Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Dobro jutro svima, moram da priznam da mi je nešto lakše danas, konačno mogu da gledam EL bez kalkulacija za top8 i da uživam u svakoj utakmici. Rešio da pocastim suprugu jednom italijanskom turnejom a usput obezbedio i karte za fakuov debi u EL. Da ne bude bas sve sjajno, i dalje sam bas razočaran nastupom Filipa Petruševa.

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Zasluzena pobeda Partizana, vodio je ceo mec, odigrao najbolji derbi ove sezone i imam osecaj da ih ne bi pobedili da se igralo jos ne znam koliko. Mi ispod naseg standarda, brdo gresaka i suludih poteza pogotovo u situacijama kada smo dolazili u priliku da izjednacimo rezultat ili preokrenemo. Nedovicevo klizanje kada smo hvatali poslednji voz da zadrzimo aktivan rezultat je slika citave utakmice.

 

Po meni je kljucna bila treca cetvrtina jer nije nista neuobicajeno za nas da prvo poluvreme odigramo slabije, a i Partizan uvek bolje igra na pocetku meca. 3/4 je bila bas onako vidjena da cemo da ih preokrenemo, a zavrsena je svega 17:12 za nas iako protivnik nije mogao da pogleda na kos koliko smo dobru odbranu odigrali. Tu je falio nas nesto bolji napad pre svega, ali ne mogu da zaboravim ni ona izmisljena bacanja Smailagicu sto je bas bilo smesno, kao i Avramovicevo ne prevodjenje lopte preko pola na vreme sto je videla cela hala, pa cak i Partizanova klupa koja je skakala i vikala mu da pozuri, ali samo oni koji su trebali da vide to nisu videli. Posle toga sam znao da primamo trojku. Tuzno je da svaki nas protivnik kada dodje u Pionir ima bolje sudjenje i da se neke 50:50 situacije sviraju u korist gostujuce ekipe. Onaj faul Lazica nad Panterom na jedan razlike minut pre kraja...treba imati muda tako nesto svirati i prakticno lomiti utakmicu u korist gostujuce ekipe.
 

Ako se moze nesto pozitivno naci to je cinjenica da i sa takvom njihovom odlicnom partijom i nasom losom je rezultat svega jedan razlike za njih. Takodje, ozbiljno sam pizdeo sto smo dosli u situaciju da se na kraju vrtimo na onih -4 poena razlike s obzirom na ishod prvog meca, ali trojka Nedovica me je bas smirila i donekle ucinila poraz prihvatljivijim. Bolji medjusobni skor je zlata vredan ove sezone, a mi smo i dalje na samo jednu pobedu od osme pozicije i nema odustajanja. Sledece nedelje 2/2 u Italiji pa da se lozimo opet.

Edited by СтелаРоса
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

nisam gledao statse ali oko-test mi kaze da smo bas bedno kontrolisali def skok. plus ovo sve sto stelarosa pise i jos ponesto.

 

kaos je juce pisao o tome kako ne smeju njihovi sidekicks da nadigraju nase. smailagic i avramovic jesu, iako je dobric poubacivao sve u 4/4. kada se na to doda dominacija ledaya, toeto.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

Da ne bude bas sve sjajno, i dalje sam bas razočaran nastupom Filipa Petruševa.


Па не знам каква очекивања имате од играча који је прошле године у ЕЛ био невидљив а ове године изгледа одлично и то уз помоћ тренера који је узгред заслужан за дизање тима, мора доћи и неки слаб меч. Највећи проблем у вези Филипа и генерално тима је Човићев прелазни рок. Оставио је Кузмића који не може и довео Радуљицу који је нека комбинација, (Мартина је Душко оправио али нажалост испречила се повреда али која се увијек може некоме десити). Када Митар одигра лошије као синоћ ми смо у рекету нападачки очајни и све нам пада на Вилдозу и Недовића који цркавају порађаајући кошеве.

Да се не понављам са довођењем жутокљунца за клупу у ЕЛ, довођењем Холанда који не може да узме минуте ни домаћим играчима као резерва, па онда доведе бомбу прелазнок рока али се онда испречи администрација… сујетном Човићу увијек нешто фали за комплет. 
Такође, мени је разочарење Џони. Ако га Душко земо не оправи неће никад нико за овај ниво кошарке. Кад год сам гледао уживо ЕЛ (а био сам синоћ у Пиониру), мени је Џони углавном приказивао неку тапкајући  алиби игру муда без. 
У другом дијелу сви а посебно але дижу форму и постојање свега претходно побројаног је баласт. Држава је усула паре у оба клуба ове године и ко буде у случају неуласка у Ф8 тражио алиби тежак је демагог. Да ли ће послије свих киксева нама бити довољан Кампацо од 1.3. не знам, али знам да нећу имати желуца да слушам Ћокија поново шта год буде причао. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Igor_ said:

Realno gledano, morao je i Obradovic da nadigra jednom nekog naseg trenera od povratka u srpsku kosarku. 

Valjda smo naucili nesto iz ovog poraza. 

 

Pa sad, koliko ga je nadigrao kada je dobio mec jedan razlike, moglo je lako otici i na nasu stranu da smo pravili manje gluposti. Verovali ili ne, mi smo sinoc imali bolje procente i za 2 i za 3, isto pogodjenih bacanja, jedna manje asistencija i ofanzivni skok, 7 vise defanzivnih skokova, ali zato 16 izgubljenih lopti naspram njihovih 7. Nije Partizan nas nicim iznenadio, igrali su ono sto se od njih i dalo ocekivalo, sa razlikom u odnosu na prethodne utakmice gde je Ledej konacno uspeo da ubaci svoje suteve koje uvek i uzima, i to je u kombinaciji sa nasim izgubljenim loptama bilo kljucno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Četvorke nas pune već koju utakmicu za redom, zato je trebao Polonara jer Bentil i Petrušev su defanzivno loša priča, zbog povrede Martina ni Lazarević ne može na 4 onoliko koliko bi trebalo. Imali smo previše pokušaja da presečemo loptu iz kojih je padala trojka po pravilu. Mislim da je zato klupiran Nedović 

 

Mi gubimo uvek kad nemamo produkcije od Mitrovića, da on ubaci 7-8 poena, da bar jednu četvrtinu bude poenterski dobar. To naravno sad već vide svi EL treneri i zatvaraju mu reket iz short rola i zatvaraju pas igraču koji katuje po cenu pasa za šut, to je Partizan izrazito dobro radio pogotovo što su svi visoki.

 

Ne znam zašto Ivanović nije tražio čelendž kod onog prekršaja kad je Exum bacio pas Lesoru

 

Link to comment
Share on other sites

Deluje da su nas juce ubile odluke Ivanovica, i minuti za pojedine igrace.

U ovakvim mecevima moramo makar pet minuta igrati sa triom Markovic/Ivanovic-Vildoza-Nedovic.

Da bi pokrili nedostatak na poziciji 3, gde uglavnom imamo ocajne igrace. 

Bice ovo bolje kad se vrati Martin. 

 

Dobricu da se nasteluje tempomat na nekih 15-18 minuta. Mucenje je gledati ga ovoliko. 

Edited by Igor_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, uini said:

nisam gledao statse ali oko-test mi kaze da smo bas bedno kontrolisali def skok. plus ovo sve sto stelarosa pise i jos ponesto.

 

kaos je juce pisao o tome kako ne smeju njihovi sidekicks da nadigraju nase. smailagic i avramovic jesu, iako je dobric poubacivao sve u 4/4. kada se na to doda dominacija ledaya, toeto.

 

 

može i ovakva utakmica da se dobije - ali sa još čvršćom odbranom i manje tehničkih grešaka u napadu.

 

mi smo izgubili zbog mlakog pristupa u prvom poluvremenu i mnogo prodatih lopti kada se nisu poštovale kretnje i kada su igrači komplikovali

 

Radonja je npr doktorirao da takve utakmice izvuče, ova juče je malo podsećala na peti meč finala, kada smo uprkos nesretnom i pogubljenom startu izvukli utakmicu

 

juče je takođe moglo da se dobije čak i sa onakvom igrom, ali to bi bila čista sreća, jer jesmo bili lošiji i nismo koristili prilike da uzvratimo udarac

 

Bolje bi bilo da je Vildoza juče igrao više minuta, uz čak slabiju efikasnost, ali sa više plejmejkinga na terenu.

 

Juče je za 27 minuta imao +11. Morao je da izgura još 3-5 minuta. Moguće da još nije spreman full skroz, učinilo mi se da se žalio juče na neki bol na klupi.

 

Luka i Petrusev su odradili solidan posao u skoku, 16 skokova zajedno. Luka je odigrao i čvršće na Lessortu u drugom poluvremenu. Petrusev jeste odigrao slabije odbrane i u tim momentima je možda trebalo imati i Lazarevića na parketu, kad je već sve išlo na Ledeja. Međutim i ti njegovi šutevi se teško brane, jednom rukom, u silaznoj putanji skoka.. retko to pogađa sa takvom efikasnošću.

 

Na kraju ključno je što nismo dovoljno fizikalno odgovorili na njihove fizički najsposobnije igrače, naročito bojazljivo je to izgledalo u pp. Oni mekaniji su pojedeni (Panter, Naneli, Andjusic..) i tu je bila stvarno dobra odbrana.

 

Kad bih morao da podvučem certu, dovoljno želje i energije, ali nedovoljno koncentracije, discipline i timske igre.

 

Zaista sam šokiran partijom Ivanovića. Bruka iskreno. Ako bih morao neki momenat da izdvojim, to je ono kada je (valjda) počela II četvrtina, mi ulazimo posle trojke Vildoze.. i on u stilu Hardena zaspi i pusti da Naneli ostane sam u ćošku i kruniše njihov bezidejni napad trojkom.

 

Edited by medobrundo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se i da će Čović dati sebi fajront što se tiče sopštenja, konferencija i gostovanja po šizofrenim televizijama. Što se tiče utakmice moram da prokomentarišem i padanje Dobrića. Ajd da te protivnik očigledno mune pa i da padneš, ali u ovakvoj situaciji nemoj da rizikuješ. Protivnik u problemu da ubaci loptu, i da je ubacio ne verujem da bi došla do Egzuma. Brže bi napravio faul i imao nadu da bi protivnički igrač promašio bar jedno slobodno bacanje. 11 sekundi je ostalo do kraja, Dobrić pada i pravi protivniku višak, i na kraju ostaje 5 sekundi.

Edited by Volter
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

meni je dobric sinoc bio vrlo dobar, u okviru svojih mogucnosti

U okviru cega? 

Pogodio otvorene trojke u drugom, stoji. 

Ali pogledaj snimak utakmice, za njegovih 30minuta, kos mu nije dao samo ko nije hteo. O glupostima u prvom poluvremenu i da ne pricamo, uz par promasenih zicera. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

 

Mi gubimo uvek kad nemamo produkcije od Mitrovića, da on ubaci 7-8 poena, da bar jednu četvrtinu bude poenterski dobar. To naravno sad već vide svi EL treneri i zatvaraju mu reket iz short rola i zatvaraju pas igraču koji katuje po cenu pasa za šut, to je Partizan izrazito dobro radio pogotovo što su svi visoki.

 

 

Mitrović skoro nikad nema taj prosek. Evo u zadnjih 11 utakmica Evrolige ima 5 utakmica sa 12 i više poena i 6 utakmica sa maksimum 4 poena. Njegov učinak zavisi od protivnika i ulaska u meč.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Stefi88 said:

Presmesno. Poklonjena bacanja ovde, u 1/4 isto smesan faul Bentila nad Ledejem za bacanja, minut pre kraja nad Panterom jako sumnjiv faul koji je mirisao cak i na faul u napadu, isto za bacanja. To je 6 poena + Avramovic nije preveo na vreme preko pola i iz tog napada primamo poene. Mnogo brate za utakmicu koja je zavrsena pobedom od jedan razlike. Da me neko ne shvati pogresno, izgubili smo zasluzeno jer smo bili losi, ali toliko je vec postalo bljutavo sve ovo sa sudijama. Ne secam se da je Dusko u nekoj utakmici toliko bio besan na sudije kao sto je bio slucaj sinoc.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Treba reci i da je Partizan odigrao dosta losu utakmicu. Osim Egzuma i Lideja svi ostali losi do ocajni. I opet su nas dobili. Plasim se samo neke utakmice kad ih krene sut mogu svakome da se useru u zivot. Nasa spoljna linija osim Nedovica i Vildoze sve kamenjar do kamenjara a kod njih Egzum, Pantet, Lidej, Naneli, Madar Avramovic, Papapetru svako ima 20+ poena u rukama.

Fali nam centar samo tako, cak mislim da nam je sinoc Martin bio potrebniji od Kampaca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...