Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Rano je da pravimo planove a ja se samo nadam da neće nebojša čović opet da pravi tim po svom ukusu. Da je bilo samo do njega mi ne bi ni ovo finale igrali. Duškp treba ds ostane i da dobije odrešene ruke da sastavi tim. Lično jedino Petruševa ne bi nikako voleo da više vidim u Zvezdi. On je baš ono što ne treba ekipi koja juri trofeje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nini3112 said:

Za pocetak ne bi bilo lose da ostavimo kojeg trenera da napravimo bar jedan iskorak,ima vremena za korak nazad

Imam ja zamerke na Ivanovića, ali se nadam da će ostati i sam selektirati tim.

 

Ovde je lepo ukazano da nam je užasna selekcija, ne samo po izboru igrača, već koncepcijski. Dve niske petice, 0 konstantnih šutera, previše defanzivnih specijalaca spolja, jednostavno smo imali previše limita da bi ostvarili bolje rezultate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cavani said:

Bas bas mucna sezona i ekipa, ne ponovila se nikad.

Samo da podsetim, period nakon Duškovog dolaska je zaista bio za uživanje.

 

Kasnije je došlo do pada, pokazale su se i mnoge Duškove mane (a ne bi trebalo da očekujemo od matorog čoveka da ih u ovoj fazi svoje karijere popravi), ali bez obzira na to, bilo je dobrih momenata koje treba pamtiti, i trebalo bi dati Dušku priliku da istera jednu sezonu po svom planu i programu, pa šta bude neka bude.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Markoss said:

Njima je danas od amatera samo Trifunovic igrao, mi smo imali i Pefija i Lazarevica i to kao igrace koji su pojeli solidan deo minuta. 

Uz to Trifunović nije nepostojeći faktor u napadu, ne možeš da igraš odbranu kao da ne postoji, uostalom dao je onu trojku u prvoj četvrtini kada su krenuli da se odlepljuju. Pri čemu je sasvim solidan u defanzivi. 

Link to comment
Share on other sites

Vildoza je igrao sa ozbiljnom rezervom od kada je dogovorio sa PAO.

 

Dobriću hvala za sve, zaista jedan od simbola novije istorije Zvezde, neka se naplati sada, pitanje je da li bi mogao kasnije, ipak puni 29 godina još malo. Mi realno ne možemo da damo za njega ove pare kao Virtus. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

Uz to Trifunović nije nepostojeći faktor u napadu, ne možeš da igraš odbranu kao da ne postoji, uostalom dao je onu trojku u prvoj četvrtini kada su krenuli da se odlepljuju. Pri čemu je sasvim solidan u defanzivi. 

 

Realno je non faktor, to sto je pogodio je ekvivalent Lazarevicevoj u prosloj utakmici. A ono sto smo udvajali na njemu je tek prejako. Decko pojma nema. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Laki1988 said:

Kad se sve sabere i oduzme ovo je realan ishod, uzeli smo Kup I domace prvenstvo, Partizanu zasluzeno ABA. Sa kolicinom igrackih promasaja i maltene nijednim igracem koji je bio konstantan cele sezone vise od ovoga nije moglo. Srecom, imamo Evroligu i sledece godine tako da ce nas ovo manje kostati nego sto bi to bio slucaj prethodnih godina.

Sledece sezone pametnije u svakom mogucem smislu.

Nas ce kostati vise ali koga briga, svi cemo to platiti.

Link to comment
Share on other sites

Just now, srlepajce said:

Odricete se lako Petruseva

 

Ja se bas nadam da ce ostati.

Ja ga se ne odricem, samo da se zna da je defanzivni krater i nije sastavljen od pobednickog materijala.

Solidan ofanzivni igrac koji po meni igra vise za statistiku nego za tim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jaka blazic said:

treba se podsetiti i sudjenja u odlucujucem aba derbiju isto ovde u areni kad lesor dobije 16 bacanja za poluvreme, te neigranja nedovica i dobrica usled povreda u toku tekme + vildoza je bio naravno u emotivnim problemima.

dosta nam je bilo, ipak je to 10 godina. i mi smo se slozili sa tim.  

nebojsa se slozio. 

 

kao sto smo i znali sudjenje je bilo otovreno domacinsko, nama napunili centre, gomila prekrsaja u napadu, tehnicke, itd...

zivot ide dalje, ja bi se zahvalio 101% sigurnom dusku i isao u neki novi projekat... 

evo ovo sns govno zitko odbajsnjava da je ovako moralo biti i da je ovo sport i da tako treba i da ih drzava finansira itd...

 

sezona je neuspesna, kls je smesno i racunati, tako da samo kup je dobar rezultat. plus nismo usli u 8. 

po ko zna koji put dva od tri glavna igraca igraju po 20tak minuta...

cudo nije izvukao dzonija ili ilica... petorka sa markovicem i lazarevicem...

da se ne ljubmo, to tvoje rezultat je 5:5 obesi macku o rep.

da nije spanca kad smo gle cude jedini put igrali sa the trojkom celo poluvreme ne bi ni kup uzeli.

nismo se spremili, pa ko treba da ih spremi? 

ladno kaze isto kao i u prosloj utakmici i to je to. a ko treba da ucini da ne bude tako?

lazarevic i markovic?? 

ekipa ti prima 56 i 44 poena i ti opet dozvolis da ti primi 56 poena.

da se ne ljubimo...

 

 

 

Ajde bre ti se "ne ljubis" sa igracima jos od kad si bio na drugom nalogu, a da ne pominjemo tvoju konstantnu retoriku sa "domacinskim sudjenjem". Oladi malo s tim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

Malo su mi mixed filings sad, ali nisam siguran da ova ekipa moze bolje od ovog. Imali smo preko puta KKP koji bi izbacio Real da se nije desilo ono sto se desilo, i koji bi sasvim moguce i osvojio EL. Imaju mnogo vise kvalitetnijih igraca od nas, mnogo manje sljakera, i onda njima nije frka ni da se Eksum ne pojavi na tekmi, jer tu su Panter, Lesor, Ledej, Naneli. Mi nemamo ni u najavi takvu sirinu. Njima je danas od amatera samo Trifunovic igrao, mi smo imali i Pefija i Lazarevica i to kao igrace koji su pojeli solidan deo minuta. 

 

Sem Fakua, nasa tri naredna nosioca bas i nisu neki karakteri, ali treba opet biti realan. Mene je najvise Vildoza razocarao koji je bukvalno prestao da igra kosarku u momentu kada nam je trebao i koji se nije resetovao do kraja sezone maltene, jer je raskinuo s devojkom koju je prevario? Mislim, ne znam, nisam svetac, ali jel on covek normalan? Nedovic je imao dobru sezonu, drzao je kontinuitet cele godine. Petrusev je opet talentovani klinac koji je imao manje seniorskih utakmica od nekog Smailagica koji je Partizanu bitan koliko nama Bentil.

 

Svi ostali stranci - Martin koji ne moze vise od 15 minuta, Bentil koji je totalni bezveznjak i Holand koji je zabavljac su cisti promasaji. 

 

Ako nista, nadam se da posle ovog mit o domacoj osnovi pada u vodu, i da cemo na leto sa Duskom da napravimo tim od 12 kosarkasa, bez obzira na nacionalnost i slicno. Ne bih se odricao ni Nedovica, ni Petruseva, iako su sad vruce glave, jer oni jesu kosarkasi, i za godinu dana, nema sanse da mogu losiji da budu. Opet, njih dvojica su uz Kampaca doslovno jedini od ovih 12 koje bih zadrzao naredne sezone, tako da nam brat bratu treba jedno osam igraca. Jedino cega se bojim je da Covic ne krene da se kocka sa parama i da krene da dovodi Singltone, Brendone Dejvise i slicne ispusene mustikle. 

 

Bas tako, Dusko je shodno svemu napravio neverovatan posao i verovatno bi uzeo ABA titulu da nije bio onaj poraz od Cibone, eto, toliko je falilo za ABA titulu. 

 

KKP jeste sve skupa nesto malo jaci tim, po imenima, ali ocito nedovoljno da se uzme ABA liga bez prednosti domaceg terena, da je KKCZ ima domaci teren, opet bi ostao bez trofeja Zelimir, eto tolika je razlika bila u ova dva tima ove sezone. 

 

Naravno, najvece kritike ima Covic, on je taj koji je doveo VJ i koji je zamislio da u ABA ligi ide sa njim i onim timom na startu sezone, jeziva zamisao. Ko je kriv, zasto nije para, iskreno, navijace to ne zanima, ako te neko zulja , ti kazi ko i kako i zasto, da znaju navijaci, a ne sve u oblande da uvijas. 

 

Videce se odmah gde plovi ovaj brod, po pojacanjima , odlascima i slicno, kao i pitanju da li ce se igrati ili ne Evroliga, cisto da se navijaci ne zanose i da ne bude prevareni opet, nego da znaju odmah sta i kako, pa ako treba i da se na utakmicama EvroKupa zaori sa tribina neka pesmica. 

 

Nije mi uopste krivo za ABA ligu, ali jeste nacin na koji su je uzeli, parama i upumavanjem enormne kolicine novca za dve sezone, Dejo kad je uzeo prvu titulu, uzeo je sa budzetom slicnim koji su i oni imali tada, bez kamiona i aviona sa Markusom i Dzenkinsom i Zirbesom i domacom bazom, ovako, kao da ti je neko uzeo, tj kupio nekom drugom, ali ok, davno se znalo ovo, jos kad je dosao Zelimir pre dve sezone da ce uzeti sa takvim ulaganjima bar neki trofej, mada je i ovu ABA uzeo hodajuci na tankoj zici, bez obzira na ta ulaganja. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg,dobro je Partizan odigrao,Panter je sve pogodio.Nismo se samo mi pitali za ovu utakmicu,mada smo definitivno mogli bolje.

Ajde nadam se 29 juna da nas uvrste u Evroligu i brzo ce se ovo zaboraviti,ne mozemo ni mi biti vjecno sampioni

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...