Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Vildoza igra sa povredom.

Bentil nije 3 dana trenirao, bio na infuziji, trazio na svoju odgovornost da igra.

Markovica i dalje muci povreda ruke.

Nedovic jos nije na 100%.

 

Ilic se vratio iz povrede, konkurisace za utakmice.

Kuzmic je takodje bio povredjen ali trenira punim intenzitetom vec neko vreme i ocekuje se da ce i on dobiti priliku.

Link to comment
Share on other sites

Zdravije igracko osoblje i trener vam je dao:

-Manje Lazica

-manje Raduljice

-Dobrica na 3

-manje Ivanovica

Nadam se da ste sada svesni da on nije mazohista i nece Branka na 35min kada bas nema neke azdaje da cuva,poput Dzejmsa npr.

Takodje nadam se da neki vec sada konacno vide koliko Petrusev nema sposobnosti da udje u reket kada je na 5.Kazem vec jer je Bajernova postavka na 5 bas niska.

 

Nedovic je imao neki hero ball u trecoj iz cista mira,to moze ali sa boljim tajmigom,a inace vrlo korektno od njega,sto se tice divljanja,to je dobar znak,nece oteti ekipu.

Bentil i Martin zajedno na terenu zatvaraju sve.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni najdraže zbog Bentila, s obzirom na to koliko je dečko bio popljuvan i nipodaštavan ovde od nekih "stručnjaka" pre nego što je i kročio na parket a najkonstantniji je naš igrač još od priprema.

Što je još smešnije, Adams je bio uglavnom prejzovan od istih pa videsmo i kako to izgleda u praksi 🙂

 

Elem, mnogo brejnfartova i danas i praznih minuta, nekih blago rečeno glupo prodatih lopti (pogotovo ono pred kraj kad se Dobrić pogubio skroz te ih Lučić ni kriv ni dužan krenuo vraćati u utakmicu)... Ipak, najmučnije je bilo gledati na parketu igrače koji nisu više ni za ABA a kamoli za ovaj nivo takmičenja, naravno pre svih mislim na Markovića, Ivanovića i naravno antikošarkaša Lazića koji je srećom brzo napravio neke faulove te nas poštedeo da ga ne gledamo danas previše, inače sam siguran da bi kouč Dovla i dalje insistirao da makar održi, ako ne i prebaci njegov dosadašnji prosek što se tiče minutaže, sve i pored povratka Nedovića (btw, sasvim fina njegova povratnička rola, neki bitni poeni a bez forsiranja, samo nek je zdrav)

 

Kako god, čestitke igračima na prvoj pobedi u EL i nadam se da ćemo se bar malo konsolidovati u nastavku takmičenja jer konačno smo zaličili na košarkaški tim , pre svega da se kouč Dovla dozove razumu, skrati rotaciju i da gledamo petorke sastavljene od pravih košarkaša a ne od antitalenata, penzosa, rukometaša i drvoseča.

Nadam se i da je sve u redu sa Mitrom.

 

I da, Luka Vildoza je igračina, uživanje ga je gledati u crveno-belom dresu 😊

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milos 3.14 said:

Meni je petorka Vildoza, Nedović, Lazarević, Bentil i Martin najbolje izgledala. Tu u rotaciju još upadaju Marković Adams, Dobrić, Holand,Petrušev i Luka.

Biće bolje, videlo se da su stegnuti pred kraj+ umorni Bentil i roviti Nedović.

Drugo poluvreme ok sem same završnice.

Samo me zanima koje je govno sviralo onaj faul Markoviću na šutu za tri?

Ne znam šta nam to Marković donosi da bi bio u rotaciji. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ne znam šta nam to Marković donosi da bi bio u rotaciji. 

 

Bukvalno nista. Spor, nekreativan, nema sut, tapka loptu pa uruci saigracu. Retko besmislen igrac, al jebiga dao trojku Partizanu u finalu...

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vildoza je virtouz. Imate po imenima i po odredjenim skilovima bas jak roster. Poneki koji bi po mom misljenju trebali da budu igraci zadatka ponekad imaju previse slobode. Sa nosiocima kao sto su vildoza, nedovic, martin, bentil, mitrovic, dobric mislim da se moze mnogo bolje od ovoga veceras... 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Jedino neki size, jer Adams izgleda nije za hustle. Adams je meni zamena za Ivanovica, pre nego Markovica. 

 

 

 

Ima size i Raduljica. Nebitno, ako ostaju svi igrači u opticaju...Vildoza i Adams su verovatno najbolje rešenje. Ako se neko šilbuje, to će najpre biti Adamas i onda Marković i Ivanović da se bore za te minute.

Samo, posle Ivanovićevih 20+ minuta u prethodnim utakmicama, došli smo do Markovićevih nešto preko 20. Nema smisla ni jedno, ni drugo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Jedino neki size, jer Adams izgleda nije za hustle. Adams je meni zamena za Ivanovica, pre nego Markovica. 

To svakako ima smisla,Adams,Ivanovic,Nedovic su bas niska i slabasna bekovska trojka ali ako Adams moze uspesno da prenosi loptu besmisleno je ovako razmisljati.

Markovic zaista kuburi sa brzinom,zbog nje ne moze da ide do kraja pa kruzi kroz reket nazad na trojku i to ima isti efekat kao kada Ivanovic 10puta namesta pik a taj efekat je izgubljenih 15sekundi napada.Takodje,zbog brzine i manjka suta nema svoju kreaciju,mi smo tek dolaskom Vildoze shvatili da Martin moze da zakuca,pasovi s jedne strane na drugu otvaraju jako dobre pozicije suterima npr Bentilu i Dobricu...

A opet,ako Adams ni ne moze da prenese loptu u EL ni ove Markoviceve mane ne treba isticati tj nema potrebe.

Svakako treba probati,ubacivati Markovica kada se vidi da bi dobili batine sa bekovima Nedovic,Adams,Ivanovic pa i Vildoza kao 1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pero_Cameron said:

Ko su ovi ljudi sto postavljaju pitanja Trinkijeriju, mene blam. 

Ne mogu da verujem sta pises. Upravo sam preslusao konfernciju. Jedino koga treba biti blam je Trinkijeri. Nista posebno g nisu pitali, a on se pokazao kao seljak. Ovo bi EL trebalo da kaznjava i da se ugleda na NBA. Sta , ne moze niko da ga pita o Lucicu? Kakav los covek.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 strane ispisane nakon pobjede, da smo kojim slucajem izgubili bilo bi 33 strane, ali to najvise govori o nama...

 

Svaka cast Vladi i igracima jos jednom, sad slijedi gostovanje u Laktasima gdje ce biti jako tesko i gdje smo znali kiksnuti, zato je mnogo vazna ova pobjeda.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nekad i ova +/- statistika zna dosta toga da kaže.

 

Marković -16

Petrusev -18 (makar polovina za onih par minuta koje je proveo na 4)

 

Lazarević +17 (danas zaista u stena izdanju). Prava je šteta što nema minimum tehnike da iskoristi snagu, dečko Lučića nosi u zubima.

 

Vildoza i Bentil dvocifreni plus

 

Treba napomenuti i da nam je skok danas bio i više nego solidan (Bentil i Martin 20 skokova)

 

Skoro duplo više asistencija od Bajerna.

 

Ono što se iz statistike isto vidi

 

- previše izgubljenih, i to većina poklon njima u ruke (to ima baš negativan uticaj i na energiju)

 

- oni su se držali zahvaljujući tim našim greškama i fajlovima/slobodnjacima. Utisak je da je makar pola tih slobodnjaka bilo čist poklon, da li sudija, da li od strane nas - ali dosta puta su iz nekih nezavidnih situacija uspevali da izvuku bacanja

 

- previše smo šutirali za 3, potreban je još bolji protok lopte i korišćenje missmatch situacija. Mora više da se radi, često imamo pasivne napade koji se završe šutem preko ruke

 

- odbrana od tranzicije mora još bolja da bude, da se uvezba do automatizma

 

-  nismo loše branili šut za 3 (osim ona dva Zipserova šuta), čini mi se da nismo ostavljali kornere praznim, ne znam da li su nam nešto šutnuli odatle

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ne znam šta nam to Marković donosi da bi bio u rotaciji. 

Jedini je pravi plej u ekipi i u nekim ograničenim minutama 10-15 ima poentu u paru sa Nedovićem ili Vildozom .

Adamsa branim od početka, mislim da je dobar igrač i da bi imao svoje mesto u rotaciji, ali mi deluje da je on bivši.

 

Petrušev odličan iz p'n'p kao petica, par puta odlično spustio loptu na parket i krenuo do kraja. Mora bolje pod košem i na skoku.

Dobrić kad ne izlazi iz cipela dobar za rotaciju.

Nedović inteligentno i smireno vidi se iskustvo i da nije podlegao atmosferi. Ako tako nastavi i ako se bude kao večeras cimao u odbrani biće super.

Vildoza je majstor, baš pravi igrač za ovu atmosferu i klub. Baš bih voleo da ga gledam dve godine u našoj ekipi. Vidi se da nije čistokrvni plej par puta je pod pritiskom hvatao loptu , ali nebitno , milina ga gledati.

Bentil odličan na oba kraja, videlo se da diše na škrge , ali odlično igra od početka.

Sa Martinom nam je odbrana odlična, da se sačuvao ličnih i ranije bi ovo rešili

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Porodismo pobedu nekako, to je jedino bitno, da nemamo više krompir u statistici.

 

Igra je bolja jer su uključeni bolji pojedinci ofanzivno. Međutim sem individualnog kvaliteta timski to je i dalje loše.

 

Najveći minus je trener, prvenstveno i dalje loše rotiranje, u drugom poluvremenu ipak smislenije.

 

U ovoj koncepcii Lazić je besmislen igrač i svaki njegov minut na terenu je uvreda za košarku.

 

Holand bi MORAO da ima veću minutažu, makar na račun Dobrićeve.

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...