Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Tako nekako, Bože zdravlja, da ih povrede zaobiđu, biće Denver još bolji. Verovatno će još malo proširiti rotaciju i imaće za godinu dana iskusnije klince i belog Browna.

GS (pa i Suns) mi liče na one sklepane timove Houstona sa Barkilijem i Pipenom, ili na LAL sa Melounom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milko Miller said:

Ako Brown ostaje samo povrede mogu da zaustave Denver u zapadu. 

I ja mislim, potcenjuju se Nuggetsi. Mlado jezgro (Jokić je najstariji sa 28), a već šampioni. Najbolje igračke godine im tek nadolaze. Takođe, veoma uigran tim, što ne treba potcenjivati.

 

Lejkersi mogu biti problem ako reše da se istroše i plate taksu na luksuz (Reaves, Hachimura, pa free agents). Moguće je da će uzeti taj rizik pošto mislim da LeBron pali sledeće sezone, igraće gde mu je sin (jedino ako ga Lejkersi draftuju). Mada treba uzeti u obzir da su im dva najbolja igrača u godinama i skloni povredama, i da im je karijera u silaznoj putanji.

 

Heat isto može biti zajeban ako dovedu Lillarda. I mislim da im Jović može biti taj X faktor, košarka zrači iz njega. Mada po meni on bi trebao igrati četvorku a ne peticu.

 

Za ostale nemam poverenja. Boston će i dalje imati problem sa organizacijom igre, Milwaukee će najverovatnije izgubiti par ključnih igrača. Golden State je suviše star tim, takođe u silaznoj putanji.

 

U svakom slučaju, najbolje da se donosi zaključak po završetku free agency.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Ih, izvinite Bodo i Francis, zaboravih na Sanse. Meni su i dalje tim bez balansa i klupe, videćemo šta će uraditi u free agency. Ako reše da se razbacuju sa parama da bi napravili konkurentan tim, mogu biti problem Nuggetsima. Ali opet, prednost je na strani Nuggetsa.

 

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Prica da niko nema sanse protiv njih je upravo ono suprotno od podcjenjivanja. 

Pa i ja mislim da samo povrede mogu da zaustave Denver ako Brown ostane, meni su apsolutni favoriti. Što ne znači da drugi timovi nisu bez šansi. Uostalom, da sačekamo kraj free agency pa da vidimo.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

Pa i ja mislim da samo povrede mogu da zaustave Denver ako Brown ostane, meni su apsolutni favoriti. Što ne znači da drugi timovi nisu bez šansi. Uostalom, da sačekamo kraj free agency pa da vidimo.


Jedina ekipa za koju se u zadnjih 15 godina moglo reci da je apsolutni favorit za titulu je GSW s Durantom. Denver nije ni blizu nivoa te ekipe. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Jedina ekipa za koju se u zadnjih 15 godina moglo reci da je apsolutni favorit za titulu je GSW s Durantom. Denver nije ni blizu nivoa te ekipe. 

Ok, ta ekipa je baš bila opaka, mada nisu bili daleko od ispadanja od Rocketsa. Nije mi namera da poredim Nuggetse sa njima, ali meni jesu apsolutni favoriti za ovu sezonu, ili možda bolje rečeno - veliki favorit umesto apsolutni. Znam, mišljenja su kao dupe, svako ima svoje. A ovo je moje. 

Link to comment
Share on other sites

Prvo će Nagici morati da pokažu da su zadržali fokus iz ove sezone. Ta rešenost i usmerenost ka cilju su im donele pobede u finom broju neizvesnih mečeva. Pored toga, biće pod mnogo većim pritiskom. Gde god budu gostovali svi će kidisati na prvake, svaka lošija partija će se detaljno analizirati u medijima, mrzeće ih navijači timova koji se smatraju takmacima za vrh...

 

Ako zadrže glad za rezultatom i uspeju da prošire rotaciju kako bi spremni dočekali plej-of, naravno da će biti ozbiljan favorit. Ne i jedini. Ali, to je baš daleko.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Ok, ta ekipa je baš bila opaka, mada nisu bili daleko od ispadanja od Rocketsa. Nije mi namera da poredim Nuggetse sa njima, ali meni jesu apsolutni favoriti za ovu sezonu, ili možda bolje rečeno - veliki favorit umesto apsolutni. Znam, mišljenja su kao dupe, svako ima svoje. A ovo je moje. 


Pa da, upravo ta serija s Rocketsima 2018. najbolje pokazuje koliko je ustvari tesko odbraniti titulu cak i kad si talentom debelo superioran naspram ostatka lige. Prije njih je i Heat s Jamesom na vrhuncu pisao krv za b2b titulu (nisu ipak bili nivo tog GSWa, takvih ekipa je mozda jos svega par u historiji moderne kosarke). Mnogo zajebano no Denver svakako ima i vise nego dobru sansu.

 

Kad bih birao jednog favorita u uslovima gdje su sve ekipe potpuno zdrave, izabrao bih Clipperse. Oni imaju apsolutno kompletnu ekipu bez nekih izrazenih mana, vrhunsku prvu i drugu opciju sa strasnom rotacijom okolo. “Mali” problem je upravo to zdravlje nosioca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Pa da, upravo ta serija s Rocketsima 2018. najbolje pokazuje koliko je ustvari tesko odbraniti titulu cak i kad si talentom debelo superioran naspram ostatka lige. Prije njih je i Heat s Jamesom na vrhuncu pisao krv za b2b titulu (nisu ipak bili nivo tog GSWa, takvih ekipa je mozda jos svega par u historiji moderne kosarke). Mnogo zajebano no Denver svakako ima i vise nego dobru sansu.

 

Kad bih birao jednog favorita u uslovima gdje su sve ekipe potpuno zdrave, izabrao bih Clipperse. Oni imaju apsolutno kompletnu ekipu bez nekih izrazenih mana, vrhunsku prvu i drugu opciju sa strasnom rotacijom okolo. “Mali” problem je upravo to zdravlje nosioca. 

 

Ja se generalno slazem da se "nugetlije" pomalo suvise uzdizu medju ovdasnjom rajom, ali ako ima jedan tim koji ne moze da pripreti Denveru, to je LAC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...