Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

33 minutes ago, uini said:

 

nije kao da ce igrati plejof pa da je vazno. spursi imaju onog mladunca basseyja kao proper 5icu, plus sochana, rodmana za siromahe, mislim da je wembanayama kompatibilan sa obojicom.

edit zaboravih zach collinsa, i sa njim moze biti frontcourt partner, gde nije toliko vazno ko je pf a ko c.

 

Ovo preskocih, zasto mislis da Spursi nece igrati plejof sledece sezone? Ne kazem da hoce, ali doci do 10. mesta uopste nije tesko, jer ce verovatno biti bar 2-3 ekipe koje to nece zeleti. A ne vidim zasto bi oni tankovali opet.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Ovo preskocih, zasto mislis da Spursi nece igrati plejof sledece sezone? Ne kazem da hoce, ali doci do 10. mesta uopste nije tesko, jer ce verovatno biti bar 2-3 ekipe koje to nece zeleti. A ne vidim zasto bi oni tankovali opet.

 

ne mislim da će tankovati, već da imaju vrlo mladu ekipu:

wembanayama, keldon johnson, vassell, malaki branham, bassey ..tu je vassell veteran otprilike

nije teško doći do plejauta ali do plejofa ne dolaze ni pelicansi, koji ipak imaju iskusnije a dobre igrače

 

ne kažem da je nemoguće, već ne verujem da će im to biti prioritet.

arena će biti puna svejedno, hajp će biti golem, pogotovo ako ovaj krene bez nekih sitnijih i krupnijih povredica

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

nije kao da ce igrati plejof pa da je vazno. spursi imaju onog mladunca basseyja kao proper 5icu, plus sochana, rodmana za siromahe, mislim da je wembanayama kompatibilan sa obojicom.

edit zaboravih zach collinsa, i sa njim moze biti frontcourt partner, gde nije toliko vazno ko je pf a ko c.

 

Biće zanimljivo videti Gregovu ideju kako će da ga uklopi i kako će Spursi da igraju sa tako visokim igračem. Čini se da bi veću razliku pravio na PF jer teško da neko može da brani tako visokog i brzog igrača pogotovo što ga najavljuju kao novog Durenta.

Sad videh da ima mršavih 25% za tri, videćemo da li će da popravi taj deo igre zbog širine u igri u Nba i boljeg pogleda za šut.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, propolis said:

 

Čini se da bi veću razliku pravio na PF jer teško da neko može da brani tako visokog i brzog igrača pogotovo što ga najavljuju kao novog Durenta.

 

ma nije novi durent ali ima zanimljivu prangiju, kombinovanu sa visinom i pokretljivošću. kažu da ima i solidan pregled igre.

pominjao je simmons kako je kevin garnett uvek izgledao u kretnjama kao da je bek a ne pf-c, i da mu je to sličan vajb kod wembyja (za razliku od odena npr, koji, kako kaže, je od početka izgledao po kretnjama kao da mu nije mesto na terenu)

 

dakle, kombo visina x pokretljivost x šut x defanzivno prisustvo sa strane pomoći x 19 godina ili koliko.

gledao sam neki skrinšot, dečko je viši od goberta za pola glave i još malo 😐

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ništa meni ovde i dalje nije jasno; ni kako se MLK toliko raspao; ni kako BOS ne može da uhvati neki kontinuitet -- nije kao da su tek sastavljena ekipa; ni kako MIA u tako laganom ritmu skida ovakve skalpove.

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:


 

dakle, kombo visina x pokretljivost x šut x defanzivno prisustvo sa strane pomoći x 19 godina ili koliko.

gledao sam neki skrinšot, dečko je viši od goberta za pola glave i još malo 😐

 

Dodao bih i odličnu kontrolu lopte za tako visokog igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 ni kako MIA u tako laganom ritmu skida ovakve skalpove.

 

kao što rekoh nakon prve tekme protiv knicksa: prekaljeni plejof profesionalci, vođeni spo-džimi duom. uzimaju sve što im se pruži u datoj tekmi.

vodio je milvoki dovoljno puta 12-15 razlike i izgubili su 4 od 5. vodili su i knicksi tu prvu, tako da se ovde pisalo da je kraj ali kada su jednom pronašli modlu kako da ih najlakše obogalje, cepali su taj princip do kraja.

 

neko je jutros napisao kako se majami zbog celog sticaja okolnosti sa gubitkom dva igrača u startu potcenjuje. ljudi igraju jako koncentrisanu košarku, zna se ko sme da improvizuje a ko jok.

 

vrlo dobra ekipa jebiga. najmanje talentovana ali nije ni talenat sve.

adebayo je negde na pola knicks serije počeo da igra na svom nivou, tako da su heat sada ipak nešto ozbiljniji nego protiv bucksa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kakvi Sparsi i plej of.

 

Ko je makar samo primetio kako igraju, video bi koji su oni raspad. Imao sam na fantaziju redovno četiri igrača Sparsa i video sam da su to sve bili g ligaši, sem Poeltla, Vasela i Sočana. Keldon je klasičan neefikasan nabijač statistike.

 

Poeltla sada nemaju i sada je tek cirkuzijada kod njih. Viktor tu slabo da bi šta uticao u prvoj sezoni, a ne još da se bore za 10. mesto. Pazite, Luka i Kajri nisu izborili plej in ove sezone.

 

 

Drago mi je što Majami dere zelene gobline. Inače igram igricu na fonu Hustle Castle, imam zelenog goblina koji mi donosi hranu i ostale resurse i čim njega vidim, setim se Tejtuma, Brauna i ostale.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Dusko said:

Uloge su perfektno podeljene a za to je zasluzan Spoelstra.

 

ti si drugi ili treći indirektno od jutros koji me ubeđuje u spoelstrinu veličinu i učinak;

nema potrebe za time, opalio sam recs realnoW u startu na njegovu konstataciju koju svi znamo.

 

druga je stvar što ljudi misli da su npr celticsi neodgovorni, opušteni, trener glup, pa onda igraju sa 76ersima 7 tekmi a sinoć izgube jer nisu naučili ništa iz prethodne serije.

 

gledao sam heat vs knicks tri tekme od šest odigranih, pa tvrdim da spoelstra, koji je btw, odlično vodio i tu seriju, nije nadigrao thibsa taktički, iako ovaj nije neki majstor, već jednostavno igrači knicksa nisu uspeli da ubace otvorenih šuteva za tri u nekom proseku (ni blizu), iako je to bila neophodna stavka kao odgovor na majamijevo punjenje reketa.

 

daklem, spoelstra je majstor ali ima takođe i prekaljene plejof igrače (u različitim ulogama), koji mogu da sprovedu u delo različite stvari koje se zahtevaju od njih u različitim serijama.

što naravno ne znači da će majami proći samo zato što su dobili jednu u gostima, niti da zbog tih igrača (kojima manjka suvog talenta u odnosu na neke druge ekipe ali to nadoknađuju drugim aspektima košarke) ja umanjujem spoelstrin veliki doprinos.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

 

kao što rekoh nakon prve tekme protiv knicksa: prekaljeni plejof profesionalci, vođeni spo-džimi duom. uzimaju sve što im se pruži u datoj tekmi.

vodio je milvoki dovoljno puta 12-15 razlike i izgubili su 4 od 5. vodili su i knicksi tu prvu, tako da se ovde pisalo da je kraj ali kada su jednom pronašli modlu kako da ih najlakše obogalje, cepali su taj princip do kraja.

 

neko je jutros napisao kako se majami zbog celog sticaja okolnosti sa gubitkom dva igrača u startu potcenjuje. ljudi igraju jako koncentrisanu košarku, zna se ko sme da improvizuje a ko jok.

 

vrlo dobra ekipa jebiga. najmanje talentovana ali nije ni talenat sve.

adebayo je negde na pola knicks serije počeo da igra na svom nivou, tako da su heat sada ipak nešto ozbiljniji nego protiv bucksa.

 

svakako nije neko veliko iznenađenje kad se pogledaju njihovi rezultati; njima je ovo treće ECF u četiri sezone (od kada je Jimmy tu)

 

sva tri puta su im protivnici celticsi (koji su svaki put imali drugog trenera), tako da ih MIA odlično poznaje; jednom su ih izbacili, jednom ispali u 7, sad ćemo videti

 

tako da, ovlaš pregled njihovog rostera i definitivno i više nego zavara

 

spo je definitivno vrhunski trener, jimmy ozbiljna PO njuška, a i ostali oko njih poštuju gameplan

 

u suštini, pokazatelj koliko daleko može neka ekipa koja ima dobrog trenera i gde igrači zaista disicplinovano implementiraju smislenu taktiku, što nije često slučaj u NBA

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

ti si drugi ili treći indirektno od jutros koji me ubeđuje u spoelstrinu veličinu i učinak;

nema potrebe za time, opalio sam recs realnoW u startu na njegovu konstataciju koju svi znamo.

 

druga je stvar što ljudi misli da su npr celticsi neodgovorni, opušteni, trener glup, pa onda igraju sa 76ersima 7 tekmi a sinoć izgube jer nisu naučili ništa iz prethodne serije.

 

gledao sam heat vs knicks tri tekme od šest odigranih, pa tvrdim da spoelstra, koji je btw, odlično vodio i tu seriju, nije nadigrao thibsa taktički, iako ovaj nije neki majstor, već jednostavno igrači knicksa nisu uspeli da ubace otvorenih šuteva za tri u nekom proseku (ni blizu), iako je to bila neophodna stavka kao odgovor na majamijevo punjenje reketa.

 

daklem, spoelstra je majstor ali ima takođe i prekaljene plejof igrače (u različitim ulogama), koji mogu da sprovedu u delo različite stvari koje se zahtevaju od njih u različitim serijama.

što naravno ne znači da će majami proći samo zato što su dobili jednu u gostima, niti da zbog tih igrača (kojima manjka suvog talenta u odnosu na neke druge ekipe ali to nadoknađuju drugim aspektima košarke) ja umanjujem spoelstrin veliki doprinos.

 

Pa ne ubedjujem te.Samo kazem da je on uloge odlicno podelio i svako isporucuje kako je zamisljeno.Jbg to ide na dusu njega.

Svakako nije prosecan kao sto znamo da ih ima po NBA ligi.

Link to comment
Share on other sites

Vembi ako je stvarno generacijski talenat njemu će za razliku od Brona trebati godinu dve da fizički naraste, nešto kao Janis, da bi mogao da igra NBA.

Definitivno je zanimljiva kombinacija slika, visine, pokretljivosti. 

Meni to što on igra ne prija oku, isto važi i za recimo Pokua koji je nešto slično samo sa manje talenta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, stefan81888 said:

 

Mazuli ostala valjda 4 tajmauta sinoć neiskorišćena koliko vidim. Master in game odluka. 

Vidim da kruzi poredjenje sa proslom sezokom kad se desila identicna situacija u game 1 gdje je Heat isto u 3/4 dobio 20tak razlike a Udoka nije reagovao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wemby ce igrati 4 i 5, bar mu je to zelja - da ne igra stalno peticu.

 

 

ovaj miami je neverovatan. za deset godina kada vec svi ovi igraci (osim mozda adebaya) budu u penziji i pogledas playoff 2023. i igrace koji su tu igrali...zapitas se kako koji kurac, ko su ovi polu-poznati igraci i kako su zavrsili tu u finisu nba playoffa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čudan je Webli - kao nešto dribla i stepbekuje i čak je i brz, ali kada uradi krosover to pokrije bukvalno dva metra u širinu, pa t=s/V to opet užasno dugo traje pa deluje da je sporo. Kao da nije baš dimenzionisan za ljudsku košarku. Biće interesantno svakako, meni je njegov ballhandling mnogo jača fora od šuta (koji je sjajan), ali me baš ovaj čisto fizički problem malo plaši. Mada mogu da zamislim i scenario u kojem tera ligu da menja pravila, da recimo ima 20 blokada ili 20 primljenih faulova na utakmici pri postojećem suđenju ili da jednostavno ne uspe da primi loptu ceo meč... Ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Don Dusko said:

 

Pa ne ubedjujem te.Samo kazem da je on uloge odlicno podelio i svako isporucuje kako je zamisljeno.Jbg to ide na dusu njega.

Svakako nije prosecan kao sto znamo da ih ima po NBA ligi.

 

okej. i ja samo kažem da sada ne bismo pričali o spoelstrinoj veličini, da knicksi u porazima nisu šutirali za 3pts - 29%, 38%, 20% i 20%

trener je vrhunski ili prosečan ili loš ali na kraju igrači moraju da sprovedu zamišljeno, makar to bio i banalni otvoren šut za 3 poena.

 

spoelstra je sve to vrhunski posložio, pravovremeno radi stvari, ne gubi se u nedostatku bitnih igrača ali ima i igrače koji znaju da naprave dobre odluke u živoj tekmi, ne može baš on stalno da zove tajm aut.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...