Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

ima svega sto ste naveli ali ima i do toga sto hassan sada igra jako dobro 15-20mins. sa njim i petrusevim koji je opet digao formu, mozemo da uspostavimo kakav-takav balans spoljasnje i unutrasnje igre. nase ispucavanje za tri je bilo iznudjeno a ne najbolje moguce resenje. isto vazi i za zidanje bentila, on je morao da radi ono sto radi lose, kako bi makar ponekad razbili malo postavku u kojoj smo isterani iz reketa pre nego sto smo i dosli tamo. 

 

mi veci deo sezone igramo bez prisustva centara u napadu, sto je ogroman hendikep ako nisi neka ekipa kao golden state a nisi.

Edited by uini
  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Gospodinu Fakundu naklon do poda.
Ni sa decembarskim Vildozom i prajm Nedarom ih ne bi dobili da on nije bio u rotaciji.
A da je Lazić zdrav ne bi odgledali ni ovaj Holland one man show.

Kampaco je samo jedan i ne postoji ništa približno njemu u ovom sportu.
U životu nisam video da neko tako grize svaki sekund kao da igra za reprezentaciju neko polufinale a ne revijalnu tekmu i tako svaki put.
Ako već mora...može i trojka preko Fala, može i polaganje preko Bleka Stene...ma može sve.
Slukas u jednom trenutku samo što nije izašao sa loptom van terena spašavajući se od djavola koji umalo da ga zajaše. Oće dušu da mu uzme...:)
Ako Oly ne osvoji EL ove sezone ponudiće Fakundu neko sexy ostrvo samo da zameni grb na crveno-belom dresu. Iskusni Barcokas na KZN i pored obimnog izlaganja ga jednom nije pomenuo jer bi tako dao neko opravdanje svojim igračima za 15 izgubljenih lopti i totalni raspad u trećem frtalju, a bitna im je naredna protiv Baskonije. On najbolje zna šta se desilo njegovom timu nakon prve četvrtine kada su izgledali opušteno kao na treningu i sve im je ferceralo.

Pričalo se da je i prethodna ponuda Olija Fakundu bila momačka ali da ih je oladio na prvu.
Gledaš ga na kraju tekme kako daje izjavu a još uvek gori.

Godspeed padrone Kampaco...:Hail::capone_2::Hail:

 

Edited by Wingwalker
  • Like 31
  • Love 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BojanaCZV said:

A ima nesto i do vracanja Holanda u 12.

 

Bez zeze, ta luda glava ima nesto i donosi to sa sobom 🙃

 

Pa trenutno je mnogo korisniji od Dobrica, ali svejedno lepo je neko napisao, mnogo nama nedostaje pravo nisko krilo ove sezone. Bukvalno nemamo dobrog igraca tu. Rupetina u rosteru.

 

Ovo sto je @Predragdjape napisao, slazem se 100%, kad god su akcije smislene, smirene i kada se trazi najbolji sut, mi pobedjujemo. Nekad je Dusko uspevao da to iskontrolise, nekad ne.

 

Ono sto brine mene, a verujem i sve vas. Iako Kampaco moze 30 minuta svaku utakmicu, mi smo previse razliciti sa njim i bez njega na parketu. Covek nije pola tima, on je 70% tima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu oladismo Oli, koji je došao da pobedi, iako nam nisu igrala tri igrača - Lazić, Nedović i Bentil.

 

Prijalo je to što smo faktički igrali sa 7-8 igrača - Faku Luca Dobric Holand su pokrili sve minute spolja, dok su Petrusev Lazarevic Martin i Luka izneli uloge u reketu.

 

Treća četvrtina je bila sasvim dobra, dugo nismo imali takvu energiju. Svaki napad Olija je bio ili izgubljena ili blizu izgubljene lopte; generalno su i Faku i Vildoza i Holand, pa i Martin dobri kradljivci i znaju da je iščačkaju.

 

Oli je dobro prošao sa 20-12, moglo je to da bude i nekih 30-12 da smo iskoristili kontre i potpuno otvorene šuteve.

 

Generalno fali više discipline i automatizma u napadu; predaleko smo u sezoni da bi opravdanje bilo da je nekoga povukla lopta i sl. Ne može Martin da pokuša coast to coast ako pored sebe ima Kampaca spremnog da primi loptu. Vildozine izgubljene u 90 posto slučajeva otvaraju kontru protivniku.. Dobric je verovatno igrač koji je promašio najviše šuteva u EL, a koji je trebalo da krunišu dobru akciju i kretanje lopte i igrača. Akcija za špice, bukvalno gravitacija se pripremi da je uvuče u koš i Dobrić je nasadi na obruč. On da je pogađao otvorene trojke, imao bi odličnu EL sezonu.

 

Šteta za meltdown protiv Bajerna, Panate i Albe. Da smo to pregazili kako je trebalo, sad bismo razmišljali da li je bolje biti osmi pa ići na ovaj Oli sa lažnim MVP-em.

 

Utakmica protiv Fenera bi trebalo da bude takmičarska, njima treba pobeda. Tako da, biće izazovno i zanimljivo, realno imaju brutalan sastav.

Edited by medobrundo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BojanaCZV said:

A ima nesto i do vracanja Holanda u 12.

 

Bez zeze, ta luda glava ima nesto i donosi to sa sobom 🙃

Možda je slučajnost, možda ne. Sa njim na klupi uvek smo igrali dobro. 😂

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

Sve u svemu oladismo Oli, koji je došao da pobedi, iako nam nisu igrala tri igrača - Lazić, Nedović i Bentil.

 

Prijalo je to što smo faktički igrali sa 7-8 igrača - Faku Luca Dobric Holand su pokrili sve minute spolja, dok su Petrusev Lazarevic Martin i Luka izneli uloge u reketu.

 

Treća četvrtina je bila sasvim dobra, dugo nismo imali takvu energiju. Svaki napad Olija je bio ili izgubljena ili blizu izgubljene lopte; generalno su i Faku i Vildoza i Holand, pa i Martin dobri kradljivci i znaju da je iščačkaju.

 

Oli je dobro prošao sa 20-12, moglo je to da bude i nekih 30-12 da smo iskoristili kontre i potpuno otvorene šuteve.

 

Generalno fali više discipline i automatizma u napadu; predaleko smo u sezoni da bi opravdanje bilo da je nekoga povukla lopta i sl. Ne može Martin da pokuša coast to coast ako pored sebe ima Kampaca spremnog da primi loptu. Vildozine izgubljene u 90 posto slučajeva otvaraju kontru protivniku.. Dobric je verovatno igrač koji je promašio najviše šuteva u EL, a koji je trebalo da krunišu dobru akciju i kretanje lopte i igrača. Akcija za špice, bukvalno gravitacija se pripremi da je uvuče u koš i Dobrić je nasadi na obruč. On da je pogađao otvorene trojke, imao bi odličnu EL sezonu.

 

Šteta za meltdown protiv Bajerna, Panate i Albe. Da smo to pregazili kako je trebalo, sad bismo razmišljali da li je bolje biti osmi pa ići na ovaj Oli sa lažnim MVP-em.

 

Utakmica protiv Fenera bi trebalo da bude takmičarska, njima treba pobeda. Tako da, biće izazovno i zanimljivo, realno imaju brutalan sastav.

Ne znam koja me je kontra vise iznervirala, d li to Martinovo coast to coast, Luca koji masi cisto polaganje ili ipak Dobric koji ne dodaje u 3 na 1 situaciji Martinu za lagamo kucanje. 

Ipak ce biti ovo Dobriceve jer je posle toga promasio otvorenu trojku kada je bio fenomenalan protok lopte. 

 

U 3/4 smo trebali da ih demoliramo i mislio sam da ce nas to kostati ali ipak nije. 1/4 je bila nonsalantna, bez odbrane ali u sledece 3/4 odlicno izdanje, posebno ta 3/4 u odbrani. Oly nije znao sta ce u napadu, stisnuli smo ih zestoko. 

 

Sto kazes, steta za Albu, Bajern i Pao. Ipak meni je najzalije i dalje Barsa jer smo tada odigrali muski, sa svim problemima koje smo imali i onako bolan poraz🤦‍♂️

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da Duško ima napredne statistike, ako već ne želi sebi da prizna ono što se golim okom može videti. Nema te odbrane koju Despot može da odigra da pokrije 4 na 5 u napadu. Ne postoji.

 

Sinoć je imao +/- od -5 za nepunih 10 minuta na terenu. Čovek koga držimo kao specijalca da juri Vezenkove i ostale. Onaj ulaz pod koš i faul u napadu, kao ja kad na basketu krenem pa ne znam gde ću pa ili napravim korake ili mi ispadne lopta. On je uspeo i faul da napravi. Dobar momak i sve to ali brate, daj idemo na pivo sa dobrim momkom, daj da opičimo basket iza Pionira ali nikako u Pioniru. Nemojte ljudi. 

 

Meda je lepo primetio, skraćenom rotacijom smo ovo relativno lagano dobili, takoreći rutinirali jebenog lidera evrolige. Izgleda da Duškove hokejaške rotacije ne donose rezultate jbt. Sinoć 3 igrača (spolja) po 30 minuta plus Petrušev 30 minuta. Ovo je recept za PO. Ako posle 7 meseci sezone mi i dalje tražimo najboljih 7-8 igrača, a u kurac sve. Ok, ovih Dobrićevih i Vildozinih 30 minuta će se rasporediti kad se Neda vrati ali nikakvi Dzoniji, Pefiji i ostali nemaju tu šta da traže sem par minuta da odmore nosioce (videti pod KKP). 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Redstar0356 said:

Vlado Jo neznalica startovao sa 1-6 a onda dosao Alhemicar da od ,razbijene bande'' napravi masineriju. 

 

A kako to da ne pomenete da je Vlado Jo taj skor napravio bez Nedovica i mvp Vildoze? 

Ko nam garantuje da Vlado Jo  nije mogao da ima onakav skor od 8-9 pobeda? Pa mogao bi, poenta jr bila samo pustiti Vildozu da igra i Nedovica, sve su radili sami uz Petruseva. 

Alhemicar Dulo je posle toga sa tim Nedovicem i Vildozom uspeo da napravi isto gubitnicki skor kao Vlada Jo sa Adamsom i bez Nedovica. 

 

Pamet u glavu, i bez trenera pocetnika  ili penzionera slede sezone. 

 

Lako je igrati kad je nebitno i tebi i protivnicima, revijalno.

 

Zdrav razum.

Čulo vida.

Elementarno poznavanje košarke.

 

  • Like 10
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ima svega sto ste naveli ali ima i do toga sto hassan sada igra jako dobro 15-20mins. sa njim i petrusevim koji je opet digao formu, mozemo da uspostavimo kakav-takav balans spoljasnje i unutrasnje igre. nase ispucavanje za tri je bilo iznudjeno a ne najbolje moguce resenje. isto vazi i za zidanje bentila, on je morao da radi ono sto radi lose, kako bi makar ponekad razbili malo postavku u kojoj smo isterani iz reketa pre nego sto smo i dosli tamo. 

 

mi veci deo sezone igramo bez prisustva centara u napadu, sto je ogroman hendikep ako nisi neka ekipa kao golden state a nisi.

Nama je veći hendikep bio taj što nismo imali pravog pleja, zato sa Kampacom sve izgleda smislenije. 

 

Kad smo Kampaca, neka ovi naši mlađi igrači gledaju kako gine, u realno ne tako bitnoj tekmi, neko ko je već prešao 30 i ima dve Evrolige. Gledaš ga kako ujeda igrača kog čuva, i onda vidiš Petruševa kome igrač beži na sekund do kraja napada za lagano polaganje... Čovek diže energiju celog tima na maksimum, pravi lider. Ono zatrčavanje na 25cm višeg i daleko snažnijeg igrača u kontri i polaganje preko njega je tako ono Noletovo "Jači si kurac bre". 

  • Like 11
  • Love 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Lazarević je igrač za situaciju u kojoj KKCZ pegla jako disciplinovanu i odgovornu košarku; u kojoj odbrana šljaka, ali eto - protivnik ima igrača koji nas 1 na 1 muči, još ako je fizikalan pre nego brz.. Lazarević je idealan čovek da ga oduči.

 

KKCZ ne igra takvu košarku. Sa Kampacom, počeli smo da igramo dosta brza, mnogo tranzicije i trčanja u leđa.. agresivne odbrane na ivici ispadanja/ukradene, sa filozofijom da iako primiš, daješ ga u sledećem napadu.

 

U napadu, on je tu za statičniju igru, gde eksploatišemo određene missmatch situacije, gde treba da se napravi blok ili uhvati off skok

 

To je Radonjiceva košarka, a ne Duškova/Kampacova. Nema trebaju igrači koji mogu da odigraju solidnu odbranu kada pročitaju protivnika, koji su agilni, istrčavaju kontre, kruže u napadu, uzimaju šuteve.. pa Dobric, da može da ubaci otvorene šuteve, mogao bi sa Kampacom da ima 12-14ppg

 

Lazarević je za kraj klupe u takvoj konstalaciji. Ako se zadesi derbi kao u EL, da nas neki Leday maltretira izolacijama, to su njegovi minuti.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

ma facu je san svakog trenera i saigraca. 

ja sam bio svestan da on igra vrhunsku odbranu, medjutim, nisam dovoljno obracao paznju pa ni cenio, jer je dovoljno depresivno kada te busi kao rival.

 

sve je kod njega sjajno. na sve to, hrabri saigrace, nikada nije u fazonu koji nemaci pojma i slicno.

 

bas je ona floskula, privilegija je gledati takvog igraca u tvom timu.

 

@Green23

  • Like 21
  • Love 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, quentin said:

Nisam toliko protiv dolaska Tea, ako dobije primjerenu ulogu u timu, ali bojim se da će to Čoviću biti crvena krpa da navijački puk ne vidi druga sranja koja će uraditi, tipa odlasci oba Argentinca, Duška, ostanak Raduljice, možda i dolazak nekog novog Raduljice... 

Možda mu dodeli ulogu koju je raduljica imao ove sezone

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ma facu je san svakog trenera i saigraca. 

ja sam bio svestan da on igra vrhunsku odbranu, medjutim, nisam dovoljno obracao paznju pa ni cenio, jer je dovoljno depresivno kada te busi kao rival.

 

sve je kod njega sjajno. na sve to, hrabri saigrace, nikada nije u fazonu koji nemaci pojma i slicno.

 

bas je ona floskula, privilegija je gledati takvog igraca u tvom timu.

 

@Green23

Na pitanje o propustenim sansama za top 8 i gde svi ocekuju da je smoren on izjavi da ce se boriti za 9.mesto

Vidim na tw se komsijski navijaci smeju toj izjavi ali meni je to top

Lik pritom ima dve EL 

  • Like 32
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srlepajce said:

Na pitanje o propustenim sansama za top 8 i gde svi ocekuju da je smoren on izjavi da ce se boriti za 9.mesto

Vidim na tw se komsijski navijaci smeju toj izjavi ali meni je to top

Lik pritom ima dve EL 

Covek je primer profesionalizma, da igram za CZ sramota bi me bilo da ne izginem na terenu pored njega. Nije on samo na talenat i rad stigao do ovakve karijere, ima malo i do nacina razmisljanja.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...