Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

@Guru jel imaš podatke vezane za Lazarevicevu odbranu na derbiju, koga je sve čuvao (a pokrivao je i poziciju 1 i poziciju 4) i sa kakvim učinkom, kao i kakvu učinkovitost su ti igrači imali protiv drugih čuvara

 

 

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Upitan koliko će ulazak Fakunda Kampaca u evroligaški tim od 1. marta pomoći ekipi, Ivanović je rekao da nije zadovoljan doprinosom argentinskog plejmejkera na utakmici u Železniku. "Faku" je za 22 minuta u igri ubacio 8 poena, uz šest asistencija. "Nisam večeras ni zadovoljan kako je igrao, nije se baš to videlo. Sigurno će da nam pomogne, ima još mesec dana da uđe u formu. On igra jednu nedeljno, ovi momci igraju puno više i moramo da u zadnje dve nedelje radimo više na tome da on uđe u ritam"

Za razliku od Kampaca, Dalibor Ilić je zaslužio pohvale. Mladi krilni košarkaš ubacio je 16 poena za 20 minuta u igri i Ivanović je naglasio da je on iskoristio priliku. "On radi dobro i svaki put kad je ušao iskoristio je šansu, što znači da će svaki put imati sve više i više šansi"
Crvena zvezda će narednu utakmicu odigrati u utorak, protiv Virtusa u Bolonji, a dva dana kasnije gostovaće Armaniju. "Mislim da su svi igrači pokušali da daju svoj maksimum, teško je ekipama koje igraju Evroligu, pričao sam o tome, ali moramo da se priviknemo. Pokušao sam svim igračima da dam odmor, zavisno od njihovog stanja, u utorak moramo da budemo 100 odsto spremni"

 

Link to comment
Share on other sites

Na Rajkovu kretensku konstataciju da se danas videlo koliko ce nam znaciti Faku, Dusko rekao da danas bas i nije odigrao dobro (sto je tacno) i da ce mu trebati vremena da uhvati ritam, s obzirom da za razliku od ostalih igra samo jednu utakmicu nedeljno.

 

Naravno, b92 ne propusta priliku da poentira sa:  "Ivanović nezadovoljan Kampacom" :lol_2:

 

Izvestaj sa utakmice je ocekivano naslovljen "Zvezdina 34. u nizu protiv FMP-a"

 

Gamad... 

  • Like 6
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VukVule1988 said:

Za nas na SBB koji nemamo zivaca da se mucimo sa losim linkovima, ima li sta u FMP da se ,,ukrade'' dogodine? Kakva je ova mladjarija? Valinskas? Moze li od Izundua biti nesto?.

 

Kratak odgovor - ne. 

 

Duži odgovor bi bio možda ali svakako ne sledeće sezone. Mlađarija je ok ali recimo mali Top deluje sad bolje od ovih iz FMP-a.

 

Od Izundua ne može biti ništa jer ne deluje da može više od ovoga a ovo je osrednji aba nivo. Šetaće se on tu po Mornaru, Zadru i slično.

 

Valinskas možda kao neka treća opcija na pleju ali i to teško.

Edited by John Terry
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, VukVule1988 said:

Za nas na SBB koji nemamo zivaca da se mucimo sa losim linkovima, ima li sta u FMP da se ,,ukrade'' dogodine? Kakva je ova mladjarija? Valinskas? Moze li od Izundua biti nesto?.

Po meni, Šaranović

 

@Markoss sigurno zna više, ali poslednji put kada sam pričao sa ljudima čija se reč ceni, imali su samo reči hvale za dečka. Radoholik je, ima taj mindest koji je potreban za veliku scenu i sa svega 19 godina gazi već drugu (jako pristojnu) seniorsku sezonu. 
 

sa druge strane, a nema veze sa dečkom, jeste da konstantno štancujemo neka šljakerska krila, bekove sa krvavim kolenima, ‘zadnje vezne’.. Nikako da naleti neko dete sa puter rukom, smislom za asistenciju, ili što da ne talentovani centar. Baš smo otišli u aut, nešto je toliko trulo u tim mlađim selekcijama jer nemoguće da se od mlađe garde samo letimično neko pojavi. U ‘našem’ sistemu od Gudurića ne pamtim da smo izbacili klinca da je vredan pomena, a toliko je pokušaja bilo. I Radanov, Simanić, Rebić, Uskoković… 

 

sad imamo priliku sa Šaranovićem kao predvodnikom, a onda generacija Topić, Vudragović, Matović.. Talentovana deca, ali ne sumnjam, zasraćemo i to

Edited by Боги
  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Боги said:

Po meni, Šaranović

 

@Markoss sigurno zna više, ali poslednji put kada sam pričao sa ljudima čija se reč ceni, imali su samo reči hvale za dečka. Radoholik je, ima taj mindest koji je potreban za veliku scenu i sa svega 19 godina gazi već drugu (jako pristojnu) seniorsku sezonu. 
 

sa druge strane, a nema veze sa dečkom, jeste da konstantno štancujemo neka šljakerska krila, bekove sa krvavim kolenima, ‘zadnje vezne’.. Nikako da naleti neko dete sa puter rukom, smislom za asistenciju, ili što da ne talentovani centar. Baš smo otišli u aut, nešto je toliko trulo u tim mlađim selekcijama jer nemoguće da se od mlađe garde samo letimično neko pojavi. U ‘našem’ sistemu od Gudurića ne pamtim da smo izbacili klinca da je vredan pomena, a toliko je pokušaja bilo. I Radanov, Simanić, Rebić, Uskoković… 

 

sad imamo priliku sa Šaranovićem kao predvodnikom, a onda generacija Topić, Vudragović, Matović.. Talentovana deca, ali ne sumnjam, zasraćemo i to

Tesko da mi mozemo da zaseremo nekom karijeru ukoliko je pravi talenat. U najgorem slucaju odigrace neuspesnu sezonu ili dve, pa ce imati vremena da se pokaze i preko drugog kluba dodje do visina.

Malo se preteruje sa tom pricom, a pravu stvar je rekao skoro trener Tamisa u izjavi, objasnio je totalno pogresan majndset danasnjih klinaca. Poslednji primer imamo Petruseva, kome je ocigledno glavna stvar da se uzme lova na brzinu, umesto da se kompletno formira kao igrac. Za njega je blagoslov sto ima trenera kao Ivanovica iza sebe koji ga forsira, medjutim njemu su bitne opcije na leto kako kaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Matoviću fali size da bi igru iz mlađih kategorija preneo na visok nivo. Vudragović takođe, prenizak za SG-a. Šaranović nikad neće imati dovoljno dobru igru sa loptom niti osećaj da bi mogao da se profiliše u kvalitetnog swingmana, Dobrić mu je apsolutni best case.

 

Ne treba se zavaravati, Topić nam je jedina šansa da izbacimo igrača u prvi tim u narednih 6-7 godina pošto od kadeta ('06 i '07) pa na gore nemamo ništa vredno pomena. Produkt očajnog rada u mlađim kategorijama i priče kojom sam i sebi dosadio. 

 

Naravno i taj Topić dođe kao izuzetak od pravila i nije neko ko je kod nas učio košarku pošto je došao sa 16 godina. Inače bi odavno bio ukalupljen.

Edited by Manu
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Manu said:

Matoviću fali size da bi igru iz mlađih kategorija preneo na visok nivo. Vudragović takođe, prenizak za SG-a. Šaranović nikad neće imati dovoljno dobru igru sa loptom niti osećaj da bi mogao da se profiliše u kvalitetnog swingmana, Dobrić mu je apsolutni best case.

 

Ne treba se zavaravati, Topić nam je jedina šansa da izbacimo igrača u prvi tim u narednih 6-7 godina pošto od kadeta ('06 i '07) pa na gore nemamo ništa vredno pomena. Produkt očajnog rada u mlađim kategorijama i priče kojom sam i sebi dosadio. 

 

Naravno i taj Topić dođe kao izuzetak od pravila i nije neko ko je kod nas učio košarku pošto je došao sa 16 godina. Inače bi odavno bio ukalupljen.

Pa Vudragovic ima 197cm a na oko ni ruke mu nisu kratke.Njemu ako nesto zafali za dobru pro karijeru svakako nije visina,cak bi u tim stvarima koje mu fale bio verovatno i bolji da je malo nizi....

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Pa Vudragovic ima 197cm a na oko ni ruke mu nisu kratke.Njemu ako nesto zafali za dobru pro karijeru svakako nije visina,cak bi u tim stvarima koje mu fale bio verovatno i bolji da je malo nizi....

 

Ok, jedino ako je osetno porastao od poslednjeg puta kad sam ga gledao prošle sezone, kada mi je na terenu delovao približan Milijaševiću po visini. Dobra ruka, nema šta, ali ima tu dosta drugih falinki svakako koje mislim da ga dele od ozbiljne karijere poput agilnosti i brzine neophodnih da bi mogao da izlazi iz blokova.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, VukVule1988 said:

Za nas na SBB koji nemamo zivaca da se mucimo sa losim linkovima, ima li sta u FMP da se ,,ukrade'' dogodine? Kakva je ova mladjarija? Valinskas? Moze li od Izundua biti nesto?.

 

Za EC Crvenu zvezdu ima par igraca, za EL Crvenu zvezdu bas niko (mislim, ako je Ilic koji je igracina za sve nabrojane van 12, sta reci o nekom Jenkinsu, Valinskasu, Beechu ili juniorima?)

 

5 hours ago, СтелаРоса said:

Ili utorak/petak kao sto neki vec drugi put ove sezone igraju pa imaju vise vremena za odmor, iako im protivnik igra sreda/petak

 

Utorak i cetvrtak su u rasporedu jer se igraju dva gostovanja u Italiji. Ti neki su vec igrali 22. i 24. kada su vezali gostovanja Realu i Barceloni, sada igraju u utorak i petak jer putuju u Kaunas.

 

Nije to nikakva mudrost, samo je potrebno da se ne gleda sve kroz RSB naocale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ilic je danas odigrao solidno, ali tesko da je on igracina za bilo koga, ne bi ni u FMP-u uzimao vise od 15 minuta. Premekan, presirov i hardkor ciglar, nazalost losiji materijal za obradu nego sto sam se nadao. Kuridza 2.0 at best, a i za to ce morati mnogo da ocvrsne i krvavo poradi na sutu.

Link to comment
Share on other sites

Nemaju nikakve veze Ilic i MJK, osim tog suta. Ovaj drugi je mnogo inteligentniji igrac (protiv COL se vratio i podelio 6 asistencija).

 

Ilic je imao fenomenalne brojke u jednoj PO ekipi ABA lige, u KKCZ tih brojki nema jer su ispred njega ili evroligaski stranci ili prekaljeni domaci igraci sa mnogo EL sezona ispred sebe.

 

Sto se tice FMP, umesto koga bi to Izundu bio u 12? Ili Valinskas? Ili Jenkins, Beech, Jankovic, juniori?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...