Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

16 minutes ago, gggggggg said:

boston vezao tri poraza. prvi od brooklyna gde su vodili 28 razlike, nakon toga od knicksa gde su vodili nekih 13-14 i nocas isto vodili oko 15 razlike protiv clevelanda i izgubili. 

milwaukee polako ali sigurno obezbedjuje prvo mesto i priprema se sixers - celtics druga runda.

 

Espn ima win probability tokom meča i za ova 3 je Boston bio na:

 

Cle 97,9% (+11 na 4:53 do kraja)

Nyk 92,6%  (+14 na pola treće)

Bkn 99,3% (+28 na pola druge)

 

Pretpostavljam da za taj procenat koriste statistiku iz pređašnjih utakmica. Npr ako je gost vodio 11 razlike na 5 min do kraja, pobedio je u 979 od 1000 situacija. Nije idealno, al eto, neki osećaj da imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

To što bi trebalo ne znači da jeste tako. Kod Nikole je baš bila izražena ta disproporcija između basketball i soft skillova a sad se i tu popravio. 

Ain't that right 😂
Generalno Jokic zadnjih par sezona djeluje vise engaged kao lider tima i kao neko koga interesuju ove stvari da radi nesto cesce nego sto je ranije bio slucaj. Svakako je bilo dosta nekih gluposti u zadnje vrijeme oko njega tako da ovo ce malo da spusti loptu. 

Kad smo kod Miamia i Sixersa, mozda i na ljeto bude nekih trejdova na toj relaciji. Ako Harden zapali za Houston u slucaju da ne uzmu titulu, Miami mi djeluje ko najozbiljnij kandidat da Embiid podje tamo u tom scenariju za Bama i neke pikove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MrTwister said:

Kad smo kod Miamia i Sixersa, mozda i na ljeto bude nekih trejdova na toj relaciji. Ako Harden zapali za Houston u slucaju da ne uzmu titulu, Miami mi djeluje ko najozbiljnij kandidat da Embiid podje tamo u tom scenariju za Bama i neke pikove.

 

a simons, sharpe i pik? 

 

karl towns isto moze biti na pijaci na leto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gggggggg said:

 

a simons, sharpe i pik? 

 

karl towns isto moze biti na pijaci na leto.

Kapiram da je nekako prirodnije da dobijes dobrog centra za Embiida + brdo pikova + Jimmy i Embiid su i dalje dobri privatno pa je to kapiram i glavni driving force. Ovamo bi HOU jurio opet Capellu i vjerovatno Mikala sa Jalen Greenom + pikovi koje imaju. No sumnjam da ce uspjeti Mikala da za to dobiju, trebace nesto vise. Sharpe, Simons i pik ne dobija ti Embiida no nekog slabijeg igraca.

KAT je bio u prici za Hawkse ali bojim se da nemaju sto da ponude za njega. Problem sa njim je stepen one povrede iz decembra, mislim da je bojazan da je ozbiljnije nego sto se inicijalno mislilo. Slusah neki podcast dje rece tip sto prati Twolvese da ako ne zaigra uskoro, brzo ce ga shut down za sezonu jer je strah da bi mogao usled ove povrede doci neka dugorocnija povreda poput ACL ili Ahilove ako se vrati prije nego sto treba. Dok se to ne rascisti sumnjam da ce biti neke znacajnije price oko njega.

Vidjeh da se i Bogdan pominjao, sumnjam da ce on dobiti opet tih 17-18 godisnje, no ce prije neki full MLE 10/11 miliona po sezoni al dugorocniji ugovor na 3-4 godine. Problem je sto nema mnogo ekipa cap space koji su contenderi vec ako dobije te neke pare to ce biti od neke lotto ekipe poput Orlanda, kojim treba suta oko Wagnera i Banchera.

Edited by MrTwister
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MrTwister said:

Kapiram da je nekako prirodnije da dobijes dobrog centra za Embiida + brdo pikova + Jimmy i Embiid su i dalje dobri privatno pa je to kapiram i glavni driving force. Ovamo bi HOU jurio opet Capellu i vjerovatno Mikala sa Jalen Greenom + pikovi koje imaju. No sumnjam da ce uspjeti Mikala da za to dobiju, trebace nesto vise. Sharpe, Simons i pik ne dobija ti Embiida no nekog slabijeg igraca.

KAT je bio u prici za Hawkse ali bojim se da nemaju sto da ponude za njega. Problem sa njim je stepen one povrede iz decembra, mislim da je bojazan da je ozbiljnije nego sto se inicijalno mislilo. Slusah neki podcast dje rece tip sto prati Twolvese da ako ne zaigra uskoro, brzo ce ga shut down za sezonu jer je strah da bi mogao usled ove povrede doci neka dugorocnija povreda poput ACL ili Ahilove ako se vrati prije nego sto treba. Dok se to ne rascisti sumnjam da ce biti neke znacajnije price oko njega.

Vidjeh da se i Bogdan pominjao, sumnjam da ce on dobiti opet tih 17-18 godisnje, no ce prije neki full MLE 10/11 miliona po sezoni al dugorocniji ugovor na 3-4 godine. Problem je sto nema mnogo ekipa cap space koji su contenderi vec ako dobije te neke pare to ce biti od neke lotto ekipe poput Orlanda, kojim treba suta oko Wagnera i Banchera.

 

pa imaju vec bball paula :default_coffee:

ako zele ostati relevantni onda je adebayo bolji izbor od sharpea, ali ako zele ovog sa velikim potencijaom, mislim da bi izabrali sharpea. pik portlanda bi trebalo da vredi vise od picka miamija. mislis da ne cene sharpea toliko?

pitanje je samo koliko je realno da morey ide u neki soft ili full tank i da trejduje embiida.

 

inace i okc ima tu nekog materijala za trejdovanje ozbiljnijeg igraca.

 

ja sam cenio bogdana na nekih 15 miliona godisnje sa tim cetvorogodisnjim ugovorom. inace, svidja mi se ovo da ode u orlando.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gggggggg said:

 

i simmons se usro od njih jer ne ceni previse mazzullu i misli da ce spoelstra sam dobiti taj duel. 

 

ja sam to doživeo kao, i lesser teams imaju bolje trenere od celticsa, pa je sve moguće. meni se više dopao rusillo-take u tih 10ak mins video isečka iz podkasta, koji nisam čuo jer mi ne rade sluške.

Link to comment
Share on other sites

Boston će ubiti Majami lagano ako se sastanu te dve ekipe, dobijali su ih već i znaju da su bolji, ali Sixersi vs Heat - e to bi bilo zanimljivo. Sixersi su dosta talentovaniji ali ovi imaju taj neki drajv nezgodne ekipe protiv koje moraš da se dobro preznojiš a Sixersi su i dalje kolektivno labilni psihički.

 

Btw, niko ne pominje Cavse a ja mislim da oni mogu da pomrse račune mnogima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

 

ja sam to doživeo kao, i lesser teams imaju bolje trenere od celticsa, pa je sve moguće. meni se više dopao rusillo-take u tih 10ak mins video isečka iz podkasta, koji nisam čuo jer mi ne rade sluške.

 

pa simmonsu smeta mazzulla, na sta ga je russillo malo spustio time sto mu je rekao da mu nikada nijedan trener nije valjao. preteruje simmons naravno, ali spoelstra je ocigledno bolji trener od rukija i ima kao nekog osnova da bi spoelstra mogao mazzullu da prevesla u par utakmica ali tesko vise od toga.

simmons se usrao i od knicksa nakon ovih par utakmica. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Chaos Is Me said:

Boston će ubiti Majami lagano ako se sastanu te dve ekipe, dobijali su ih već i znaju da su bolji, ali Sixersi vs Heat - e to bi bilo zanimljivo. Sixersi su dosta talentovaniji ali ovi imaju taj neki drajv nezgodne ekipe protiv koje moraš da se dobro preznojiš a Sixersi su i dalje kolektivno labilni psihički.

 

Btw, niko ne pominje Cavse a ja mislim da oni mogu da pomrse račune mnogima.

 

voleo bih videti seriju cavs sixers. u teoriji cavsi imaju tela pod obrucom da bar malo obuzdaju embiida, dok na suprotnoj strani nema igraca kod sixersa koji bi mogli zaustaviti mitchella. mozda bi ga melton mogao bar malo da uspori ali maxey i harden nema sanse. no, kako sada izgleda, cavsi bi prvo trebali izbaciti ove neugodne kncikse, sto nisam siguran da je izvesno.

Link to comment
Share on other sites

majemi uvek isporuci vise u plejofu nego u regulareu, tako da nisam bas siguran da bilo koja serija protiv njih ide lagano.

 

ove tri ekipe su najjace, odnosno dve a 76ers su treci. ali ne bih ja nikome dao avansno prolaz protiv majamija.

cavsi ce biti zajebani, samo nisam siguran da je ovo ta sezona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

majemi uvek isporuci vise u plejofu nego u regulareu, tako da nisam bas siguran da bilo koja serija protiv njih ide lagano.

 

ove tri ekipe su najjace, odnosno dve a 76ers su treci. ali ne bih ja nikome dao avansno prolaz protiv majamija.

cavsi ce biti zajebani, samo nisam siguran da je ovo ta sezona.

 

ne znam, proslo je 60+ utakmica. tesko da ekipe mogu napraviti neku naglu promenu odjednom i biti pouzdani. kako miami, tako i golden state. 

miami u poslednjih petnaest utakmica ima 25. napad i 16. odbranu. sad treba ocekivati da ce odjednom poceti igrati fluidno i biti top5 napad lige? trenutno su poslednji u fg% i 27. u 3pts%. poslednji su i u ppg i to za cak dva poena iza jebenog houstona koji je 29.

jedine nade bih imao u butlera koji ce ponoviti proslogodisnji playoff. ali opet, boston i phila su jace nego prosle sezone. phila sigurno.

 

18 minutes ago, Marvin said:

Ali kakva razlika istok vs zapad, na istoku top 3 ekipe kidaju a ostalo srednja zalost, dok na zapadu u finale moze da udje i ekipa koja je na 5., 7., 8. ili cak 11. mestu trenutno

 

nije bas tako crno za istok. evo cleveland, new york i ajde miami su vecinom solidne ekipe koje ne bi bili teski autsajderi protiv vecina ekipa sa zapada (excl. denver i phoenix).

ali da, steta sto je irving sve zajebao i zatrazio trejd. btw kazu na podcastu ovi koji su bili na utakmici dallas-phx da se irving i durant uopste nisu ni pozdravili ni nista. mislim da je durant uzjeban na irvinga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Kako se to tacno utvrdilo da au njih dvojica najbolji na zapadu i istoku?

 

gledanjem kosarke duze od jedne sezone. na zapadu su jos ovaj delgadov clippers i mozda malone, na istoku trener bucksa. ostali nemaju bas neki cv, osim riversa, koji je jebiga, rivers.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uini said:

majemi uvek isporuci vise u plejofu nego u regulareu, tako da nisam bas siguran da bilo koja serija protiv njih ide lagano.

 

ove tri ekipe su najjace, odnosno dve a 76ers su treci. ali ne bih ja nikome dao avansno prolaz protiv majamija.

cavsi ce biti zajebani, samo nisam siguran da je ovo ta sezona.

U zadnjih 6 sezona imaju redom neplasiranje u plejof, 1 runda, neplasiranje u plejof, finale, 1 runda i ECF. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

gledanjem kosarke duze od jedne sezone. na zapadu su jos ovaj delgadov clippers i mozda malone, na istoku trener bucksa. ostali nemaju bas neki cv, osim riversa, koji je jebiga, rivers.

Kerr okej, mogu da razimijem ali Spoelstra je precijenjen. 

Odlican ali precijenjen.

 

@alpaka Bereta Sida i Spo ima svoje mane i svoja pomracenja uma.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Boston će ubiti Majami lagano ako se sastanu te dve ekipe, dobijali su ih već i znaju da su bolji, ali Sixersi vs Heat - e to bi bilo zanimljivo. Sixersi su dosta talentovaniji ali ovi imaju taj neki drajv nezgodne ekipe protiv koje moraš da se dobro preznojiš a Sixersi su i dalje kolektivno labilni psihički.

 

Btw, niko ne pominje Cavse a ja mislim da oni mogu da pomrse račune mnogima.

Sve razumijem da ljudi sumnjaju u 76erse ali mnogo ocekujem od njih, dark horse da uzmu i titulu. Nesto je drugacije ove sezone kod njih ali kao sto rekoh razumijem skepticizam zbog Doca, Embiida, Hardena. 

 

Cavsi su mlada i neiskusna ekipa, previse su namazani Bucksi, Celticsi i 76ersi u seriji od 7 utakmica. 

 

Ovako ako ostane ne bih se iznenadio da Cavse izbace Knicksi.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Pomalo diskutabilan tejk @DameTime. Na Zapadu, u teoriji, kad bi sve ekipe imale na raspolaganju sve bitne igrače (npr. LeBron, Morent, Vigins...), i kad bi zaista bile rešene svađe (ne znamo kakva je situacija/atmosfera u GSW glede tuče s početka sezone i sl.), po čistom igračkom kvalitetu, imamo sledeće potencijalne finaliste NBA (ređam po nekom sopstvenom utisku o ukupnom kvalitetu ekipa):

1. GSW (aktuelni šampioni - maltene ista ekipa ove sezone)

2. Suns - jeste im klupa blagi užas, ali imaju Durenta + ostale ol starove 

3. Denver (super igraju ali maltene najgora zaštita obruča u ligi tenks tu Jokić - ne znam kako će s takvom manom kroz plejof, ali navijam za debeljka dis jir, u inat Perkinsu rasisti)

4. Memfis - Ža usrao, ali ako se vrati i ne bude sjebana atmosfera/odnosi, to je ekipa koja je prošle godine igrala ravnopravno sa šampionima, najmlađi su i iskusniji za godinu dana 

5. LAL - ako se vrati drugi najbolji igrač ikada :classic_biggrin: i AD ne polomi nešto, imaju dosta dobar tim koji bi teorijski mogao da finala 

To je to - u Dalas ne verujem ni malo, tu je ravnozemljaš + užasna odbrana. Zaboravih LAC - po kvalitetu na papiru, i oni mogu do titule, ali ne znam jesu li jači od Vestbruk kletve. Elem, oni bi bili broj 5. umesto LAL ako Vestbruk bude igrao nešto korisno posle više godina. 

+ Lično mislim da LAL mogu samo da iznenade nekoga u prvoj rundi ako se dokopaju PO mesta (čak i Denver), eventualno i polufinale da dobiju, ali uz rovitog i matorog Lebrona vrlo teško do titule. 

Mada sad dok ovo pišem, kapiram da ni Istok nije mnooogo slabiji:

1. Baks 

2. Kelti

3. Fila

U Klivlend baš ne verujem - nemaju realno šansi protiv kompletnih Bostona i Milvokija. Takođe Majami, mislim da su ispucali to mađije što su imali pre 2 godine, mogu samo da namuče nekog. 

Edited by displejnejm
Link to comment
Share on other sites

@displejnejm Mnogo je manje diskutabilan nego ova tvrdnja da je klanica na Zapadu odraz kvaliteta, kad pogledaš rekorde tih ekipa. Za plejin mesto se recimo kolju LAL, PTB i Juta što su ekipe koje otprilike ludom srećom povežu dve pobede. Sve je to lepo u teoriji za LAL, GSW ali tabela kaže nešto drugo. I opet si došao do 5 vs 3 ekipe na Istoku što i nije neka razlika kad uzmeš u obzir jačinu Milvokija, Bostona pa i File u koju svi sumnjaju a imaju MVP kandidata i Hardena koji igra odličnu sezonu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...