominju ljudi ovde da postoji opcija stavljanja nekoga na ignore listu pa me slobodno stavi tu.

 

Ja nikoga nemam niti cu ikada imati nekoga na toj listi, kao sto se i necu ustrucavati da svaciji post prokomentarisem ako to zelim (ima par izuzetaka ovog pravila - prosto jer su neki ljudi energetski vampiri, pa jednostavno ne zelim nekada da im dam priliku). 

 

Ti naravno imas pravo da mi ne odgovoris ako ti se ikad opet obratim.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

@Don Juan molim te dozvoli ovo jer se zaista trudim da na normalan nacin obrazlozim. Voleo bih da je tako i sa druge strane.

 

 

Zlostavljanje dece je veoma sirok pojam. Moze biti verbalno, moze biti fizicki (batine) a moze i seksualno (pedofilija). Na ovom popularnom snimku, viralnom u nasem regionu, tema nije pedofilija. 

Ali jos jednom, nije poenta u temi, mogalo je pitanje da bude "da li ste nekada nesto ukrali u zivotu" pa da lik odgovori "mozda sam i ja nekada ukukukukukuku... pogresi covek". Poenta je u tome sto lik priznaje da je mozda nekada napravio gresku i to opravdava sa "pogresi covek"... kao sve je to za ljude, ajde, sta sad, bilo nekad, idemo dalje. Upravo kao sto si i ti prokomentarisao. 

 

To je jedina paralela izmedju tebe i lika. Nadam se da sada shvatas. 

 

 

 

Pominju ljudi ovde da postoji opcija stavljanja nekoga na ignore listu pa me slobodno stavi tu.

 

Ja nikoga nemam niti cu ikada imati nekoga na toj listi, kao sto se i necu ustrucavati da svaciji post prokomentarisem ako to zelim (ima par izuzetaka ovog pravila - prosto jer su neki ljudi energetski vampiri, pa jednostavno ne zelim nekada da im dam priliku). 

 

Ti naravno imas pravo da mi ne odgovoris ako ti se ikad opet obratim.

 

Ok. Razumijem. Isprike ako nisi ciljao na seksualno zlostavljanje djece.

Bold 1: a to je u mom slučaju loše jer?
Bold 2: Ne želim to, jer želim vidjet sve što se piše o temi koja me zanima, ko god da piše.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Ok. Razumijem. Isprike ako nisi ciljao na seksualno zlostavljanje djece.

Apsolutno nisam ciljao na to, a i nema smisla da na to ciljam. Da sam hteo da te uvredim ne bih to na taj nacin uradio, nije to moj stil. Izvinjenje prihvaceno. 👍

 

16 minutes ago, Bugl Khan said:

Bold 1: a to je u mom slučaju loše jer?

Ne lose, samo mi je bilo smesno 🙂  delovalo je kao da razumes da si pogresio (sto je dobro). Pa si se kao nespretno izvlacio, kao taj lik u toj situaciji na klipu. 

 

16 minutes ago, Bugl Khan said:

Bold 2: Ne želim to, jer želim vidjet sve što se piše o temi koja me zanima, ko god da piše.

Podrzavam, to je i moje razmisljanje - ako se sa nekim ne slazem, ne treba da ga ignorisem, jer mozda sam ja taj koji nije u pravu. 

 

Eto, nadam se da smo sada razresili sve. Oprosti i ti ako sam bio malo grublji u odgovaranju. 

Link to comment
Share on other sites

To bi bilo to što se tiče ovog SP. Ja bih samo iskoristio priliku da se zahvalim svima koji su učetvovali u diskusijama, a posebno onima koji su izdvoili vremena da nam predstave grupe i mečeve završnice. Moram posebno da se zahvalim Drugu Crnom koji je odradio lavovski deo posla.

 

Da svi budemo na okupu i 2026 🙂

 

 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bi isto zahvalio Drugu Crnom što se toliko angažirao oko PDFa za SP, Don Juanu što je otvorio našu grupu jer smo mi na ovom forumu ljenčine, McLeodu jer je opet dokazao da je Hr reprezentacija jedna od rijetkih momčadi/sportaša na koju ne djeluje njegova kletva, Antonu Samovojski tj. Cilemiletu za hrpu statistike i informacija kao i za svaki prethodni turnir, i naravno Sectoru, bez kojeg utakmice (a pogotovo pobjede) Hrvatske ne bi bile iste.

Ostale molim da ne zamjere ako sam negdje pretjerao na bilo koji način. Jbg, ne mogu bit objektivan kad je Hr u pitanju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nek' mi ostali kreatori tema ne zamere, i svi drugi koji su dali svoj doprinos, ali moram i ja "Crnog" da izdvojim i da se zahvalim na vremenu i energiji izdvojenom da opsirno, ali razumljivo i elokventno, obogati ovaj podforum za vreme WC-a, pisanjem uvoda, uvida, analiza i sl

svidja mi se kad neko tako, iz svog pera otkuca 1000 reci u upisu, izbegne uobicajena uokviravanja i ostavi neki svoj pecat u tim upisima

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...