Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, LordOfTerror said:

@Miki

 

Jel imate neki visok pik ili cete morati da trejdujete asset za Bronija? 😄 Twitovao tatica juce da je bolji od vecine prospekata...

Kad izlazi na draft?

Ove godine je swap sa Pelikanima.

Sledece godine Pelikani imaju pravo da biraju da li ce pik '24 ili pik '25

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, freethrow said:

Bilo je dosta priče da je upravo ovo bio slučaj.

 

kad krenu neke priče po infernetu, ja sam sklon da ih propustim kroz filter nekog svog rezonovanja, pa makar ono bilo pogrešno:

npr,

a) zajebavali su ga sa dovođenjem wisemana, jer znaju da ga kerr neće koristiti a sve u cilju da ga deprimiraju & naljute pa da kerr ode. 

pošto kerr, kao i većina dobrih trenera, prima siću od 5milki godišnje, zar ne bi bilo lakše dati mu otkaz 2020e i platiti još tih par godina koje ima, umesto da bace drugi pik na draftu na mobing?

 

b) to je neki macho-prenk, gde tri ortaka, milionera, dovode u pitanje assete višestrukog nba šampiona, kako bi mogli u bogataškoj kolibi na produženom vikendu da pričaju ortacima o novom poduhvatu uz konjak i random delikatese koje nabadaju na čačkalicu?

 

obe opcije su mi nerezonske a treća u kojem su videli nekakav potencijal u wisemanu (ili prosto nisu bili zadovoljni ponudama koje su dobili za otkup prava biranja drugog pika) mi je recimo konvencionalno-izgledna.

 

39 minutes ago, LordOfTerror said:

"It's also determining how the coaches will use that player," Myers said. "For us to say, 'Here's a big guy,' and the coaching staff to say, 'We're not playing that guy,' it doesn't matter if he's 7-feet tall or 8-feet tall. Any buyout conversation has to be done in collaboration with the coaching staff, because why bring a player in if they're not going to use him?

 

Nisu imali nikakvu ideju, jednostavno je Wisman toliko odskakao od ostalih prospekata pri tom su na bekovskim pozicijama bili prenatrpani pa su Lamelo i Haliburton svakako ispadali iz price...

 

okej, iz ovog citata ja mogu da zaključim, što bi tegeltija rekao, da nisu protiv centara per se, već protiv ovakve ponude centara koji su im bili dostupni. 

kao što rekoh, u sezonama u kojima su osvajali ranije titule, uvek je bilo nekih 20+mins za centra centarske visine, i to sve sa drejmondom u prajmu i durantom pride.

 

prošla sezona jeste izuzetak ali je ujedno bila i dobar matchup za dubse tokom plejofa: prvo kolo nuggetsi sa jokićem ali bez ikoga drugog. potom memfis, koji eto ima adamsa, ništa strašno i mavsi bez centra. u finalu celticsi sa dobrim centrima ali visine od 206cm.

---

pri čemu zaista mislim & napisao sam, da su dubsi izvukli sa poslednjom titulom verovatno neki maksimum od ove generacije i da im ne trebaju očajnički pokušaji za titulu.

pričam generalno, da su do prošle sezone uvek imali mesta za centra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Taj draft 2020 je toliko siromašan da je sem Edvardsa koji je zasluženo prvi pik, sve ostalo đubre na čelu sa Vajsmenom.

 

Voriorsi nisu imali sreće za godinu u kojoj draftuju na vrhu.

 

Jaoj bas mi krivo Ratnika sto su lose birali drugog pika na draftu, a u medjuvremenu uzeli 4 titule za 10 godina. 

Sakramento 16 godina nije video Plejof i uzmemo Marvina Beglija Treceg sa druge pozicije. 

 

Mislim nemam ja nista protiv GSW, jer ih je predvodio Kari koji je jedan od najjacih kosarkasa ikada, a opet u telu normalnog coveka, nije specimen kao Janis, Lebron, Kawhi. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

GSW treba centar sa bbiq i zato Turner verovatno otpada i zato se slažem sa fritrom da bi Plamli bio top rešenje.

 

Oni su već u ozbiljnom remontu, glavama.

Na leto ide ili Pul ili verovatnije Drejmond.

Ja mnogo cenim Drejmonda kao košarkaša i to ne samo kao defanzivca već njegovu igru u napadu. Mislim da je žestoko potcenjen njegov značaj što će se videti kad ode na leto.

Voleo bih da ga vidim u Denveru za nekih 20-25 minsa ili u Dalasu, ali mislim da ide u Lejkerse.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čista je glupost da Voriorsima ne bi dobro došao jedan solidan centar. Neka bude ranga Lunija, ne treba preko toga. Da je barem sposoban da odigra 15-20 minuta. Značilo bi to dosta. 

 

Slažem se sa onim što je izrekao Haos, osim potcjenjjivačke klasifikacije Pula. Za mene je Pul luksuz u ulozi šestog igrača. Zapravo sam siguran bi on u 90% ekipa u ligi bio starter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

GSW treba centar sa bbiq i zato Turner verovatno otpada i zato se slažem sa fritrom da bi Plamli bio top rešenje.

 

Oni su već u ozbiljnom remontu, glavama.

Na leto ide ili Pul ili verovatnije Drejmond.

Ja mnogo cenim Drejmonda kao košarkaša i to ne samo kao defanzivca već njegovu igru u napadu. Mislim da je žestoko potcenjen njegov značaj što će se videti kad ode na leto.

Voleo bih da ga vidim u Denveru za nekih 20-25 minsa ili u Dalasu, ali mislim da ide u Lejkerse.

On je sa Lebronom jedna glava, posle meca je odmah otisao kod Lebrona i onda i do Denzel Washingtona. 

Ipak u Lejkerse jedino ako ce za neki MLE jer nisu ludi da taj prostor u salary capu potrose na njega. 

Ne znam kakvo ce buti trziste za njega odnosno da li ce neko da mu da dugogodisnji ugovor tako da moguce da uzme i PO za sledecu sezonu pa neki trejd.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Čista je glupost da Voriorsima ne bi dobro došao jedan solidan centar. Neka bude ranga Lunija, ne treba preko toga. Da je barem sposoban da odigra 15-20 minuta. Značilo bi to dosta. 

 

Slažem se sa onim što je izrekao Haos, osim potcjenjjivačke klasifikacije Pula. Za mene je Pul luksuz u ulozi šestog igrača. Zapravo sam siguran bi on u 90% ekipa u ligi bio starter.

Ko bi taj centar mogao biti?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

GSW treba centar sa bbiq i zato Turner verovatno otpada i zato se slažem sa fritrom da bi Plamli bio top rešenje.

Ne znam, Uini ispravno zbori - u prethodnim ekipama smo uvek imali visokog i jakog centra, ali to nisu bili ni brzi igrači, niti su lupali banane, niti davali poene. Pravili su pokretne blokove, skakli koliko treba, bili jako grubi u odbrani a u napadu su naučili napamet kada lopta ide Stefu u ćošak, kada treba zatvoriti vrata od lifta. Zbog toga mi Plumi deluje okej. A i bled je kao i Bogut i Zaza, pa kao eto.

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Oni su već u ozbiljnom remontu, glavama.

Mislim da je ovo suština. I dok je Klej poslednjih mesec dana pokazao da može da se prilagodi i da čak uzme i 11 skokova i da se cima u odbrani i sve, ostaje to bezazleno koškanje sa trening kampa (da citiram Kerra) koje kao oblak kruži od početka sezone.

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ja mnogo cenim Drejmonda kao košarkaša i to ne samo kao defanzivca već njegovu igru u napadu. Mislim da je žestoko potcenjen njegov značaj što će se videti kad ode na leto.

Voleo bih da ga vidim u Denveru za nekih 20-25 minsa ili u Dalasu, ali mislim da ide u Lejkerse.

Drejmond je pravi plejmejker, neko ko najbolje poznaje igru GSW poslednjih 15 godina, glavni motor i plejmejker, sjajan odbrambeni igrač, neko bez koga ne bi ni bilo braće prskača. Ipak, mislim da je došao trenutak u kojem će ekipi biti bolje da nastavi bez njega. Imam utisak, kao što sam imao i za Kleja do pre mesec dana pa me razverio, da nema baš najbolji percepciju sebe u okviru ekipe. Drugo, možda ja preterujem, ali njegovo postepeno pretvaranje u neku GSW verziju Bena Simonsa mi je znak sebičnosti - da si vreme uloženo u kreiranje bredna, podkast i šlihtanje Klaču i Lebronu uložio u šuterske treninge, možda ne bismo morali da igramo postave u kojima moraš da budeš okružen sa 4 beka šutera. Hvala, ali ne hvala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kada bih u ovom trenutku birao izmedju greena i poolea, nema sumnje da bih izabrao prvog. no, sad je verovatno kasno. ne mislim da bi poolea bilo preterano tesko uvaliti nekome ali nisam siguran da bi se to na kraju isplatilo warriorsima.

green bi skoro sigurno trebalo da ode na kraju sezone.

Edited by gggggggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@freethrow meni je bogut bio inteligentan igrač, pa se samim tim uklopio u GSW. Čak je i Beli prošle godine imao ulogu samo zato što je skopčao šta treba da radi. Viginsu je trebalo vremena.

Specifična ekipa i sistem su Dabsi, što bi se reklo nisu za svakoga.

 

Što se tiče Grina imam utisak da je on svestan koliko je bitan za igru ekipe, da se sa druge strane precenio u smislu da misli da drži franšizu za jaja što naravno nije slučaj. Ovo ljubljenje bronove bulje je degute na mnogo nivoa.

Mislim da on ide dogodine, tj.na leto.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

ja sam u nekom teorija zavere modu što se tiče forsiranja perkinsa: sve nešto mislim da je steven a smith počeo da se doživljava kao pajac, kakav i jeste i kod najšire moguće populacije, pa onda lepo uvedeš većeg hot tejkera i gluplju budalu u emisiju, i najednom si ispao konfučije u odnosu na ovog srbin_info lika

 

naravno, ključna je konfrontacija, manje je bitno da li reddick priča nešto što ima smisla, koliko je važno da gledaoci mogu da biraju shodno svom senzibilitetu

 

I ja baš poslušao ovaj segment i pomislio što razložno priča i mudro zbori Stefan Antonije Kovač. Mogao bi da vodi i "Reč na reč"

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

@freethrow meni je bogut bio inteligentan igrač, pa se samim tim uklopio u GSW. Čak je i Beli prošle godine imao ulogu samo zato što je skopčao šta treba da radi. Viginsu je trebalo vremena.

Specifična ekipa i sistem su Dabsi, što bi se reklo nisu za svakoga.

 

Što se tiče Grina imam utisak da je on svestan koliko je bitan za igru ekipe, da se sa druge strane precenio u smislu da misli da drži franšizu za jaja što naravno nije slučaj. Ovo ljubljenje bronove bulje je degute na mnogo nivoa.

Mislim da on ide dogodine, tj.na leto.

 

Ovo. Mislim da Pul-Grin koskanje je ultimativno pitanje Grinovog ega.

 

U smislu, on sebe percepira kao deo istorijske velike trojke ratnika (sto jeste) i samim tim ocekuje odredjene stvari od kluba na konto toga (sto imho gresi, odnosno Dabsi su daleko vise cutthroat nego sto on misli, i spremni su da ga otkace na keca ako procene da mogu bolje od njega).

 

Pul mu to dodje kao zgodan scapegoat umesto uprave kluba (mada moram da priznam da ni ja ne mirisem nesto mnogo Bazena, ni kao igraca ni kao pojavu).

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, gggggggg said:

sacramento drugi. lakersima olaksan posao za ciljanje sedmog mesta. 

 

Preskočiće ih verovatno Finiks, tako da će morati da se gađa neko drugo mesto.

 

Biće zanimljivo videti dokle će Memfis uspeti da zglajzne.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Horium said:

 

Ovo. Mislim da Pul-Grin koskanje je ultimativno pitanje Grinovog ega.

 

U smislu, on sebe percepira kao deo istorijske velike trojke ratnika (sto jeste) i samim tim ocekuje odredjene stvari od kluba na konto toga (sto imho gresi, odnosno Dabsi su daleko vise cutthroat nego sto on misli, i spremni su da ga otkace na keca ako procene da mogu bolje od njega).

 

Pul mu to dodje kao zgodan scapegoat umesto uprave kluba (mada moram da priznam da ni ja ne mirisem nesto mnogo Bazena, ni kao igraca ni kao pojavu).

U GS jedini nedodirljiv je Steph. 

Vidjecemo sta ce se desiti sa Klayom, njemu istice ugovor sledece sezone mada Klay me ne bi iznenadio da ode u penziju.

 

Sto se Poole tice, apsolutno se slazem. Ja da sam na mjestu GM Warriorsa, trejdovao bih ga.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Miki28 said:

Sad sam naisao na podatak da je Jokicu ove sezone falio skok ili asistencija za TD u 9 utakmica a ukupno u karijeri 88 puta.👍

Mozes da nadjes ovo za Vestbruka?
Znam da je Lebron isto imao dosta ovakvih partija, i to bi bilo zanimljivo proveriti, tj ko ima najvise ovih "1 do" ucinaka.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

ili liga radi na iskorenjivanju thug_mentalityja i mlataranja gangsterskim arsenalom već više od dve decenije.

 

jesil' ozbiljan ili se već treći put na temu nešto kao zavitlavaš ali ja ne kapiram humor?

Zeka peka, brate Uini.

Volio bih da mu stave ozbiljnu suspenziju. A ako se ispostavi da je naokolo nosao utoku, da dobije do kraja plejofa suspenziju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Mozes da nadjes ovo za Vestbruka?
Znam da je Lebron isto imao dosta ovakvih partija, i to bi bilo zanimljivo proveriti, tj ko ima najvise ovih "1 do" ucinaka.

Nisam uspio pronaci za Russa ali ako sam dobro prebrojao 44 utakmice gdje su mu falile skok ili asistencija do TD, regilarni dio sezone. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...