Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

@displejnejm sve ce zavisi ko ce sa kim igrati. 

Npr za Lejkerse su nocna mora Klipani i Sunsi ali GS resavaju a mislim da bi i Denver, bez zajebancije. 

 

GS je ocajan cijele sezone u gostima, to nije pitanje prekidaca. Ima mnogo mana u toj ekipi, mogu na neko ludilo Stepha i Klaya da zatrpaju protivnika ali protiv ozb ekipe 4 puta ne vjerujem. 

 

Memfis nema nista od njih, ovo ce zestoko da uzdrma ekipu a imaju ekipa na zapadu koji su im bas nepovoljan matchup.

 

Sunsi su no1 favorit bez dileme jer niko nema toliko individualnog talenta kao oni a klupa se u PO skracuje, svakako da i tu imaji ponesto da ubace i mijenjaju po potrebi.

 

Denver ide dokle ih Jokic nosi s tim da ce gledati ekipe da limitiraju ostale a puate Jokica da ih dobije. Klipani mislim da imaju tijela sada za ozb borbu sa njima, Sunsi imaju vise indivdualnih resenja. 

GS nema sta da trazi sa njima ukoliko budu zdravi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma dobro tabela, ali svi znamo 99% da je Dok Rivers prevara, znači Fila out :smiley53:, a GSW jesu šampioni i realno favorit za titulu (jedan od) ako se skrpe svi. 

@Miki28,slažem se, zaboravio sam na mečape, to takođe može baš da utiče. I znam za Ža da je mnogo teško da se izvuče iz sranja koje je napravio tako brzo, mislim i na njega samog i na ekipu kao celinu. 

Nego, zna li ko zašto Vanderbilt nije išao na Vanderbilt?🤔

Edited by displejnejm
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

@displejnejm Mnogo je manje diskutabilan nego ova tvrdnja da je klanica na Zapadu odraz kvaliteta, kad pogledaš rekorde tih ekipa. Za plejin mesto se recimo kolju LAL, PTB i Juta što su ekipe koje otprilike ludom srećom povežu dve pobede. Sve je to lepo u teoriji za LAL, GSW ali tabela kaže nešto drugo. I opet si došao do 5 vs 3 ekipe na Istoku što i nije neka razlika kad uzmeš u obzir jačinu Milvokija, Bostona pa i File u koju svi sumnjaju a imaju MVP kandidata i Hardena koji igra odličnu sezonu. 

Slazem se ali problem kod Portlanda je manjak talenta oko Dame dok kod Lejkersa i GS je pitanje zdravlja. 

Steph i Klay su sposobni da zatrpaju svakog i recimo sa Sunsima bi isli u 7 utakmica ali npr protiv Denvera ili LA max 6 jer jednostavno nemaju resenja za Jokica i AD ako su im zdeave ekipe.

 

Lejkersi imaju brutalnu ekipu ako su zdravi ali naravno da je to ako veliko pitanje. 

Za AD jednostavno nema cuvara a Lebron je Lebron. Ipak Lejkersi ako nalete na Sunse ili Klipane cao dovidjenja..

2 minutes ago, displejnejm said:

Ma dobro tabela, ali svi znamo 99% da je Dok Rivers prevara, znači Fila out :smiley53:, a GSW jesu šampioni i realno favorit za titulu (jedan od) alo se skrpe svi. 

Nego, zna li ko zašto Vanderbilt nije išao na Vanderbilt?🤔

Nemoj ih otpisivati, 76ersi izbacuju Boston a sa Bucksima je pokolj.

 

Ne kontam ovo oki Vanda?

Link to comment
Share on other sites

GSW dobija lagano Memfis, Kliperse, Minesotu, Dalas i Portland. Neizvesno sa Denverom, ukoliko smo svi u fullu. Nepoznanica je Sakramento. Ne leže nam Lakersi i, možda, Finiks, ali tu ima psihološka prednost nad KDjem koja bi mogla biti presudna. Teške serije koje bismo mogli lako da izgubimo, a možda i dobijemo.

 

Finiksu problem mogu biti GSW, moguće i Klipersi. Vidim ih izjednačeno sa Denverom. Od ostalih su osetno jači. Ne znam za Sakramento.

 

Kliperse vidim kao ekipu koja bi zdrava mogla da izbaci možda Dalas, Memfis i Lakerse. Od ostalih mečapa ih ne vidim kao favorite.

 

Denver je najjača ekipa na zapadu imho, ali bi im probleme mogli napraviti GSW, Finiks i možda Lakersi.

 

Ne pričam o jačini ekipa, samo o mečapima i ko kome leži ili ne leži, pa sam malo karikirao, ali da, razmišljam naglas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se sastanu sa Denverom sve osim dzentlmenske metle bi bila velika sramota.

 

Ajde na konto Lebrona ako mu se bas potrefi vece 2 pobede da uhvate i to je to...

 

Postoji gomila razloga zasto su Lakersi 11. tabeli a najmanji od toga su zdravlje Lebrona i AD...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, LordOfTerror said:

Ako se sastanu sa Denverom sve osim dzentlmenske metle bi bila velika sramota.

 

Ajde na konto Lebrona ako mu se bas potrefi vece 2 pobede da uhvate i to je to...

 

Postoji gomila razloga zasto su Lakersi 11. tabeli a najmanji od toga su zdravlje Lebrona i AD...

A koji su to gomila razloga? 

 

Daj Biue da dodje do tog duela pa da vidimo. 

Ja ti kazem Sunsi i Klipani su nocna mora za Lejkerse a ne Denver

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan je Miki spominjao da LAL može da izbaci Denver i rekla sam mu da se to dogodi AD mora da bude zdrav. U prevodu morao bi da izdominira Jokića na obe strane terena. Ne kažem da je to nemoguće, ali je pitanje da li bi to na kraju bio nužan a dovoljan uslov. U tom smislu se slažem sa Lordom, postoji razlog što su neke ekipe 11. na tabeli i baš zato kažem da mi ovaj krkljanac na Zapadu nije neki odraz kvaliteta. S tim u vezi nisam se fokusirala na potencijalne PO match up-ove koliko na ono što su prikazali u dosadašnjem toku sezone.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi su uhvatili narativ koji USA mediji furaju da Lejkersi imaju neke šanse u PO. Narativ koji se gura zbog čiste gledanosti i popularnosti Lejkersa.

Oni se jesu pojačali, ali i dalje igraju očajno. Druga stvar nije Denver samo Jokić .

MPJ igra sezonu koja je iznad svih očekivanja, zrelo , forsira ono u čemu je najbolji, ne forsira, mnogo je popravio odbranu.

Džamal će u svakoj seriji u bar 1-2 tekme nekog da uništi.

Jokića nema ko da čuva u Lejkersima. AD ne može, ni ostali isto ne mogu.

 

Dakle, ako mene pitate pre bih Lejkerse nego Minesotu npr. i u tom duelu posle laganih 2:0 u Denveru i +20 prednosti u trećoj četvrtini trećeg meča očekujem da se Lebron/AD uhvati za zglob i da to bude to.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ljudi su uhvatili narativ koji USA mediji furaju da Lejkersi imaju neke šanse u PO. Narativ koji se gura zbog čiste gledanosti i popularnosti Lejkersa.

Oni se jesu pojačali, ali i dalje igraju očajno. Druga stvar nije Denver samo Jokić .

MPJ igra sezonu koja je iznad svih očekivanja, zrelo , forsira ono u čemu je najbolji, ne forsira, mnogo je popravio odbranu.

Džamal će u svakoj seriji u bar 1-2 tekme nekog da uništi.

Jokića nema ko da čuva u Lejkersima. AD ne može, ni ostali isto ne mogu.

 

Dakle, ako mene pitate pre bih Lejkerse nego Minesotu npr. i u tom duelu posle laganih 2:0 u Denveru i +20 prednosti u trećoj četvrtini trećeg meča očekujem da se Lebron/AD uhvati za zglob i da to bude to.

Samo nek dodje Denver pa cemo pricati. Cus narativ US media.

 

Denver je kesa ekipa za PO, Lejkersi, Klipani i Sunsi ih resavaju

7 minutes ago, LordOfTerror said:

Ne zaboravljam nista.

 

Uracunao sam im 1-2 pobede.

 

Oni stari sa RW bi se borili protiv metle.

Hvala ti👍

Edited by Miki28
typo
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

eh sad, kesa.

Pogresno sam se izrazio, prastaj. 

Dobra ekipa ali mi nisu sigurni za plejof. Imaju mnogo mana

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Lejkersi ne mogu u istu rečenicu sa Finiksom ili Klipersima koliko god to tebi bilo teško da prihvatiš @Miki28

Jel tebi tesko da citas? 

Klipani i Sunsi izbacuju Lejkerse

Nikako nam ne odgovaraju

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh, sve je moguće na Zapadu, tj. čak 6 ekipa može u nekom idealnom sticaju okolnosti da uđe u veliko finale. E sad, pošto su neke stvari sasvim realne (kompletiranje GSW npr.), druge i ne baš preterano (sređivanje Morent situacije, povratak Lebrona u dobroj formi, ulazak LAC u formu...), dolazimo do 3 objektivna favorita, pa ko kako ređa, nije ni bitno: Denver, Sansi i GSW. Ali LAC, LAL sa LBJ i Grizliji sa Ža imaju potencijal da pomrse konce nekom od favorita, to je sigurno. Najnategnutija je priča sa LAL i Memfisom trenutno - kapiram da će Klipersi zaigrati u nekom trenutku posle ovog pakla otkad je RW došao. Kad samo pomislim da smo svi ekipu koja ima MVP kandidata + 2nd tier superstara (Luka + Kajri) već otpisali, to mi takođe govori o jačini konkurencije. Da, u Kingse ne verujem, ljudi ne igraju odbranu, a nemaju ni neki star power, niti u Nikse - max za njih je da se pošibaju pošteno sa Klivlendom i vrv ispadnu već tu, eventualno druga runda. Ali ne bih se kladio na Rendla nikad. 

Link to comment
Share on other sites

ne bih uopste potcenjivao lakerse. imaju mozda i dva top10 igraca i znacajno su pojacali odbranu i sut. pored toga izgleda da je i hemija bolja nego ranije.

 

 

ne vidim sta su to clippersi uradili da bi bili ozbiljnije shvaceni nego lakersi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da je regular season sve manje merodavna ali je i dalje najmerodavniji indikator.

 

Hoću da kažem da je nekako sve veći jaz između izdržljivosti ekipe, sposobnosti da uspešno (sa visokim %) pobeđuje u regolare, i između peak performansi u PO.

 

Slušao sam Pola DŽordža kako mu nedostaju treninzi iz prvih sezona u Indijani, cepanje jako svaki dan, pa utakmica, pa opet cepanje na treningu i kako on veruje da to nedostaje danas igračima. Ja verujem u ovo suprotno, nekako ipak mislim da su armije fizijatara, kardiologa, ortopeda i kondicionih trenera koji uzimaju ozbiljnu kintu i objavljuju radove u pravu: igra je mnogo brža, igrači su teži, jači, fitter, happier, more productive i pristup iz 90tih bi doveo samo do još većeg broja povreda.

 

GSW je realno ove godine stvarno jadna ekipa, jer čak i te pobede kod kuće nisu bile ne znam kako impresivne, mnoge su bile na jedvie jade, a na strani ne može da se pobedi bukvalno niko. Ali ja zaista verujem da ukoliko ugrabimo barem mesec dana ozbiljnog uigravanja kompletne ekipe, iako se oseća starost i zamor, možemo da budemo takvi da zapadne ekipe požele da igraju sa nekim drugim. Klipersi koliko god jadno delovali, možda nekako mogu da izdrže i da onda svedu igru na recimo 3 utamice i da onda te tri utakmice svedu na Kawhi PG  protiv bilo koga sa druge strane. Tu dolazi do izražaja trener, Džeri SLoun koji je cedio suvu drenovinu iz suštinski dva ekstremno jednodimenzionalna igrača. 

 

U tom kontekstu, iskreno mi ne deluje da će Lakersi skroz potonuti, a koliko god bili kilavi, niko ne želi da igra odlučujuću utakmicu protiv MVP performansa Dejvisa i makar i 50togodišnjeg Lebrona i svega što vuče uz sebe i par napaljenih mladića željnih dokazivanja koji piče odbranu i cepaju trice. Zato je meni i prošlogodišnja titula GSW bez sumnje najmilija i podseća me malo na Dirkov legendarni run, jer nismo bili niti smo više ona ekipa sa Šonetom, Igoudalom, Bogutom, a pogotovo ne ona ekipa sa KDjem. Ovo je stara-nova ekipa sa Wigginsom kao protagonistom i sa reinvented backcourtom koji nema preterano veze sa onim. I tu je Kerr napravio ludilo i praktično novu ekipu, sa Stefom koji ulazi pod koš (što ranije nije), sa novim setovima prilagođenim godinama i personalu, sa Klejem koji ima drugačije zadatke nego ranije dok je bio jedan od top 5 ili 10 defanzivaca i flasteraša (a posle povreda to nije), sa Drejmondom koji šutira kao Ben SImons (a pre nije). Pri svemu tome, namesti ti se da ispadnu ekipe koje ti realno ne leže - Luka izbaci Sunse, Boston izbaci Milvoki, Bruklin itd.

 

Pravim primer sa GSW jer njih pratim najviše, ali hoću da kažem da će verovatno i ove godine mečapi rešavati bar 50% serija, a ostale na suvi kvalitet (tipa Milvoki, Boston).

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...