Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

On 3/20/2023 at 9:11 PM, Miki28 said:

Ako bude propustao mec to ce biti protiv Sunsa, bice im b2b, da sse dobro odmori za Nuggetse. 

Jokicu dolazi i najbolji igrac danasnjice 2 dana prije tog duela sa Embiidom

Na kraju bio ja u pravu (nazalost). Nije godinama igrao u Denveru i to sad kad treba da se lomi...quit...cava prava...

 

Embid....MVP race

 

Edited by cabke
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cabke said:

Na kraju bio ja u pravu (nazalost). Nije godinama igrao u Denveru i to sad kad treba da se lomi...quit...cava prava...
 

Ali zato jedva ceka da baci neki trash talk a kad treba da se pobije za istu tu nagradu ne postoji,pobegne

Link to comment
Share on other sites

Haha, kakva je to sisica, ovekovečena. Sad kad je imao priliku da pokaže i dokaže, nacrta da je on MVP.

 

Zamislite samo nekada MJ-a ili Kobija ili bilo kog igrača sa istinskim killa instinktom koji se ne pojave u ovakvom meču protiv takvog protivnika, maltene direktnog konkurenta u MVP trci.

 

Koja je već ovo godina da čovek direktno beži od duela kad proceni da mu ne odgovara i ostavi svoje saigrače gologuze.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Luchifer89 said:
23 minutes ago, AlexMaxim said:
Pa postoji šansa da pokvari utisak iz prve utakmice. Imao je super statse + pobeda. Nema rizika za eventualnu head to head analizu na kraju sezone.

Ali će svi znati da je pobegao, glasaju ipak novinari ,a ne mašine

Ma slažem se, ali taj Embiid MVP narativ i prave (ne svi naravno) novinari.

Link to comment
Share on other sites

Ne samo da Embid propusta utakmicu, vec i Janis. Jokic ce na kraju lagano da izgura opet 70+ utakmica. Na kraju krajeva, Nikola je sa razlogom najkorisniji igrac lige. Potrebno je prvo odigrati veliki broj utakmica, pa tek onda prdeti o statistici.

 

Zaista ne vidim narednih sezona ko bi mogao da se umesa da postane MVP umesto Jokica. Moze samo neka povreda da ga zaustavi.

 

MVP znaci i First ALL NBA Team. Cetvrti put po redu spada u first. Dobar dodatak za CV kada se jednoga dana bude govorilo o njegovom polozaju u istoriji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dracarys said:

Ne samo da Embid propusta utakmicu, vec i Janis. Jokic ce na kraju lagano da izgura opet 70+ utakmica. Na kraju krajeva, Nikola je sa razlogom najkorisniji igrac lige. Potrebno je prvo odigrati veliki broj utakmica, pa tek onda prdeti o statistici.

 

Zaista ne vidim narednih sezona ko bi mogao da se umesa da postane MVP umesto Jokica. Moze samo neka povreda da ga zaustavi.

 

MVP znaci i First ALL NBA Team. Cetvrti put po redu spada u first. Dobar dodatak za CV kada se jednoga dana bude govorilo o njegovom polozaju u istoriji.

Realno MVP ili ne, drago mi je da se skoro uopšte ne povređuje (da ga ne ureknem 🤞), da li je to "dinarski" dnk ili nešto drugo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam (sad već nekoliko puta) Memphis. Ekipa nafurana na same sebe, a totalno bez šmeka - sem možda Aquaman-a. Daleko su oni od "grit and grind" Grizzlies-a, a kamoli "Bad Boysa" ili "Jail Blazersa". Verovatno me je pregazilo vreme, pa ne razumem nove "moderne" tendencije i vrednosne sisteme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexMaxim said:

Gledao sam (sad već nekoliko puta) Memphis. Ekipa nafurana na same sebe, a totalno bez šmeka - sem možda Aquaman-a. Daleko su oni od "grit and grind" Grizzlies-a, a kamoli "Bad Boysa" ili "Jail Blazersa". Verovatno me je pregazilo vreme, pa ne razumem nove "moderne" tendencije i vrednosne sisteme.

Meni super i JJJr.

 

Možda jedini u ekipi kome bi "stajao" neki bad boy fazon. Uslovno rečeno naravno, koliko to uopšte može da stoji bilo kome.

Edited by MilošVB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada bismo čerupali Grizlise, ja bih bez razmišljanja uzeo Dezonda Bejna...

 

Inače, u taj narativ MVPja bi po talentu i potencijalu i pokazanim stvarima morao da se umeša Dončić, ali prvo mora da sredi svoje lične probleme, onda da malo sredi ekipu i svoju ulogu na terenu, zatim da popriča malo ozbiljije sa Kubanom, da zadavi Kajrija ako ništa zato što donosi nesreću.

 

Spoiler

During a recent appearance on The Hoop Collective, ESPN’s Tim MacMahon shared a harsh take he’d heard from an anonymous NBA scout on Doncic’s defense.

“I had a scout the other day tell me Luka Doncic is the worst transition defender in the history of basketball,” MacMahon said. “I want to say that’s hyperbole, but man, when he gets in all of his feelings and he’s yelling and screaming at refs and he’s not crossing – forget half court – he’s not crossing the free throw line on some of these possessions. He’s playing as poorly defensively as we have seen him play.”

 

Da ponovim, a Beonegro mi je to fino istakao - ne možeš da se ne vraćaš u odbranu. Možeš da daješ 56ppg 23apg i 34rpg i da su i klaču 100% iz igre, ako se ne vraćaš u odbranu ne poštuješ saigrače, ne poštuješ trenera, ne poštuješ ekipu i ne poštuješ ni igru u krajnjoj liniji. A ukoliko ne poštuješ igru a ni sopstveno telo, nećeš biti veliki igrač. A Luka može da bude bukvalno GOAT. I zato mi je krivo i žao.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ozbiljna, ozbiljna blamaza. Bez obzira kako se zavrsi utakmica.
Strasno koliko nam je impotentna klupa, kad na terenu uz njih nisu Nikola ili Dzamal. Sad dolazi do izrazaja ono sto sam pominjao u vezi trejd dedlajna. Nije mi jasno kako nikome u celoj organizaciji nije palo na pamet, da oni nece imati pravog organizatora sa klupe, nakon sto je i Bouns trejdovan. 
Ne znam sta da mislim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Ozbiljna, ozbiljna blamaza. Bez obzira kako se zavrsi utakmica.
Strasno koliko nam je impotentna klupa, kad na terenu uz njih nisu Nikola ili Dzamal. Sad dolazi do izrazaja ono sto sam pominjao u vezi trejd dedlajna. Nije mi jasno kako nikome u celoj organizaciji nije palo na pamet, da oni nece imati pravog organizatora sa klupe, nakon sto je i Bouns trejdovan. 
Ne znam sta da mislim.

Bones ne bi video ni minuta u PO svejedno. Fali im play sa klupe ali zato ce Murray da igra minute koje igra. Problem je sto on vise gleda da igra ISO nego da organizuje tada. Kad god je to radio u manjoj meri, nije uopste lose izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Radalek said:

Bones ne bi video ni minuta u PO svejedno. Fali im play sa klupe ali zato ce Murray da igra minute koje igra. Problem je sto on vise gleda da igra ISO nego da organizuje tada. Kad god je to radio u manjoj meri, nije uopste lose izgledalo.

Znam, diskutovali smo vec o tome, onda kada si nam objasnio sta je problem bio oko Bounsa. Nisam ni mislio ovo u smislu da nedostaje on, vec pravi organizator, da poveze malo igru. Ali da, ni Marej nije taj igrac, iako je svakako znacajno bolji nego sve ostale opcije koje imamo, a moze i za sebe da kreira, sto je veliki plus. Problem je sto ocigledno da nije u potpunosti navikao na tu ulogu, a ne bi me cudilo i da nije ljubitelj toga sto je primoran da predvodi klupu, jer je to izgleda vidjeno kao smrtni greh kod danasnje generacije igraca, narocito ako su viseg ranga kao Dzamal.

A povodom te price, tj. moje kritike oko odradjenih trejdova, secam se da mi je neko, na moju opasku da dovodjenje Brajanta nema smisla, te da je trebao plej da se trazi, rekao kako su "svi govorili da treba bekap centar, pa kako sad ne valja". A znao sam tacno sta ce da bude, 8-10 minuta, cak i pre nego sto plejof krene. A sad je izgleda i iz rotacije ispao.
I da me ne shvatite pogresno, on je vise nego dobar za backup centra. Videlo se u Lejkersima, da ima dovoljno kvaliteta i iskustva verovatno i starter da bude u nekim ekipama, koje se krpe na toj poziciji. Ali definitivno nije ono sto je nama trebalo. Jer em nije neko ko ce sam uzeti loptu i stvoriti sebi lake poene. Za sta ga ne treba kriviti. Takvih centara je u ligi trenutno vrlo malo. Mozes na prste ruke da ih nabrojis, i maltene sve su superstar igraci. A i defanzivno je u najbolju ruku prosek.

No nije kraj sveta. Ovo je uostalom samo jedna od 82 utakmice, isto kao ona protiv Milvokija, gde je sve izgledalo bajno. Vidjali smo ovakve padove u igri, tako da nije kao da nismo navikli.
Medjutim ono sto me plasi, je cinjenica da tim ima neke ocigledne nedostake, kojima nadam se posvecuje maksimalna paznja, u vidu priprema za plejof. Nece pomoci ni Jokic, ni sto smo konacno kompletni i svi zdravi.
Jer dzaba 40+ minuta dobre igre i gradjenja prednosti, ako ce ovako da je prospu za 4-5. Prosto nedopustivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sombor Shuffle said:

Znam, diskutovali smo vec o tome, onda kada si nam objasnio sta je problem bio oko Bounsa. Nisam ni mislio ovo u smislu da nedostaje on, vec pravi organizator, da poveze malo igru. Ali da, ni Marej nije taj igrac, iako je svakako znacajno bolji nego sve ostale opcije koje imamo, a moze i za sebe da kreira, sto je veliki plus. Problem je sto ocigledno da nije u potpunosti navikao na tu ulogu, a ne bi me cudilo i da nije ljubitelj toga sto je primoran da predvodi klupu, jer je to izgleda vidjeno kao smrtni greh kod danasnje generacije igraca, narocito ako su viseg ranga kao Dzamal.

A povodom te price, tj. moje kritike oko odradjenih trejdova, secam se da mi je neko, na moju opasku da dovodjenje Brajanta nema smisla, te da je trebao plej da se trazi, rekao kako su "svi govorili da treba bekap centar, pa kako sad ne valja". A znao sam tacno sta ce da bude, 8-10 minuta, cak i pre nego sto plejof krene. A sad je izgleda i iz rotacije ispao.
I da me ne shvatite pogresno, on je vise nego dobar za backup centra. Videlo se u Lejkersima, da ima dovoljno kvaliteta i iskustva verovatno i starter da bude u nekim ekipama, koje se krpe na toj poziciji. Ali definitivno nije ono sto je nama trebalo. Jer em nije neko ko ce sam uzeti loptu i stvoriti sebi lake poene. Za sta ga ne treba kriviti. Takvih centara je u ligi trenutno vrlo malo. Mozes na prste ruke da ih nabrojis, i maltene sve su superstar igraci. A i defanzivno je u najbolju ruku prosek.

No nije kraj sveta. Ovo je uostalom samo jedna od 82 utakmice, isto kao ona protiv Milvokija, gde je sve izgledalo bajno. Vidjali smo ovakve padove u igri, tako da nije kao da nismo navikli.
Medjutim ono sto me plasi, je cinjenica da tim ima neke ocigledne nedostake, kojima nadam se posvecuje maksimalna paznja, u vidu priprema za plejof. Nece pomoci ni Jokic, ni sto smo konacno kompletni i svi zdravi.
Jer dzaba 40+ minuta dobre igre i gradjenja prednosti, ako ce ovako da je prospu za 4-5. Prosto nedopustivo.

Nijedan tim nije bez mane, sve je u tome kako ce to da se pokrije. Kad krene PO, Murray bi trebalo da igra smisleniju kosarku od onog sto cesto igra sada kad predvodi igrace sa klupe. Kao da i dalje pokusava da nadje svoj ritam i onda krene da izoluje previse umesto da kreira. Ima tu itekako utakmica gde to izgleda jako dobro i ako se to prenese na PO, ti minuti bez Jokica nece biti tragicni.
Ono sto je dobro je da je Malone poceo da brze pravi neophodne promene. Nije dugo potrajao Reggie pre nego sto mu je uzeo sve minute i dao ih malom Braunu koji ih itekako dobro koristi. Cim se Nnaji oporavio, dobio je Bryantove minute. Iz te perspektive, trade deadline nije dobro prosao. Bones je morao da ide i izvukli su sta su mogli a Bryant se pokazao kao previse velika rupa u odbrani. Sta je tu je, i dalje mislim da je ta neka glavna rotacija od 9 ljudi jako dobra. Jos samo da Cancar dobije minute nazad umesto Uncle Jeffa i ja tu ne bih nista dirao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...