Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

ma nebitno, ionako nije bio u prvom planu, 20-21 godinu tada. samo pokušavam da se prisetiom ko je gde bio. prilično slična ekipa ali različita za čavu i trenera (i marc gasola, mada ni valanciunas/poeltl nije za bacanje) @gggggggg

1 minute ago, DameTime said:

Ali da sad izvadiš Jokića i ovom Denveru dovedeš npr. Janisa, ne verujem da bi ih išta više pogurao ka prstenu nego Nikola. 

 

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

nije nemoguće. međutim, to bi značilo da jokić nije to za šta se izdaje, pošto je derozan ta nek treća klasa nba veličina a raptorsi su uzeli titulu kada je u zamenu došla prva klasa,  aka čavo ledeni.

 

Upravo to, Reptorsi su bili to što su bili prvenstveno zato što su Degroznom drastično opadale brojke.

 

Jokić igra čak i bolje u plejofu.

 

E sad, jedino da prebacimo "loptu" na ostale i da se raspadnu bar 2-3 člana postave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tako nekako. nisam ja napao jokica, kao sto su odredjene drugarice, a one ce se same prepoznati, pomislile

nemam neko cvrsto misljenje kakva je ova nuggets posada ali ce definitivno zavisiti od performansa murrayja, mpjra, drug odronovog buraza i ostalih manje ili vise bitnih pomocnika

 

ni chavo ne bi uzeo titulu sa raptorsima da se klejo i durant nisu skrshili. kontekst je vazan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni je Jokić upravo to za šta se "izdaje" godinama - jedan od najboljih napadača koje je ova igra videla. Problem je što je defanzivno ne baš sjajan, nikakav rim protector, plus igra na poziciji koja i najviše utiče na timsku odbranu. Sve to ipak funkcioniše u regularnoj sezoni, kada odbrane nisu na maksimumu i uglavnom se i ne spremaju specijali pred svaku utakmicu jer je ritam takav da se nema vremena. 

Kad dođe plejof (pa i sad pred plejof kad svaka utakmica znači mnogo), njegova tromost i neatletičnost u odbrani mnogo više se mogu eksploatisati, jer su protivnici pripremljeniji, sve mane su prostudirane do tančina... Takođe, u napadu je mnogo lakše zaustaviti ekipu koja zavisi od sporog centra (npr. udvajanjem) i nema drugog All Star igrača niti pouzdanu opciju generalno. Mari deluje kao da je igra u bablu bila highlight njegove karijere, deluje lošije od mnogih rezervi iz drugih ekipa (npr. Pul), MPJ je izrastao u običnog 3&D igrača, samo bez D, Gordon totalno zavisi od Jokićevih asistencija. 

Deluje da su ograničeni k'o SNS glasači, ali ajd' da sačekamo i ovaj PO.

Više je ovo moj strah da naš BinSr ne ostane u istoriji zapamćen kao jedan od najprecenjenijih igrača ikada, s obzirom na MVP titule. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

ma nebitno, ionako nije bio u prvom planu, 20-21 godinu tada. samo pokušavam da se prisetiom ko je gde bio. prilično slična ekipa ali različita za čavu i trenera (i marc gasola, mada ni valanciunas/poeltl nije za bacanje) @gggggggg

 

:lol_2:

 

Ili bilo koji visoki koji igra odbranu bolje od njega, a nije baš neki izbor takvih superstarova - Embiid, Janis, AD. Poenta ostaje ista, da eventualni neuspeh Denvera u PO ne bi dovodio do zaključka da Jokić nije nešto za šta se izdaje.

 

3 minutes ago, uini said:

tako nekako. nisam ja napao jokica, kao sto su odredjene drugarice, a one ce se same prepoznati, pomislile

 

Druga stvar je ovo bezobrazno podmetanje, lepo sam napisala da mi je jasno da ga nisi napao, samo kažem kako poređenje ne stoji.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Pusti rostereeee, vini d pu 😄 The point is kad je namešten supporting cast i kad timska odbrana perfektno šljaka, Kawhi je tu legao savršeno i pogurao ih do prstena. Ali da sad izvadiš Jokića i ovom Denveru dovedeš npr. Janisa, ne verujem da bi ih išta više pogurao ka prstenu nego Nikola. 

 

Zadnje vreme dolazi ako ja treba da pišem pozitivno o Jokiću ovde (iako razumem da ga ti nisi napao ili bilo šta slično)...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, displejnejm said:

Više je ovo moj strah da naš BinSr ne ostane u istoriji zapamćen kao jedan od najprecenjenijih igrača ikada, s obzirom na MVP titule. 

 

ostace zapamcen kao jedan od najboljih napadaca u istoriji i kao jedan ako ne i najbolji dodavac u istoriji.

 

nece biti ni prvi ni poslednji sa mvp trofejom i bez titule.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije toliki problem Jokiću rim protection, telesina je i prepametan, sinoć je imao odličnih odbrambenih reakcija na obruču i finih blokada. Problem je što nije dovoljno brz i vertikalan da brani pnr iskakanjem na beka jer sve brani u dropu i tu ekipe koje imaju dobre midrange šutere a koji znaju da prepoznaju i da ne može da stigne na rollera (ko je rekao Sunsi) mogu da ga izbuše bez problema.

 

Ali Jokić je najmanji problem, apsolutno sam siguran da može do titule čak i sa ovakvim supporting castom ako ostali isporuče svoje zadatke na nekom optimalnom nivou. Dakle, ne traži se bubble Murray jer takav igrač je samo hipotetika i nezaustavljiv ali ne možda da prođe ni ova verzija koja više priliči nekom 6th man gunneru nego punokrvnom starteru. MPJ i Gordon su limitirani igrači, svako u svom reonu, dakle najviše zavisi od toga kakav će se Murray pojaviti kao što je neko lepo jutros primetio.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ja sam optimista sto se tice Denvera...ici ce to kako treba. Dobro je upasti u krizu pred PO, mnogo bolje nego u sredini samoga. Taman mogu sami sebi par samara pred ogledalom opaliti i zapitati se wtf!? ;)
Jokara, kakav god da je...doprinosi i defanzivno. Ne kao neki elitni igraci, ali opet je tu. Bilo koja ekipa koja pretenduje na najvise, MORA da ima para igraca koji su se zapalili...to je must!

Bez toga, nema titule ili dalekog dometa.

Jedva cekam PO... :)

Edited by cabke
Link to comment
Share on other sites

Toronto je osvojio titulu zbog Kavaj, ali zimski trejd za Gasola je takođe mnogo važan potez. 

Ja mislim da je MPJ super igrač i čak sam bio jedan od retkih koji je branio njegov ugovor, ali on nije dobar fit za Denver, on , KCP ili Gordon moraju out

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se precenjuje značaj Gasola za tu Raptors titulu, on je već tad bio na putu bez povratka ka penziji, imao je neke skandalozne procente šuta ali si makar morao da mu izlaziš na šut iako je promašivao skoro sve. Svakako da je značio, al važniji su bili Lowry, Siakam, Van Vleet pa možda i Ibaka. Bez Kawhia a sa nekim igračem nivoa DeRezona ili čak malo boljim bi ispali maksimalno u drugoj rundi Istoka. 

 

Doduše, Gasol je izveo goat potez sa onim cepanjem flajke vina na eks tokom proslave, svaka čast.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja mislim da se precenjuje značaj Gasola za tu Raptors titulu, on je već tad bio na putu bez povratka ka penziji, imao je neke skandalozne procente šuta ali si makar morao da mu izlaziš na šut iako je promašivao skoro sve. Svakako da je značio, al važniji su bili Lowry, Siakam, Van Vleet pa možda i Ibaka. Bez Kawhia a sa nekim igračem nivoa DeRezona ili čak malo boljim bi ispali maksimalno u drugoj rundi Istoka. 

 

Doduše, Gasol je izveo goat potez sa onim cepanjem flajke vina na eks tokom proslave, svaka čast.

 

goat potez je bilo svako iskakanje na kureta i to izvan linije za tri, gde se kure prilicno zbunjuvao.

 

bez gasola verovatno nema titule za raptorse.

..

jokic kad bi to mogao, denver bi bio favorit za titulu, kakav durant.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

jokic kad bi to mogao, denver bi bio favorit za titulu,

Pomoglo bi i kada bi Marej, MPJ, Gordon bili na nivou

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Lowry, Siakam, Van Vleet

Ja u Jokića uopšte ne sumnjam da će kidati kao sinoć ili u prethodnim PO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...