Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, Pacino said:

Je li igramo mi šta u utorak? Posto čuh da je naš pr rekao novinarima na kraku kzš da se vide u utorak, tako da očekujem promociju tada ako ne igramo ništa, a kako vidim ne igramo.

Pa sutra je valjda dan za odmor, utorak krece priprema za OLY

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Troteri said:

Rutinski.

 

Petrušev nastavlja sa dominacijom.

 

Nemanja namešta nišanske sprave, nadam se da će mu procenti krenuti u ovom nekom smeru.

 

Pohvale za Topića. Minute koje dobija u sezoni sasvim lepo koristi. Iako je to pretežno u "garbage timeu" (a nije sve), doprinosi na terenu su i više nego solidni. Lepo razmišlja, dobar pregled igre (sve se to videlo još od kadetskih dana), i što je najbitnije, za razliku od nekih talenata prethodnika na poziciji 1 u Zvezdi (poput Rebića, Uskokovića, uz Karapandžića, Vasića, itd) ima size i visinu koja je za plejmejkere u Evroligi uglavnom neophodna. Oko 195cm a tek je napunio 17. Ima itekako materijala kod njega, i mogao bi ozbiljan igrač da postane.

Kako to, a ovde se pada u nesvest na tek dovedenog i preskupo placenog pleja, koji je visok metar i sumska jagoda?

Pre bih rekao da je ovo zaostavstina Radonjica, kao i loseg rada sa mladim igracima u nasoj kosarci, nego do tih famoznih 195+.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uskokovica ce jos malo i iz Mege da liferuju. Ne znam sta se desava s deckom, nije igrac za Zvezdu, ali bi trebalo da bude najlaganije prvi plej Mege i da ima kakve takve brojke. 

 

Djurisic jeste talentovan, ali ne znam dal mi se manje svidja njegov stil igre ili stav tokom igre.

 

Nije vala ni Mega sto je nekad bila. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MisaF said:

Inace oni nemaju pare da plate da odu u Katar 😀

Nije poenta u parama vec u lepom gestuu 

9 hours ago, drakon1 said:

A ko kod Radonjica ima toliko maljave ruke da si otisao kod Devila? Taj da je dlakaviji od Lepog Laze? No chance.

Nema niko ali je Radonja na klupi bio kad sam ja imao 12-3 godina, prva ljubav. Kao i Prosinecki kao trener Zvezde.  Taj period mi je najlepsi i ta 2 coveka su mi urezani u srce

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sombor Shuffle said:

Kako to, a ovde se pada u nesvest na tek dovedenog i preskupo placenog pleja, koji je visok metar i sumska jagoda?

Pre bih rekao da je ovo zaostavstina Radonjica, kao i loseg rada sa mladim igracima u nasoj kosarci, nego do tih famoznih 195+.

Napisao čovek "uglavnom potrebna", ali jbg ko će pažljivo da čita postove... Bitno je da se naglasi da je Campazzo preskupo plaćen (a ne zna se kolika je cifra u pitanju do kraja sezone) i da je visok metar i šumska jagoda, kao da Facu nije pokazao da nedostatak visine vrlo uspoešno kompenzuje svojim skilom i glavom na najvišem rangu takmičenja u Evropi u onih 4, 5 sezona. Kad smo već god jagoda i Facua... biće jagoda, a biće i šlaga.

Mali Top je vrhunski prospekt. Frame, BBIQ i tehnika su ok, ostaje mu da krvavo radi i uči ( a ima od koga), da ga zaobiđu povrede i eto nama za par godina dugogodišnjeg startnog pleja reprezentacije.

Zaostavština Radonjića su ljubav prema Zvezdi, povratak vere navijača u klub, brojne titule i trofeji, predan rad i disciplina, podizanje kluba u elitu gde mu je mesto i potpuna dominacija u regionu. I tako će ga pamtiti svi Zvezdaši, makar se nikada više ne vratio u KKCZ.

 

 

2 hours ago, Markoss said:

Uskokovica ce jos malo i iz Mege da liferuju. Ne znam sta se desava s deckom, nije igrac za Zvezdu, ali bi trebalo da bude najlaganije prvi plej Mege i da ima kakve takve brojke. 

 

Djurisic jeste talentovan, ali ne znam dal mi se manje svidja njegov stil igre ili stav tokom igre.

 

Nije vala ni Mega sto je nekad bila. 

Uskokovićevi limiti se znaju i ne znam da li mu dozvoljavaju da bude legitiman prvi plej bilo koje ekipe u ABA. Kao i svi igrači Mege, on je u izlogu ove sezone da bi eventualno navatao neki ugovor za sledeću. Ne znam koliko će to uspeti sa 14 min/pg, ali to je njegov i Miškov problem. Rorie je ove sezone startni plej, pa je tu šansu sinoć iskoristio da pokaže koliko trenutno (ne)može protiv EL tima. Ali on svakako ima veći plafon ud Uskoka.

Đurišić je Miškov generacijski pick, neko na koga se ulaže već neko vreme i od koga se očekuje da krene putem Jovića u NBA. Posle povreda, uspeo je da uhvati nekakav kontinuitet od 8. kola ABA i statsi su meh za nekog ko ima 30min/pg i uzetih skoro 12  šuteva po meču. Šut za 3 mu je baš loš ove sezone (3/28) i plašim se da su godine besomučnog prangijanja za 3 od pionira na ovamo, indijanisanje koje nije sankcionisano ni od jednog trenera, dovele do loše selekcije šuta. Mislim da je kod njega problem uloga koju su mu namenili u Megi, neka ISO igra i forsiranje ulaza je po meni problematičan način da se nabiju brojke, jer on u seniorskoj košarci nije fizički dominantan kakav je bio u svim mlađim kategorijama, dok njegov tehnički skil + brzina nisu u stanju da prave razliku. U onih nekoliko utakmica za reprezentaciju u nesrećnim prozorima me je pozitivno iznenadio. Kari mu je našao tačno onu ulogu koja mu odgovara - timski igrač koji mora da pokaže želju i energiju u odbrani, glue guy koji kreira i za druge i koji je racionalan u potrošnji lopti. Tako bi trebao da teče neki njegov razvoj i profilisanje u dobrog ili odličnog seniorskog igrača, jer talenta zaista ima. Ali, ko će toliko da čeka... Miško sigurno ne. Hajde da prangijamo do besvesti, nešto će i da uđe. Klasičan primer dvoseklog mača kakav je Mega godinama za mlade talente. Jović je otišao u NBA zbog nenormalnih fizikalija, pa ga sad tamo uče (nekoj njihovoj) košarci. Mislim da je najbolje za Đurišića da što pre ode iz Mege u neki klub u Evropi gde bi i on napokon počeo da uči šta je košarka.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Guru said:

To je ta konekcija

 

ezgif-com-gif-maker-9.gif

Baš sam sinoć razmišljao kako ovo Kuzmić ne bi uhvatio ni jednom, ni iz 200 pokušaja, ali uredno zauzima mesto u 12 i skače za loptu na podbacivanju 🙂.

Nadam se Iliću malo više jer ima šta da pruži. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uskokovic da se nada karijeri jednog Rebe Bebe.

Poprilicno slicni tipovi igraca kojima je forte - apsolutno nista.

 

Mislim da Topic nije TOP talenat, vec da je problem u nama koji godinama prizeljkujemo nekog novog klinca na pozicijama 1-2 i tezimo tome da ponavljanjem utuvimo sebi u glavu neki izvanredni potencijal.

Mali je dobar prospekt, ne sporim, ali mislim da njemu samom neka jeftina glorifikacija ne donosi puno toga dobrog.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topic je plej u telu krila i to je neka njegova prednost. On ce biti preko 2m kad bude standardni senior. 

 

Ima jos puno da radi i da usavrsava svoj skill a ima i vremena za to. Nema neku izrazenu osobinu osim tih fizikalija ali skill se trenira a fizikalije ne mogu. 

 

Ako bas nesto treba izdvojiti iz skill opusa onda je to odlican ball handling za tu visinu i bas dobar pregled igre. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topić ima sve preduslove da ima odličnu karijeru. Ima košarkaški pedigre, prilično su mu kretnje fluidne, odličan je na prenosu lopte, ima odličnu visinu i "sajz" za svoje godine. Tako da je poprilično talentovan. E sad, to što talenat vuče 10% a rad i sreća 90% to je isto tačno, ali to je druga priča.

 

Zamislite Luku Mitrovića sa ovom njegovom Jokić košarkaškom inteligencijom, da ima solidan šut i da su ga povrede zaobišle? Vrlo verovatno NBA talenat protraćen. Ali šta da se radi... to ti je život.

 

Dakle, Top "samo" neka radi na sebi, bitno je i da ga vodi neko normalan, a s obzirom da će pored Vildoze imati i Kampaca pored sebe, bar na pola godine, to je jebeno dobra škola. Da li je Topić neki Dončić talenat...pa nije, ali i ne mora biti. S obzirom na to šta nama nakon Vase Micića ide na raspolaganje od plejeva, Topić nam treba kao ozeblom sunce.

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni djeluje da je Topić spreman da radi, da je dosta zreo za svoje godine i ne izgleda uplašeno kad uđe u igru.

Iskreno, ne bih ni volio da je neki extra-extra talenat jer onda bi ga teško bilo zadržati. Ovako, neka napreduje nekim normalnim tempom, neka mu se po malo povećava minutaža i uloga i za koju godinu imaćemo odličnog klupskog pleja na EL nivou. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sam B said:

Topić ima sve preduslove da ima odličnu karijeru. Ima košarkaški pedigre, prilično su mu kretnje fluidne, odličan je na prenosu lopte, ima odličnu visinu i "sajz" za svoje godine.

Decko ima samo 17 godina Jos ce rasti. Vec sada deluje jako zrelo. Meni su bile dovoljne 2 pripremne utakmice da vidim da je veliki talenat. Da li je Luka Doncic? Pa nije, ali da je plej koji moze da napreduje do visina Micica, to sigurno jeste. Naravno da treba jako puno rada, a tu je sada Ivanovic. Ima odlican i pravovremen pas, a da bi dobio jos nesto treba od nekoga da vidi sta sve moze sa loptom, a sada su tu Vildoza i posebno Kampaco (kao sto je Jovic sazreo uz Markusa). 

Reci da decko nije talenat, mislim stvarno, svaka cast.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Reci da decko nije talenat, mislim stvarno, svaka cast.

Nesto sto me izrazito nervira kod nas, a opsteprisutno je. U rangu one stare "gde su sad svi hejteri..."

Na forumu niko nije napisao da Topic nije talenat.

Izrazeno je misljenje, i to od strane mene prvog, da nije "TOP" talenat.

 

Malo vise citanja.

Edited by Gilmour
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gilmour said:

Nesto sto me izrazito nervira kod nas, a opsteprisutno je. U rangu one stare "gde su sad svi hejteri..."

Na forumu niko nije napisao da Topic nije talenat.

Izrazeno je misljenje, i to od strane mene prvog, da nije "TOP" talenat.

 

Malo vise citanja.

Reci da decko nije "TOP" talenat, mislim stvarno, svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

Gilmour, upravo tako, niko nije napisao da momak nije talentovan. Svi imamo različita merila, za mene je kad napišem da je neko veliki talenat tip igrača kao Dončić. To su veliki talenti i takvi se ne rađaju često. Topić je talentovan momak koji uz dobar rad može postati odličan igrač.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gilmour said:

Nesto sto me izrazito nervira kod nas, a opsteprisutno je. U rangu one stare "gde su sad svi hejteri..."

Na forumu niko nije napisao da Topic nije talenat.

Izrazeno je misljenje, i to od strane mene prvog, da nije "TOP" talenat.

 

Malo vise citanja.

Ako pod top misliš NBA talenat onda se slažem.

Za mene je top talenat svako ko može da igra EL kao jedan od bitnijih igrača u timu, a Topić mi je taj nivo talenta.

Znači negde od Jovića do Kalatesa karijeru kad bi imao bilo bi odlično 

2 hours ago, ivan9 said:

Baš sam sinoć razmišljao kako ovo Kuzmić ne bi uhvatio ni jednom, ni iz 200 pokušaja, ali uredno zauzima mesto u 12 i skače za loptu na podbacivanju 🙂.

Nadam se Iliću malo više jer ima šta da pruži. 

Još lepše izgledaju oni def skokovi gde skida loptu sa vrha table.

Nadam se da je sinoć, ali i prethodnom tekmom pristupom i haslom zaradio mesto u 12

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sam talenat ima različite definicije i različite "departmane", tehnički, fizički i mentalni deo jednog igrača.

 

Topić je izuzetno stabilan igrač za nekog ko ima 17 godina. Pouzdan je na lopti, odlične visine i pregleda igre. To je već dovoljno za ozbiljnu karijeru AKO bude napredovao valjano.

 

Ako vam je Ja Morent reper za talenat, onda Topić nije talenat, jer takav igrač neće nikad biti, ali može biti ozbiljan Floor general, neko napisa iznad kao Jović ili Kalates, s tim što ima bolji šut od obojice već sad.

 

Mene više plaši naš klub, dokazano ne umemo sa talentima.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...