Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Pa jeste problem, posto obrni okreni ne moze da pogodi okean sa broda u svakoj seriji mora da se prilagodjavas samo zbog njega. 

 

I onda na sve to " nece da sutira u jaja" i glumo gospodina... 

 

On jedini od svih visokihiGS igrao serijile protiv Lebrona ali je sada odlucio da se ne mesa u svoj posao...

 

Edit: Mislim to je bio najmanji problem u celoj seriji, Lebron je izdominirao samo ovu poslednju utakmicu ali se oseti to uvlacenje u bulju. GS i ima problem sa Lebronovim ekipama uglavnom od kad se on pridruzio klatchu i poceo da ide sa njim kod berberinja...

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ove 2 pobjede sto ste uzeli jeste kad je Draymond bio Draymond i letio po teremu, odlicna odbrana i forsiranje tempa. 

Ocigledno da nije vise onaj stari jer ne moze to da radi konstantno ali vjerunem da je Poole 1 problem odnosno on je trebao biti taj koji ce napraviti iskorak a on ne da nije napravio iskorak ove sezone nego otisao 2 koraka nazad. Ovo unistavanje jutros je kulminacina toga, Lebron ga je unistio u svega par minuta uvodjenjem u pik, decko nije znao sta da radi.

 

Kasno se i DiVincenzo sjetio da odigra nesto ali svakako da niste mogli zamaskirati stvari koje vas prate cijele sezone. Prosto je nepojmljivo da GS ima 0-28 skor nakon sto gobi posle 3/4 u gostima. Nezapamceno.

Link to comment
Share on other sites

Ma GS ima ozbiljnih problema od Poola do nedefinisanih uloga koje su cele sezone problem i to 6. mesto je realnost.

 

Ali nikad nije bio ovakav problem da ova govnarcina ide i pravi cirkus svaki drugi mec ( sto je legit i deo njegovog personalitija i daje neku cvrstinu ekipi) da bi onda pazio da ne uvredi Lebrona i sklanjao se kao jaje...

 

Edit:Sto se mene tice podrzao sam ga i kada je zabo Pola jer kapiram da sve frustriraju njegove ocajne odluke ali posle ovoga bih na keca pustio neka ide u Lakerse za minimalac...

Edited by LordOfTerror
Link to comment
Share on other sites

Ne gledam baš, niti razumijem, košarku. Zato uglavnom gledam NBA. Tamo imaš 2 igrača koja igraju i tu i tamo neki iskoči. Al nije mi jasno, ako ja, koji nemam pojma, vidim šta Jokić radi, kako to ne vide "stručnjaci"? Lik ne trči brzo, ne skače visoko, nije mišićav, nije, kako oni kažu, atletičan, i opet u 95% utakmica radi šta hoće i kome hoće. Lik ruši rekorde, ovi pričaju zašto Booker ovo, zašto Ayton ono... težak disrespect. Dal je do toga jer igra u Nuggetsima, ili je nešto drugo, ne znam. Ali nema smisla.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije baš realno. Ultimativno, možda najbitnija stavka u PO je koliko imaš zvezda u timu, praćena kakvom-takvom dubinom (7-8 ok igrača minimum u rotaciji). Kad uporedimo LAL i Denver, Lejkersi imaju dva superstara, Nagetsi jednog. Lejkersi su vrv i dublja ekipa od Denvera. Denver ima Jokića kao na papiru najboljeg igrača u seriji. Ja bih ovde dao 50:50 šanse, možda za 5% veće za Nagetse zbog prednosti domaćeg terena i nadmorske visine na istom. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, LordOfTerror said:

Pa jeste problem, posto obrni okreni ne moze da pogodi okean sa broda u svakoj seriji mora da se prilagodjavas samo zbog njega. 

 

I onda na sve to " nece da sutira u jaja" i glumo gospodina... 

 

On jedini od svih visokihiGS igrao serijile protiv Lebrona ali je sada odlucio da se ne mesa u svoj posao...

 

Edit: Mislim to je bio najmanji problem u celoj seriji, Lebron je izdominirao samo ovu poslednju utakmicu ali se oseti to uvlacenje u bulju. GS i ima problem sa Lebronovim ekipama uglavnom od kad se on pridruzio klatchu i poceo da ide sa njim kod berberinja...

A dobro to je donekle bio business decision jer mu bukvalno od Lebrona zavisi oce li Lebronov agent zapinjati da mu nadje nekog ko ce mu dati max ugovor, ne smijes se gazdi zamjerati 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već sam rekao 100x, da sam Majers našao bih načina da liferujem Drejmonda, siguran sam da bi mu LBj nadomestio eventualni gunitak kinte ili bi ga stavio da glumi u nekom novom filmu telohranitelja ili vozača, nešto kao Rade Basta ili onaj Betmen. Kleju bih jasno predočio da može da računa na nekih 20-22 minuta sa klupe i to pod uslovom da se dovede fizički u red, što realno nije moguće imajući u vidu povrede i godine. Sa Stefom bih seo i pričao, vrteo spisak svih Adebaja, Gaforda, Portisa, Džru Holideja, Karuza i ostalih igrača  srodnih karakteristika i video šta i kako. Ekipa je pukla kod Drejmondovog udarca, koji je bio za krivičnu prijavu i kod Pulovog preuranjenog (naknadno se pokazalo) ugovora i to je to. Ponavljam isto što sam pričao i tokom prošle sezone - ja volim da vidim bjutiful gejm, titulu nisam očekivao nji prošle godine, pa je došla na splet okolnosti, ludilo Wigginsa i magiju Stefovu. Ostaju 4 titule sa jednim timom, ostaje taj neki Tim Duncan, Koe Bryant vibe osvajanja i ostajanja u jednom timu i zbog toga, kao i same promene igre, meni, a i masi drugih likova, Stef će uvek biti u samom vrhu alltime greatnessa. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Već sam rekao 100x, da sam Majers našao bih načina da liferujem Drejmonda, siguran sam da bi mu LBj nadomestio eventualni gunitak kinte ili bi ga stavio da glumi u nekom novom filmu telohranitelja ili vozača, nešto kao Rade Basta ili onaj Betmen. Kleju bih jasno predočio da može da računa na nekih 20-22 minuta sa klupe i to pod uslovom da se dovede fizički u red, što realno nije moguće imajući u vidu povrede i godine. Sa Stefom bih seo i pričao, vrteo spisak svih Adebaja, Gaforda, Portisa, Džru Holideja, Karuza i ostalih igrača  srodnih karakteristika i video šta i kako. Ekipa je pukla kod Drejmondovog udarca, koji je bio za krivičnu prijavu i kod Pulovog preuranjenog (naknadno se pokazalo) ugovora i to je to. Ponavljam isto što sam pričao i tokom prošle sezone - ja volim da vidim bjutiful gejm, titulu nisam očekivao nji prošle godine, pa je došla na splet okolnosti, ludilo Wigginsa i magiju Stefovu. Ostaju 4 titule sa jednim timom, ostaje taj neki Tim Duncan, Koe Bryant vibe osvajanja i ostajanja u jednom timu i zbog toga, kao i same promene igre, meni, a i masi drugih likova, Stef će uvek biti u samom vrhu alltime greatnessa. 

Sad ovo reci i nikad vise 😁 Sto bi rekao Stugotz u mojoj personalnoj knjizi Lebron je jako dalako od GOAT-a, medjutim ako ove sezone osvoji mislim da se otvara pandorina kutija.

 

Isto tako, da je Stef prosao i osvojio bio bi mi ispred Lebrona, no homo...

 

Ali ovako je ostao verovatno zauvek iza i to je to...

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je ova sezona neki zauvek. Iskreno posle Janisovog ispadanja (koji nije neuspeh), sa igranjem LBJ i Stefa u ovim godinama, nije teško zamisliti i da možda KD (kada pričamo o staroj gardi) poludi pa nešto napravi, ne znam kako će se kombinovati. Ne verujem da Lejskersi mogu da pobede Denver ili Boston, a ova ređanja po plejofu van osvajanja mi ne znače previše u tom smislu. GSW će bukvalno menjati 5 do 9 igrača, to je neminovnost, a verujem i da ne žele da počnu da osipaju publiku što bi se neminovno desilo ukoliko bi ostavio Stefa da trune sa ovim ljudima (zamislimo Lebrona 2023 sa Mariom Chalmersom i Kevinom Lovom i D Wadeom, you get the point)...

Link to comment
Share on other sites

Lebron je ispred Stepha sto se tice te neke vjecne liste najbokjih svih vremena ali eto da je Steph uzeo 5tu sto kaze Lord moglo bi se diskutovati da je ispred Lebrona ali ovako obojica sa po 4, nema tu nikakve dileme, Lebron>Steph.

Lebron je top 5 igrac svih vremena, za mnoge i top 2 a za neke i no1 dok je Steph borderline top 10 igrac, za neke mozda i u top 10. 

 

Neko je vec pisao, mozda i nije lose sto je ostao na 4 jer su ljudi otisli u krajnost sa krunisanjem njega kao najboljeg PG svih vremena ali cinjenica je da on nikada ne moze tu prici Magicu, eto ima zvanje samo PG. Ostace upamcen kao neko ko je promijenio kosarku, kao legendaran igrac i definitivno najbolji trojkas svih vremena. Malo li je?

 

Warriorsi su imali priliku da ostanu jos relevantni sa onim pikovima ali tu su usrali, nastavili su sa ovim ugovorom Poole i stvarno mislim da je ovo kraj uopste neke ozbiljne price za titulu Warriorsa u ostatku Steph-ove karijere. Bice plejof ucesnici vise manje ali za ostalo, tesko. Ne vidim ih uopste kao relevantne faktore naredne 3,4,5 godine koliko vec Steph bude igrao. 

Edited by Miki28
edit
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Davis ima samo  jednu drugu rundu plej of-a u ekipi gde je bio glavni igrac . On Jokicu nije ni do kolena. Moze da ga nadigra u seriji samo ako sudije budu Jokica ogranicele klupom,  kao u onoj kovid sezoni. Ipak Lejkersi su ovde favoriti posto imaju mnogo bolju klupu. Dosta igraca koje mogu da rotiraju i svi daju doprinos plus mogu uvek da racunaju na sudijsku pomoc.

Edited by Miki8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Miki28 said:

 

 

Warriorsi su imali priliku da ostanu jos relevantni sa onim pikovima ali tu su usrali, nastavili su sa ovim ugovorom Poole i stvarno mislim da je ovo kraj uopste neke ozbiljne price za titulu Warriorsa u ostatku Steph-ove karijere. Bice plejof ucesnici vise manje ali za ostalo, tesko. Ne vidim ih uopste kao relevantne faktore naredne 3,4,5 godine koliko vec Steph bude igrao. 

Који пикови? Мало подсећање 

Link to comment
Share on other sites

Kari jeste i sada i ranije bio najbolji od ove velike Voriors trojke, ali moram da priznam mi se ne svidja kako se (makar ovde na forumu) on ovde velica pomalo i naustrb druge dvojice.

 

Pitanje je sta bi tacno GSW osvojio bez Dreja i Kleja. Oni su sastavni cinioci te Dabs dinastije koja je dosla kao rezultet nesvakidasnje sinergije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Referent said:

Који пикови? Мало подсећање 

Weisman kao 2 pik i Kuminga kao 7 pik u prethodne 3 godine.

3 minutes ago, Horium said:

Kari jeste i sada i ranije bio najbolji od ove velike Voriors trojke, ali moram da priznam mi se ne svidja kako se (makar ovde na forumu) on ovde velica pomalo i naustrb druge dvojice.

 

Pitanje je sta bi tacno GSW osvojio bez Dreja i Kleja. Oni su sastavni cinioci te Dabs dinastije koja je dosla kao rezultet nesvakidasnje sinergije.

Apsolutno tacno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

Već sam rekao 100x, da sam Majers našao bih načina da liferujem Drejmonda, siguran sam da bi mu LBj nadomestio eventualni gunitak kinte ili bi ga stavio da glumi u nekom novom filmu telohranitelja ili vozača, nešto kao Rade Basta ili onaj Betmen. Kleju bih jasno predočio da može da računa na nekih 20-22 minuta sa klupe i to pod uslovom da se dovede fizički u red, što realno nije moguće imajući u vidu povrede i godine. Sa Stefom bih seo i pričao, vrteo spisak svih Adebaja, Gaforda, Portisa, Džru Holideja, Karuza i ostalih igrača  srodnih karakteristika i video šta i kako. Ekipa je pukla kod Drejmondovog udarca, koji je bio za krivičnu prijavu i kod Pulovog preuranjenog (naknadno se pokazalo) ugovora i to je to. Ponavljam isto što sam pričao i tokom prošle sezone - ja volim da vidim bjutiful gejm, titulu nisam očekivao nji prošle godine, pa je došla na splet okolnosti, ludilo Wigginsa i magiju Stefovu. Ostaju 4 titule sa jednim timom, ostaje taj neki Tim Duncan, Koe Bryant vibe osvajanja i ostajanja u jednom timu i zbog toga, kao i same promene igre, meni, a i masi drugih likova, Stef će uvek biti u samom vrhu alltime greatnessa. 

 

sta ako myers ode pre greena

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li je jedan faul bio od suđenih.

 

Rekoh, ok je i d Lejkersi počnu tekmu sa 20ak bacanja više, samo da ne napune odmah faulovima Jokica i ostale. Možda sada Jokica i postede, da ne bi bilo previše providno, ali npr Gordonu sude 5 faulova u prvoj četvrtini.

 

Teško mi je da zamislim da će postojati iole fer kriterijum

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...