Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Embidova MVP kampanja je jedna tragična komedija. Sa jedne strane je smešno kako se gura kao kandidat, sa druge strane je tužno koliko ne može da se suzdrži i bude makar malo suptilan i skroman. Ili makar ta mašinerija oko njega, moguće samo da nam se takva priča servira.

 

Jokić je svakako klasu iznad. Deluje da je sa pola gasa dogurao Denver do prvog mesta na Zapadu, fokusirajući se više da razigra rekovalescente nego sebe. Outlier je u većini naprednih statistika. Jedino u čemu je Embiid ispred Jokića u napadu je količina šutnutih slobodnjaka. Daje i jednu dvojku više, uz četiri pokušaja više. Jokić kroz asistencije kreira jedno 15ak poena više za saigrače i ima značajno bolji off rtg. Manje se troši, neuporedivo je efikasniji, korisniji za saigrače, a opet je odigrao više utakmica.

 

Ukoliko je već izbor da umesto Jokića MVP bude neki terminator, onda je Janis opet ispred Embida. Imaš više poena, skokova, i asistencija per 36, efikasniji je, bolji u odbrani, bolji skor u istoj konferenciji, prvi u ligi..

 

Tako da Embiid može da MVP jedino iz sažaljenja, kao evo ova dvojica su već bili, ti nisi.. ali nemam pojma, ja detetu koje u radnji vrišti da hoće da dobije slatkiš, isti ne bih kupio, jer nije to pravi put.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo, tacno je da je embiid sramotan lik, self-promo tip. 

ipak, skoro sve ostalo sto pises je onako, navijacki nastrojeno ili makar prema preferenciji tipa igraca.

 

da se razumemo, ja bih svejedno gotivio vise ili iskljucivo jokica i da je kamerunac hue-hue, medjutim, cinjenica je da su oni potpuno razliciti centri. 

embiid je sila od skorera a ujedno i najbolji defanzivac medju centrima. jokic je najbolji plejmejker u ligi nevezano za poziciju i najracionalniji/najefikasniji igrac medju go-to igracima, verovatno i istorijski.

 

hocu da kazem, misljenja sam da je jokic makar za nijansu bolji ali svakako ne bih video kao narocit greh da embiid ove ili npr prosle sezone, uzme mvp titulu, kada ne bi bilo one prve pomenute stavke, licna promocija-kroz-plafon a onda i diskutabilan izbor tekmi za odmarati, sto mu na koncu zameraju i 76ers fanovi i oni koji ih prate medijski od sinoc.

 

u svakom slucaju, nije za klasu bolji, niti je to vazno. mislim da je za jokica svakako znacajnije da stignu makar do finala konferencije ponovo, ako moze i dalje.

to ce svakako zavisiti vise od saigraca i trenera ali jednim delom i od toga sto bi jokic ponekada trebalo da izadje iz svoje zone komfora i preuzme stvari u svoje ruke, cak i embiid style, pa makar i poginuo. ili u slucaju karija, da mu kaze ubaci me u igru odmah hue-hue ili da on pozove napad kakav misli da treba da se igra, uprkos trenerovoj ideji, posto je jedan od retkih igraca danas a i generalno, koji na to imaju pravo.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Embid je meni super , ekstremno skilful igrač koji veći deo tekmi igra pogrešno ( kao i AD, ali ne u toj meri ) što je možda ok u regularnom delu, ali stvara loše navike. Baš sam mislio da može biti neki light Hakim, šteta.

Ovo bežanje sa lopate je baš onako bezveze , pa Jokić je u Filadelfiji igrao povređen.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

@uini

 

zanemario si moj drugi deo posta, u kojem konstantujem da ne postoje jasna logika & računica da Embid bude MVP pre Janisa; čak iako se složimo da je ispred Jokića zbog (valjda) defanzive

 

samo mi bode oči "za klasu bolji" to je sve. ima embiid par prednosti nad jokićem, kao što i nidžo ima recimo tri, pa mi sveukupno to nije različita klasa. nebitno.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako iko treba biti rival Jokicu za MVP to je onda Giannis, a ne Embiid. Em brutalna sezona em najbolji score lige. Embiid nije nista znacajno bolji defanzivac od Jokica iako ima sve predispozicije da bude dominantan defanzivac. Imam osjecaj da je puno puno bolju odbranu igrao u prvih par sezona nego sad. Tacno mi se smuci kad ga vidim koliko je teretan i nepokretan u odbrani. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

jednim delom i od toga sto bi jokic ponekada trebalo da izadje iz svoje zone komfora i preuzme stvari u svoje ruke, cak i embiid style, pa makar i poginuo. ili u slucaju karija, da mu kaze ubaci me u igru odmah hue-hue ili da on pozove napad kakav misli da treba da se igra, uprkos trenerovoj ideji, posto je jedan od retkih igraca danas a i generalno, koji na to imaju pravo.

Koliko sam pratio Denver u plej-ofu do sada, on je upravo to često radio, protiv Portlanda, Lejkersa, GSW...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

Već je bio izraz bežanje s lopate na topicu, ako može bez toga čak i ako je u pitanju Embiid kog znam da baš ne mirišete. 

Ja mogu da odem iz Šumadije, ali Šumadija nikad ne može iz mene.

 

Gotivim ja Embida prilično , čak često ima nekih interesantnih komentara osim kad komentariše samog sebe i situacije direktno vezane za njega . Malo mi je žao što ne igra drugačiji basket.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, medobrundo said:

@uini

 

zanemario si moj drugi deo posta, u kojem konstantujem da ne postoje jasna logika & računica da Embid bude MVP pre Janisa; čak iako se složimo da je ispred Jokića zbog (valjda) defanzive

U čemu se ogleda ta defanziva? To što par puta u sezoni lupi blokade koje završe na društvenim mrežama, ne znači da je dobar defanzivac. Evo primera od pre neki meč, a ovo uvek dolazi do izražaja tek u PO. Embid ima i veliki problem sa kondicijom, ako se cima previše u odbrani, u napadu nema snage da isporuči potrebno za pobedu svoje ekipe.

 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ja mogu da odem iz Šumadije, ali Šumadija nikad ne može iz mene.

 

Gotivim ja Embida prilično , čak često ima nekih interesantnih komentara osim kad komentariše samog sebe i situacije direktno vezane za njega . Malo mi je žao što ne igra drugačiji basket.

 

Jasno sve, i meni je Šumadija rodna gruda. 🤗 Samo mi je jako gadan izraz, možemo reći i "pobegao sa crte" ili "pobegao od lopte" (pun intended) 😄 

 

Što se samog Embiida tiče, slažem se, mene je razočaralo što nije igrao ovu tekmu. Sve što je pričao sad pada u vodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

U čemu se ogleda ta defanziva? To što par puta u sezoni lupi blokade koje završe na društvenim mrežama, ne znači da je dobar defanzivac. Evo primera od pre neki meč, a ovo uvek dolazi do izražaja tek u PO.

Tačno. Ali ipak digne ruku ponekad, što retko vidim kod Nikole. Nije mi jasno da tako pametan igrač kao Jokić bar ne digne ruke u vis kada ga napadaju, da oteža poentiranje ako išta drugo, stvarno ne razumem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

U čemu se ogleda ta defanziva? To što par puta u sezoni lupi blokade koje završe na društvenim mrežama, ne znači da je dobar defanzivac. Evo primera od pre neki meč, a ovo uvek dolazi do izražaja tek u PO. Embid ima i veliki problem sa kondicijom, ako se cima previše u odbrani, u napadu nema snage da isporuči potrebno za pobedu svoje ekipe.

 

 

ne treba preterivati. embiid ne može da bude centar kao gobert koji iskače na bekove ali može da zaključa reket. uostalom, gledali smo tu korekciju 76ersa u kojoj kada jednom više nije izlazio na jokića, igrači denvera nisu mogli ništa da ubace iz backdoor dodavanja a i jokić lično se mučio, što ipak nešto znači, pošto on generalno lako rešava bilo kog igrača pod košem ako nije udvojen.

 

nije sad def rating bog zna šta ali eto i tu je treći među centrima, ne previše daleko od allena i mobleyja a malko ispred lopeza, za koga se pre neki dan pisalo kako bi trebalo da je u nekoj užoj konkurenciji boljih defanzivaca lige

 

https://www.statmuse.com/nba/ask/best-defensive-rating-centers-2023

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

Tačno. Ali ipak digne ruku ponekad, što retko vidim kod Nikole. Nije mi jasno da tako pametan igrač kao Jokić bar ne digne ruke u vis kada ga napadaju, da oteža poentiranje ako išta drugo, stvarno ne razumem. 

Zato što Jokić pre ide na izbijanje lopte i krađu, nego na rampu, i onda ako mu to ne prođe, ne stigne da drigne ruku. Zato i ima 1.3 ukradenih po meču.

 

6 minutes ago, uini said:

 

ne treba preterivati. embiid ne može da bude centar kao gobert koji iskače na bekove ali može da zaključa reket. uostalom, gledali smo tu korekciju 76ersa u kojoj kada jednom više nije izlazio na jokića, igrači denvera nisu mogli ništa da ubace iz backdoor dodavanja a i jokić lično se mučio, što ipak nešto znači, pošto on generalno lako rešava bilo kog igrača pod košem ako nije udvojen.

 

nije sad def rating bog zna šta ali eto i tu je treći među centrima, ne previše daleko od allena i mobleyja a malko ispred lopeza, za koga se pre neki dan pisalo kako bi trebalo da je u nekoj užoj konkurenciji boljih defanzivaca lige

 

https://www.statmuse.com/nba/ask/best-defensive-rating-centers-2023

 

 

Pa i Jokić je po ovoj statistici 8. centar u ligi, tako da se onda ne može tu pričati o prevelikoj razlici. Ako se saberi statistika koju si ti postavio i ova - https://www.statmuse.com/nba/ask/best-offensive-rating-centers-2023 dobijemo da je Jokić sveukupno bolji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Pa i Jokić je po ovoj statistici 8. centar u ligi, tako da se onda ne može tu pričati o prevelikoj razlici. Ako se saberi statistika koju si ti postavio i ova - https://www.statmuse.com/nba/ask/best-offensive-rating-centers-2023 dobijemo da je Jokić sveukupno bolji.

 

nisam ni tvrdio da je embiid sveukupno bolji igrač. takođe nisam od onih koji tvrde da je jokić rupa u odbrani samo zato što ima par očiglednih slabosti.

baš mi je bezveze kada treba da prepričavam nekome post koji je napisao, rekao si da 

To što par puta u sezoni lupi blokade koje završe na društvenim mrežama, ne znači da je dobar defanzivac.

 

..pa sam stoga pomenuo očni-test primer iz života koji pokazuje embiidovu defanzivnu snagu a usput pridodao def rating sa opaskom

nije sad def rating bog zna šta ali eto

 

sad pošto sam sve prepričao idem da čekiram kakav je nivo humora među nba košarkašima danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne volim Embiida niti mislim da treba da bude mvp ove sezone ali on je brutalan igrač na obe strane kad je u punom fokusu. On je do sada često imao problem sa kondicijom ali kad je fizički tip top to je onda sila na koju ni Janis ne može da se zaleće i koji je sposoban da u direktnom match upu nadigra i Jokića. Ovo što je sinoć propustio utakmicu je za direktno izbacivanje iz mvp konverzacije, mvp jednostavno mora da bude lider (u regularnoj sezoni) i igrama i karakterom. Janisa prezirem kao igrača ali njemu se ne može osporiti da nikad nije bežao od odgovornosti, prljavog posla ili bilo čega što je potrebno njegovoj ekipi da ostvari timski uspeh. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drperce said:

Uini sa godinama postaje kao Mek 😂

 

reagovao sam na dva hot tejka

1 jokić je za klasu bolji igrač od embiida

2 to što embiid lupa blokade ne znači da je dobar defanzivac

 

ovaj tvoj je treći, pa eto, probaj da ga potkrepiš, mada mu realno nije ovde mesto kao diskusiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...