Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Lilard je potpuno nerealan. U trenutku kada igrac objavi da postoji 'samo jedan tim'

za koji nikada nije igrao,

njegova vrednost automatski pada i to nije blag pad. Da je rekao 3 tima, situacija bi bila dosta bolja i nesto bi se zavrsilo.

 

Drugo, igrac oce da igra 'ako i samo ako' je trejdovan tamo, tako da ne postoji trziste koje bi odredilo njegovu vrednost.

Pa nije ni fransiza lopta pa da moze tako da se carini.

 

Portland mora i moze da razmislja drugacije i da proba da dobije vise.

Ako Majami nema sta da ponudi (Pikove) a Portland nece Tejlera Eroja i njegove ugovore, ni ostale 'nedraftovane '

dragulje iz Majamija, o cemu onda razgovaramo.

Imace premalo je vremena da se odradi neki 3 team deal pre sezone, jer opet, ni drugi ne lete da uzmu Heroja i 

bandite iz MIA, a da daju te pikove. Zbog cega?

 

Znaci realnost je Lilika ostaje na klupi u Portlandu do sredine sezone, a onda ce se vec kristalisati neki novi dil da

se preseli u Majami.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Horium said:

Ne trazi se jedan tim, nije bitno koji je. Kazes hocu kontendera ili jak plejof tim ili nesto sl, dajes klubu sansu da ti obezbedi to sto hoces a da ipak dobiju nesto zauzvrat.

 

:smiley58:

Pa i sad ćemo dobiti nešto zauzvrat. Neće Dame otići za kesu kikirikija i malo lepih reči, kao što su pojedini. 

 

4 minutes ago, Horium said:

Ma to objasnjenje je (s duznim postovanjem prema Mikiji koga gotivim) smejurija. Nema tu sta sa se mnogo filozofira.

 

Appreciation se ceni po kesi koju su TB odresili za njega. Ima potpisan mas'an ugovor na jos tri godine, i kao rezultat toga jbg, ne mozes da kazes ocu samo ovo ili nista.

 

Ako si to hteo, onda lepo kraci i losiji ugovori, budi free agent pa biraj koliko ti dusa oce.

 

Appreciation nije novac koji je on dobio po ugovoru. To je posao, njegov talenat i rad u ekipi franšiza plaća kroz te masne ugovore. Ipak, jasno je ko je Dame u Portlandu - čovek koji mnogo znači zajednici, navijačima i celoj franšizi (doslovno svim zaposlenima sa kojima se u dušu zna). To su retke stvari i nije mnogo NBA zvezda kroz istoriju lige ostvarivalo takve odnose (Miki ti je nabrojao još neke). Uostalom, njegov appreciation franšizi je bio što je hteo da ostane do kraja karijere tu, jer su mu dali šansu time što su ga draftovali. 

 

Jasno je meni o čemu se radi, mnogi su jedva dočekali da se pokaže kako Dame "ipak nije takav kakvim se predstavlja". No, kao što rekoh, ne smatram da je pogazio sebe ni svoj legacy. Neko je negde morao da povuče granicu i to je ovog puta uradio on.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Horium said:

 

Ne trazi se jedan tim, nije bitno koji je. Kazes hocu kontendera ili jak plejof tim ili nesto sl, dajes klubu sansu da ti obezbedi to sto hoces a da ipak dobiju nesto zauzvrat.

 

Ma to objasnjenje je (s duznim postovanjem prema Mikiji koga gotivim) smejurija. Nema tu sta sa se mnogo filozofira.

 

Appreciation se ceni po kesi koju su TB odresili za njega. Ima potpisan mas'an ugovor na jos tri godine, i kao rezultat toga jbg, ne mozes da kazes ocu samo ovo ili nista.

 

Ako si to hteo, onda lepo kraci i losiji ugovori, budi free agent pa biraj koliko ti dusa oce.

Naravno da se trazi 1 tim, svaki igrac ima 1 tim ( samo sto ga zapakuju sa jos 1-2 cisto eto zbog takvih koji razmisljaju kao ti ). Jesu Netsi taj tim? Spursi? Umalo sam pao sa stolice kako ce Lillard u Spurse jer je tu Wemby a imaju da ponude igrace+pikove🤣🤣🤣🤣 pa ima to u Blazersima ( Hendersona ).

 

Ta kesa koju pominjes je kesa koju je on zasluzio svojim igrama. To nije novac koji daje Portland, to je novac koji liga zaradjuje od igraca kakavi su Lillard a za Lillarda placas kartu da ga gledas. Mislis da mu ostalih 29 timova ne ni dali te pare?

 

Ostalo sam vec napisao, da se ne ponavljam. 

 

Porltand dobija priliku da krene nanovo, oslobadja se tog velikog ugovora ( ustedjece jos koji $ na poreze mada im je to kroz cijelu karijeru Lillarda bilo jedino bitno pa sto bi sad bilo drugacije ) , dobice nazad neki return. 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

Jeste, razvalio se kukajući. Što se tiče Cronina, on jeste nasledio priličan džumbus prethodnog GM-a, koji se nije proslavio. Međutim, krajem ove sezone, a i ti si pričao o tome kao i ja, bila je tema kojim pravcem ćemo ići - ili će se i dalje graditi oko Dejma, ili će se draftovati Henderson ali se onda Dame mora trejdovati.

 

Sam Dame je pričao da je on tu dok franšiza ne odluči da je pronašla boljeg; međutim, Cronin je obećao da će se taj #3 pik dati i da će po svaku cenu dovesti njemu partnera u zločinu. Znamo šta se desilo. Sc00t je draftovan, i nakon toga je bilo samo pitanje dana kad će on zatražiti trade.

 

Mogao je davno da igra u nekom supertimu ili ode kod Jamesa i Obrve, ali nije. Postoji i razlog što sada insistira da ide isključivo u Heat... Ja to gledam kao business transakciju, on je radio svoj posao pošteno, deceniju igra konstantno na vrhunskom nivou, fantastičan je lider, mnogo je uradio za zajednicu i zahvaljujući njemu smo bili na NBA mapi (medijski). Zauzvrat je za to dobro plaćen. Da je on mogao nešto bolje - svakako da jeste, ali mnogo je veća odgovornost na FO koji je zakazao i nije iskoristio njegov talenat i volju da ostane tu do kraja karijere.

P.S. Cronin koji pokušava da okrene navijače protiv Dejma....

 

Upravo tako, i nema šta da se tek sazna, zna se da su imali razgovor i da je decidno obećano da će se (naročito ovog leta) učiniti sve da se oformi konkurentan tim. Cronin se više cima da dobije paket za Lillarda nego što se cimao oko svog obećanja.

 

pa naravno da nije kukao doslovno jer bi onda ispao licemer (kao sto sada slucaj), nego je onako izmedju redova davao do znaja prvo olsheyu a onda kasnije i croninu da sastave kompetetivnu ekipu ili ja palim. i to moze biti sutra, za tri meseca, za godinu dana, za dve godine, nikad se ne zna. ali zato usput kad god je mogao potpisivao je extension, nije dan kasnije po tom pitanju, cisto da se obezbedi za buducnost. i kao i svi sada u ligi, prvi potpisu ugovor pa ce posle videti sta dalje oko trazenja trejda.

cronin je postupio ispravno sto nije trejdovao tog pika. siguran sam da je taj pick nudio po ligi ali niko mu nije dao odgovarajucu ponudu. nece valjda po svaku cenu da trejduje taj pik i da bude preveslan samo da udovolji lillardu. nije lillard fransiza, mora covek i na svoj posao da misli. 

 

u lakerse nakon onog infamous vecere nije mogao. i ovo je sve istina sto kazes da je uradio za fransizu sve posteno, ali onda nemoj potpisivati extension da bi godinu dana kasnije zakukao kako hoces trejd samo u miami. trebao je lepo da ne potpise, da mu cena manja a leverage veci i onda bi vec trejd sigurno bio odradjen. ovako hoce i jare i pare (i uspece u tome, nazalost).

ovde jos ispada da je lillard uradio sve za blazerse, kao da obrnuto nije slucaj. kao da je lillard do sada igrao za minimalac i da jedva prezivljava a ne da dobija 50 miliona po sezoni i da mu se sve udovolji kako zeli. 

 

cronin pokusava da okrene navijace protiv lillarda? haha mislim da je sam lillard uradio dovoljno po tom polju. on je na kraju krajeva koji prvi trci da haynesa svaki put kada ima da izjavi nesto za dnevnik. tako je i sada slucaj sa njegovim agentom, sve u cilju da smanji svoju cenu i da na kraju zajebe blazerse koje toliko voli i prema kojima je bio do prosle nedelje toliko lojalan™.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

A kako bi nazvao ako ti superstar i najbolji igrac fransize ikad kaze u 4 oka da zeli samo Majami i pritom cekajuci da uradis nesto kako bi ostao a sta ti uradis? Prodajes mu maglu i radis sve suprotno od onog sto mu pricas u lice+ angazujuci Woja i onu neznalicu Ramonu Shelbourne kako ce Boston, Spursi, Bruklin ponuditi milione, kamione itd itd a dobro znajuci zelju tog igraca? 

 

Takav igrac se mora postovati pritom ces dobiti itekako dobar return za njega. 

 

I nikad me moze da bude u toj kategoriji nabrojanih jer ovaj je 11 godina dao sve od sebe za 1 tim i neko ko je u toj zajednici imao veci uticaj nego ta 3 zajedno. 

 

Dirka, Timija, Kobija, Stepha, Lillarda jednostavno ispostujes ako je doslo vrijeme za odlazak i kraj price. Ne radi se ovo

A na osnovu čega on ima pravo da traži trejd za Majami i samo za Majami? Nek trazi trejd kod nekog kontendera i sve bi bilo ok. Mislim i dalje bi izgledali smešne njegove priče o lojalnosti, ali bi svako razumeo želju za trejd. 
A i ne znam u kom univerzumu to Lilard može da bude u jednoj grupi sa Dirk, Timi, Kobe i Stef. Lilard je jača verzija Beal-a. 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

pa naravno da nije kukao doslovno jer bi onda ispao licemer (kao sto sada slucaj), nego je onako izmedju redova davao do znaja prvo olsheyu a onda kasnije i croninu da sastave kompetetivnu ekipu ili ja palim. i to moze biti sutra, za tri meseca, za godinu dana, za dve godine, nikad se ne zna.

 

Šta je bilo rešenje, da sedne i kaže im - neka, nemojte da radite ništa, nebitno je šta radimo?

 

1 minute ago, gggggggg said:

 

u lakerse nakon onog infamous vecere nije mogao. i ovo je sve istina sto kazes da je uradio za fransizu sve posteno, ali onda nemoj potpisivati extension da bi godinu dana kasnije zakukao kako hoces trejd samo u miami. trebao je lepo da ne potpise, da mu cena manja a leverage veci i onda bi vec trejd sigurno bio odradjen. ovako hoce i jare i pare (i uspece u tome, nazalost).

ovde jos ispada da je lillard uradio sve za blazerse, kao da obrnuto nije slucaj. kao da je lillard do sada igrao za minimalac i da jedva prezivljava a ne da dobija 50 miliona po sezoni i da mu se sve udovolji kako zeli. 

 

Moje mišljenje o ugovorima i extensionima je jasno, rekla sam ga i prošle sezone. Ali ovo je liga igrača i očigledno to tako može, ni prvi ni poslednji koji je to uradio. Jbg, kad bih bila potpuno poštena, verovatno bih prestala da gledam NBA.

 

1 minute ago, gggggggg said:

cronin pokusava da okrene navijace protiv lillarda? haha mislim da je sam lillard uradio dovoljno po tom polju. on je na kraju krajeva koji prvi trci da haynesa svaki put kada ima da izjavi nesto za dnevnik. tako je i sada slucaj sa njegovim agentom, sve u cilju da smanji svoju cenu i da na kraju zajebe blazerse koje toliko voli i prema kojima je bio do prosle nedelje toliko lojalan™.

 

On trči kod Haynesa, Cronin je pustio svoje buve. Svaka strana tu gleda da izvuče svoju korist i uspe u svom naumu...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milko Miller said:

A na osnovu čega on ima pravo da traži trejd za Majami i samo za Majami? Nek trazi trejd kod nekog kontendera i sve bi bilo ok. Mislim i dalje bi izgledali smešne njegove priče o lojalnosti, ali bi svako razumeo želju za trejd. 
A i ne znam u kom univerzumu to Lilard može da bude u jednoj grupi sa Dirk, Timi, Kobe i Stef. Lilard je jača verzija Beal-a. 

Jer zeli tamo da ide. Ovo je liga igraca i igrac gdje zeli, igrac ce zavrsiti. Neki su manje tvrdoglavi, neki mnogo vise. 

 

Moze Portland da se koprca koliko hoce, Cronin da glumi baju sa Wojom ali na kraju ce kao pokislo kuce, da presavije rep i da kaze izvoli Pat Riley pa kad dodje vrijeme za Hendersona da vidis kako ce dupe da mu se pomjera.

 

Sto se zadnjeg dijela tice, za Portland comunity Lillard je u tom rangu sa tim navedenim igracima.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Jer zeli tamo da ide. Ovo je liga igraca i igrac gdje zeli, igrac ce zavrsiti. Neki su manje tvrdoglavi, neki mnogo vise. 

 

Moze Portland da se koprca koliko hoce, Cronin da glumi baju sa Wojom ali na kraju ce kao pokislo kuce, da presavije rep i da kaze izvoli Pat Riley pa kad dodje vrijeme za Hendersona da vidis kako ce dupe da mu se pomjera.

 

Sto se zadnjeg dijela tice, za Portland comunity Lillard je u tom rangu sa tim navedenim igracima.

Nigde nije zakonom definisano da mora kako igrač kaže. A ima i dovoljno primera gde igrač na kraju nije otišao gde je hteo (PG u OKC, Kawhi u Toronto kao primeri). Zbog ugovora ne vidim sto ne bi mogao Portland da čeka godinu dana i da ista priča od početka krene. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milko Miller said:

Nigde nije zakonom definisano da mora kako igrač kaže. A ima i dovoljno primera gde igrač na kraju nije otišao gde je hteo (PG u OKC, Kawhi u Toronto kao primeri). Zbog ugovora ne vidim sto ne bi mogao Portland da čeka godinu dana i da ista priča od početka krene. 

Kawhi je htio iz SA i sta je uradio? Jesmo zaboravili? Respect za Toronto koji se kockao i uradio nesto sto Portland nikad nije smio.

PG je htio iz Indijane, OkC je rizikovala donro znajuci da postoji velika sansa da ce PG13 u Lejkerse kao FA ali nije, produzio ke ugovor i otisao u Klipane kasnije za povrat. 

 

Kawhi nikada nije bio ni 50% znacaja za SA comunity kao sto je Lillard za Portland. O PG13 da ne pricam. Naveo sam vec igrace koji se mogu smatrati u tom krugu uticaja. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

 

Šta je bilo rešenje, da sedne i kaže im - neka, nemojte da radite ništa, nebitno je šta radimo?

 

naravno da ne. ali valjda mu je jasno da se tek tako ne moze sastaviti dobra ekipa. pogotovo sto se svake godine mora gotovo pa krenuti od nule da se zadovolji lillard, jer on nema vremena na razvoj igraca a da usput zauzima 35-40% capa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cemu zaista ovolika prica kad vec svi smo vidjeli masu ovih scenarija i svi znamo kako se ovo zavrsava. Sve ovo sto sad radi Dameov agent godinama unazad za svoje klijente radi Rich Paul, ko se sjeca isto je bilo i sa Anthony Davisom koji odjednom nakon prelaska u njegovu agenciju rjesio da mu je dosta Pelicansa i da oce iskljucivo u LAL i da ga niko drugi ne interesuje. Ni on nije imao no trade clause, bilo je isto price i tad, back and forth oce li nece li podlegnut pritisku da ga od svih drugih timova samo tu moraju trejdovati i to se dogodilo. Za neku godinu vidjecemo ako Edwards ne uspije da odvede ovu ekipu Minesote nedje daleko slicnu pricu da mu se odjednom ide za neki NY, LA, Miami ko god je aktuelan u tom trenutku od istog tog agenta. Tako da je ovo vec poznata praksa koja je davala rezultate godinama i sad je skoro svi agenti pokusavaju iskoristiti, napravio se jednom presedan jer jbg to je Lebronov homie i sad se otvorila Pandorina kutija slicnih situacija 😄 Ako je ko gledao onaj AIR film jasno vam je kod Davida Falka kakvi ljudi to moraju biti.

Sto se Damea tice, tip je vjerovatno skapirao da uprkos najboljim zeljama ne moze da se ozbiljno takmici u Portlandu sto zbog nedostatka cap spacea, pikova, fleksibilnosti za trejdove i generalno ne povoljne FA destinacije, missmanagementa nekih ugovora i igraca za koje je i on djelimicno kriv.(tip je u rosteru drzao svog rodjaka Blevinsa ko 15 igraca koji je prosle sezone igrao u Rumuniji u istoj ekipi sa Filipom Barovicem i oplakao sam Barovicu kakvih je sve prica o njemu imao + my fave da mu treba 15 suteva da da 10p) Od destinacija koje je izabrao obje imaju smisla za njega, cak i ti Warriorsi koje je pomenuo bi bili svojevrsni homecoming za njega jer je odatle inace. Brooklyn je ekipa spremna da se takmici sa svima ali im fali dobar PG sa dosta talenta na krilima, mladim igracima i centrom na pristojonom ugovoru. Miami isto kao preferencijalna destinacija ima smisla jer je to isto vece trziste, vrhunski trener, stabilna organizacija, svi se hvataju sad za to da su igrali finale al apsolutno niko ih nije vidio tu prije plejofa a ne vide ih ni sad. 

Ono sto sam ja izvukao iz svega ovoga da ili ostao ili zatrazio trejd to bi nekako nepopularan potez bio. On ocigledno zeli i dalje da se takmici za titulu i nema vremena da ceka rast i razvoj ovih mladjih i zbog toga je razapnut kao licemjer zbog one price o lojalnosti, running from the grind i sto vec ne. Da je kojim slucajem ostao, to bi mu samo u Portlandu cijenili i nidje vise. Pojavio bi se neki SAS ili slicni koji bi rekao da ovog ne interesuje ozbiljna kosarka i takmicenje, da skuplja cekove tamo daleko od ozbiljnog takmicara, nikad nista nije osvojio, jel on zapravo i superstar i zasto je placen toliko i slicne gluposti. Jednostavno medijski narativ i mediji u NBA su napravili da je nemoguce ispasti korektan prema svima, vazda ce nekom nesto da smeta. Citav narativ o legacyu i o tome ko je pobjednik a ko nije cera te iste igrace da traze druga mjesta da igraju jer ce u suprotnom bit brendirani kao luzeri kojima nije stalo da se takmice sa najboljima. A onda kad zatraze ti isti "luzeri" trejd opet ih ispljujes ko sad Lillarda, nema smisla jednostavno nit se treba truditi da se razumije to 😄 

Znaci covjek ce sad da napuni 33 godine, dosad je samo lojalnost toj istoj ekipi pokazao, a narativ i prica je vazda bila "a sto ce on koji kurac tamo u Portland on treba da trazi da ide da pusti da odrade rebuild na miru" svake godine kad ekipa padne u neki kanal ili vezu nekoliko poraza, i sto se dogodi: coek zatrazi to isto i razapnu ga zbog toga. I trazio coek da ide u Majami, nakon svega sto njemu znaci da ga posalju u neki Orlando ili Detroit ili bilo koji drugi tim koji nema dovoljno da bude contender, moze slobodno onda i ostati u tom Portlandu. To je uostalom i razlog zasto odlazi odatle, da ne bi bio u istoj situaciji kao sto je sad. U sustini Lillard ce biti trejdovan u Miami samo cekamo da se ukljuce na kraju vlasnici obje fransize i da oni to rjese izmedju sebe, umjesto ovih suptilnih prozivki preko medija i drustvenih mreza sa obje strane.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gggggggg said:

naravno da ne. ali valjda mu je jasno da se tek tako ne moze sastaviti dobra ekipa. pogotovo sto se svake godine mora gotovo pa krenuti od nule da se zadovolji lillard, jer on nema vremena na razvoj igraca a da usput zauzima 35-40% capa.

 

Slažem se, samo što on ne sedi tu dve sezone, već 5x duže.

 

Ovo što Twister kaže, dok je sedeo u Portlandu bio je narativ da mu nije tu mesto, treba drugde, svako leto se potezala priča o tome gde može da bude trejdovan. Čovek zatražio trade - sad ne valja, jelte trebalo je da zahteva Hornetse ili Detroit. Pa onda nema ni smisla što je tražio trade, takvu ekipu ima i u Portlandu.

Link to comment
Share on other sites

A ova suplja prica oko menadzmenta...

 

Lik je furao onog dvokicmenjaka pored sebe 10 godina i jeo govna kako su oni najjaci bekovski par u ligi. U eri Stotsa su barem 2-3 puta imali jacu ekipu od ovog istog Majamija koji je odigrao 2 velika finala. 

 

Bilo je tu ozbiljnih igraca od Aldridga u prajmu, Batuma do krompira Metjuza.

 

Takodje ne sumnjam da su mnogi ljudi zaboravili 2017-2018 i jednu od vecih sramota u istoriji lige kao su kao treci nosioci izgubili 4-0 od Nju Orleansa. Pritom mu je Holiday toliko usao u glavu da ni jedan mec nije prabacio 20 poena ako me secanje dobro sluzi.

 

Jedan od vecih meltdown-a koji je prosao ispod radar jer je Portland u pitanju...

 

Sto kaze Simmonsa, lepa karijera ali sto se tice Trailblazersa ne moze Clydu i Bill Waltonu ni patike da brise.

 

 

 

 

Edited by LordOfTerror
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem, pa necemo valjda pravdati i likove poput smrde Ric Pola, znajuci sve gadosti koje je licno zakuvao u poslednjih 6-7 godina i prihvatati to kao normalno. Ako smo dotle dosli, onda jbg. bas.

Meni je nakon ovoga danas cela situacija poprilicno jasna.
Prvo bih napisao da bez obzira da li sam bio fan Lilarda kao igraca ili ne, uvek sam imao postovanje za njegov odnos prema kosarci pre svega. Ipak je to covek koji je u eri load menadzmenta odigrao 3 vezane sezone sa 82 utakmice, i niti jednu ispod 70, igrajuci cesto kroz sitnije povrede, sve do one od pre 2 godine, sto je za svaki respekt. Lojalnost fransizi i odbijanje da talasa na prvi nagovestaj losih rezultata je svakako deo toga, a ne sumnjam da je mogao da podje stazom koju su Lebron, pa KD, Harden itd. utabali kad mu se prohte.
Uz to da dodam, da je ona svinjarija, koju celo leto guraju kojekakvi bezveznjaci od novinara, kako valjda treba da ga je stid sto ne trazi trejd, sta vise ceka i sl. gde su pokusali da zbog toga naprave negativca od njega, jedna od najgadnijih stvari koju sam video od kosarkaskih novinara, i podsetila me zasto sam prestao i ni na kraj pameti mi nije, da posecujem sajtove poput ESPN i slicnih. Sramota za profesiju.

E sad, istina je da to skida dosta odgovornosti sa njega i da on nema tu sta i kome da se dokazuje. Medjutim, nacin na koji je sve izveo u ovom kratkom periodu je nesto sto nikako od njega nisam ocekivao.
Na stranu to sto ocigledno nije postojala dobra komunikacija izmedju njega i Portlanda, pre svega oko tj. pre drafta, gde je trebala da se donese konacna odluka, o tome u kom pravcu zele i on i fransiza da idu. Za to mu se svakako moze progledati kroz prste. 
Prvi veliki problem je taj sto je, a ovo sam procitao iz vise razlicitih izvora, prvo zahtevao produzenje za Grenta. I to kakav ugovor, gde je vec solidno vezao ruke za buduce poteze Portlandu. Grenta, koji mu je po onome sto sam cuo dobar prijatelj, pa je tako hteo da ga obezbedi. Da bi zatim, nepunih 24 sata kasnije, zahtevao trejd i to uz listu pozeljnih destinacija.
Kad se pogleda redosled i tajming poteza koji su povlaceni, bas jajarski potez sa njegove strane. Gde je em stavio fransizu u losu poziciju, sto se buducnosti tice, sa tim groznim ugovorom za svog ortaka, pa odmah zatim ubio sebi trejd vrednost, stavljajuci ih pred svrsen cin, gde moraju da prihvate ono sto im ekipe sa liste nude. Vec ovo je verovatno gore od onoga sto su Harden i Simons uradili Hjustonu i FIli.
I onda usledi ovo danas, sto je vec klasicni Harden potez, cime je ne samo vezao ruke i noge fransizi, nego pride okacio i teg oko vrata i gurnuo ih sa mosta, pa nek se snalaze.

Prosto neverovatno, maltene preko noci je presao put od Betmena do Dzokera i svrstao sebe sa najgorima od najgorih.
Razumem da je situacija u Portlandu vec neko vreme daleko od sjajne. Razumem i da je skoro sigurno ovo ideja menadzera ili ko ga vec savetuje, ali nije ni on ruki, pa da mora da radi sve kako mu se kaze. Ali definitvno moglo je ovo na mnogo pristojniji nacin da se resi, narocito bez ovog vecerasnjeg.

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma ostavite to, nego jel neko gledao Nuggetse u letnoj ligi? Vidim da je Watson igrao dobro, kao i Pickett i Tyson (bar po statistici). 

 

Sada gledam Hendersona. Baš je dobro počeo, cepa midrange, trojku, pa ulazi i asistencije - lepo za gledanje. Of course, ovo je samo letnja liga, ali izgleda obećavajuće sa Portlanđane.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tek ova prica oko 3. pika.

 

Ljudima se potrefi mozda istorijska sansa da ovi polupani nesrecnici iz Sarlota dignu ono sa 2. pozocije sto nije u stanju u letnoj ligi da ispali 5 suteva i prepuste im generacijski talenat i sad treba sve da bace na dobos zbog jos jednog ispadanja u provoj rundi u najboljem slucaju...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

Malo prelistao poslednjih par strana, vidim da pominjete Brona, inače ne znam kakve on ima veze sa trejdovima. Valjda igrač ima pravo da napusti franšizu posle drugog ugovora ili Jokićevci znaju drugačije?

 

Bronu svaka čast što je jedan od igrača koji nikad nije bio trejdovan, da prolazi kroz fekalije i lažno moralisanje na tviteru i forumima.

 

Inače, pozdravljam potez Dejma, dao im je najbolje godine, skoro ceo prajm, a oni se nisu udostojili nijednog ol stara da mu dovedu.

 

Njegov jedini problem (koji ja čak ne smatram problemom, jer je uslovljeno i stranom kakvu daje Portland) je da je sve vreme bacao hejt o tzv. supertimovima. Na kraju je on stavljen pred svršen čin da traži nešto što mrzi, ali to je jedini način da se bori za titulu.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, LordOfTerror said:

Tek ova prica oko 3. pika.

 

Ljudima se potrefi mozda istorijska sansa da ovi polupani nesrecnici iz Sarlota dignu ono sa 2. pozocije sto nije u stanju u letnoj ligi da ispali 5 suteva i prepuste im generacijski talenat i sad treba sve da bace na dobos zbog jos jednog ispadanja u provoj rundi u najboljem slucaju...

Pa dobro, i LeBron je izgledao užasno u prvih par utakmica na letnjoj ligi ako me sećanje dobro služi. Mene više plaši njegovo nestajanje u NCAA turniru, mada se isto to desilo i Jaylen Brown-u i na kraju ispade All Star. Rano je još davati prognoze.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Kobeliti su posebna prica, indeed

Zar ne, brate @delgado

 

6 hours ago, Miki28 said:

Hahahha ali kad se jave Lebotovi da pricaju da neka ekipa bude talac nekog igraca🤣🤣🤣

Ne znaju Lebotovi sta znaci lojalnost i 20 godina u istom timu. 

 

Nek taj vas prvo u timu koji ga draftuje, donese 5 titula i sve ono gore sto je Guru napisao pa mozemo diskutovat na temu zarobljavanja. 

 

Pritom potpisao taj poslednji ugovor 2013 nakon sto je onim smecarima Nashu, Howardu i D'Antoni igrao po 48 minuta da bi ih uvukao u plejof jer nisu mogli da odigraju iole pristojne sezone. 

 

Do tada je imao 17 sezona u istom klubu,  najveca legenda kluba, 5 puta sampion i jedan od najvecih ikada ali Lebotovi nikad to nece saznati kako je to jer im je idol pobegulja koji preskace iz tima u tim i ostavlja crnu rupu za sobom. 

 

Joj Stern i veto, ne bi ni uzeo prsten u South Beachu.

Kobi i CP3 u prajmu. 

 

Kraljici se evo 6ta sezona pravi timcina i za sada 1 titula samo. Jedina sreca pa postoji jos veci preletacevic u vidu KD sa najgorim returnom u odnosu na ulozeno

 

Evo, sam se iskompleksirao i popizdeo.

 

 O cemu ti pricas decko, saberi se, King from Akron nije requestovao nikakve trejdove i ucenjivao ekipe vec svaki ugovor odradio posteno i do kraja, kao gospodin.

 

 Kobe nikad nece moci u istu recenicu sa velicinom kao sto je King from Akron, mozes samo da places.

6 hours ago, Miki28 said:

 

 

Joj Stern i veto, ne bi ni uzeo prsten u South Beachu.

Kobi i CP3 u prajmu. 

 

 

 

 Sve sve, ali Kobi i CP3 u prajmu a na drugoj strani prajm LeBron i Vejd. Kakve deluzije, al dobro, nije lako sa Kobelitima ;D 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...