Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

33 minutes ago, Miki28 said:

Nema ti logike da dobije ugovor od oko 52-53 na 4 godine od Lejkersa, Dallasa i tih ekipa koje imaju NTPMLE ali ti ima logike da ostane za 5 miliona manje u Denveru pa da sledece godine uzme 56-60/4 a da bude u riziku jer uzima 1+1 umesto da uzme sada i odmah te pare i obezbijedi sebe pa onda i godinu ranije moze da uzme jos jedan veci ugovor kroz par sezona? Plus sto bi taj ugovor sa nekom od ovih ekipa isao na 4 godine vrvt 3+1?

 

Vrijednost Browna je izmedju 12,4 ( odnosno tog NTMMLE ) i 15 miliona, tu se negdje krece.

 

Tim koji ima NTPMLE a nije preko luxury taxa mogu da ponude ugovor na 4 godine pocetnu 12.4 miliona $ uz 5% puvecanje za svaku sledecu sezonu sezonu. Dakle u primjeru Browna i recimo Lejkersa/Dalasa

1. 12.4 mil $

2. +5% 13.02 mil $

3. +5% 13.67 mil $

4. +5% 14.35 mil $

_______________

=53.44 miliona $ na 4 sezone

 

Hjuston ide po FVV, ide po Brooksa i s obzirom da je Barnes dobio 54/3 od Kingsa, Hjuston ce ici po Kuzmu ali u S&T najvjerovatnije jer ne mogu svu 3 da dovedu sa prostorom koji imaju s obzirom da ce FVV imati ogromnu platu.

 

edit evo sad vidim da Pacersi imaju interesovanje. Oni imaju oko 30 miliona prostora, zainteresovani su za Strusa tako ako ima istine u tim navodima od Steina da ce ponuditi za Strusa 48/3 onda Brown ce tu ici oko tih 15 miliona koliko mu Marks predvidja kao max cijenu na trzistu za 1 godinu ugovora.

A ok, nisam znao da Lejkersi odmah mogu da mu ponude multi-year deal, to već menja stvari. Mislio sam da mogu da ga potpišu na samo jednu sezonu kao Nuggetsi. U svakom slučaju, i dalje bih bio iznenađen ako završi u Lejkersima, samo dosta manje. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darko said:

A ok, nisam znao da Lejkersi odmah mogu da mu ponude multi-year deal, to već menja stvari. Mislio sam da mogu da ga potpišu na samo jednu sezonu kao Nuggetsi. U svakom slučaju, i dalje bih bio iznenađen ako završi u Lejkersima, samo dosta manje. 

Da, timovi koji imaju prostora da ponude NTPMLE mogu da ponude duzinu ugovora do 4 godine.

Timovi koji imaju TPMLE mogu da ponude duzinu ugovora do 3 godine.

 

Salary cap je 136 miliona $

Luxury tax je 165 miliona $

1st apron je 7 miliona preko luxury taxa ( u ovoj sezoni 172 miliona $ )

2nd apron je 17.5 preko luxury taxa ( u ovoj sezoni 182.5 milioma $ ).

 

Kada si preko salary capa a nisi u luxury taxu onda imas NTPMLE.

Kada si preko luxury taxa onda inas TPMLE osim kada si preko 2nd aprona, tada nemas uuopste mid level exception.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Miki28 said:

Nema ti logike da dobije ugovor od oko 52-53 na 4 godine od Lejkersa, Dallasa i tih ekipa koje imaju NTPMLE ali ti ima logike da ostane za 5 miliona manje u Denveru pa da sledece godine uzme 56-60/4 a da bude u riziku jer uzima 1+1 umesto da uzme sada i odmah te pare i obezbijedi sebe pa onda i godinu ranije moze da uzme jos jedan veci ugovor kroz par sezona? Plus sto bi taj ugovor sa nekom od ovih ekipa isao na 4 godine vrvt 3+1?

 

Vrijednost Browna je izmedju 12,4 ( odnosno tog NTMMLE ) i 15 miliona, tu se negdje krece.

 

Tim koji ima NTPMLE a nije preko luxury taxa mogu da ponude ugovor na 4 godine pocetnu 12.4 miliona $ uz 5% puvecanje za svaku sledecu sezonu sezonu. Dakle u primjeru Browna i recimo Lejkersa/Dalasa

1. 12.4 mil $

2. +5% 13.02 mil $

3. +5% 13.67 mil $

4. +5% 14.35 mil $

_______________

=53.44 miliona $ na 4 sezone

 

Hjuston ide po FVV, ide po Brooksa i s obzirom da je Barnes dobio 54/3 od Kingsa, Hjuston ce ici po Kuzmu ali u S&T najvjerovatnije jer ne mogu svu 3 da dovedu sa prostorom koji imaju s obzirom da ce FVV imati ogromnu platu.

 

edit evo sad vidim da Pacersi imaju interesovanje. Oni imaju oko 30 miliona prostora, zainteresovani su za Strusa tako ako ima istine u tim navodima od Steina da ce ponuditi za Strusa 48/3 onda Brown ce tu ici oko tih 15 miliona koliko mu Marks predvidja kao max cijenu na trzistu za 1 godinu ugovora.

Polazim od toga da mu je Denver broj 1 destinacija ako ignorisemo finansijsku stranu. Ako je to tačno onda nema neke logike da potpise za drugi tim za NTPMLE jer bi na četiri godine to negde izaslo na istu sumu kao kod Denvera. 

Link to comment
Share on other sites

Poznata je ljubav igraca i fransiza. Niko od njih ne igra za pare, ne zanima ih da se obezbijede.

 

50tak miliona sada i garantovan ugovor ili 7 miliona sada i usmeno obecanje da ces sledece ljeto dobiti tih 50tak miliona. 

 

Treba pitati Bugija i IT sta misle o tome? Moze i Schrodera, Harrella i jos dosta njih. 

 

Povrede u NBA apsolutno ne uticu na razmisljanje igraca.

 

Ajde da razumijem da je razlika u nekih 30,40,50 miliona pa da rizikuje ali izmedju 53 u naredne 4 sezone i evo optimalno 67 miliona u narednih 5 sezona a rizikujem u startu jer nemam dugogodisnji ugovor, znam sta bi 99% njih izabralo. A pritom u toj 4 ili 5 godini ugovora sa Denverom, kod druge ekipe mogu mogu dobiti jos veci garantovan ugovor🤔

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Milko Miller said:

Polazim od toga da mu je Denver broj 1 destinacija ako ignorisemo finansijsku stranu. Ako je to tačno onda nema neke logike da potpise za drugi tim za NTPMLE jer bi na četiri godine to negde izaslo na istu sumu kao kod Denvera. 

S'tim sto u prvom slucaju dobija odmah siguran ugovor, dok bi od Denvera dobio delic istog ove godine i obecanje da ce biti isplacen naredne. Za tih godinu dana moze da se ozbiljnije povredi, odigra katastrofalnu sezonu + jos gomila nekih stvari koja moze da ga zadesi.
Bez obzira sto bih svakako voleo da ostane, ne vidim logiku gde se on opredeljuje za takvo kockanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sombor Shuffle said:

S'tim sto u prvom slucaju dobija odmah siguran ugovor, dok bi od Denvera dobio delic istog ove godine i obecanje da ce biti isplacen naredne. Za tih godinu dana moze da se ozbiljnije povredi, odigra katastrofalnu sezonu + jos gomila nekih stvari koja moze da ga zadesi.
Bez obzira sto bih svakako voleo da ostane, ne vidim logiku gde se on opredeljuje za takvo kockanje.

Koliko znam Denver može da mu ponudi 1+1 (player option), što znači da mu je u najgorem slučaju zagarantovana plata na dve godine. Ali slažem se, ne očekujem da ostane u Denveru, ipak je to rizik. Mada mislim da će mu neko ponuditi veći ugovor po više od 15 milki po sezoni, tipa Houston ili San Antonio. U svakom slučaju, Lejkersi su u igri, samo ne znam kako bi platili njega, Riversa, Hachimuru i DLoa. 

 

Videćemo sutra ja mislim.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Darko said:

U svakom slučaju, Lejkersi su u igri, samo ne znam kako bi platili njega, Riversa, Hachimuru i DLoa. 

 

Videćemo sutra ja mislim.

Lako. Za svakog od navedenih imaju Bird rights.

 

Cak mogu da imaju Lebron, AD, Reaves, Rui, DLo, Brown, Vando, Schroder i jos par veterana tipa Gordon.

 

Oni trenutno imaju Lebrona, AD, Vanda i klince. To je nekih 100-105 miliona a salary cap 136 i luxury tax 165 miliona. Za Reavesa, Ruija su stavili QO sto znaci da sve mogu da izjednace a za DLo isto imaju bird rights i mogu da mu ponude najvise. I preko te 3 imaju NTPMLE plus bi-anual exception koji mogu na Schrodera da stave od nekih 4.5 miliona i onda minimalce.

 

Reavesu Lejkersi direktno mogu ponuditi nekih 53 miliona/4 ali s obzirom na jedno pravilo, zvano Arenas rule, Lejkersi mogu da izjednace svaku ponudu neke druge ekipe koja ima prostora u capu ( SA, Hjuston, Juta i jos nekoliko ). 

E sad ono sto je zanimljivo da maximum koji te ekipe mogu dati jeste nekih 100/4 ali tako da struktura tog ugovora bude:

U 1 godini visina NTPMLE ( dakle oko 12 miliona )

U 2 godini uvecanje 5% 

A u 3 i 4 da bude drasticno uvecanje i da Reves ima nekih 70tak miliona u te poslednje 2 godine ugovora ( to se zove poision pill ugovor ). To ce Lejkersi bez problema prihvatiti jer na ugovorima trenutno nemaju nikog posle 2024/25 sezone, ide se sada all in.

Sto se Ruija tice, njegova cijena se krece u rangu Brown-a ali Lejkersi za njega ne moraju da daju NTPMLE jer imaju Birds rights ali i prostora u capu.

DLo ide poslednji jer i ako udju u luxury tax s obzirom da imaju njegov Bird rights onda mogu da udju u luxury tax koliko god zele ( pritom DLo ce biti dobra plata za buduce trejdove ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Harden u LAC ima rezona sa njegove strane, ali nzm sta Klipani mogu da ponude, tj koji paket. Mozda Mann, Powell, Morris i koji pik.

 

Interesuje se i Majami, navodno. Oni vec imaju sta da ponude, jer je dosta igraca sebi podiglo rejting nakon odlicne sezone i jos boljeg plejofa.

 

In other (sad?) news, Hjuston frontrunner da uzme Kuzmu.

 

https://basketball.realgm.com/wiretap/272200/Rockets-Emerge-With-Edge-In-Signing-Kyle-Kuzma

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 said:

Lako. Za svakog od navedenih imaju Bird rights.

 

Cak mogu da imaju Lebron, AD, Reaves, Rui, DLo, Brown, Vando, Schroder i jos par veterana tipa Gordon.

 

Oni trenutno imaju Lebrona, AD, Vanda i klince. To je nekih 100-105 miliona a salary cap 136 i luxury tax 165 miliona. Za Reavesa, Ruija su stavili QO sto znaci da sve mogu da izjednace a za DLo isto imaju bird rights i mogu da mu ponude najvise. I preko te 3 imaju NTPMLE plus bi-anual exception koji mogu na Schrodera da stave od nekih 4.5 miliona i onda minimalce.

 

Reavesu Lejkersi direktno mogu ponuditi nekih 53 miliona/4 ali s obzirom na jedno pravilo, zvano Arenas rule, Lejkersi mogu da izjednace svaku ponudu neke druge ekipe koja ima prostora u capu ( SA, Hjuston, Juta i jos nekoliko ). 

E sad ono sto je zanimljivo da maximum koji te ekipe mogu dati jeste nekih 100/4 ali tako da struktura tog ugovora bude:

U 1 godini visina NTPMLE ( dakle oko 12 miliona )

U 2 godini uvecanje 5% 

A u 3 i 4 da bude drasticno uvecanje i da Reves ima nekih 70tak miliona u te poslednje 2 godine ugovora ( to se zove poision pill ugovor ). To ce Lejkersi bez problema prihvatiti jer na ugovorima trenutno nemaju nikog posle 2024/25 sezone, ide se sada all in.

Sto se Ruija tice, njegova cijena se krece u rangu Brown-a ali Lejkersi za njega ne moraju da daju NTPMLE jer imaju Birds rights ali i prostora u capu.

DLo ide poslednji jer i ako udju u luxury tax s obzirom da imaju njegov Bird rights onda mogu da udju u luxury tax koliko god zele ( pritom DLo ce biti dobra plata za buduce trejdove ).

 

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svakako treba pokrenuti kurseve na fakultetima za ucenje CBA.

 

Harden je uzeo Player Option i sada svi samo pricaju kako je to uvod u trejd.

Sad sam video neki 3 way trade deal gde se pominju Kajri i Harden....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@40Wins jel se to ide na 50 wins?

 

 

Miki jos svarujem da smo produzili HBa, isao sam da gledam kako je promasio za pobedu protiv tima koji ga je sutnuo, evo ne znam boga mi sta nam znaci sto je fin momak na mestu kad ce da proda opet kad je tesko.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...