Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Perka ne vredi komentarisati, treba samo brisati guzicu njime gde god se pojavi. Čovek je intelektualni kapacitet Sime Spasića, nemam pojma kome je ikada palo na pamet da mu da posao na televiziji.

 

Meni iskreno nije jasno kako Sabonis igra ovako kako igra, čovek je ograničen kao terasa kad mu zatvoriš go to poteze. 

 

Što se Lejkersa tiče, kao što sam pričao tokom cele sezone, Lebronov uticaj na rezultat je nikad manji u njegovoj karijeri, to su neke kozmetičke brojke. Davis je frustrirajuć jer ima ove momente kada je stvarno najkompletniji visoki u ligi i top 5 overall materijal, a onda ima i one kad kao da je u ciklusu, mrzovoljan, bezvoljan, letargičan. Nekako imam osećaj da bi njemu žešće prijalo razdvajanje od Lebrona.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Što se Lejkersa tiče, kao što sam pričao tokom cele sezone, Lebronov uticaj na rezultat je nikad manji u njegovoj karijeri, to su neke kozmetičke brojke. Davis je frustrirajuć jer ima ove momente kada je stvarno najkompletniji visoki u ligi i top 5 overall materijal, a onda ima i one kad kao da je u ciklusu, mrzovoljan, bezvoljan, letargičan. Nekako imam osećaj da bi njemu žešće prijalo razdvajanje od Lebrona.

Slazem se. Mislim da bi obojici prijalo jer nije ispalo onako kako su mislili/ocekivali. 

Previse povreda i iz toga frustracija. 

 

Ko god je pogledao jedan mec ove sezone primijetio ke razliku izmedju sada i one sampionske sezone kada je hemija bila nevjerovatna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Perka ne vredi komentarisati, treba samo brisati guzicu njime gde god se pojavi.

Sve znam starac, ali zadnjih dana mi skoro iz ormara/wc solje iskace njegova lobanja...

Znam da algoritmi rade svoju stvar ali opet...sto je puno, puno je. :)

Link to comment
Share on other sites

ja sam u nekom teorija zavere modu što se tiče forsiranja perkinsa: sve nešto mislim da je steven a smith počeo da se doživljava kao pajac, kakav i jeste i kod najšire moguće populacije, pa onda lepo uvedeš većeg hot tejkera i gluplju budalu u emisiju, i najednom si ispao konfučije u odnosu na ovog srbin_info lika

 

naravno, ključna je konfrontacija, manje je bitno da li reddick priča nešto što ima smisla, koliko je važno da gledaoci mogu da biraju shodno svom senzibilitetu

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

GSW stvarno ne može nikog da dobije u gostima ove sezone. Čak i kad su udarni igrači raspoloženi ni to ne garantuje pobjedu. Ostaje da se nadamo da će Vigins i Pejton podići malo odbranu, ali opet je utisak da fali još jedan centar. Baš je neozbiljno da toliko dugo godina igramo samo sa Lunijem na poziciji centra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda svi zajedno malo i nismo fer prema Warriorsima. Njihova prošlosezonska titula je imho ozbiljan overachievment gde se poklopilo mnogo stvari, ne može to baš stalno da prođe. Opšte je poznato da prezirem Draymonda ali on je, kad je bilo najbitnije, ipak pokazao da je i dalje defanzivni tata na ligu, ove sezone toga nema ni u naznakama, ostarilo se. On je taj smallball centar pa i nema preke potrebe da uz Lunija tu imaju još nekog teškaša. JM Green je bezveznjak koji se vucara i dalje po ligi na osnovu onih 2, 3 meseca dobre košarke u Memphisu pre par godina. Poole je mikrotalasni strelac i ništa više od toga, nije specijalan igrač. Najveći problem je nedostatak Wigginsovog uticaja, čovek je imao briljantnu sezonu i naročito PO. Kuminga može dostići taj neki nivo ali nikako ove sezone. Na kraju krajeva, sve to je nedovoljno ako nemaš svemirskog Stepha a on je imao ozbiljnu povredu. Njima treba da bude plan da se nekako uvuku u PO a tamo ih niko neće želeti za rivala.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kvaratskhelia said:

 Ostaje da se nadamo da će Vigins i Pejton podići malo odbranu, ali opet je utisak da fali još jedan centar. Baš je neozbiljno da toliko dugo godina igramo samo sa Lunijem na poziciji centra.

 

ubeđen sam da su se dubsi raspitivali za npr myles turnera ili hartensteina ali da je verovatno cena bila previsoka (kuminga + pikovi i sl) i da su bili u fazonu, ne znamo da li zaista pomera iglu (turner), pa zašto onda davati kumingu; dok su hartensteina možda i mogli dobiti povoljnije da se mitch lob nije skršio na duže, jer tada nije izgledalo da će knicksi napraviti ovu seriju pobeda.

 

ali eto, izvan ta dva igrača, ne mogu sad na brazaka da smislim centra koji je relativno dostupan a odgovara potrebama igre dubsa. 

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Na kraju krajeva, sve to je nedovoljno ako nemaš svemirskog Stepha a on je imao ozbiljnu povredu. 

 

dve povrede. od 66 odigranih tekmi, kure je odigrao 40.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

ja sam u nekom teorija zavere modu što se tiče forsiranja perkinsa: sve nešto mislim da je steven a smith počeo da se doživljava kao pajac, kakav i jeste i kod najšire moguće populacije, pa onda lepo uvedeš većeg hot tejkera i gluplju budalu u emisiju, i najednom si ispao konfučije u odnosu na ovog srbin_info lika

 

naravno, ključna je konfrontacija, manje je bitno da li reddick priča nešto što ima smisla, koliko je važno da gledaoci mogu da biraju shodno svom senzibilitetu

 

hm ima poente, al
nije ni espn sta je bio,

sad je nesto izmedju sos kanala i hepija otp

samo sto je naglasak na pravljenju vestacke tenzije i hajpa radi hajpa

jj im se bas smekerski popisao, pohvale za muda

uglavnom, perk je vise neki andjus fazon samo gluplji

ni ne treba ga uzimati za ozbiljno

iako je jako gadno sto (ne) dozvoljavaju obrnuti rasizam

razumem ja blm i da efekat grudve ne ide isto na crnu i belu populaciju

da nece belci biti sad ugrozeniji zbog toga sto je glupi perk rekao

ali stvarno su otisli u krajnost... i to likovi koji ce da glasaju za mvp

prave vestacko rasno pitanje, dozvoljava im se meki rasizam

fuj fuj bas ono nzm

da ne pricamo sto ceo svet dozviljavaju (americki) crno belo

kad ce neko da im objasni da Srbin nije belac 😂

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Memfis dva poraza u LA. Nagurali su već dovoljno pobeda, čak 38, teško da će pasti nisko, a ne verujem da će nagurati sve poraze do kraja regularke. Dalas čak 3 puta igra sa njima!

 

6 minutes ago, Урош19 said:

Hejteri bi rekli da su došli da obiđu zgradu koju je Westbrook izgradio

Au, koliko će se ovo koristiti za mimove

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Malo kasnim za vama, braco, pa samo dve stvari:

1. Janisov nazovi skok - ajde sto je debilno od njega, ali onda liga jos debilnije ponistava skok jer...sta? Nije pucao na kos? A kako oni znaju jel pucao ili nije, sta mu misli citaju? Idiotluk.

2. Ja Morant - ne mogu se odluciti jel mali zaista bolji od Dzokija pa mu liga daje suspenziju da bi ucinili prvenstvo zanimljivijim. Ili to ILI je pao u zamku kritikovanja onog koji se ne smije kritikovati. Oces pljuvati Dzokija? Moze bato, ali sljedece godine igras Eurokup, pa ti pazi sta pricas.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dracarys said:

Memfis dva poraza u LA. Nagurali su već dovoljno pobeda, čak 38, teško da će pasti nisko, a ne verujem da će nagurati sve poraze do kraja regularke. Dalas čak 3 puta igra sa njima!

 

Au, koliko će se ovo koristiti za mimove

:classic_laugh:

Edited by Don Dusko
  • Like 4
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosta said:

2. Ja Morant - ne mogu se odluciti jel mali zaista bolji od Dzokija pa mu liga daje suspenziju da bi ucinili prvenstvo zanimljivijim. Ili to ILI je pao u zamku kritikovanja onog koji se ne smije kritikovati. Oces pljuvati Dzokija? Moze bato, ali sljedece godine igras Eurokup, pa ti pazi sta pricas.

 

ili liga radi na iskorenjivanju thug_mentalityja i mlataranja gangsterskim arsenalom već više od dve decenije.

 

jesil' ozbiljan ili se već treći put na temu nešto kao zavitlavaš ali ja ne kapiram humor?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kosta said:

Malo kasnim za vama, braco, pa samo dve stvari:

1. Janisov nazovi skok - ajde sto je debilno od njega, ali onda liga jos debilnije ponistava skok jer...sta? Nije pucao na kos? A kako oni znaju jel pucao ili nije, sta mu misli citaju? Idiotluk.

2. Ja Morant - ne mogu se odluciti jel mali zaista bolji od Dzokija pa mu liga daje suspenziju da bi ucinili prvenstvo zanimljivijim. Ili to ILI je pao u zamku kritikovanja onog koji se ne smije kritikovati. Oces pljuvati Dzokija? Moze bato, ali sljedece godine igras Eurokup, pa ti pazi sta pricas.

Možda ima sa tim što je više puta izjavljivao da je Bron apsolutni GOAT, pa se to MJ lobiju nije dopalo

 

edit: I da, samo se jednom čoveku može dozvoliti da bude gangster, a to je Džoki

Edited by Dracarys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

 

ubeđen sam da su se dubsi raspitivali za npr myles turnera ili hartensteina ali da je verovatno cena bila previsoka (kuminga + pikovi i sl) i da su bili u fazonu, ne znamo da li zaista pomera iglu (turner), pa zašto onda davati kumingu; dok su hartensteina možda i mogli dobiti povoljnije da se mitch lob nije skršio na duže, jer tada nije izgledalo da će knicksi napraviti ovu seriju pobeda.

 

ali eto, izvan ta dva igrača, ne mogu sad na brazaka da smislim centra koji je relativno dostupan a odgovara potrebama igre dubsa. 

 

dve povrede. od 66 odigranih tekmi, kure je odigrao 40.

 

Ne znam kako si u istu rečenicu stavio Turnera i Hartensteina, iako si diferencirao da je jedan skuplja a drugi jeftinija varijanta rešenja. Taj Turner se žešće potcenjuje ponekad, legitimni startni centar koji je u top 10 na svojoj poziciji uz veštine veoma prilagođene modernom NBA (šutira trojke i odličan je rim protector), pri čemu još nije ni dosegao svoj pun potencijal. On bi na core Warriorsa bio overkill. Hartenstein je solidna zakrpa koji ne menja ništa bitno bilo kome al eto čisto da imaju nekog malo višeg od JM Greena za tih 10-15 minuta po meču.

Link to comment
Share on other sites

Tarner nije skakač i to je glavna činjenica zašto još uvek nije trejdovan, čak je i Drejmond moćniji skakač od njega. Tarneru bi odgovarala ekipa koja ima igrača sa moćnim skokom, a ne igra centra. To su recimo Janis i Luka. Super je on igrač, ali kada ga ukalupiš u tim!

Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me, mislio sam da sam jasno diferencirao kvalitativnu razliku izmedju njih dvojice a vi je ovde svakako znate.

da, hartenstein nije igrac za vise od 15-20mins kada igra dobru tekmu. ima malo sporije lateralne kretnje od idealnih za modernog centra ali ima i fin kombo osecaja za 2na2 igru, asistencija, trice i pozrtvovanosti u odbrani.

 

kao sto rekoh, pokusavao sam na brzaka da smislim dostupne centre oko trejd dedlajna, koji bi nesto doneli dubsima, imajuci u vidu njihov specifican stil igre.

 

turner mi je logicno pao na pamet, hartenstein kao neki backup izbor, imajuci u vidu da ni looney nije ludi dominator. mozda kleber kao idealnija opcija od njega kada bi sastavio pola sezone zdrav. ne mogu da se setim jos nekoga

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

@Uini

 

Pricao je Myers vec o tome.

 

Da nema ponete dovoditi nikog iznad 205 cm jer nece igrati u Kerovom sistemu...

 

Sem Lunija niko takav nije upao u rotaciju od Ezelija i Vareza pa na dalje...

 

nisam to čuo ali ne vidim ni puno istine u toj izjavi. jesu dubsi poznati po small ball postavama ali su od prve titule i boguta, pa do ove dve aktuelne ssezone, uvek imali klasičnog centra po visini ali nestandardnog po onome što može da izvede. pa i tog wisemana nisu draftovali da bi podjebavali kerra, već su imali neku ideju s'njim

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, uini said:

ali eto, izvan ta dva igrača, ne mogu sad na brazaka da smislim centra koji je relativno dostupan a odgovara potrebama igre dubsa. 

 

Potrebe igre Dubsa su dosta specifične kada su u pitanju centri. Po meni je Plumi najozbiljnije mogao da posluži za 10tak minuta igre, ali možda ja njega totalno pogrešno kapiram i percipiram.

 

Ova sekvenca Drejo - Poole pokazuje svu trulež ove ekipe. Otrpilike ne znam da li više čekam plejof/plejin ili prelazni rok. Šta god da se desi, voleo bih da ne gledam više Drejmonda u GSW.

1 minute ago, uini said:

pa i tog wisemana nisu draftovali da bi podjebavali kerra

 

Bilo je dosta priče da je upravo ovo bio slučaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

nisam to čuo ali ne vidim ni puno istine u toj izjavi. jesu dubsi poznati po small ball postavama ali su od prve titule i boguta, pa do ove dve aktuelne ssezone, uvek imali klasičnog centra po visini ali nestandardnog po onome što može da izvede. pa i tog wisemana nisu draftovali da bi podjebavali kerra, već su imali neku ideju s'njim

"It's also determining how the coaches will use that player," Myers said. "For us to say, 'Here's a big guy,' and the coaching staff to say, 'We're not playing that guy,' it doesn't matter if he's 7-feet tall or 8-feet tall. Any buyout conversation has to be done in collaboration with the coaching staff, because why bring a player in if they're not going to use him?

 

Nisu imali nikakvu ideju, jednostavno je Wisman toliko odskakao od ostalih prospekata pri tom su na bekovskim pozicijama bili prenatrpani pa su Lamelo i Haliburton svakako ispadali iz price...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...