Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

10 hours ago, Ta'veren said:

 

FckCdZRXkAAzwIQ?format=png&name=small

 

😬

 

 

 

Pade mi na pamet - je li ona Šruderova "frizura" sa čelom do pola glave bila stajling koji je sad promenio, ili je u pitanju neko presađivanje i slično?

 

Eg9QqDgWkAUsPc5.png

Edited by realno *w
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DameTime said:

 

Napisah ono u polu-šaljivom tonu, ali u svakoj šali ima pola zbilje. Janis je pobednik u košarci jer je išao napred uprkos svojim manama tj. košarkaškim nedostacima, ali i protiv osporavanja drugih.

Počevši od drafta, gde se pojavio u trenutku kad je postajalo popularnije biti Stef nego bilo ko drugi, a on je bio otprilike sve suprotno. Preko priča da li taj klinac uopšte može da se fizički razvije i opstane u NBA, da ne može da pogodi slobodno bacanje, da ne može da šutira trojke, kako nije sposoban da vodi ekipu dalje od R1, kako nestaje u PO, da nema kvalitet da tim odvede do titule iako je bio 2x MVP i DPOY i sl. Čovek je sve te tvrdnje oborio na terenu i krunisao sa 50 pts u finalnoj utakmici finalne serije, gde je franšizi doneo titulu posle 50 godina. I skoro odmah nakon osvajanja kaže Midltonu - uradićemo ovo ponovo. Well, that's some (GOAT) spirit there.

Tako da, razumem da njegova igra nije dopadljiva, čak je iritantna (jbg, i meni je često). Ali što bi rekao jedan poznati trener, košarka je vrlo jednostavna igra u kojoj je glavni cilj da igrač proturi loptu kroz obruč. A on je u tome izuzetno efikasan. Možemo sada ovde izvlačiti reprezentativne poraze, PO poraze, promašena slobodna bacanja, utakmice u kojima je zaustavljen sjajnom odbranom... No to odavno više nije isti Janis koji igra danas. Zar to nije poenta sintagme biti pobednik - biti bolji nego što si bio juče, prevazilaziti prepreke, pobediti samog sebe? Vremenom sam počela sve više da cenim takve stvari u sportu.

Naravno, svi veliki igrači uglavnom imaju inspirativnu priču koja nam može poslužiti kao motivacija. Samo sam želela da malo podsetim na njegovu:)

Slazem se u svemu, sem oko kosarkaskih nedostataka. Janis samim tim sto je tako gradjen je rodjen da dominira u kosarci. Koliko sam samo puta video da neki krakati koji veoma retko igra basket izdominira likove koji dosta cesto igraju basket na konto svojih fizickih mogucnosti.

 

Janis je tehnicki mnogo napredovao tokom godina, kao sto je nekome potrebno fizicki da napreduje, samim tim sto je ubacio dvadesetak slobodnjaka sa jednim promasenim u mecu za titulu dovoljno govori da je dobar i na tehnickom planu. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

samim tim sto je ubacio dvadesetak slobodnjaka sa jednim promasenim u mecu za titulu dovoljno govori da je dobar i na tehnickom planu. 

 

tih 17-19 sa slobodnjaka u odlucujucoj tekmi finala su zaista impresivni za coveka koji sutira 70.8% karijerno i 64.5% ove sezone. 

te sampionske sezone je sutirao 68.5% u regulare sezoni a 58.7% u plejofu.

 

i na vecini tekmi finala je sutirao slobodnjake oko 50-60% a onda u sestoj, 89.5% na 19 pokusaja. svaka cast, za mene je to pobednicki momenat a ne oni koraci feat rame.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Slazem se u svemu, sem oko kosarkaskih nedostataka. Janis samim tim sto je tako gradjen je rodjen da dominira u kosarci. Koliko sam samo puta video da neki krakati koji veoma retko igra basket izdominira likove koji dosta cesto igraju basket na konto svojih fizickih mogucnosti.

 

Janis je tehnicki mnogo napredovao tokom godina, kao sto je nekome potrebno fizicki da napreduje, samim tim sto je ubacio dvadesetak slobodnjaka sa jednim promasenim u mecu za titulu dovoljno govori da je dobar i na tehnickom planu. 

 

 

Da, to je @Milos 3.14 spomenuo baš skoro kad smo diskutovali o njegovom talentu. Mislim, slažem se, ali ja to (tehnički deo) i dalje smatram košarkaškim nedostacima; tj. da ne nazovemo tako nego neka budu neke košarkaške slabosti. Nadogradio je on te segmente ali je mogao samo do neke mere. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Da, to je @Milos 3.14 spomenuo baš skoro kad smo diskutovali o njegovom talentu. Mislim, slažem se, ali ja to (tehnički deo) i dalje smatram košarkaškim nedostacima; tj. da ne nazovemo tako nego neka budu neke košarkaške slabosti. Nadogradio je on te segmente ali je mogao samo do neke mere. 

 

slobodnjake definitivo ne sutira bolje nego u prvom delu karijere ali je ubacio sve kad je trebalo.

Link to comment
Share on other sites

Ode polako još jedna regularna sezona. Posle vrlo jakog starta od 21-5 i istorijski dobrog napada, Boston je uspeo da osciluje u toku sezone što se tiče rezultata. Videh podatak da je Boston (okvirno, ne mogu da kopam tačne brojke) 14-10 protiv top 8 ili valjda beše 10 timova u ligi a od 10 poraza valjda 7 u OTu ili tako nešto. Hoću da kažem, ide nam dobro protiv dobrih ali zato smo se i blamirali ove sezone protiv slabijih ekipa i izgubili prvo mesto u RSu, ostaje u sećanju 150 od OKCa, nemogućnost da se dobije serija protiv Orlanda, porazi od Čikaga te skorašnji porazi od Hjustona i Vašingtona.

 

Oscilacijama su svakako doprinele povrede - TimeLord je propustio početak sezone i odigrao samo 34 utakmice, što je najveći udarac na roster (da ne kačim opet defanzivne statse) a takođe Smart je odigrao 61 utakmicu. 

 

Startna petorka iz prošle sezone je prvi put zaigrala zajedno ove sezone tek nakon AllStara. 

 

Odbrana je na startu bez TimeLorda bila očekivano lošija ali vremenom se to ispeglalo - trenutno je Boston 3 odbrana lige. Uz to, Boston je drugi napad lige, što je dovoljno za najbolji NET rating i Boston je jedina ekipa u ligi koja je i u top 5 Ortg i Drtg-u. 

 

Kad se gleda samo poslednjih 15 utakmica, Boston ima Net rating +11. 

 

Pred plejof mene lično brinu 3 stvari:

1. Povrede kao najveći problem - da li ćemo  biti zdravi? 

2. Rookie head coach bez PO iskustva 

3. Oscilacije koje smo pokazali

 

Za prvi brigu leka nema, radili smo load management koliko smo mogli pa šta bude u PO. Za drugu će Joe morati prosto da uđe u vatru i da proba da zaustavi brigu broj 3 - Boston kad igra svoju košarku to je verovatno i najbolja ekipa u ligi, a ako je ne budemo igrali nećemo daleko, izbaciće nas najkasnije Baksi u ECF. 

 

Igrački mislim da imamo sjajnu dubinu, optimalnu za PO - tih top 8, 9 igrača za 48 minuta košarke su baš dobri. 

 

Tatum je sigurno jedan od najboljih igrača u ligi, kad ne siluje (čitaj juri MVP priznanje) to je milina - poentira, šutira, ide do obruča, deli lopte, generiše dobre pozicije za ekipu, vuče tim do pobede. Sa Brownom je jedan od najboljih tandema lige i baš ih je teško zaustaviti. Ono što ne sme da se desi je da obojica insistiraju previše umesto da puste loptu da ide u napadu, kad se to desi Boston tone. 

 

Uz njih dvojicu, mislim da Boston ima i najbolju i najdublju bekovsku liniju u ligi - pored Browna tu su i Smart, Brogdon i White. 

 

Smart zapravo igra bolje nego prošle sezone, manje davi loptu i više je prosleđuje, Brogdon je sjajan dodatak ekipi, neverovatna mašina a White je potcenjen, zna da bude i najbolji bek tima - uvek dobra reakcija u odbrani, daje skoro 2 trojke na 38% za 3 po meču i uvek ima rešenje u napadu, neki prodor ili pas i baš diše ekipa s njim na terenu. 

 

Već sam spominjao TimeLorda i da ne dužim - mislim da je jedan od najbitnijih igrača u timu i kad je zdrav, jedan od boljih centara u ligi. 

 

Al Horford naravno objašnjava zašto je i dalje ćaća u ligi, prebitam igrač za Boston, predobar mentalitet i kvaliteti, na obe strane parketa. 

 

Grante Vilijamse, igraj za ugovor PO, igraj ko protiv Baksa prošle godine. 🙂

 

Tu su još neki selektivno upotrebljiv igrači kao što su Muskala, Pritchard i Hauser. E da, za Blejka svi kažu da je super lik u svlačionici. 

 

Što se tiče protivnika u PO, po svemu sudeći ćemo prvo ići na Heat, nije baš idealno ali eto prilike da od starta budemo primorani da damo sve od sebe, da se igrači bore protiv Jimmya-a i drugara, da Joe ima protiv sebe jednog od najboljih trenera pa da vidimo od čega smo. 

 

Ako njih prođemo, biće verovatno Fila koja nas je jedva dobila jednom ove sezone i to bez TimeLorda i Browna. Ne želim da ih potcenim ali su oni meni takvi prevaranti da sam ubeđen da ih prolazimo, biće neki poraz uz dobru partiju glavnih, malo ćemo i mi da se zbunimo al prolazimo. 

 

Glavni rival su svakako Baksi, HCA bi u eventualnoj seriji bio dosta bitan za njih ali Boston je nezgodan matchup za Bakse, dosta Bostonovih igrača su ko stvoreni da maltretiraju Bakse pa iako su Baksi jaki i Janis najbolji igrač u toj seriji, mislim da možemo da razotkrije njihov loš napad i da ih prođemo ako budemo svoji. Eventualna serija bi svakako trebalo da bude poslastica. 

 

Još malo pa kreće ono pravo, a to je PO. Nismo izraziti favoriti ali jesmo u krugu favorita i mislim da imamo ono što treba da postanemo šampioni, uprkos našim manama. 

 

Celticsi do titule! ❤️

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

ja sam u velikom, sto bi rekao vucicevic iz informera (jebote, vucic, vucevic, vulin, vucicevic, kakav vu-tanga klan), hejterskom problemu.

samo da bucksi ne porodju u finale istoka zbog djane, samo da celticsi ne prodju zbog bostona generalno, otprilike bih embiida i realno nesnosnu fanbazu filadelfije docekao kao najrodjenije. na zapadu mi samo lejkersi smetaju, valjda nece predugo da se zadrze ali istok je tuga & neverica. ima da poginem u prognozama odma na startu 😶

Edited by uini
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, stefan81888 said:

Ode polako još jedna regularna sezona. Posle vrlo jakog starta od 21-5 i istorijski dobrog napada, Boston je uspeo da osciluje u toku sezone što se tiče rezultata. Videh podatak da je Boston (okvirno, ne mogu da kopam tačne brojke) 14-10 protiv top 8 ili valjda beše 10 timova u ligi a od 10 poraza valjda 7 u OTu ili tako nešto. Hoću da kažem, ide nam dobro protiv dobrih ali zato smo se i blamirali ove sezone protiv slabijih ekipa i izgubili prvo mesto u RSu, ostaje u sećanju 150 od OKCa, nemogućnost da se dobije serija protiv Orlanda, porazi od Čikaga te skorašnji porazi od Hjustona i Vašingtona.

 

Oscilacijama su svakako doprinele povrede - TimeLord je propustio početak sezone i odigrao samo 34 utakmice, što je najveći udarac na roster (da ne kačim opet defanzivne statse) a takođe Smart je odigrao 61 utakmicu. 

 

Startna petorka iz prošle sezone je prvi put zaigrala zajedno ove sezone tek nakon AllStara. 

 

Odbrana je na startu bez TimeLorda bila očekivano lošija ali vremenom se to ispeglalo - trenutno je Boston 3 odbrana lige. Uz to, Boston je drugi napad lige, što je dovoljno za najbolji NET rating i Boston je jedina ekipa u ligi koja je i u top 5 Ortg i Drtg-u. 

 

Kad se gleda samo poslednjih 15 utakmica, Boston ima Net rating +11. 

 

Pred plejof mene lično brinu 3 stvari:

1. Povrede kao najveći problem - da li ćemo  biti zdravi? 

2. Rookie head coach bez PO iskustva 

3. Oscilacije koje smo pokazali

 

Za prvi brigu leka nema, radili smo load management koliko smo mogli pa šta bude u PO. Za drugu će Joe morati prosto da uđe u vatru i da proba da zaustavi brigu broj 3 - Boston kad igra svoju košarku to je verovatno i najbolja ekipa u ligi, a ako je ne budemo igrali nećemo daleko, izbaciće nas najkasnije Baksi u ECF. 

 

Igrački mislim da imamo sjajnu dubinu, optimalnu za PO - tih top 8, 9 igrača za 48 minuta košarke su baš dobri. 

 

Tatum je sigurno jedan od najboljih igrača u ligi, kad ne siluje (čitaj juri MVP priznanje) to je milina - poentira, šutira, ide do obruča, deli lopte, generiše dobre pozicije za ekipu, vuče tim do pobede. Sa Brownom je jedan od najboljih tandema lige i baš ih je teško zaustaviti. Ono što ne sme da se desi je da obojica insistiraju previše umesto da puste loptu da ide u napadu, kad se to desi Boston tone. 

 

Uz njih dvojicu, mislim da Boston ima i najbolju i najdublju bekovsku liniju u ligi - pored Browna tu su i Smart, Brogdon i White. 

 

Smart zapravo igra bolje nego prošle sezone, manje davi loptu i više je prosleđuje, Brogdon je sjajan dodatak ekipi, neverovatna mašina a White je potcenjen, zna da bude i najbolji bek tima - uvek dobra reakcija u odbrani, daje skoro 2 trojke na 38% za 3 po meču i uvek ima rešenje u napadu, neki prodor ili pas i baš diše ekipa s njim na terenu. 

 

Već sam spominjao TimeLorda i da ne dužim - mislim da je jedan od najbitnijih igrača u timu i kad je zdrav, jedan od boljih centara u ligi. 

 

Al Horford naravno objašnjava zašto je i dalje ćaća u ligi, prebitam igrač za Boston, predobar mentalitet i kvaliteti, na obe strane parketa. 

 

Grante Vilijamse, igraj za ugovor PO, igraj ko protiv Baksa prošle godine. 🙂

 

Tu su još neki selektivno upotrebljiv igrači kao što su Muskala, Pritchard i Hauser. E da, za Blejka svi kažu da je super lik u svlačionici. 

 

Što se tiče protivnika u PO, po svemu sudeći ćemo prvo ići na Heat, nije baš idealno ali eto prilike da od starta budemo primorani da damo sve od sebe, da se igrači bore protiv Jimmya-a i drugara, da Joe ima protiv sebe jednog od najboljih trenera pa da vidimo od čega smo. 

 

Ako njih prođemo, biće verovatno Fila koja nas je jedva dobila jednom ove sezone i to bez TimeLorda i Browna. Ne želim da ih potcenim ali su oni meni takvi prevaranti da sam ubeđen da ih prolazimo, biće neki poraz uz dobru partiju glavnih, malo ćemo i mi da se zbunimo al prolazimo. 

 

Glavni rival su svakako Baksi, HCA bi u eventualnoj seriji bio dosta bitan za njih ali Boston je nezgodan matchup za Bakse, dosta Bostonovih igrača su ko stvoreni da maltretiraju Bakse pa iako su Baksi jaki i Janis najbolji igrač u toj seriji, mislim da možemo da razotkrije njihov loš napad i da ih prođemo ako budemo svoji. Eventualna serija bi svakako trebalo da bude poslastica. 

 

Još malo pa kreće ono pravo, a to je PO. Nismo izraziti favoriti ali jesmo u krugu favorita i mislim da imamo ono što treba da postanemo šampioni, uprkos našim manama. 

 

Celticsi do titule! ❤️

 

 

Jedan lep osvrt na Bostonovu sezonu.

 

Moram doduse da priznam da mi je na istoku jedino od File Boston drazi, i to ne toliko zbog ovog tima koji je poprilicno gotiva i pikaju dobar basket vec zbog toga sto mi vecina Boston fanbase & media idu na ganglije.

 

U drugim vestima, izgleda da ce Sakramento odmarati vecinu  osilaca protiv GSW-a, sto ce reci da su se mozda ipak odlucili da i oni odaberu nekog kao protivnika, a to je LAL.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Horium said:

U drugim vestima, izgleda da ce Sakramento odmarati vecinu  osilaca protiv GSW-a, sto ce reci da su se mozda ipak odlucili da i oni odaberu nekog kao protivnika, a to je LAL.

Ako sam dobro shvatio ovaj haos, Milvoki igra bez petorke protiv Memfisa. Ukoliko Memfis izgubi, Sakramento ima šansu (uz još jedan poraz Memfisa) da uzme 2. mesto? Nisam siguran da će Sakramento odmarati celu ekipu...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Ako sam dobro shvatio ovaj haos, Milvoki igra bez petorke protiv Memfisa. Ukoliko Memfis izgubi, Sakramento ima šansu (uz još jedan poraz Memfisa) da uzme 2. mesto? Nisam siguran da će Sakramento odmarati celu ekipu...

 

 

Ne znam koliko je realno da Kings-i dodju do drugog mesta. Ostalo je ipak 3-4 tekme do kraja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MilošVB said:

@DameTime

 

Odličan post za Janisa.

 

Sve ono što na primer nije Lilard, koliko god bila dopadljiva ta neka njegova lojalnost i klač šutevi koje je imao. Nema ono nešto.

 

Udari me gde mi je najteže. :classic_tongue: Šalim se malo. Pa ne znam, ne slažem se da nema ono nešto. Dame je isto išao against all odds na mnogo načina; nije ga hteo nijedan veći koledž, prihvatio je ponudu Weber state-a, onda je u seniorskoj godini doživeo gadnu povredu i bilo je pitanje da li će biti draftovan uopšte. Uzima ga Portland, skauti su u fazonu undersized, đe mu je šut, neće biti neki plejmejker, on svima začepi usta ROY nagradom. I svaki put kad je ispadao u PO dolazio je sledeće sezone sve jači i nabrijaniji, podizao formu. 

Naravno, Janis je top 3 igrač lige, ja bih se usudila da tvrdim i najbolji. Dame to nije. Ali svi ti igrači koji su u top 10-15 imaju nešto, ne bi bili tu gde jesu da nemaju. Ono što je pitanje jeste da li je to nešto dovoljno za osvajanje titule. Dejmu se do sada pokazalo da nije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Green23 said:
Muke 😥

 

s reddita:

 

T-Fewest B2Bs in the league: LAL (12)

T-Most B2Bs in the league: GSW, LAC (15)

 

Most Games with Opponent on B2B:

T1. Lakers - 18

T1. Hawks - 18

T1. Raptors - 18

T26. Warriors - 10

 

Most Games with Opponent on Road B2B:

1. Lakers - 15

T2. ATL/TOR/PHX - 11

T22. Warriors - 6

 

 

nista novo od jamesa nego da kuka nad svojom nesrecnom sudbinom. pre dve godina je trazio da lik koji je izmislio play-in da bude otpusten. goat u kukanju

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

 

Da, to je @Milos 3.14 spomenuo baš skoro kad smo diskutovali o njegovom talentu. Mislim, slažem se, ali ja to (tehnički deo) i dalje smatram košarkaškim nedostacima; tj. da ne nazovemo tako nego neka budu neke košarkaške slabosti. Nadogradio je on te segmente ali je mogao samo do neke mere. 

To, nazovimo stvari pravim imenom.

 

S obzirom na njegovu gradju, prirodno je ocekivati da mu tehnicki deo nece ici bas najbolje. Opet, on je i slobodnjacima izdominirao seriju, izdrzao je pritisak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Horium said:

 

 

Ne znam koliko je realno da Kings-i dodju do drugog mesta. Ostalo je ipak 3-4 tekme do kraja.


Ostalo je 2, a Klivlendu i Oklahomi samo po 1.

Na Istoku se maltene sve zna. Bruklin i Atlanta treba da dobiju samo jednu od preostala 2 meca i da time rese sve vezano za plasman i raspored u plejofu. Vrlo lako moze vec veceras da bude reseno, posto Embid ne igra, a ne vidim razlog da Fila ne odmara sve startere, narocito Hardena, koji kuburi sa povredama gore nego ovaj prvi.

Na Zapadu je situacija komplikovanija, ali i tu bi veceras moglo dosta stvari da se resi. Dalas u najgoroj poziciji (o njima imam nesto dodatno da napisem, ali to malo kasnije), iako igraju poslednje dve sa ekipama koje nemaju za sta da se bore, u vidu plasmana. Razlog je sto Oklahoma docekuje Memfis u subotu, koji ima priliku da zakljuca 2. mesto veceras, a igraju protiv Milvokija koji odmara sve startere + verovatno jos par igraca, pa ne bi trebalo da imaju puno problema da dobiju taj mec. Samim tim bi verovatno odmarali svoje najbolje igrace u subotu. Tako da je moguce da poslednjeg dana budu samo 2-3 od 15 meceva, koji imaju neki takmicarski znacaj. Mada NBA je to, tako da ce verovatno biti i neko potpuno neocekivano iznenadjenje u ova 2 dana.

Zanimljivo je recimo,  da Minesota ima prednost u h2h tajbrejkeru protiv preostale 3 ekipe ispred sebe, dok protiv Nju Orliensa tek treba da igraju poslednji mec u subotu. Ali mislim da im se sanse da izbegnu plejin mere u promilima, tj. ako uopste postoje, nisam detaljno proveravao sve mogucnosti. 😄 Edit: eto koliko je poraz protiv onakvog Portlanda bio katastrofalan za njih, kad se gleda iz ove perspektive. Prosto neverovatno sta su sebi dozvolili.
Za raspored od 5.-8. moze svasta da se promeni. 1.-4. se prakticno sve zna. Bio bih sokiran da Memfis ispusti to 2. mesto, sem ako ne zele da izbegnu neki mecap u prvoj rundi, mada ne vidim kako mogu da kalkulisu povodom toga.

 

Edited by Sombor Shuffle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Kingsi dohvate drugo mesto, onda ce se opustenije ici u plej in. Memfis je ipak plej of ekipa u odnosu na Sakramento.

 

Kingsi su tu gde jesu, jer ih je zdravlje uglavnom sluzilo tokom ove dugacke regularne sezone. U sezoni, gde sem Nagetsa, slabo da je postojala ekipa na zapadu koja nije bila okrnjena povredama ili raznim drugim stvarima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ce Klipani da gledaju sutra vece sta im odgovara i da odrade da budu 6ti.

 

GS mora vcrs ici na pobjedu protiv Sakramenta ali sa tom pobjedom ipak rizikuju veoma da budu 5ti a opet ako izgube mogu pasti na 7mo mjesto i u plejin jer Lejkersi ce igratinorotiv oslabljenih Sunsa za koje ne vjerujem da ce starteri igrati ( vidim da je i Monty rekao da ili ce odmoriti ili mozda odigrati nesto malo u 1 pol ).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...