Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, Miki28 said:

Jokic prodao sa onom izgubljemom loptom.

Jeste, ali kompletnu utakmicu je odbrana Denvera kriminalna bila. Jos je feniks imao nadrealan sut. Momentum od Lendri Semeta je prelomio po meni.
Ali idemo ispocetka... 😉

Link to comment
Share on other sites

Stara je prica da igraci uloge igraju bolje kod kuce. Jokic danas 53+10, Jamal 28 pts i preko 50% iz igre, ali nema podrske ostatka ekipe. 

edit - mada moram da kazem da Jamalova statistika izgleda mnogo bolje nego eye test, covek unistava koliko davi loptu.

Edited by Del Piero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stex said:

Ja bih pre rekao da je Jamal prodao kad je Shameta ostavio 3 puta samog..

Jel ti stvarno mislis da mozes tako lako rotirati kad su KD i Booker udvojeni? Ajmo malo realnosti. T9 nije jedno udvajamje nego 2 udvajanja,nprvo KD na niskom postu pa onda iskaces na Bookera koii salje brz pas za Rossa/Warrena koji dalje salju za Shameta. 

Mnogo bolje odbrane od ove Denverove to ne mogu stici zakrpiti. 

 

Najlakse je sve na Jamala ali standardno, ocekivano. On je prvi na tapeti bio zavementiran

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Igrači uloge na domaćem terenu nekad ovako polude i to je to, zato kod Denvera pomoćno osoblje očajno. Sve obrnuto od onog što se očekuje.

 4 trojke iz 4 napada zaredom Šemeta riješile meč. Nevjerovatno da je posle prve dvije onako sam ostao. A onda ona glupost Portera...

 

Mene raduje što i pored ovakvih procenata Denver je obje bio tu. Tako da nadam se kući da će biti kako treba. 

I sudije su debelo gurale Finiks. 

 

Šteta što ovakva dominacija Jokića nije nagrađena pobjedom... nestvarna partija

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Jel ti stvarno mislis da mozes tako lako rotirati kad su KD i Booker udvojeni? Ajmo malo realnosti. T9 nije jedno udvajamje nego 2 udvajanja,nprvo KD na niskom postu pa onda iskaces na Bookera koii salje brz pas za Rossa/Warrena koji dalje salju za Shameta. 

Mnogo bolje odbrane od ove Denverove to ne mogu stici zakrpiti. 

 

Najlakse je sve na Jamala ali standardno, ocekivano. On je prvi na tapeti bio zavementiran

 

 

Nema te  obrane ni rotacije koja će to zaustaviti. Ostane samo da moliš da onaj koji ostane sam  na šutu promaši. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Jel ti stvarno mislis da mozes tako lako rotirati kad su KD i Booker udvojeni? Ajmo malo realnosti. T9 nije jedno udvajamje nego 2 udvajanja,nprvo KD na niskom postu pa onda iskaces na Bookera koii salje brz pas za Rossa/Warrena koji dalje salju za Shameta. 

Mnogo bolje odbrane od ove Denverove to ne mogu stici zakrpiti. 

 

Najlakse je sve na Jamala ali standardno, ocekivano. On je prvi na tapeti bio zavementiran

 

 

Prva dva suta, nije niko udvajao, plus imao je Shamet jos jednu otvorenu trojku pored toga, treca je dosla iz kornera i loseg udvajanja, moras malo pazljivije da gledas tekmu.

 

I da, Jamal je opet bio veoma los, iako statistika pokazuje drugacije, mada prodali su i svi ostali, od KCP do MPJ i Gordona.

Link to comment
Share on other sites

Jamalova krivica je katastrofalni ball hog u napadu, ko to ne vidi ne poznaje košarku. To autoritativni trener lako rješava. Nažalost, ovo moram ponoviti - low basketball IQ i njegov i MPJ-a nije moguće ispraviti. Jedino nekom transakcijom, ali zbog besmislenih ugovora koje su dobili i to izgleda nemoguće... :s_d: Nek im je sa srećom! 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

🔥🔥🔥🔥 kakva igracina

Jos bolji procenata šuta u ovoj drugoj. Sumnjalo se da se može ponoviti ali ipak je i podigao to. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Monty je pokazao da nije kompletan idiot. Mislim da je posle G3 odrađeno jedno od ključnih prilagođavanja, veća uloga za Landalea. Jokića je nemoguće zaustaviti ali u ovoj utakmici su ga naterali da bude poenterski agresivniji ali je zato bio manje aktivan na skoku i sprečeno je dosta dodavanja (iako je na kraju imao 11 assista). Jednostavno nije uključio saigrače onako kako je on navikao da to radi. Pored toga klupa Sunsa je noćas više doprinela od Denverove, Jamal i MPJ izuzetno loše partije. Brdo loših rešenja su imali, prvenstveno Jamal. Zamalo Jokić ovo da okrene stvarno istorijskom partijom (valjda rekord karijere), ali ukazao se Shamet.

 

Na drugoj strani takođe ključna stvar je da dokle god mogu da izdrže, KD & Book treba da budu zajedno na terenu. Denver se odlučio za opciju udvajanja i jednostavno im je odbrana pucala po šavovima. Sve su to bili povratni pasovi gde su ostali igrači Sunsa fenomenalno koristili otvorene šuteve. Pritom se Monty setio da ima i neke šutere na klupi. Nije se osetio izostanak CP3, pokrpili su Payne i Book, a i dosta se igralo iz tranzicije, gde su izuzetno bili važni skokovi koje su imali Sunsi. Može se sad tražiti scapegoat u ekipi Denvera ali ovo je brutalna ofanziva, teško se tu moglo bolje rotirati, pogotovo sa % šuta udarnog dvojca Sunsa. 

 

Odrađena je glavna stvar, odbrana domaćeg terena, sad nazad u Kolorado pa četvrtina po četvrtinu do brejka. 

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije sudjenje bilo nesto problematicno, mozda u prvom poluvremenu neki faul viska na Durentu, ali nista strasno. Ocigledna je razilka na prve dve utakmice i na ove dve u Arizoni, KD za ove neke kontakte nije dobio faulove, a ni Booker. Ali to je sve deo tog domaceg terena, kriterijum se prilagodi malo domacoj ekipi.

Meni jedino smeta kad ne sviraju faul na Jokicu kad krene da zida Lendejla. Pri kraju meca je bio jedan duel gde ga ovaj drzi sa dve ruke, samo je falilo da mu nabije koleno u ledja. Mislim kojom magijom Lendejl moze da drzi Jokica na postu da ovaj ne moze da ga pomeri.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Del Piero said:

Nije sudjenje bilo nesto problematicno, mozda u prvom poluvremenu neki faul viska na Durentu, ali nista strasno. Ocigledna je razilka na prve dve utakmice i na ove dve u Arizoni, KD za ove neke kontakte nije dobio faulove, a ni Booker. Ali to je sve deo tog domaceg terena, kriterijum se prilagodi malo domacoj ekipi.

Meni jedino smeta kad ne sviraju faul na Jokicu kad krene da zida Lendejla. Pri kraju meca je bio jedan duel gde ga ovaj drzi sa dve ruke, samo je falilo da mu nabije koleno u ledja. Mislim kojom magijom Lendejl moze da drzi Jokica na postu da ovaj ne moze da ga pomeri.

Bilo je i u trecoj svasta

pogledati ceo thread. Ovo o cemu ti pricas je situacija #6, barem 2 faula je Lendejl tu napravio.

Veceras je cini mi se cak i gore bilo + ona neshvatljiva tehnicka Jokicu, gde mu onajl lik vlasnik zadrzava loptu. Svi sa inside the NBA su rekli da ne razumeju kako i zasto.
I pored svega smo imali priliku u oba meca, sto mi samo govori da smo bolji tim. Uveren sam da cemo to i dokazati na planini. Samo da nas puste da igramo.

Edited by Sombor Shuffle
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dracarys said:

Što bi rekao Embid, šta je Jokić uradio u plej ofu?

 

4 hours ago, DameTime said:

Sad mi dođe da poželim da prođete PHX i da Jokić naleti na Dejvisa.

 

4 hours ago, Miki28 said:

Pravi ljubitelji cekaju LAL-PHX finale zapada. 

 

Booker/KD vs AD/Lebron🔥🔥🔥

 

Vidiš, ovi komentari su po meni ili nipoštodanje (Mikijevo i tvoje) ili mazanje govnima (Dracarys). Btw, Jokić je bar prošao drugu rundu jedanput kada mu je tim bio zdrav, što se ne može reći za Embiida. Al ajde, Grof je stari trol, njega ne bi trebalo shvatati ozbiljno. Potcenjuje se Nikola žestoko od strane vas.

 

Što se tiče Nuggetsa, jak je to tim, dobro su pomučili Sunsi da odbrane domaći teret. Ne verujem da će KD i Booker moći i treću uzastopno da izdominiraju. Iako me Murray i pogotovo MPJ umeju iznervirati svojim dvrljeljem lopte i low IQ potezima respectively, opasni su to igrači, doći će na svoje već sledeću utakmicu ja mislim. Jedino me Malone brine ponekad jer.ume da upadne u šablon, ali daleko od toga da je bezveznjaković. 

 

A za ove koji likuju što je Denver izgubio danas, samo da vas podsetim na jednu staru poslovicu: Ko se zadnji smeje, najslađe se smeje. 

Edited by Darko
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...