Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Jesu Lejkersi sada dosta jaci, ali ih ceka dosta stresan i naporan period u smislu da tek treba da izbore plejof, a to nece biti lako.

 

I mada sam siguran da bi recimo Denver radije u prvoj rundi izasao na megdan Portlandu npr, nisam siguran ni da je Lejkersima omiljen protivnik za prvu fazu bas Denver.

 

Finiks naravno da niko ne zeli da vidi, ali tu mogu da vidim Voriorse kako bacaju madjiju i dobijaju ih na guzove.

 

Sakramento na papiru izgleda kao najpozeljniji, ali me uopste ne bi iznenadilo da budu nagazna mina. 

 

Njima ce zapravo odgovarati skracivanje rotacija... a i nemaju sta da izgube.

 

Dalasu uopste ne verujem. Irving vec duze vreme uglavnom nestane u plejofu a Luka mislim da nece imati izdrzljivosti da odvuce ovaj tim dalje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Denver je mozda kesa u ali kad udare na tvrdo i gde taj neko to moze da iskoristi.

 

Lakersi nisu u istoj stratosferi sa njima, mislim da bi ih bez Jokica opucali sa pola gasa. Ljudi su podmazani kao ferari u odnosu na ove Lakerse koji su varburg ali ih vozi neki Lalatovic pa se nada ce ludilo i bela dama odraditi posao...

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Ljudi su uhvatili narativ koji USA mediji furaju da Lejkersi imaju neke šanse u PO. Narativ koji se gura zbog čiste gledanosti i popularnosti Lejkersa.

Oni se jesu pojačali, ali i dalje igraju očajno. Druga stvar nije Denver samo Jokić .

MPJ igra sezonu koja je iznad svih očekivanja, zrelo , forsira ono u čemu je najbolji, ne forsira, mnogo je popravio odbranu.

Džamal će u svakoj seriji u bar 1-2 tekme nekog da uništi.

Jokića nema ko da čuva u Lejkersima. AD ne može, ni ostali isto ne mogu.

 

Dakle, ako mene pitate pre bih Lejkerse nego Minesotu npr. i u tom duelu posle laganih 2:0 u Denveru i +20 prednosti u trećoj četvrtini trećeg meča očekujem da se Lebron/AD uhvati za zglob i da to bude to.

 

Lakersi su nakon trejdova, kompletni naravno, poprilicno zajebana ekipa sa 2 cista NBA superstara. Mozda Lakersi ne mogu branit Jokica al isto tako ni Denver nema igraca koji ce branit Davisa. Prije bih se ipak pouzdao da ce Davis koliko toliko zaustavit Jokica nego da ce Jokic njega moci i pogledom ispratiti. Gordon nema dimenzije za Davisa, a plus ima Brona da cuva. Kako god okrenes, Lakersi bi u toj seriji imali 2 od 3 najbolja igraca i to je uvijek ozbiljan faktor. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Lakersi su nakon trejdova, kompletni naravno, poprilicno zajebana ekipa sa 2 cista NBA superstara. Mozda Lakersi ne mogu branit Jokica al isto tako ni Denver nema igraca koji ce branit Davisa. Prije bih se ipak pouzdao da ce Davis koliko toliko zaustavit Jokica nego da ce Jokic njega moci i pogledom ispratiti. Gordon nema dimenzije za Davisa, a plus ima Brona da cuva. Kako god okrenes, Lakersi bi u toj seriji imali 2 od 3 najbolja igraca i to je uvijek ozbiljan faktor. 

Po toj logici Lakersi su favoriti za titulu jer protiv svakog onda imaju 2/3 najbolja igraca.

 

U realnosti je Jokic trenutno veca sila od Lebrona i AD zajedno...

 

Ali i to je sekundarno u odnosu na samu igru, navike, cvrstinu....

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, LordOfTerror said:

Po toj logici Lakersi su favoriti za titulu jer protiv svakog onda imaju 2/3 najbolja igraca.

 

U realnosti je Jokic trenutno veca sila od Lebrona i AD zajedno...

 

Ali i to je sekundarno u odnosu na samu igru, navike, cvrstinu....


Klupa Denvera je totalni raspad. 
Reggie Jackson je senka nekadasnjeg igraca, Bruce Brown ajde da prodje kao neki motor druge petorke koji ima poene u rukama, sve ostalo - Jeff Green, Vlatko, Christian Braun, Thomas Bryant teski lesevi i nema od klupe gotovo sigurno nikakvog doprinosa. Lejkersi tu imaju, iako ni njihova klupa nije dobro selektirana, osetljivu prednost za tih 7-10 minuta borbe gde ce svaki kos biti presudan. 

Prve petorke su tu negde i mislim da se ne sme zanemariti da Denver nema gotovo nikakvu ispomoc sa klupe. To vazi i za 80% drugih potencijalnih play off parova.

Bio bi to zaista cool duel - pa da vidimo i tih 35/15 Davisa koga Jokic ni pogledom ne moze ispratiti. Za Jokaru mi se cini da ce odigrati play off za anale, toliko je dominantan da za njega odbrane jednostavno nema. Kako ce ga drugi ispratiti - to ce odrediti i Denverov put u play offu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Jeff Green, Vlatko, Christian Braun, Thomas Bryant teski lesevi i nema od klupe gotovo sigurno nikakvog doprinosa.

Lesevi? Ala druze...

Ova druga postava je jedno 5 puta kvalitetnija u odnosu na onu kada je Denver igrao finale zapada.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, cabke said:

Lesevi? Ala druze...

Ova druga postava je jedno 5 puta kvalitetnija u odnosu na onu kada je Denver igrao finale zapada.
 


Gledao sam 60ak utakmica Denvera ove sezone (nisam brojao ali bi rekao da je to to). Stojim cvrsto iza svega recenog, narocito kada vidim da Malone pokusava da instalira raspalog Jacksona kao primarnog kreatora u drugoj postavi. Imam utisak da to nije samo pokusaj no trajno resenje. Pusti Uncle Jeffova kucanja bez odbrane, gledaj da sutira 24% spolja uz dosta veliki potrosnju lopti, svi ostali su bukvalno lesevi protiv ozbiljnih postava i svaka druga petorka ih lomi redovno vec u regularnoj sezoni.

I da, Bryant posle povrede nije vise isti igrac kao sto je bio. U njega sam imao bas veliku nadu kada je dosao.

Link to comment
Share on other sites

Ima sreće Ja što Stern nije više među živima a samim tim i na čelu NBA

 

Ako se nekome ne ulazi na tw da pročita do kraja :

Quote

“I go speak to him and say, ‘Why’d you do me like that?’. [Stern said,] ‘…Do you want to be in the streets, or do you want to be in the NBA? You’re f-—g with a corporation now… I know who you with. I know where you live at. I know when you close your eyes...’ …That’s when I knew the NBA was f—-g with the feds.”

Everybody got like six or seven games. I go speak to him and say, ‘Why’d you do me like that?’ ” Anthony said on Million Dollaz Worth of Game. “[Stern said,] ‘Your rap sheet. Do you want to be in the streets, or do you want to be in the NBA? You’re f—ing with a corporation now. You’re going to leave that alone. I know who you with. I know where you live at. I know when you close your eyes. I know when you wake up. And I know what [your friends] are doing. Either tell them to stop or you have to cut them off.’

“And I’m like, ‘Damn.’ That’s when I knew the NBA was f—ing with the feds. He told me, ‘I got to make an example out of you. I know you. I know who is doing what.’ I get it. ‘If I am giving you $100 million, then I need to know everything.’ I didn’t understand that in that point in time. It took me to get older to say, ‘That makes sense.’ ”

 

Edited by Урош19
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Horium said:

 

🤨 Jeste, bas se Bostonlija kao LoT potresao oko Karija.

Uf gde sam ja Bostonlija 😁

 

Samo smatram da su najjaci na Istoku i to by far. 

 

Ovo je njihova sezona. Obicno ta sezona posle NBA finala je titula ili raspad...

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Gledao sam 60ak utakmica Denvera ove sezone (nisam brojao ali bi rekao da je to to). Stojim cvrsto iza svega recenog, narocito kada vidim da Malone pokusava da instalira raspalog Jacksona kao primarnog kreatora u drugoj postavi. Imam utisak da to nije samo pokusaj no trajno resenje. Pusti Uncle Jeffova kucanja bez odbrane, gledaj da sutira 24% spolja uz dosta veliki potrosnju lopti, svi ostali su bukvalno lesevi protiv ozbiljnih postava i svaka druga petorka ih lomi redovno vec u regularnoj sezoni.

I da, Bryant posle povrede nije vise isti igrac kao sto je bio. U njega sam imao bas veliku nadu kada je dosao.

Ja nisam 60, ali sam oko 30-ak pogledao.
Po meni je Kristijan Braun fenomenalan clan druge postave. Jedan od bas zahvalnih igraca koji bas moze da odigra finu odbranu. Deda Green nema neki sut, ali je fenomenalna opcija za kontre. Covjek leti po terenu. I sto kazes da pustim "kucanje bez odbrane"...u dosta slucajeva je to direktan rezultat dobrog istrcavanja kontre ili Nikolinih genijalnih pasova. Sto se tice Redzija, ne bih ga bas tako ispljuvao i mislim da je pristojna opcija za drugu postavu. U PO se rotacija svejedno skrati jos tako da Denver ima finu grupu radnika koja moze da dogura. 
Nema tog LA,GSW hajpa oko njih sto im moze samo biti od koristi. U svakom slucaju ce biti bas dobar i zanimljiv PO. Jedva cekam... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...